Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 82 sonuç

Konu: Football Manager 2018 | Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye oyunda Pochettino'nun kullandığı 5-2-2-1 taktiği gider mi sizce? Dikine ve yüksek tempolu, Topal stopere çekilir, Janssen'nin arkasında iki oos Valbuena OOK ve Giulano Gizli forvet olarak kullanılarak?

Quote Originally Posted by zeqqqqq View Post
    Fenerbahçe'ye oyunda Pochettino'nun kullandığı 5-2-2-1 taktiği gider mi sizce? Dikine ve yüksek tempolu, Topal stopere çekilir, Janssen'nin arkasında iki oos Valbuena OOK ve Giulano Gizli forvet olarak kullanılarak?
    Ben de boyle denemeyi düşünüyorum.

Quote Originally Posted by sarduvan View Post
    Ben de boyle denemeyi düşünüyorum.
    Takımda yırtıcı kanat oyuncuları olmadığı için kanatlı versiyonları tamamiyle çöpe attım ben. 5-2-2-1'de tek sıkıntı sol kanat bek olacak gibi, Dirar'ı sağ kanat beke koyup Isla'yı solda değerlendirmeyi deneyeceğim

Ben IBB ile beta kariyeri yapmistim , ligi tanimak icin.
    Full surum ile fenerbahce kariyeri yapmaya karar verdim.

Kalede kova ile kameni donusumlu oynuyor.
    Sol bekte ismail koybasi ile yollari ayirip free transferden djakpa diye bi sol bek aldim.
    Stoperde yigithan 3 ay sakat baslamasa neto kiralik feshedip direk onunla baslayacaktim ama 3 ay sakat , dolayisi ile istedigim olmadi. Free transferden spahici aldim 350 k oynuyor , skrtel neto spahic yigithan.
    Sag bekte islanin performansi cok iyi , ortalari tam isabet gidiyor. Dirar a da sag bek verilmesi guzel olmus donusumlu gidiyorlar.

Ortasaha da yaratici oyuncumuz yok , bu sebepten dolayi 433 de karar kildim. ekici alper ozan ile kanatsiz oynuyorum. Onlerine de kayserisporun serbest biraktigi welliton soldado jansen.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by zeqqqqq View Post
    Hocam 3lü savunma için fbye ofansif bir sol bek birde solak stoper lazım. Yoksa biraz zahmetli olabilir sonuçlar. Sol bek için ludogoretsten natanael önerebilirim. Sol stoper içinde vitoria guimaraesten Pedro Henrique Pereira da Silva önerebilirim.

bu logo paketini nasıl buluyorsun hocam. banada yardımcı olabilirmisin

Quote Originally Posted by Valheru View Post
    bu logo paketini nasıl buluyorsun hocam. banada yardımcı olabilirmisin
    https://sortitoutsi.net/graphics/logos

futbolcu resimleri falan da varmı bu sitede yoksa sadece logo mu?

Quote Originally Posted by Valheru View Post
    futbolcu resimleri falan da varmı bu sitede yoksa sadece logo mu?
    Hergün güncellenen database bile var.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Bir BJK'lı olarak oyuna FB ile başladım FB tam kariyerlik bir takım olmuş. İlk sezonda ne oyuncu alabiliyorsun, nede oyuncu satabiliyorsun. FB oyunda oynanması zor bir takım ve istediğiniz kadroyu kurmak istiyorsanız yakalayacağınız başarılarla paralel net 3 sezon ister. Şu ana kadar 15 maç oynadım. 11 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldım. FB ile uzun süre oynamayı düşünüyorum. Janssen dışında forvetlerden diğer ikisi beş para etmez. Oda bende şu ana kadar 9 golle oynuyor. İlk sezon sonunda Jansssen gider. Diğer ikisinden biri ondanda kurtulacağım. Ligdeki diğer takımların en iyi yerli oyuncularını seçerek kadroyu oluşturmayı düşünüyorum. Kadroyu kurduğum zaman buraya eklerim. İlk sezon ligi 10.sırada tamamlasam da FB ile devam edeceğim. İlk 6 maçta 4-4-2'ye yakın bir diziliş kurdum. Kasımpaşa yenilgisinden sonra çift ön liberoya döndüm. Sıkıyorsa FB ile oynayın Oynamadım ama bence BJK ve GS'a göre oynanması zor bir takım olmuş. Oynarken çok zevkli oluyor...

Şu an liderim. Ama fazla uzun sürmez. Avrupa liginde grupta da 3 puanım var.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Eljif Elmas'ın başlangıç profilini koyabilecek ve gelişimi nasıl oluyor gösterebilecek var mıdır ?

2. sezondayım kafadan 3 elemanımı sattım bunlar valbus dirar ve kameni valbus u 30 mac oynatırsanız kasadan 900 bın pound daha gıdıyor keza dirar icinde aynı odeme konusu mumkun kameni ye gelince cok fazla sıkıntı cıkartıyor onunda sureklı konusmasından bıktıgım ıcın sattım

kamenı 2,6 m dırar 4 m valbus 2 m olarak sattım kulup saolsun baskanlık secımlerınden sonra beklentılerımısı bosa cıkarmadı ve 2000 pound trasfer butcesı verdı ısın kotusu butceyıde ayarlıyamıyorsunuz bende yonetımden transfere ayrılan yuzdelık gelırı arttırın dedım kırmadılar %25 e cıkardılar kıralık oyuncularla yola devam etmeye calısıcam 1 sezon daha oynarım hala bu ffp duzelmez ıse bırakıcam zaten oyunu

merak ettıgım bır konu hangı oyuncuya sozlesme onerırsenız onerın temsılcı ucretlerı cok ucuk ornegın 300-400 k arası sımdı ben bu odemeyı kabul edersem benım mevcut transfer butcemden dusucek mı? yardımcı olursanız sevınırım

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    2. sezondayım kafadan 3 elemanımı sattım bunlar valbus dirar ve kameni valbus u 30 mac oynatırsanız kasadan 900 bın pound daha gıdıyor keza dirar icinde aynı odeme konusu mumkun kameni ye gelince cok fazla sıkıntı cıkartıyor onunda sureklı konusmasından bıktıgım ıcın sattım

kamenı 2,6 m dırar 4 m valbus 2 m olarak sattım kulup saolsun baskanlık secımlerınden sonra beklentılerımısı bosa cıkarmadı ve 2000 pound trasfer butcesı verdı ısın kotusu butceyıde ayarlıyamıyorsunuz bende yonetımden transfere ayrılan yuzdelık gelırı arttırın dedım kırmadılar %25 e cıkardılar kıralık oyuncularla yola devam etmeye calısıcam 1 sezon daha oynarım hala bu ffp duzelmez ıse bırakıcam zaten oyunu

merak ettıgım bır konu hangı oyuncuya sozlesme onerırsenız onerın temsılcı ucretlerı cok ucuk ornegın 300-400 k arası sımdı ben bu odemeyı kabul edersem benım mevcut transfer butcemden dusucek mı? yardımcı olursanız sevınırım
    Evet düşecek.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

FFP ne zaman bitiyor oyunda? bittikten sonra transfer butcesi normale donuyor mu?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

oyuncu satmak sanki oyunda daha kolay gibi geldi bana. Dirar, Neustadter ve Atıf'ı rahatlıkla elden çıkardım. yaklaşık 11 milyon euroya hemde.

kiralık olarak boschilla ve gonçalves'i aldım bedelsiz olarak. serdar taşçı'yı alternatif olarak aldım. bir de hatem ben arfa. sağolsun maaşının 5 milyonunu PSG ödüyor. 2 milyon bonservise aldım. 3 milyon da maaş ödüyorum. yönetimin gelen paranın %25'ini kullandırması baya işe yaradı.

Avrupa Ligi yarı final maçları. Büyük ihtimal Galatasaray ile finalde karşılaşacağız ikimizinde maçlarında avantajlar bizde. Bu görüntüleri umarım bir gün gerçek hayatta da görürüz

final: arsenal-bilbao

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    final: arsenal-bilbao
    Buraya kadar gelmişken bırakırmıyız

Bende de yarı finale çıktık ilk sezonda benle(GS) Fener ama ikimizde finali göremedik.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

yeni oyunda Fenerbahcenin durumu genel olarak nasil?
    Iyi transfer yapilabiliyor mu?
    FFP ne zaman sona eriyor?

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    yeni oyunda Fenerbahcenin durumu genel olarak nasil?
    Iyi transfer yapilabiliyor mu?
    FFP ne zaman sona eriyor?
    2. Sezonun ara transfer döneminde bütçe düzeliyor. 1.5 sezon eldeki oyuncularla oynamak zorundasın free oyuncu almazsan eğer. Ama şöylede bişey var eğer FFP olmasaydı takımın yarısını oyunun başında değiştirirdim ve Alper, Valbuena, Soldado ve Souza'nın mükemmel performanslarını kaçırırdım

Sonucu bekliyoruz

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

2005'ten bu yana oynuyorum seriyi ve her oyuna Fenerbahçe ile başlarım. en uzun süre oynadığım takım hep fenerbahçe olmuştur. hiç sıkmaz, baymaz, birkaç sezon sonra transfer olur kariyeri ilerletirdim. fakat beyler ilk defa ilk sezonu zor bitirdim. bir kariyer beni hiç bu kadar baymamıştı. ikinci sezonun hazırlık kampındayım ama gitmiyor yani. kapatıcam gibi kariyeri. bilmiyorum siz ne haldesiniz ama bende durum bu.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

eljif elmas nasil oluyor ilerleyen yillarda?

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    eljif elmas nasil oluyor ilerleyen yillarda?
    2026 profili

fener ilk 4-5 sezon oynatmamış ondan gelişmemişte olabilir ben gs yi yönettigim için ilgilenmedim pek

CM 4'ten beri oynayan birisi olarak bu oyunda Fenerbahçe olarak mümkün değil başarılı olamıyorum. Taktik gayet normal 4-1-2-3 DOS Geniş alan. Takım talimatları olarak burada başarılı olan taktiklerle de arasında neredeyse hiç fark yok ama oyuna bir bakıyorsunuz ligde üst üste 9 maçta 2 puan alabildim. Kazandığım maçlar 1-0 2-1 anca bitiyor. -2 averaj ile 4. sıradayım. 14 yıldır oynayan birisi olarak artık oyunda bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım. Böyle bir şey olabilir mi sizce de?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Öncelikle merhaba. Ömer abi sana taktiksel bir sorum olacak. Fenerbahçeyle 2. sezondayım. Transferleride yazarsam senden daha net cevaplar alacağımı düşünüyorum. Berke Özer, Rodrigo Moledo, Tremoulinas, Miguel Veloso, Joel Campbell, Oumar Niasse. İki ön liberolu 3 ofansif orta sahalı 4231 dizilişini kullanıyorum. Amacım savunmadan ayağa, top kaybı yapmadan çıkıp ön liberolardan derin oyun kurucu olanı (yani veloso) topla buluşturmak ve sonrasında oyun kurucunun bu topu öndeki 3lüye hızlıca ulaştırmasını sağlamak. 1-2-3. bölge geçişleri bu şekilde olacak kabataslak. Sonrasında ofansif 3lü yetenekleri doğrultusunda kısa ve seri paslaşmalarla gol arayacak. Santraforun sistemdeki rolü rakip savunmayı zorlayıp dağıtmak arkadakilere alan açmak bu yüzden niasse’ı aldım.
    Takım şekli, takım felsefesi ve gerekli direktifler neler olmalı sence abi?
    Şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Öncelikle merhaba. Ömer abi sana taktiksel bir sorum olacak. Fenerbahçeyle 2. sezondayım. Transferleride yazarsam senden daha net cevaplar alacağımı düşünüyorum. Berke Özer, Rodrigo Moledo, Tremoulinas, Miguel Veloso, Joel Campbell, Oumar Niasse. İki ön liberolu 3 ofansif orta sahalı 4231 dizilişini kullanıyorum. Amacım savunmadan ayağa, top kaybı yapmadan çıkıp ön liberolardan derin oyun kurucu olanı (yani veloso) topla buluşturmak ve sonrasında oyun kurucunun bu topu öndeki 3lüye hızlıca ulaştırmasını sağlamak. 1-2-3. bölge geçişleri bu şekilde olacak kabataslak. Sonrasında ofansif 3lü yetenekleri doğrultusunda kısa ve seri paslaşmalarla gol arayacak. Santraforun sistemdeki rolü rakip savunmayı zorlayıp dağıtmak arkadakilere alan açmak bu yüzden niasse’ı aldım.
    Takım şekli, takım felsefesi ve gerekli direktifler neler olmalı sence abi?
    Şimdiden teşekkürler.
    Senden kuvvetli rakibe karsi: Counter + Structured
    Benzer seviyedeki rakibe karsi: Standard + Flexible
    Senden zayif rakibe karsi: Control + Fluid

Aslinda cok ozel bir anlayis istemedigin icin bu usttekiler zaten her takim icin standart olan tercihler.

Oyun kurucun icin Regista olabilir (topu ayaginda biraz daha fazla tutar) veya deep lying playmaker olabilir.

Ondeki 3'luye IF/W/AM rollerini tercih edebilirsin. IF daha cok pas ve sut dener, W daha cok orta yapmayi dener ve arka direkte gol arar, AM ise her isi yapan, savunmaya da destek veren bir rol.

Santraforun rakip savunmayi dagitmasini istiyorsan AF bence en dogru rol. Savunmanin arkasina kosu da dener, topu alip rakibin ustune de gider.

Tempoyu biraz daha hizli tutarak oyuncularinin rakibi daha gafil avlamasini hedefleyebilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Senden kuvvetli rakibe karsi: Counter + Structured
    Benzer seviyedeki rakibe karsi: Standard + Flexible
    Senden zayif rakibe karsi: Control + Fluid

Aslinda cok ozel bir anlayis istemedigin icin bu usttekiler zaten her takim icin standart olan tercihler.

Oyun kurucun icin Regista olabilir (topu ayaginda biraz daha fazla tutar) veya deep lying playmaker olabilir.

Ondeki 3'luye IF/W/AM rollerini tercih edebilirsin. IF daha cok pas ve sut dener, W daha cok orta yapmayi dener ve arka direkte gol arar, AM ise her isi yapan, savunmaya da destek veren bir rol.

Santraforun rakip savunmayi dagitmasini istiyorsan AF bence en dogru rol. Savunmanin arkasina kosu da dener, topu alip rakibin ustune de gider.

Tempoyu biraz daha hizli tutarak oyuncularinin rakibi daha gafil avlamasini hedefleyebilirsin.
    Abi direktifler için fikrin nedir? Ayrıca geniş veri tabanlı oyun kurdum fakat önder özen ve roland kochu oyunda göremiyorum. Sebebi nedir?

30. Default

Ne oldu şu final maçı? GS almıştır tecrübe farkıyla

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri