Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 61 sonuç

Konu: FM18 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Default FM18 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Sabit bir konu olsa daha iyi olurdu,herkes aklındakini sorar ve yardımlaşırız. İlk soru benden gelsin.

Şuan çoğu takımın oynadığı 5-3-2 sistemini değiştirerek 5-1-2-1-1 (DC-DC-DC-WBR-WBL - DMC-MC-MC - AMC-ST)yaptım ve bu taktikle oynuyorum. Size sorum;

1- Oyuncu rollerini ne olarak atamalıyım?
    2- Talimatlar nasıl olmalı ? Göbekten mi kanattan mı? Tempoyu ne yapmam gerekiyor ? Defans çizgisi önde mi geride mi ?
    3- Bu taktiğin benzeri olan önerileriniz var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

İki yönlü orta saha ile Dinamo kullanmanı tavsiye ederim. Amc de ise gizli forvet i sanki bu seride daha etkili kılmışlar gibi.. Santrafor a gelince fırsatçı golcü daha etki ediyor kanatlardan orta gelince onun dışında bende henüz çözemedim.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Size hediyem olsun gençler kendi hazırladığım taktik
    Hem Türkçe hem İngilizce olarak atıyorum
    Antrenman ve maç hazırlığını yardımcıya bırakın

Tek yenilgi aldım onda da as kadrodan kimseyi oynatmadım ve altyapıdakileri oynattım. Deneyin ve fikirlerinizi belirtin.

Taktiği Buradan İndirebilirsiniz:

https://www.mediafire.com/file/56dhb...vs/VEYSOOO.tac
    Last edited by xthexserhat : 30.Ekim.2017 at 22:20

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

hocam taktiği yükledim yanlız 4-2-3-1 dizlişi oluyor ?

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by Joseemre View Post
    hocam taktiği yükledim yanlız 4-2-3-1 dizlişi oluyor ?
    Kardeş aynen yanlış yüklemişim linki tazeledim şimdi deneyebilirsin

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

eyvallah sağol

Napoli'nin suan ki taktigi oyuna yansitarak ayrıntılı anlatabilecek olan var mi acaba ?

@Perpetua aslinda siz anlatsaniz fena olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben yine 4-3-2-1 deneyeceğim.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

hocam saygılar tam sürümü dün yükledim acaba bu dosya tam sürümde açılmıyor mu ben beceremedim açmayı.. saygılarımla

Nesil
    2006
    Yer
    Ýzmir

kanatsız taktiklerle oynamayı seviyorum genelde.Önerisi olan var mı?

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Ulgio View Post
    kanatsız taktiklerle oynamayı seviyorum genelde.Önerisi olan var mı?
    Hocam betada Lazio kariyerimde 4-1-2-1-2 baklava düzeniyle oynamıştım yaklaşık 10 ay kadar ve gayet güzel sonuçlar almıştım.

üstad resmen şu mesajına cevap yazmak için üye oldum.taktik güzel işliyor gibi ev sahibiyken ama zorlu deplasmanlar için bir öneride bulunursan çok sevinirim.bi de fmf dosya formatıyla kaydeder misin ?teşekkürler.

G.Saraya Belhanda yerine Yunus Malli mi yoksa Hakim Ziyech mk alsam karar veremedim? Forvet arkasi oynatacagim.

Bonservis olarak Yunus 8M fazla. Maaslar ayni.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    G.Saraya Belhanda yerine Yunus Malli mi yoksa Hakim Ziyech mk alsam karar veremedim? Forvet arkasi oynatacagim.

Bonservis olarak Yunus 8M fazla. Maaslar ayni.
    Yabancı takıntım yok, hatta yabancı sınırına karşıyım, serbestlikten yanayım fakat Yunus mu Ziyech mi dersen Yunus derim. İlerleyen dönemde kar edeceğim, tağulu malı değil o mevki derken Ziyech derim. Karar senin

15. Default

arkadaşlar oyunu 15 yıldır oynayan birisi olarak şunu söyleyeyim. her türden gol atacak oyuncuları tercih edin 1.defansta iyi kafa vuran birisi mutlaka olmalı korner eski oyunlarda daha etkiliydi ama bunda da size yılda 6-7 gol getirir 2. defans beklerinden hücumcu 1 oyuncu olsa iyi olur 3.kanat oyuncularının top sürmesi iyi olmalı fakat kesinlikle güçlüde olmalarına da dikkat edin yoksa hızlı bir oyuncu dahi olsa kapalı defansa çok işe yaramıyor hatta kanatta top kaybı yapıyor ve kontradan gol yemeniz çok kolay 4. kesinlikle freekick atacak iyi bir oyuncu şart 2017 de çok fazla freekick golü oluyordu önceki yıllarda da böyleydi bu yılda beklentim o yönde 5.forvet oyuncusunu kesinlikle oynayabildiği rolde oynatın benim tecrübem tam forvet ve pivot santraforların çok verimli olduğu

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Ben hala bir taktik oturtabilmiş değilim. Hazır taktik kullanmak istemiyorum. Ama oyunu beğendiğimi söyleyebilirim.

17. Default

Bence elindeki kadroya göre taktik kur. Mesela beşiktaşla oynuyorsan her mevkide iyi oyuncular var ofansif kısa pasa dayalı bir oyun oynardım. bütçesi kısıtlı bir takımla oynuyorsan ve defans oyuncuların yavas fakat iyi kontra oyuncuların varsa kontra oynayabilirsin ama ben her türlü ofansı tercih ederim çünkü defansif oynayınca çok berabere kalabilirsin önemli olan yenilmemek değilde daha çok puan toplamak.Ayrıca alternatif taktiklerinde olsun bu maç içinde taktik değiştiğine takımın uyumunu artırır mesela takımın hep 4-2-3-1 oynuyor ama sen maç içinde 2 forvetli oynayacağın zaman olacak ona görede 2. taktik kur ve takım o taktiğe de alışsın birde ben çok zayıf takımlarla oynarken amc pozisyonumda yedek oyuncum olmazdı bir taktikte amc siz yapardım o oyuncuyu çıkarınca taktik değişikliğine giderdim

Sizce 4-4-2 oynanacak bir sistemde forvet rolleri hangileri olmali?
    Ben Pivot-On Numara , Tam-Yaratici dusunuyorum. Orta 2li ise defansif oyun kurucu(savunma),iki yonlu orta saha.

Sizin gorusleriniz neler boyle bir sistemde?

19. Default

ilerde 2 kişinin olması oyunda pek işe yaramıyor gibi düşünüyorum forvet arkasından yada kanatlardan içeri giren oyuncuların gol şansı daha yüksek amc oynattığın adam 2. santrafor gibi oluyor zaten birde mr bölgesi oyunda cm 03/04 den beri ölü amr yada aml alıp daha ileri koymak gerekiyor.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Ben hala bir taktik oturtabilmiş değilim. Hazır taktik kullanmak istemiyorum. Ama oyunu beğendiğimi söyleyebilirim.
    Yalnız değilmişim taktik oturmama konusunda. Ben de uğraştım taktik oturtmak için ama olmadı nedense. Kadromdaki yedek oyuncumu alsam bile yatkınlık bozuluyor bu da taktiğin etkinliğini baltalıyor. FM 2017'de yatkınlık bi' kere tam oldu mu öyle devam ediyordu sezon sonuna kadar. Bunda bir oyuncu değişikliği bile yatkınlığı etkiliyor. Ben kendim yapamıyorum bu taktik işini, hazır taktik deneyeyim dedim ama hazır taktik ile bile çok zorlandım nedense. Hazır taktik de çözüm değil.

ligde namalup şampiyon olsamda tr de şampiyonlar liginde gruptan çıkınca ilerleyemiyorum nedense taktik maktik farketmiyor illa save load mı yapalım

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Çok fazla oynama fırsatım olmadı ama ilk gözlemlerim şu şekilde.
    Kanat ortaları eskisi kadar hedefi bulmuyor. Genellikle rakip tarafından karşılanıyor. Yani kanat hücumu ağırlıklı taktikler yerine göbekten oynamak tercih edilebilir geldi sanki. 3lü savunmalar ise eskiye oranla daha başarılı sanki.
    Bunlardan yola çıkarak şu şekilde bir dizilişin başarılı olabileceği kanaatindeyim. Benzerlerini deneyen varsa düşüncelerini almak isterim.

---------X-----X---------
    ------------X------------
    X-----------------------X
    -----X------X------X-----

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Yalnız değilmişim taktik oturmama konusunda. Ben de uğraştım taktik oturtmak için ama olmadı nedense. Kadromdaki yedek oyuncumu alsam bile yatkınlık bozuluyor bu da taktiğin etkinliğini baltalıyor. FM 2017'de yatkınlık bi' kere tam oldu mu öyle devam ediyordu sezon sonuna kadar. Bunda bir oyuncu değişikliği bile yatkınlığı etkiliyor. Ben kendim yapamıyorum bu taktik işini, hazır taktik deneyeyim dedim ama hazır taktik ile bile çok zorlandım nedense. Hazır taktik de çözüm değil.
    Forumlarda okuyorum. Benim senin gibi taktik oturtamamış kişiler hazır taktikleri denemelerine rağmen yinede başarılı olamamışlar. Çok garip. Her türlü taktiği denedim ama yinede bir taktik oturtabilmiş değilim. İşin garip tarafı 16 ve 17'de kullandığım taktik Touch'da işliyor ama oyunun orijininde hiç bir şekilde işlemiyor. Bir tek üçlü savunma biraz iyi ama ondada sonuçlar istediğim gibi istikrarlı değil. Üstte arkadaşın verdiği diziliş bence oyunda işleyecek en güzel taktik olabilir. Şu oyunda benim çok beğendiğim diziliş olan 4-2-3-1'i kullanabilen varsa gerçekten helal olsun. 4-2-3-1 hiç bir şekilde işlemiyor. Kanatlardan oynattım, göbekten oynattım, ceza sahasına uzun oynattım, önde pres yaptırdım ama 4-2-3-1 ile başarılı olabilmiş değilim. Bide 4-2-3-1'in, 4-4-2'nin kanat oyuncuları fazla geriye destek vermiyorlar. İlerideki dörtlü hep hücumu düşünüyorlar. 6 kişide maalesef oyunda takım savunmasını kaldırmıyor.

Nesil
    2006

Forumlarda okuyorum. Benim senin gibi taktik oturtamamış kişiler hazır taktikleri denemelerine rağmen yinede başarılı olamamışlar. Çok garip. Her türlü taktiği denedim ama yinede bir taktik oturtabilmiş değilim. İşin garip tarafı 16 ve 17'de kullandığım taktik Touch'da işliyor ama oyunun orijininde hiç bir şekilde işlemiyor. Bir tek üçlü savunma biraz iyi ama ondada sonuçlar istediğim gibi istikrarlı değil. Üstte arkadaşın verdiği diziliş bence oyunda işleyecek en güzel taktik olabilir. Şu oyunda benim çok beğendiğim diziliş olan 4-2-3-1'i kullanabilen varsa gerçekten helal olsun. 4-2-3-1 hiç bir şekilde işlemiyor. Kanatlardan oynattım, göbekten oynattım, ceza sahasına uzun oynattım, önde pres yaptırdım ama 4-2-3-1 ile başarılı olabilmiş değilim. Bide 4-2-3-1'in, 4-4-2'nin kanat oyuncuları fazla geriye destek vermiyorlar. İlerideki dörtlü hep hücumu düşünüyorlar. 6 kişide maalesef oyunda takım savunmasını kaldırmıyor.
    Ben iki tane hazır taktik denedim. "Solid 442 tested with Brighton, Liverpool and Maidenhead" ve "4231 Quadruple with Juve" Fm-base.co.uk sitesinden. İkisi ile de istikrarlı olamadım. Dediğim gibi bir - iki oyuncu değişikliği ile bile taktik yatkınlığı ciddi etkiliyor. Geçen sene bu kadar zorlanmamıştım. Hatta kendi taktiğimle Uefa'yı almıştım geçen sene ama bu sene yaptığım taktikler ile hep kovuldum. Ne olursa olsun "save - load" da yapmadığım için oyundan soğudum şu an açıkçası.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Ben iki tane hazır taktik denedim. "Solid 442 tested with Brighton, Liverpool and Maidenhead" ve "4231 Quadruple with Juve" Fm-base.co.uk sitesinden. İkisi ile de istikrarlı olamadım. Dediğim gibi bir - iki oyuncu değişikliği ile bile taktik yatkınlığı ciddi etkiliyor. Geçen sene bu kadar zorlanmamıştım. Hatta kendi taktiğimle Uefa'yı almıştım geçen sene ama bu sene yaptığım taktikler ile hep kovuldum. Ne olursa olsun "save - load" da yapmadığım için oyundan soğudum şu an açıkçası.
    Ben yeniden bir 4-2-3-1 DOS (Çift ön libero) taktiği hazırladım. Gençlerbirliğine kendi sahamda 2-0 yenilince bende 16 ve 17'de kullandığım 4-2-3-1 taktiği üzerinde biraz oynama yaptım. Gördüğün gibi hiç yenilmedim. Tek yenilgi var oda Gençlerbirliği maçı onu saymazsak namağlup ilerledim. ŞL'de grupta Liverpool, Real, PSG geldi. 5 maçta 0 çektim maalesef ama başa baş maçlar oynadım. Taktiği özelden attım. Taktiği deneyip buraya sonuçları atmanı isterim. Maç antrenmanı sabit hücum - ortalama olacak şekilde ayarlayacaksın. Ben oyunu sildim. Taktiği Milan ile deneyeceğim.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

https://teaandbusquets.com

Bu site Ingilizce bilenler icin oldukca faydali olacaktir. Taktikler hakkinda rehberler hazirliyorlar ben oldukca faydali buldum.Özellikle 4231'i oyunda nasil kullanmali güzelce aciklamislar.

Nesil
    2006

Ben yeniden bir 4-2-3-1 DOS (Çift ön libero) taktiği hazırladım. Gençlerbirliğine kendi sahamda 2-0 yenilince bende 16 ve 17'de kullandığım 4-2-3-1 taktiği üzerinde biraz oynama yaptım. Gördüğün gibi hiç yenilmedim. Tek yenilgi var oda Gençlerbirliği maçı onu saymazsak namağlup ilerledim. ŞL'de grupta Liverpool, Real, PSG geldi. 5 maçta 0 çektim maalesef ama başa baş maçlar oynadım. Taktiği özelden attım. Taktiği deneyip buraya sonuçları atmanı isterim. Maç antrenmanı sabit hücum - ortalama olacak şekilde ayarlayacaksın. Ben oyunu sildim. Taktiği Milan ile deneyeceğim.
    Ben de kariyeri sildim. Güncelleme gelmiş oyuna. Oynayasım gelmiyor oyunu şu sıralar. Öyle hemen başarı gelsin diye bi' beklentim yok ama oyunda bir dengesizlik var. Bu da uzun kariyer yapmayı engelliyor bence. Yeni kariyer açtığımda deneyeceğim taktiği mutlaka.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Çok fazla oynama fırsatım olmadı ama ilk gözlemlerim şu şekilde.
    Kanat ortaları eskisi kadar hedefi bulmuyor. Genellikle rakip tarafından karşılanıyor. Yani kanat hücumu ağırlıklı taktikler yerine göbekten oynamak tercih edilebilir geldi sanki. 3lü savunmalar ise eskiye oranla daha başarılı sanki.
    Bunlardan yola çıkarak şu şekilde bir dizilişin başarılı olabileceği kanaatindeyim. Benzerlerini deneyen varsa düşüncelerini almak isterim.

------------X------------
    X-----------------------X
    -----X------X------X-----
    Aynı dizilişte ilk sezon Liverpool ile ligde averajla 2'nci, şampiyonlar liginde finalde portoya kayıp, diğer kupalardan da erken elendim. 2.sezon ligde 10 puan farkla şampiyon, şampiyonlar liginde 1.eleme turunda elendim, diğer kupalarda yine erken elendim. Tabi oyun içinde ve maçlara göre geniş-dar savunma önde-geride ve oyun anlayışında değişiklikler yaparak oynadım.

Şu oyundaki taktik hakkında diyeceğim şudur; Yapay zeka bir süre sonra sizin dizilişinize göre önlemler alsa bile sizin yapacağınız iş sorunu direkt olarak dizilişte aramayıp oyun anlayışı, genişlik-darlık ve savunmanın nerede kurulacağı konusunda birtakım değişiklikler yapmanız. Şu serinin her oyununda sadece bunları uygulayarak her istediğime ulaştım ve aldığım zevkin haddi hesabı yok.

Nesil
    2006

Taktiği Fenerbahçe ile denedim ama başarılı olamadım. Üçlü defanslı bir taktik deneyeceğim, bakalım nasıl olacak. Şu ana kadar denediğim en iyi taktik "4231 Quadruple with Juve" idi fakat o taktik ile de çok gol atıp çok gol yiyordunuz.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Taktiği Fenerbahçe ile denedim ama başarılı olamadım. Üçlü defanslı bir taktik deneyeceğim, bakalım nasıl olacak. Şu ana kadar denediğim en iyi taktik "4231 Quadruple with Juve" idi fakat o taktik ile de çok gol atıp çok gol yiyordunuz.
    Bu seride şunu anladım ki iyi taktik iyi takım olsun veya kötü takım olsun fark etmiyor işliyor. Ama kötü taktik ne iyi takımda işliyor nede kötü takımda işliyor. Taktiğin iyiyse Real Madrid'de de başarılı olursun. Akhisar'da da başarılı olursun. Ama taktiğin kötüyse ne Real Madrid'de başarılı olursun nede Akhisar'da. Geçmiş serilerde böyle değildi. Kötü bir taktik dahi olsa iyi bir takımı yönetebiliyorduk. Ama bu seride asla böyle bir durum yok. Taktiği ben Milan ile denedim. 10 maçta çok kötü sonuçlar aldım. Şimdide Bayern ile deniyorum. Sonuçları atabilirim. 16 ve 17'de kullandığım taktik ile online oynarken sıkıntı yaşamıyorum. Ama tekelde oynarken hala bir taktik oturtabilmiş değilim. Evet çare üçlü savunma olabilir. Bide maçtan maça çok ufak rötuşlarla taktik üzerinde oynama yapılabilir. Dediğim gibi yukarıda arkadaşın verdiği diziliş bence bana göre eğer güzel ayarlanabilir ise işleyecek en güzel taktik olabilir bence.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri