Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 56 sonuç

Konu: Football Manager 2018 | Galatasaray

Cool Football Manager 2018 | Galatasaray

Herkese merhaba,

FM 17 başlığını da ben açmıştım, FM 18 Galatasaray başlığını da açmak istedim.

FM 18 için Galatasaray ile ilgili yorumları ve paylaşımları buradan yapabiliriz.

Beta'yı 1 sezon oynadım.

Artı ve eksi olarak düşünecek olursak,

+ Takım gerçekten kağıt üzerinde olduğu gibi, oyunda da dikkat çekici, cezbedici.
    + Mali durum olarak, bu denli yeni transfere rağmen yaklaşık 4,5-5 milyon Euro gibi bir bütçe ile başlıyorsunuz.
    + Geçen sezonlardaki rezaletlerden sonra orta sahada Fernando ve Badou gerçekten iyi şeyler yapıyor.

- Geçen seneki sorum devam ediyor, bazı oyuncuları elden çıkartmak büyük problem.
    - Bir çizgi-kanat oyuncusu transfer ettiğiniz zaman (Ben oyunu açar açmaz Pavon'u aldım mesela) hemen Emrah ve Sinan bu transferden olumsuz etkilenip sorun çıkartıyor.
    - Eren'den performans almak realdeki gibi çok zor.
    - Savunma belki TR ligi için ideal gibi ama uzun vade de kesinlikle iyi bir sol bek ve rotasyon istiyor.

Bazı oyuncular ile ilgili özellikle ayrı yazmak istiyorum,

Bunlardan ilki Gomis, tek forvet oynattım ve yaklaşık 50 maçta 35 gol 15 asistlik bir performans gösterdi. Taktik ve kadro uyumunu sağlar, iyi beslerseniz Gomis 1-2 yıl size sorun çıkartmaz gibi.

Belhanda'da realdeki gibi süreklilik problemi var. Sezona tutuk başladı sonra güzel form yakaladı. Bir ara Roma ilgilendi, gitmek istediğini söyledi ama Roma hiç teklif yapmadı. 35 maç 10 gol 7 asist gibi bir verim aldım.

Feghouli, eğer iyi form tutarsa sağ kanatta aynı forvetteki gibi kafanız çok rahat. Formayı kimseye vermiyor. 47 Maç, 17 gol 22 asistlik performansı var.

Herkese iyi oyunlar.

Ndiaye iki yönlü çok iyi, ama bazen gereksiz şutlar çekiyor. Onlari kontrol edebilirseniz daha cok katkı verir. Marianoyu kanat bek gomisi de tam forvet yapinca sag taraftan iyi besleniyor. Atalay ve recepi rotasyonsa tutuyorum onde olduğum maclarda oyuna aliyorum iyi potansiyeller gercekten. Sol beke bi saglam adam sart ilk yil idare edersiniz lato ve linnesle. Sinan keratasi isyanlarda hep. Yasin de forma bulamayinca isyan ediyor ama bi macta 2.yari oyuna aldim hemen haber geldi forma sıkıntısini aştı diye. Sanirim eski serilerdeki gibi illa 7-8 mac oynatmaya gerek yol ki bu iyi olmuş. Belhanda bomba kafasina gore efsane de oynuyo kestane de fernando cok kart yiyor dizginleyemiyorum elemani dos savasci normal her seyi denedim ortasahasa en son saldım kafasina gore oynasin tolganin gunumuzdeki rolünü oyuna nasil uygulamaliyim acaba ne kanat ne orta ne forvet oralarda dolansin mezzala mi oluyo dinamo mu veya direkt kanata mi koyayim ters ayakli diye

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ndiayenin profili 17de Leipzig takımındaki Keitaya çok benzetmişler.Tabi Keita 18de nasıl bilmiyorum.Ndiaye tam iki yönlü ortasaha profilli.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Badou zaten Osmanlıspor dayken orta alanın generaliydi ve takımı ayakta tutan çıkış oyuncusuydu. bu senede galatasarayda aynı görevi başarıyla götürüyor. oyuna iyi yansıması tesadüf değil bence. Belhanda zaten eski belhanda değil. oynadığı tüm takımlarda süreklilik problemi vardı zaten onun 10 gol 7 asistlik 17 gole katkısı bence yeterli seviyede. Sofianne'a gelince o bence ligdeki en büyük artı adam kanatta iyi ritim yakalarsa otoban misali silip süpürüyor.. suan galatasarayda orta alan ile forvet arasında hapsolduğu için kendini tam anlamıyla gösteremiyor bence. ama oyunda gayet makul çünkü ligimizin üzerinde bir transfer bana göre. Gomis e gelince gerçekten çok iyi yansıtılmış doğru taktik doğru komutlarla şahlanıyor dediğin gibi zaten gerçekte de azmi muazzam ..
    Bütçe konusuna gelince oyundaki o yansıtılan bütçe bana göre asamoah a ayrılan bütçe diye düşünüyorum. çünkü asamoah ı çok kolay alabiliyoruz bu seride hemde ligin başında...

oyuncu gönderme olayına gelince. zaten mevcut sezonda da gönderemediğimiz oyuncular bahsettigin isimler. doğru konuşma ile doğru şeyler yapabilirsin diye tahmin ediyorum.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007

Çok uğraşmaya gerek kalmamış Galatasaray'da zira takım zaten eskiye oranla para basıyor. Çok maaş alanları gönderirdim hemen ama artık göndermeye bile gerek yok; bırakın kalsınlar Zaten gereksiz adamları yolladınız mı 50 MN Euro civarına geliyor maaş bütçesi (eğer yeni transferleri yıldız değil de Football Manager tarzı az maaş alan ama kaliteli oyuncularla yaparsanız tabii).

Kadro ilk olarak sol bek diye bağırıyor gerçekteki gibi. Ben Frank Fabra'yı aldım. Complete Wing Back - Attack rolünde neredeyse 8 ortalamayla sezonu bitirdi. Defans hattım Muslera-Mariano-Maicon-Serdar-Frank Fabra oldu. Profilleri de iyi, performansları da iyi oldu.

Bundan sonraki transferler oyun sisteminize göre değişir. Ben FM17'den kalma 4-1-3-2 taktiğiyle oynuyorum. Fernando'yu hemen defans bloğunun önlerine yerleştirdim. Orta üçlü de Ndiaye, Belhanda, Feghouli üçlüsü oldu. Onlar da iyi oynadılar. Profilleri de iyi zaten.

Forvete de Gomis'e partner olarak Lautaro Martinez'i aldım ve Rodrigo Aguirre'i kiraladım. İkisini de öneririm, iyi oynadılar. Abdülkadir Ömür ve Berke Özer'i de bu dönemde kadroma kattım.

Kulüp devre arasında da ek bütçe veriyor. İkinci sezon için de 40 MN Euro bütçe verdiler sağ olsunlar. Onunla da Yusuf Yazıcı, Emre Çolak, Musa Çağıran gibi Türk ve yabancı olarak da bulduğum potansiyelli oyuncularla yedek kadromu güçlendirdim. Birkaç oyuncu kiraladım ve 8 ay sakatlanan Fernando'nun yerini doldurmak zorunda kaldım. İlk sezonda yedeklerin neredeyse tamamını sattığımdan çok sıkıntı çekmiştim alternatifsizlikten. O yüzden daha çok yedek almak gibi bir politika izledim. Hala 20 MN Euro bütçem var

Ozan, Recep, Atalay da iyi gelişeceğe benziyor. Üzerlerine eğilin. En azından kadroda yedek olurlar ki 14 yabancı sınırı bile zorluyor, iyi Türk bulmak zor.

Kaç yıldır Galatasaray'la oynamak oyunu Very Hard seviyesinde oynamak gibi bir şeydi ama bu sefer herkes rahat rahat oynar diye düşünüyorum

Gomis 50 maçta 34 gol 15 asist ile oynamış.
    Belhanda 47 maçta 6 gol 13 asist ile oynamış.
    Feghouli 44 maç 8 gol 7 asist ile oynamış.
    Ndiaye 57 maç 11 gol 13 asist ile oynamış.
    Mariano 42 maç 0 gol 13 asist ile oynamış.
    Maicon 46 maç 7 gol 3 asist ile oynamış.
    Fernando 32 maç 4 gol 3 asist ile oynamış.

Fernando ilk sezonda da sık sakatlanıyordu ikinci sezonun başında da 8 ay sakatlandı maalesef. Satmayı düşünebilirsiniz, sık sakatlanıyor gibi.

Belhanda 30Mac 10Gol 5 Asist 7.52
    Gomis 34 Mac 24 Gol 6 Asist 7.34

Ilk sezon bitti. Ligde 2. oldum. Gomis ile Belhanda muthis katki verdi. Belhandayi takimda tutacagim ama Gomis'i satsam mi bilemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Belhanda 30Mac 10Gol 5 Asist 7.52
    Gomis 34 Mac 24 Gol 6 Asist 7.34

Ilk sezon bitti. Ligde 2. oldum. Gomis ile Belhanda muthis katki verdi. Belhandayi takimda tutacagim ama Gomis'i satsam mi bilemiyorum.
    Bende Belhanda Avrupa Ligi dahil 25 maç 10 gol 9 asist
    Gomis ise uzun süreli sakatlığa rağmen Avrupa ligi dahil 9 maç 8 gol 1 asist i var..

sana tavsiyem ilk sezon daha takıma adepte olma süreleri uzun sürüyor.. bence 1 - 2 sezon daha dene bir birine alışan futbolcular cok üst düzey performans gösteriyor.

Valla dayanamadim kim var kim yok sattim

Linnes,Lata,Gunter,Mariano,Fernando,Selcuk,Gomis,R odriguez,Fefuoli. Bunlar gidenler.

Dortmundtun serbest biraktigi sol bek Park,Bursadan Ertugrul ve Barisi rotasyona.
    Celtic'den ortaya Ajer,forvete Dembele.

Sola Pjaca,saga Pavon. Trabzondan Yusuf,Abdulkadir. Rbl'den Poulsen. Villarealden Enes.
    Gecen senr kiralik olanlarin hepsini sattim. Bir Carole'u tuttum takımda.

Takımın maas yuku ve yas ortalamasi dustu. Yepyeni bir takim olduk. Suan 13 yabancı 10 Turk var.

Bakalim nasil performans verecekler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Feghouli'nin takıma girmesinden sonra N'Diaye 8 numaradan 6 numaraya evrildi, halbuki ilk maçlarda hücum içinde ne kadar etkiliydi. Tudor, Tolga gibi savunma yönü yüksek bir oyuncudan gol katkısı alınca, Garry ve Feghouli'yi aynı anda oynatarak ve N'Diaye'yi biraz daha arkaya atttı ve takımın daha fazla savunma farkı yaratabileceğini düşündü fakat yanıldı, takımın hücum hattı N'Diaye önde basmayınca ve topla ileri gitmeyip, daha çok yan ve hemen önündeki Belhanda'ya oynayınca oyun sıkışmaya ve futbolu etkisiz hale getirmeyi başardı!

Şimdi oyunda ise görüldüğü üzere N'Diaye tam anlamıyla bir 8 numara ve hakkını veriyor. Henüz oyunu almadım ama ilk etapta Tudor'un yaptığı hataları yapıp üstteki düşüncemi tartacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Profil resimlerinin atıldığı bölümde yazdığım gibi kadro da ndiaye-mariano- belhanda hariç yeni transferleri tek sezon tutarım büyük ihtimalle.Özellikle feghouli'nin profili çok kötü gözüktü gözüme.TR liginde sırıtmayabilir ama benim gibi bek kullanmayan kanadı tek bir oyuncuya otoban olarak kullandıran biri için orada mariano'yu kullanırım daha iyi.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

uzun bir değerlendirme yapabilirim fakat şimdilik tek diyeceğim şey ndiaye mezzela hücum oynatırsanız yapmayacağı şeyi yok bu adamın.

95M'ye transfer yaptim fakat hicbirini CL icin secemiyorum. Nazar değdi vallahi.

Neyse oyunun tam surumu cikana kadar oynamak yok,buralari okuruz artik

arkadaşlar , şu yeni transfer var Sunday Alimi diye onun profilini açıp paylaşabilecek var mı aranızda ??

Quote Originally Posted by AYDINLI_09 View Post
    arkadaşlar , şu yeni transfer var Sunday Alimi diye onun profilini açıp paylaşabilecek var mı aranızda ??
    Oyunda yok diye biliyorum,yani ben görmedim.

ndiaye'yi sakın ayın oyuncusu yok en güzel gol attı falan diye övmeyin deli etti beni adama iyi oynadın bu ay sen seçildin falan diyorum morali bozuluyo daha iyisini de yapabilirim diyo. yap birader ne dedik sanki
    2 dakika sonra edit: beyler kovuldum oyuncular istemedi beni 6. haftada 9.sıradaydık

Nesil
    2007

Sözleşme isteyeni, oynamak isteyeni Muslera ve Gomis ile görüştürün; ikna ediyorlar Bir kişi bile es geçmedi İkinci sezonda Selçuk'u gönderdikten sonra takımın en etkili (squad dynamics) isimlerinden oldu da Gomis.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    ndiaye'yi sakın ayın oyuncusu yok en güzel gol attı falan diye övmeyin deli etti beni adama iyi oynadın bu ay sen seçildin falan diyorum morali bozuluyo daha iyisini de yapabilirim diyo. yap birader ne dedik sanki
    2 dakika sonra edit: beyler kovuldum oyuncular istemedi beni 6. haftada 9.sıradaydık
    Rekorlar Kitabına Girmişsin. ben ilk sezonu namağlup tamamladım. bence oyuncular ile tek tek ilgilenmek ve övmek oyuncuları size yakınlaştırıyor baya bir. takımda sözleşme isteyen oyuncuyu reddettim .. tüm takımı ayağa kaldırdı fakat takımın %85 i benim yanımda yer aldığından takımda bir negatif etkisi olmadı.. bence çok çok iyi bir olay olmuş. bundan sonra transfer yaparken iki kere düşünebileceğimiz bir seri olmuş. ayrıca hiyerarşi de sizi destekleyen oyuncu cok olursa eger Avrupa maçlarında çok farklı şeyler i de başarabiliyorsunuz. örneklemek gerekirse Lisbonu evinde 2-0 dan 4-2 yendim. dinamo kievi evimde 7-2 yendim. psg ise evimde 2-0 dan 3-2 yenmeyi başardım. artısı çok bence.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Sözleşme isteyeni, oynamak isteyeni Muslera ve Gomis ile görüştürün; ikna ediyorlar Bir kişi bile es geçmedi İkinci sezonda Selçuk'u gönderdikten sonra takımın en etkili (squad dynamics) isimlerinden oldu da Gomis.
    liderlik özelliği 16 nın üzerinde bir oyuncu alırsan takımda kilit rol üstlenebilecek . daha etkili oluyor. takımdaki bazı şeyler dile bile getirilmiyor.

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    Rekorlar Kitabına Girmişsin. ben ilk sezonu namağlup tamamladım. bence oyuncular ile tek tek ilgilenmek ve övmek oyuncuları size yakınlaştırıyor baya bir. takımda sözleşme isteyen oyuncuyu reddettim .. tüm takımı ayağa kaldırdı fakat takımın %85 i benim yanımda yer aldığından takımda bir negatif etkisi olmadı.. bence çok çok iyi bir olay olmuş. bundan sonra transfer yaparken iki kere düşünebileceğimiz bir seri olmuş. ayrıca hiyerarşi de sizi destekleyen oyuncu cok olursa eger Avrupa maçlarında çok farklı şeyler i de başarabiliyorsunuz. örneklemek gerekirse Lisbonu evinde 2-0 dan 4-2 yendim. dinamo kievi evimde 7-2 yendim. psg ise evimde 2-0 dan 3-2 yenmeyi başardım. artısı çok bence.
    Kesinlikle hocam. Ben de oyunu güncellemeden çok iyi gidiyodum sonra crash dump falan verdi hep, güncelledim ve yeni oyuna başladım aynı taktik aynı sistem falan tutmadı, üstüne ndiaye olayı yaşanınca dursun aydın bey bakmadı gözümün yaşına, bir de gerçekte de amatör futbol oynadıgım için itibarımı öyle yaparım,hiç umurlarında olmadı gidişim

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    Kesinlikle hocam. Ben de oyunu güncellemeden çok iyi gidiyodum sonra crash dump falan verdi hep, güncelledim ve yeni oyuna başladım aynı taktik aynı sistem falan tutmadı, üstüne ndiaye olayı yaşanınca dursun aydın bey bakmadı gözümün yaşına, bir de gerçekte de amatör futbol oynadıgım için itibarımı öyle yaparım,hiç umurlarında olmadı gidişim
    oyuncuların saygısını kazanana kadar bende bişiylerden hep kaçındım ama sonrası yönetimde arkamda takımdaki oyuncuların %85 i de.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Tam sürümün çıkmasıyla beraber Atalay Babacan'ı 2-3 sezonda insanlıktan çıkarmayı hedefliyorum.

Arkadaşlar , oyuncu profillerini paylaşabilir misin screenshot lar ile?

Edit: başlığı buldum.
    Last edited by fcgrkm : 07.Kasım.2017 at 11:28

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Tam sürümün çıkmasıyla beraber Atalay Babacan'ı 2-3 sezonda insanlıktan çıkarmayı hedefliyorum.
    Ben yarım sezonda başardım.

Gomis'in yerine Celtic'den Dembeleyi aldim. Her mac atiyor,Gomis'i aratmadi.

Belhandayi da satmayin derim. AMC mevkisinde oyun kurucu destek rolunde iyi isler yapiyor.

Sol beke Carole geldi,5mac 3 asistle oynuyor. Super ligde siritmaz bence.

Serdar-Maicon aynen bozmadan devam.

Full surum çıksa da bastan oynamaya baslariz umarim

Arkadaslar Atalay' ne yapsam sizce? Birinci sezonun sonuna gelmek uzereyim ligde ve Avrupa'da sans veriyorum ama pek katkı saglamiyor.

Sizce kiraya mi versem pismesi icin yoksa takimda mi tutsam?

Belhanda'nin yedegi olarak oynatiyoruk ve ozel egitim de verdim.

Nesil
    2007

2 sezonda bu kadar geliştirebildim Atalay, Ozan ve Recep'i. Bu üçünün geleceği parlak diyor yardımcılar, diğerleri pek iyi değil dediler; o yüzden onlarla uğraşmadım.

ATALAY BABACAN
    https://i.hizliresim.com/AyX3QL.png

OZAN KABAK
    https://i.hizliresim.com/4GV02G.png

RECEP GÜL
    https://i.hizliresim.com/OyzEnD.png

Başka takımlardan aldığım potansiyeli genç oyuncular da bu kadar gelişebildi.

BERKE ÖZER
    https://i.hizliresim.com/0GpyjB.png

ABDÜLKADİR ÖMÜR
    https://i.hizliresim.com/5GnYrL.png

YUSUF YAZICI
    https://i.hizliresim.com/zJpnvj.png

Maalesef hiçbiri daha ilk 11'e yerleşemedi. Yerleşebilirler mi o da muamma. Yunus Akgün'ü u21'deyken yaşına göre iyi bir fiyata (1,5 peşin olmak üzere bonuslarla beraber +3 MN Euro ya sattım). Profili kötüydü ama iyi fiyata gitti.

Gomis 34Mac 33gol ile oynadi ligde. Adam tam bir terminator. Hic bir sekilde sakatlanmiyor ve her mac atiyor.

Ama malaaef yasindan ve maasinda dolayi satmak zorundayim
    Celtic'den Dembele'yi aldim. Umarim Gomis'i aratmaz.

@Gncl1905 hocam bunların hepsi direkt 11 oynar iyi gelişmişler

Nesil
    2007

ATALAY BABACAN
    https://i.hizliresim.com/Ay8qGp.png

OZAN KABAK
    https://i.hizliresim.com/4GWk94.png

RECEP GÜL
    https://i.hizliresim.com/JO84Wo.png

Başka takımlardan aldığım potansiyeli genç oyuncular da bu kadar gelişebildi.

BERKE ÖZER
    https://i.hizliresim.com/0GWkr9.png

ABDÜLKADİR ÖMÜR
    https://i.hizliresim.com/5GEkqj.png

YUSUF YAZICI
    https://i.hizliresim.com/Oy8ZaQ.png

3. sezonun sonundaki gençlerin gelişimi bu hale geldi. Artık bu saatten sonra ciddi gelişim göstermezler gibi.

Oyun taktiğe dayalı değil morale dayalı bir oyun oldu birkaç yıldır. Yine de almadığım kupa kalmayan taktiğimi paylaşayım, belki işine yarayan olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

İlk sezonu Şampiyonluk ile tamamladım. Ciddi manada puan farkı ile. 4-1-4-1 oynuyorum. Feghouli ve Mariano efsane gerçekten. Tolga'yı sol kanatta ters ayaklı kanat olarak oynatıyorum ve ilk sezon 10+ gol ile tamamladı.
    Devre arasınd Alena'yı aldım.İlk sezona başlarken Pavon ve Maximiliano Romero'yu transfer ederek başlamıştım ve ikisini de ikinici sezona başlarken toplam 35 milyon'a sattım.
    2. sezona Berke, Asamoah, Kaan Ayhan, Balanta, Gaitan, Suat Serdar, Abdulkadir Ömür ve Miguel Borja'yı alarak başladım. Juve PSG VE RBL li gruptan lider çıktım. Hala 4-1-4-1 oynuyorum. Pres'e dayalı ve topu kapınca hızlı çıkan bir takımım var. Taktiğime uymamalarına rağmen Atalay ve Recep'e oldukça şans veriyorum. Atalay henüz 18 yaşında ama çok iyi gelişti, muhtemelen 2000 jenerasyonu 20 li yaşlarda takımımın as oyuncusu olurlar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri