Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
391 ile 420 arası toplam 429 sonuç

Konu: FM 2018 - İlk İzlenimler

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer abi birde Fenerbahçe özelinde mali durumdaki para babasını arka plan değilde ön plan yapsak mali durum biraz daha düzelir mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    @perpetua abi galatasayarın 40 milyon civarı transfer/maaş bütçesi çok fazla geldi bana, kulübün mali yapısını bilmiyorum da ffpden ceza bile gündemdeyken...
    Oyuna sifir transfer butcesi ile basliyor Galatasaray.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer abi birde Fenerbahçe özelinde mali durumdaki para babasını arka plan değilde ön plan yapsak mali durum biraz daha düzelir mi?
    On plan kulubu Man City veya PSG'ye cevirir.
    Arka plan oynadigi seviyede (ligde) en iyi olmayi amacliyor. On plan dunyada en iyi.

Nesil
    2003

Tam tersini yapsak sorun düzelir mi?
    Evet duzeliyor.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyuna sifir transfer butcesi ile basliyor Galatasaray.
    abi fm touch ile 18.3 guncelleme yapıp kariyere başladım mali durum oyunun ilk gününde şöyle;

https://i.hizliresim.com/JQWRmB.png

FMTouch ve normal oyunun güncellemeleri farklı değildir sanırım

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

@perpetua
    Abi Giuliano pas 17 sencede fazla değil mi? Pas 15 penaltı 15 dribling 14 daha mantıklı olabilir.

Nesil
    2003

@perpetua
    Abi Giuliano pas 17 sencede fazla değil mi? Pas 15 penaltı 15 dribling 14 daha mantıklı olabilir.
    Olabilir. Sene sonunda tekrar bakariz artik.

Nesil
    2003

abi fm touch ile 18.3 guncelleme yapıp kariyere başladım mali durum oyunun ilk gününde şöyle;

https://i.hizliresim.com/JQWRmB.png

FMTouch ve normal oyunun güncellemeleri farklı değildir sanırım
    FM Touch bildigim kadariyla veri tabaninin tamamini kullanmiyor.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    On plan kulubu Man City veya PSG'ye cevirir.
    Arka plan oynadigi seviyede (ligde) en iyi olmayi amacliyor. On plan dunyada en iyi.
    Acibadem ile olan sponsorluk anlasmasi oyuna yansitildi mi? Finansal anlamda gozle gorulur bir etkisi olacak midir oyunda?

Alt ligden cikipta taktik oturtabilen var mi arkadaslar? Ozellikle Tr liginde.

Hangi tercihleri ve oyun anlayisini kullaniyorsunuz?

Alt ligden cikipta taktik oturtabilen var mi arkadaslar? Ozellikle Tr liginde.

Hangi tercihleri ve oyun anlayisini kullaniyorsunuz?

ingilizcesi iyi olan bir arkadaş şurada bahsedilen roller hakkında çeviri yapabilir mi tabi vakti ve isteği varsa hani kamu yararı adına söylüyorum

https://community.sigames.com/topic/...les-explained/

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

ingilizcesi iyi olan bir arkadaş şurada bahsedilen roller hakkında çeviri yapabilir mi tabi vakti ve isteği varsa hani kamu yararı adına söylüyorum

https://community.sigames.com/topic/...les-explained/
    Biraz müddet verirsen çevirmeyi bitirince paylaşacağım. Biraz acele oluyor ama şimdilik tüm konuyu çeviriyorum. Gerekirse bir daha üstünden geçeriz

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Biraz müddet verirsen çevirmeyi bitirince paylaşacağım. Biraz acele oluyor ama şimdilik tüm konuyu çeviriyorum. Gerekirse bir daha üstünden geçeriz
    tabi hocam siz ne zaman isterseniz paylaşın, eminim FM oynayan binlerce kişinin işine yarayacaktır bu çalışmanız. kolay gelsin

Bir guncelleme geldi sanirim hatalarla falan ilgili.

türkiye liglerinde bir hata var. bir tane ingiliz takımı adana amatör liginde oynuyor gözüküyor önce acaba incirlik üssündekilerin kurduğu bir takım mı dedim ama değilmiş ismini şimdi hatırlayamadım.

Nesil
    2005
    Yer
    Konya

Lutterworth Athletic (90059187)

İngilizlerin hatası bariz.

Forumda hem FM 2017 hem de 2018 için daha önce defaatle yazmıştım ama ısrarla birkez daha bahsetmek istiyorum.

Oyunu en son çıkan ara transfer yaması (18.3.1) ile oynuyorum. Sıfırdan kariyer açtım GS ile. İlk sezon şampiyon oldum. İkinci sezon için şunu söylemek istiyorum; şu oyunu 15 yıldır oynuyorumdur herhalde. En muazzam ve heyecanlı geçen şampiyonluk yarışlarından birisiydi. 33 maç sonunda BJK ile tamamiyle aynı istatistiklere sahiptim; 1 mağlubiyet ve beraberlik dışında BJK de ben de bütün maçlarımızı kazanmıştık. Ligin son maçında içeride FB'yi yendim ve şampiyon oldum. BJK de Göztepe ile 3-3 berabere kaldı.

Her neyse, gelelim esas probleme...

UEFA tarafından FB'ye kısıtlama getirildiği malum. FB transfer yapmak için oyuncu satmak zorunda. Sanırım bir de maaş bütçesi konusu var ama RVP'nin gidişinin bu konuda olumlu olduğunu söyleyebiliriz. ikinci sezon başı add manager taktiği ile FB'ye 50, 3. sezon başında da 80 milyon Euro para aktardım (oyuncu satışı ile tabii ki). Toplamda 2 yılda 130 milyon Euro yapıyor...

Aynı kritik problem devam ediyor; FB oyuncu satarak yüksek bonservis bedeli elde etmesine ve yüksek maaşlı oyuncularından kurtulmasına rağmen (kulüp profilinde zengin yazdığını hatırlatayım) ısrarla transer yapmıyor. Yaptığı transferler de garip, tanınmayan, hiçbir işe yaramayacak oyuncular.

Şunu çok net söyleyebilirim ki, doğru etkenler bir araya geldiği zaman GS da Beşiktaş da doğru transferler yapıyor. Daha doğrusu kulüplerin vizyonları düşük değil. Ama konu FB olunca ne teknik direktör seçimi, ne oyuncu seçimi tatmin edici değil. Sanki ülkenin en büyük takımlarından biri değil de Süper Lig'e yeni çıkan, 2-3 yıllık bir Anadolu kulübü gibi hareket ediyorlar. Aykut Kocaman gittikten sonra gelen hocaları gerçek hayatta duymamışsınızdır bile. İnanılmaz bir vizyonsuzluk var, kulüp hemen çözülüyor. FB 2. sezondan sonra küme düşmemeye oynamamalı ama hem daha önceki sürüm hem de son sürümde istisnasız hep bu problem var.

Aynı para aktarma işini (FB kadar olmasa da) BJK'ye de yaptım ve BJK Talisca'nın bonservisini almanın yanı sıra 18-20 milyon Euro'ya transfer yapmaktan hiç çekinmedi mesela.

@Perpetua üstadın bu konu ile ilgili cidden bir şeyler yapması gerekiyor artık...

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Forumda hem FM 2017 hem de 2018 için daha önce defaatle yazmıştım ama ısrarla birkez daha bahsetmek istiyorum.

Oyunu en son çıkan ara transfer yaması (18.3.1) ile oynuyorum. Sıfırdan kariyer açtım GS ile. İlk sezon şampiyon oldum. İkinci sezon için şunu söylemek istiyorum; şu oyunu 15 yıldır oynuyorumdur herhalde. En muazzam ve heyecanlı geçen şampiyonluk yarışlarından birisiydi. 33 maç sonunda BJK ile tamamiyle aynı istatistiklere sahiptim; 1 mağlubiyet ve beraberlik dışında BJK de ben de bütün maçlarımızı kazanmıştık. Ligin son maçında içeride FB'yi yendim ve şampiyon oldum. BJK de Göztepe ile 3-3 berabere kaldı.

Her neyse, gelelim esas probleme...

UEFA tarafından FB'ye kısıtlama getirildiği malum. FB transfer yapmak için oyuncu satmak zorunda. Sanırım bir de maaş bütçesi konusu var ama RVP'nin gidişinin bu konuda olumlu olduğunu söyleyebiliriz. ikinci sezon başı add manager taktiği ile FB'ye 50, 3. sezon başında da 80 milyon Euro para aktardım (oyuncu satışı ile tabii ki). Toplamda 2 yılda 130 milyon Euro yapıyor...

Aynı kritik problem devam ediyor; FB oyuncu satarak yüksek bonservis bedeli elde etmesine ve yüksek maaşlı oyuncularından kurtulmasına rağmen (kulüp profilinde zengin yazdığını hatırlatayım) ısrarla transer yapmıyor. Yaptığı transferler de garip, tanınmayan, hiçbir işe yaramayacak oyuncular.

Şunu çok net söyleyebilirim ki, doğru etkenler bir araya geldiği zaman GS da Beşiktaş da doğru transferler yapıyor. Daha doğrusu kulüplerin vizyonları düşük değil. Ama konu FB olunca ne teknik direktör seçimi, ne oyuncu seçimi tatmin edici değil. Sanki ülkenin en büyük takımlarından biri değil de Süper Lig'e yeni çıkan, 2-3 yıllık bir Anadolu kulübü gibi hareket ediyorlar. Aykut Kocaman gittikten sonra gelen hocaları gerçek hayatta duymamışsınızdır bile. İnanılmaz bir vizyonsuzluk var, kulüp hemen çözülüyor. FB 2. sezondan sonra küme düşmemeye oynamamalı ama hem daha önceki sürüm hem de son sürümde istisnasız hep bu problem var.

Aynı para aktarma işini (FB kadar olmasa da) BJK'ye de yaptım ve BJK Talisca'nın bonservisini almanın yanı sıra 18-20 milyon Euro'ya transfer yapmaktan hiç çekinmedi mesela.

@Perpetua üstadın bu konu ile ilgili cidden bir şeyler yapması gerekiyor artık...
    çok güzel bir konuya değinmişsin. oyunu birçok kez simüle ettim, istisnai durumlar dışında FB yarışın dışında kalıyor. @perpetua hocam bir önerin var mı?

ya biz her şeyi tam olarak aktarmaya çalışıyoruz mali yönden ya da yabancılar borç şu kadar gelir şu kadar transfer butce şu kadar takımın itibarı bu kadar diye basite indirgeyip veriyolar dbyi. ben hep söylüyorum bizim 3 büyüklerle portekiz 3 büyükleri arasında gözlemcilik ağı ve tesisleşme hariç fark yok kulüp yönetimi maddi koşullar vb aynı. hatta imkanı olanlar porto benfica ve sporting ile gs fb bjkyi yer değiştirip ligi 2-3 sene simule edebilirler mi bakalım neler oluyor

Bende Ads ile alt ligden ciktim, 3-4 sezon ilerledim. Lig yarisi dediginiz gibi cok cetin geciyor.

Su an 24. Hafta ve 5 takım sampiyon olabilecek halinde yaristalar. Igor Tudor FB ve BJK'de calisti benim kariyerimde.
    Dediginiz gibi Fener biraz geri kaliyor ama kume dusecek boyutta degil.

Gs 35M verip M.Sarr'i aldi,BJK Talisca'nin bonservisini alip fena transfer yapmiyor. 1 kez Galatasaray bana 15 puan fark atip sampiyon oldu.

Fenerden ziyade Trabzon cok kotu zamanlar geciyor. Lige yeni ciktigimda benim altımda 15. olarak son hafta kumede kaldilar.
    Kadrosu da su anki kadrolari.

Lig su an için guzel gidiyor gayet cekismeli.

Oyunun gerçekçiliği o kadar berbat halde ki, sırf az gerçekçi oynayayım diye 2 sezondur adam gibi transfer yapmadım. Beşiktaş ilk sezon sonunda 50 milyon eurodan fazla harcadı ama 18 puan farkla şampiyon oldum. Sırf para harcayıp takım 25. haftada şampiyonluğu garantilemesin diye yerli oyuncum kalmadı takımda arda, selçuk, tolga, ramazan özcan ve kiralık olarak cengiz ünder var sadece Beşiktaş ise şuan ki transfer döneminde hali hazırda 58 milyon euro harcadı ve bunun 17,5 milyon eurosunu yunus malli denen fm balonu arkadaşı alarak gerçekleştirdi. Para vermeden alabileceğim yerli oyuncu önerebilecek varsa sevinirim. sezon 2019/2020.

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Oyunun gerçekçiliği o kadar berbat halde ki, sırf az gerçekçi oynayayım diye 2 sezondur adam gibi transfer yapmadım. Beşiktaş ilk sezon sonunda 50 milyon eurodan fazla harcadı ama 18 puan farkla şampiyon oldum. Sırf para harcayıp takım 25. haftada şampiyonluğu garantilemesin diye yerli oyuncum kalmadı takımda arda, selçuk, tolga, ramazan özcan ve kiralık olarak cengiz ünder var sadece Beşiktaş ise şuan ki transfer döneminde hali hazırda 58 milyon euro harcadı ve bunun 17,5 milyon eurosunu yunus malli denen fm balonu arkadaşı alarak gerçekleştirdi. Para vermeden alabileceğim yerli oyuncu önerebilecek varsa sevinirim. sezon 2019/2020.
    ben de ikinci senede 4-4-2ye geçtim ilk 11e aldıgım tek batshuayi ve zaracho diye arjantinli eleman var, sırf 4-4-2ye geçeyim diye aldım bunları. gomis deli gibi onuyor zaten birkaç yabancı genc alıp kiraladım wahlqvist, ghislasin konan gibi. 25. haftada falanım tam hatırlamıyorum 1 mağlubiyet aldım o da beşiktaşa. sıkıldım hiçbir keyfi kalmadı. adamlar takmışlar bi erhun öztümer diye ingiltere alt ligde oynayan adama her kariyerimde 1-2 milyona alıpp hemen satılıga koyuyolar .

26 Mart'a kadar indirim gelmis,59 Tl olmus. Hala almamis olanlar varsa kacirmasin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Üç büyüklerin itibarlarında artışa gidilebilir bence. İtibar ile alakalı gelen hocalar ve yapılan transferler, staff ekipleri genelde.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Üç büyüklerin itibarlarında artışa gidilebilir bence. İtibar ile alakalı gelen hocalar ve yapılan transferler, staff ekipleri genelde.
    Bununla ilgili midir bilmiyorum ama ikinci sezonda Fatih Terim benim EPL'de yaptığım kariyerimde Galatasaray'ı bırakıp Liverpool'un başına geçti. Ve ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

EPL'de ilk sezonu Liverpool 8. sırada tamamlar.

Fatih Terim Galatasaray'ı bırakıp, Ümit Davala'yı da yanına alarak Liverpool'un başına geçer. (İlk sezon Galatasaray 16 Puan farkla şampiyon olmuştur)

Ve ikinci sezonun sonu: Fatih Terim Liverpool'un yıllar süren hasretini sonlandırır.

Bir aralar benzer bir durum Şenol Güneş'te vardı. O da EPL'ye hocalık yapmaya geliyordu ama şampiyon olduğuna rastlamamıştım onun. Var mı benzer şeyler yaşayanlar, gözlemleyenler?

vay be terime bak gegentokatting ile süpürmüş ligi helal

28. Default

18 mart 2018 de maçtan çıktım. devam etmek istediğimdfee oyun donuyor. 1 saat beklese de ilerlemiyor. 4-5 kere tekrar başlarsam da aynı yerde donup kalıyor. Daha önce böyle bi problemle karşılaşan oldu mu?

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Bununla ilgili midir bilmiyorum ama ikinci sezonda Fatih Terim benim EPL'de yaptığım kariyerimde Galatasaray'ı bırakıp Liverpool'un başına geçti. Ve ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

EPL'de ilk sezonu Liverpool 8. sırada tamamlar.

Fatih Terim Galatasaray'ı bırakıp, Ümit Davala'yı da yanına alarak Liverpool'un başına geçer. (İlk sezon Galatasaray 16 Puan farkla şampiyon olmuştur)

Ve ikinci sezonun sonu: Fatih Terim Liverpool'un yıllar süren hasretini sonlandırır.

Bir aralar benzer bir durum Şenol Güneş'te vardı. O da EPL'ye hocalık yapmaya geliyordu ama şampiyon olduğuna rastlamamıştım onun. Var mı benzer şeyler yaşayanlar, gözlemleyenler?
    [IMG][/IMG]

terim sene sonu geldi lige

o sene liverpool müthiş başlamıştı..

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Oyunda profilime bir bakayım dedim hangi özelliklerim yükselmiş diye. Disiplin seviyesi 21 görünüyor. Nedir bunun olayı, bug ı ?

Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 412131415 SonSon

Mesaj Yetkileri