Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 82 sonuç

Konu: Football Manager 2018 | Fenerbahçe

Default Football Manager 2018 | Fenerbahçe

Merhaba,

FM 2018'de Fenerbahçe hakkında sorular ve cevapların toplandığı konu da bu olsun.

Beta sürümde yarım sezon denedim Fenerbahçe'yi. Gerçekte olduğu gibi takımda yaratıcılık eksiği mevcut. Aslına bakacak olursak oyuna iyi yansıtılmış. Taktik oturtmak gerçekten zor. Rotasyon oyuncu eksikliği var. Sezona bir kaç sakat oyuncuyla başlıyorsun zaten bir de sezon başı sakatlanmalar oluyor. Bu bir de sezon içine yayılınca gerçekten rezil bir takım ortaya çıkıyor.
    Sözün özü, bir sezon boyunca takıma sabredip ligi üst sıralarda bitirmek gerek. En azından 2. olup ŞL ön elemesi oynayıp gruplara kalmayı kovalamak lazım ki belki oradan gelecek maddi destek ile bir kaç sene içerisinde takımı güçlendirip, eski günlere döndürebilmek lazım...

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

İlk sezon için en uygun diziliş bu diye düşünüyorum. İleri ki sezonlarda yapacağınız transferlerle kendi taktiğinizi oturtursunuz. Ben olsam Isla, Roman, Giuliano, Soldado, Fernandao ve Van Persie gibi yabancı oyuncuları satar iyi bir bütçe oluştururum. AMC'li diziliş kullanmak isterseniz Giuliano kalsın tabi iyi bir profili var. Aslında FB'ye gerekli olan oyunda da, gerçekte de iyi bir kanat oyuncusu diye düşünüyorum. Bir BJK'lı olarak FB ile uzun süreli bir kariyer yapmayı düşünüyorum. Full sürüm çıktığında bakacağız. Bu sayfayı inşallah yaptıklarımla dolduracağım.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Gelelim tek aşkımızın bu sezon ki berbat oyununu FM'de toparlamaya. Aslında takım çok dengeli. İlk 11 oyuncuları bu lig yeterli. İyi bir taktikle sezonu şampiyon bitirmek çok zor olmaz gibi geliyor. LAKİN; bunun için takıma mutlaka kanat takviyesi yapılmak zorunda. Ne Valbuena ne de Dirar'ın yedeği yok. Guiliano derseniz de bu adamı AMC oynatmadığınız kanat,MC kullandığınızda sadece ilk 11'i tamamlayan adam olur maça etkisi olmaz diye düşünüyorum. Kendi oyunumda Neustadter ve Aatıf'ı gönderdim. Fernandao ve RVP u21 de antreman topçusu olarak takılıyor. Doğal olarak elinizde 2 forvet ve 2 stoper kalmış oluyor. Burada 2 adam önerim olacak. Bu adamları bedava alabilirsiniz.İlk olarak;

[IMG][/IMG]

bu Fas'lı kardeşimden çok umutluyum. Bedava aldığınızı düşünürseniz kesinlikle kaçırılmaması gerekiyor.

[IMG][/IMG]

Luna ile 2 senelik kontrat yaptım. Rotasyonda gayet yararlı olacaktır.

Eğer AMC ile taktik yapmayacaksanız Guiliano'yu satın derim. Çünkü AMC oynadığında ligin tozunu attıracak eminim bundan. Aykut gibi adamı kanatta harcamayın. Janssen,Soldado ve Hamedallah ile forvet sıkıntısı olmayacağı gibi 2 tam forvet ile Yaratıcı forvet Hamedallah uyumu çok iyi olacaktır.2 forvetle oynanabilir. Tabii ''pas'' 11 olan Hamedallah şapkadan bayağı tavşan çıkarmalı.

Son olarak geleceğe dönük stoper ve kaleci aramaya başlayın hemen. Altınordu'dan Berke ve Adana D.S. dan Özgür Ortaç şu anda ilk önceliğiniz olabilir. Özellikle Berke 3 sezon içinde kaleyi alabilir. Lig için de Topal DC olarak kullanılabilir ama ben bir kaç maç denedim yetersiz geldi DC arıyorum. Marislya'dan Doria kiralık olarak çok iyi bir alternatif olabilr...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Bu dizilis uzerinden bir seye dikkat cekmek istedim.
    Dirar'in hemen sol tarafinda sahanin hafif kirmiziya dondugunu gorebilirsiniz. Bu kirmizilasma, taktigin (dizilis+oyuncu rolleri) o bolgeyi fazla bos biraktigini gosteriyor.

Bunun nedeni de Dirar kanat olarak cizgiye yapisik oynarken, sag ic olarak Ozan Tufan'in dinamo olarak tercih edilmesi.

Dinamo rolunun saha icindeki gorevi kanatlara acilarak oynamak. Yani bu taktik anlayista Dirar ve Ozan'in saha icinde fazla ust uste bindigini gormek ve o bolgede top kaptirildiginda rakibin baski yemeden kontraya ciktigini gormek muhtemeldir.

Ozan'i Dinamo yerine Iki Yonlu Orta Saha olarak oynatmak, bu arizayi cozecektir.

Ancak tabii bir baska sorun da ongorulebilir.

Dirar'in rolu kanat ve bu nedenle cizgiye inip orta yapacak. Bu ortalarla bulusmak icin birisinin mutlaka arka direge yonlenmesi gerekli.

Alper oyun kurucu oldugu icin bu isi yapacak oyuncu degil, ceza sahasina girmeyecektir.
    Valbuena'nin da, ozellikle fiziksel zaaflari nedeniyle, bu isi ne kadar yapabilecegi soru isareti bence.
    Janssen'in merkezde oynadigini ve Dirar'in arka direge kesecegi topa vurabilmek icin geri geri gitmek zorunda kalacagini ve bu nedenle etkili vurus yapmakta zorlanacagini da goz onunde bulundurmak gerekli.
    Ceza sahasina topa kafa vurma amacli girecek oyuncu Ozan Tufan, ancak o da iki yonlu orta saha rolu ile bile en iyi ihtimalle yakin direkte olacaktir.

Yani Dirar kanat rolu ile oynayabilir, ancak kanatta top ile bulusup orta yaptiktan sonra bu topu karsilamaya oyuncularin ne kadar hazirlikli oldugunu da degerlendirmek gerekli.

Madem başlığı açıldı ben de düşüncelerimi paylaşayim.
    İlk sezonlarda transfer yapmayı pek sevmiyorum, bu yüzden takımın kadrosu da kendimce yeterli olduğu için hiç transfer yapmadan lige başladım. Sadece atıf i gönderdim. Zaten transfer bütçesi 0.
    Persie lig başlamadan ben köyümü özledim gitmek istiyorum deyince, hay hay dedim fakat kimse ilgilenmedi. Haliyle 8 milyonluk maaşıyla kulübede oturuyor. Aslında gol yollarında topla bulusursa cok etkili olabiliyor.
    Janseen müthiş bir performans gösteriyor su an.
    4-2-3-1 ofansif ve ona göre daha defansif bir 4-4-2 taktigim var. Aslında takımda kaliteli 4 tane forvet olması sebebiyle 2 forvetli taktikler daha uygun. Ayrıca çoğu takım bize karşı kapandığı için bazen jansen tek forvette rakip defansın içinde kaybolabiliyor. Bu durumda 3 lü defansa dönüp bir forvet daha alıyorum. Çoğu zaman işe yarıyor.
    Valbuena sol kanatta iç forvet rolünde etkili oynuyor. Gol vuruşları cok iyi. Sağ kanatta Dirar'i kullanıyorum, ortalarla tehlike yaratıyor ama daha iyisi olabilir. Kanatlarda yedek oyuncu yok. Potuk'u bazen sola bazen sağa koyuyorum. Ama pek iyi iş yapamıyor.
    Guiliano'dan verim alamıyorum. Amc mevkiinde kullanıyorum sadece bir gol attı asist yok, jansen ondan daha cok o bölgede topla buluşuyor. Aynı mevkiide Ekici var, sakatlıktan çıktı iki maç oynattım yine sakatlandı. O yüzden yorumum yok.
    Ortasaha merkezde sozua ve ozan çok iyi iş çıkarıyor. Souza savaşçı ortasaha rolünde çok iyi top kapıyor. Topal'ı bunların yedeği olarak kullanıyorum. Siz isterseniz üçünü de kullanıp daha güvenli bir ortasaha kurabilirsiniz.
    Defansta sakatlar ve tatildeki isla gelince işler rayına oturuyor. İsla'yi özellikle beğendim. Sol beke belki bedava bir oyuncu alinabilir. Ben ugrasmadim. Stoperler bence yeterli
    Kalede kameni de volkan da bir acayip. Bazen iyi bazen kötüler.
    Son olarak personelden bahsedeyim. Bazı antrenörler hakikaten cok kötü. Yerlerine daha iyilerini alabilirsiniz. Saglik ekibi de hakeza. Gözlemci olarak da Langley geliyor fakat diğerlerini kaptırdım maaş sınırı yetmiyor.
    Ligde 7 haftada liderim. sadece, ilk hafta basaksehir'e yenildim. Adebayor deli birşey, adam özel-sıkı markajda iki gol attı. Beşiktaş'ı evimde son dakikada 3-2 yendim. Beşiktaş Galatasaray'ı 3-0 yendi.

Nesil
    2003

Bence Fenerbahce'nin elindeki orta sahalari dusunerek Segundo Volante, veya Serbest Defansif Orta Saha(lar) ile bir oyun plani hazirlamak icin firsat var.

Hatta iki bek oyuncusunun da hucuma cok katki verdigi bir 3 defansif orta sahali (iki kenar defansif orta saha Ozan ve Josef hucum/destek gorevli serbest defansif orta saha, merkezde Mehmet Topal on libero rolunde) taktik de dusunulebilir bence.

Bek oyunculari bunun icin ne kadar ideal tabii bu bir soru isareti. Ancak sanki Alper'in hucumdaki verimsizligi goz onunde bulundurularak cok ofansif ve topu ileriye tasiyan bir bek oyuncusuna donusturulebilir. Ayni sey Aatif icin de gecerli bence. Uc tane defansif orta saha kullanildigi icin bu oyuncularin bek mevkisindeki defansif zaaflari tolere edilebilir.

Ondeki ucluyu ise genis, 1+2 veya 2+1 olarak dizmek mumkun.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Orta saha da DOS-Mazella-Dinamo çok iyi oluyor Fenerbahçe için Isla da orta saha da çok güzel oynuyor ayrıca Alper sağ kanatta, Kanat rolünde 10 maçta 7 gol 4 asist ile oynamıştı uyum sağlayınca fırtına gibi oynuyor

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu dizilis uzerinden bir seye dikkat cekmek istedim.
    Dirar'in hemen sol tarafinda sahanin hafif kirmiziya dondugunu gorebilirsiniz. Bu kirmizilasma, taktigin (dizilis+oyuncu rolleri) o bolgeyi fazla bos biraktigini gosteriyor.

Bunun nedeni de Dirar kanat olarak cizgiye yapisik oynarken, sag ic olarak Ozan Tufan'in dinamo olarak tercih edilmesi.

Dinamo rolunun saha icindeki gorevi kanatlara acilarak oynamak. Yani bu taktik anlayista Dirar ve Ozan'in saha icinde fazla ust uste bindigini gormek ve o bolgede top kaptirildiginda rakibin baski yemeden kontraya ciktigini gormek muhtemeldir.

Ozan'i Dinamo yerine Iki Yonlu Orta Saha olarak oynatmak, bu arizayi cozecektir.

Ancak tabii bir baska sorun da ongorulebilir.

Dirar'in rolu kanat ve bu nedenle cizgiye inip orta yapacak. Bu ortalarla bulusmak icin birisinin mutlaka arka direge yonlenmesi gerekli.

Alper oyun kurucu oldugu icin bu isi yapacak oyuncu degil, ceza sahasina girmeyecektir.
    Valbuena'nin da, ozellikle fiziksel zaaflari nedeniyle, bu isi ne kadar yapabilecegi soru isareti bence.
    Janssen'in merkezde oynadigini ve Dirar'in arka direge kesecegi topa vurabilmek icin geri geri gitmek zorunda kalacagini ve bu nedenle etkili vurus yapmakta zorlanacagini da goz onunde bulundurmak gerekli.
    Ceza sahasina topa kafa vurma amacli girecek oyuncu Ozan Tufan, ancak o da iki yonlu orta saha rolu ile bile en iyi ihtimalle yakin direkte olacaktir.

Yani Dirar kanat rolu ile oynayabilir, ancak kanatta top ile bulusup orta yaptiktan sonra bu topu karsilamaya oyuncularin ne kadar hazirlikli oldugunu da degerlendirmek gerekli.
    Kötü bir taktiksyen olduğum doğrudur Ben sadece oyunculara uygun oyuncu rollerini seçtim. Demek istediğim diziliş ve oyuncu seçimleriyle alakalı. Bana kalsa ben FM 16'dan kalma 4-2-3-1 DOS taktiğimi kullanırım -ki oynayacağım zamanda 4-2-3-1 DOS taktiğimi kullanacağım. Çünkü başka iyi bir taktiğim yok. Souza, Topal'ı çift ön libero, Giuliano'yu AMC oynatırım. Ama FB öyle bir yapılmış ki seçeceğin dizilişe bağlı olarak bazı oyuncular dışarıda kalıyor. Yani o oyunculara yer bulamıyorsun. Mesela paylaştığım dizilişte Giuliano'yu nerede kullanabilirsin ki. Herhangi bir oyuncuya alternatif olarak kullanamazsın bile. Kullansan bile yedeği yok. 4-2-3-1 oynayanlar için Giuliano'yu yedeklemek şart.

Bende kısaca kendi izlenimlerimi yazayım. Asimetrik 4-5-1'de (1 ön libero, bir mc, 1'er sağ kanat oyuncusu ve sol açık ve amc) ile kadro uyumu transfersiz üst seviyeye çıkıyor. Şahsen Josef (DMC)-Ozan (MC)-Dirar (MR) Giulliano(Elif) (AMC), Valbuena (AML) 5'lisi oldukça performanslı ve etkili buldum. Takım ısı haritalarına göre oyunu merkez ve sol kanada yığılmış halde oynasa da, ortasaha oyuncularına ''topu ters kanada gönder'' işlevini gerçekleştirecek komutu seçtiğiniz zaman sağ kanatta ciddi boşluklar bulabiliyorsunuz.

Takımın tek sıkıntısı ikinci bir kanat oyuncusunun olmaması, Alper,Şener,İsmail zorunluluk durumlarında kanat ve açık bölgesine devşirilmek zorunda kalıyor. Aatıf'ı kadroya dahil ettiğiniz de de yabancı sayısı problemi çekmeye başlıyorsunuz. Soldado ve Fernandao'dan biri bu takıma fazla tabii bu senaryo RVP'nin takımda kalması durumunda geçerli oluyor.

Son olarak gözüme çarpan bir şeyden bahsedeceğim. UEFA listesinde deneme amaçlı bir kaç defa farklı liste gönderim. Gönderilmek isteyen RVP'de, dünkü çocuk Elif Elmas'da liste dışında kaldıkları anda sorun çıkartmaya başlıyorlar. Biri gitmek istiyor, birisinin genç yaşında kadroya girebiliyor olması bile mucize sayılabilir.

Sürekli sakatlıklarla boğuşuyorum. Antrenman seviyesi düşük olmasına rağmen biri iyileşiyor biri sakatlanıyor ve git gide artıyor.
    Aşağıdaki tabloda Mehmet Ekici'de vardı yeni iyileşti.

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Sürekli sakatlıklarla boğuşuyorum. Antrenman seviyesi düşük olmasına rağmen biri iyileşiyor biri sakatlanıyor ve git gide artıyor.
    Aşağıdaki tabloda Mehmet Ekici'de vardı yeni iyileşti.
    Oyuncuların sakatlanmasında tek faktör antrenman değil. Düşük seviyede tutuyor olsan bile maç yüklenmesi dolayısıyla sakatlanabiliyorlar. Veya maç esnasında rakip sakatlıyor ona yapacak bir şey yok mesela. Ayrıca genel takım antrenmanını düşük tutmuş olabilirsin ama oyunculara bireysel antrenman verirsen o yoğunluğu yine arttırır. Bir de futbolcunun sakatlığa meyli varsa ona da yapacak birşey yok.
    Sağlık merkezini sık sık kontrol etmeni öneririm. Rotasyon yaparken ben ordan faydalaniyorum. Ben böyle yaparak pek sakatlık sorunu yaşamadım. Fakat kiraya gönderdiğim oyuncular cok sakatlandı. Yapayzeka cok dikkat etmiyor sanırım

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Kötü bir taktiksyen olduğum doğrudur Ben sadece oyunculara uygun oyuncu rollerini seçtim. Demek istediğim diziliş ve oyuncu seçimleriyle alakalı. Bana kalsa ben FM 16'dan kalma 4-2-3-1 DOS taktiğimi kullanırım -ki oynayacağım zamanda 4-2-3-1 DOS taktiğimi kullanacağım. Çünkü başka iyi bir taktiğim yok. Souza, Topal'ı çift ön libero, Giuliano'yu AMC oynatırım. Ama FB öyle bir yapılmış ki seçeceğin dizilişe bağlı olarak bazı oyuncular dışarıda kalıyor. Yani o oyunculara yer bulamıyorsun. Mesela paylaştığım dizilişte Giuliano'yu nerede kullanabilirsin ki. Herhangi bir oyuncuya alternatif olarak kullanamazsın bile. Kullansan bile yedeği yok. 4-2-3-1 oynayanlar için Giuliano'yu yedeklemek şart.
    Estagfurullah. Sadece fikir verme amacli yazdim.

Quote Originally Posted by navigator798 View Post
    Oyuncuların sakatlanmasında tek faktör antrenman değil. Düşük seviyede tutuyor olsan bile maç yüklenmesi dolayısıyla sakatlanabiliyorlar. Veya maç esnasında rakip sakatlıyor ona yapacak bir şey yok mesela. Ayrıca genel takım antrenmanını düşük tutmuş olabilirsin ama oyunculara bireysel antrenman verirsen o yoğunluğu yine arttırır. Bir de futbolcunun sakatlığa meyli varsa ona da yapacak birşey yok.
    Sağlık merkezini sık sık kontrol etmeni öneririm. Rotasyon yaparken ben ordan faydalaniyorum. Ben böyle yaparak pek sakatlık sorunu yaşamadım. Fakat kiraya gönderdiğim oyuncular cok sakatlandı. Yapayzeka cok dikkat etmiyor sanırım

Bireysel antrenmana tabi tutmuyorum adamları. Antrenman seviyesi de düşük. Maç içinde sakatlanan sadece Valbuena. Avp. maçında sakatlandı. Onun dışında hepsi antrenmanlarda sakatlandı. Zaten ilginç ve sinir bozucu olanda bu.

Bireysel antrenmana tabi tutmuyorum adamları. Antrenman seviyesi de düşük. Maç içinde sakatlanan sadece Valbuena. Avp. maçında sakatlandı. Onun dışında hepsi antrenmanlarda sakatlandı. Zaten ilginç ve sinir bozucu olanda bu.
    Sizinki şanssızlık olmuş. Ben oyunu ilk açtığımda 2017'de yaptığım gibi yüksek seviye kondisyon yaptım, 2 haftada tüm futbolcular sakatlandı. Ben de yeni kariyer açıp daha yumuşak davrandım. Her sene bu sakatlıklar şikayet konusu oluyor. Tahminim ilerleyen zamanlarda bu sakatlıkları azaltacak bir yama yayınlarlar. Oyunun zevkini kaçırdığını düşünüyorum ben de.

Quote Originally Posted by navigator798 View Post
    Sizinki şanssızlık olmuş. Ben oyunu ilk açtığımda 2017'de yaptığım gibi yüksek seviye kondisyon yaptım, 2 haftada tüm futbolcular sakatlandı. Ben de yeni kariyer açıp daha yumuşak davrandım. Her sene bu sakatlıklar şikayet konusu oluyor. Tahminim ilerleyen zamanlarda bu sakatlıkları azaltacak bir yama yayınlarlar. Oyunun zevkini kaçırdığını düşünüyorum ben de.
    Evet benim şu an rastladığım şeyin adı sanırım "şanssızlık". Zira oyuncularımın %70'i iyileştikten sonra bu sefer maç içerisinde ikişer ikişer sakatlanmaya başladılar. Ortaya rezalet bir lig formu çıktı.

Ama bu kötü gidişat bile Galatasaray'ın kaderini değiştiremedi.

Avrupa'da ise tam tersi bir form grafiği mevcut. Dengesizliği gerçekten tüm çabalarıma rağmen engelleyemiyorum. Oyuncular mı maç seçiyor yoksa maç motoru mu beni cezalandırıyor bilemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

gayet aydınlatıcı olmuş arkadaşlar. oyuna girip şöyle bir baktım. pek ilerlemedim açıkçası. ne hikmetse beta sürümde oynamayı sevemedim gitti. tam sürüm çıkınca 2005'ten beri geleneğim olan Fenerbahçe kariyerimi açıcam. taktik tavsiyelerine aslında pek kulak asmaz, kendi bildiğimi yapmaya çalışırım ki çoğumuzun oyunu oynama amacı da budur heralde. sizlerden ricam sezon başı alınabilecek ucuz, bedava veya kiralık oyunları deşifre ettikçe paylaşmanız. aynı şekilde ben de yapacağım tabi. kolay gelsin herkese. iyi oyunlar.
    not: hepiniz Aykut Kocaman'dan daha iyisiniz

Başlangıç hamlelerim.Gerçekte de Lukaku ve Ben Arfa ile ilgilenmiştik.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Kiralık transferler de para vermeyi sevmiyorum

Souza ve Aatıf gayet iyiler bu arada

Tavsiyem olsun.

oncelıkle herkese merhabalar bende nacızane oyunda karsılastıgım ve ıse yarayabılıcegını dusundugum bır kac bılgı vermek ısterım

oncelıkle para edıyorken noştayder ve souzayı satabılırsınız karıyerımde noştarder ı 3.9 souza yı bonuslarla 4.9 mılyon pound a sattım onların yerıne roma dan castan ı ve porto dan andre andre yı kıraladım, arkadasımızın belırttıgı gıbı hamedallah ı sezon bası aldım ve yardımcı forvet olarak cok fazla gol atamasada asıst konusunda gayet destek oluyor sol bek ıcın ismail ı rennes e satıp dortmund dan korelı genc bır yetenek var onu aldım gayet stabıl oynuyor 7.3-7.4 aralıgında ısın ılgıncı h.ali den de gayet verım alıyorum gunumuzun meshur taktıgı 5-3-2 gıbı bır taktıkle oynuyorum lakın giuliano ve valbuş forver arkası oynuyorlar ve gayet de basarılılar, onun dısında kıralık lıstesınde olan tottenham lı sıssokko yu da sag kanat ıcın aldım sattıgım oyunculardan dolayı malı durum eskısıne nazaran olmasa da toparladı ve transfer butcem 3.7 mılyona cıktı nacızane onerım ıskandınavya lıglerını acmanız 100-400 k aralıgında guzel defans ve kanat bekler bulmanız mumkun, yukarıda baska bır arkadasım dırar ı kanat oynatarak ızlenımlerını paylasmıs arkadaslar dırar ı sag bek deneyın gayet basarılı performans sergılıyor takım lıg de ve avrupa da gercı daha 1 mac yaptım ama gayet guzel performans gosterıyor. merak ettıgım bır konu var elıf elmas ıle ılgılı potansıyelı cok yuksek gıbısıne yardımcılardan rapor alıyorum ama ozellıklerı sankı bı tık daha ıyı yapılabılırdı..

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Eljif elmas ın araştırma ve gözlem ekibi biz olmadığımız için o konuda bir şey söylemek pek mümkün değil kardeşim. mevcut sezonda bizim araştırmamız altında olursa o zaman gerekli iyileştirme ve kötüleştirmeleri yapabiliriz. fakat eljif i izlemek lazım.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Dostum ilk oyunumda ben harfayi kiraladim, yeni kariyer actigimda ben harfa kiralik listesinde yoktu ve kiraliklara baktigimda sadece Turk takimlari vardi listede. Filtreleri sifirladim ama duzelmedi. Sende de boyle miydi?

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Giuliano'dan OSSL (İç Forvet) olarak inanılmaz katkı alıyorum. 5 maç 4 gol 7 asist ile devam ediyoruz, sene sonuna neler yapar kim bilir?

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Fenerbahçe için güzel bir taktik hazırlıyorum şuan. Biraz Brezilya'nın 1982 dünya kupası taktiğinden alıntı yaparak biraz da oyun motoruna göre kendim birşeyler ekleyerek bir taktik çıkardım ortaya. Son denemeleri yaptıktan sonra inşallah siteye ekleyeceğim.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Deneme şansım olmadı fakat mevcut kadroya en uygun diziliş oos sol kullanılan asimetrik 4141. Savunma merkezinde skrtel ve neto sağ bekte isla lig için gayet yeterli. Sol bek için yukarıda ömer abide bahsetmiş alper bu pozisyona alıştırılıp içe kat eden bek hücum rolünde denenebilir. Tek dos josef yeterli. Orta alanın sağında dirar orta saha açık rolüyle hem merkezi sıkıştırarak josefe yardımcı olur hemde gerekli direktiflerle isla ile sağdan tehlike yaratabilir. Oos sağ içte giuliano gizli forvet rolüyle kapanan rakiplere karşı santraforu ikiler ve yalnız bırakmaz. Oos sol kanat valbuş iç forvet destek rolüyle 2 sene banko oynar. Sol iç merkez orta saha olarak ozan iki yönlü ekici oyun kurucu olarak ikili rotasyonda fayda sağlar diye düşünüyorum. Ozan dinamo olarakta kullanılabilir böylece defansif olarak zayıf kalan sol kanadı destekler. Ayrıca josef savunmanın ortasına çekilerek ofansif 3lü savunma varyasyonları üretilebilir. Misal savunma merkezinde neto-josef-skrtel sağ kanat bek dirar sol kanat bek alper orta sahada isla-ekici oos valbuş-giuliano önde tek forvet.
    Last edited by hknshr : 07.Kasım.2017 at 14:24

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Deneme şansım olmadı fakat mevcut kadroya en uygun diziliş oos sol kullanılan asimetrik 4141. Savunma merkezinde skrtel ve neto sağ bekte isla lig için gayet yeterli. Sol bek için yukarıda ömer abide bahsetmiş alper bu pozisyona alıştırılıp içe kat eden bek hücum rolünde denenebilir. Tek dos josef yeterli. Orta alanın sağında dirar orta saha açık rolüyle hem merkezi sıkıştırarak josefe yardımcı olur hemde gerekli direktiflerle isla ile sağdan tehlike yaratabilir. Oos sağ içte giuliano gizli forvet rolüyle kapanan rakiplere karşı santraforu ikiler ve yalnız bırakmaz. Oos sol kanat valbuş iç forvet destek rolüyle 2 sene banko oynar. Sol iç merkez orta saha olarak ozan iki yönlü ekici oyun kurucu olarak ikili rotasyonda fayda sağlar diye düşünüyorum. Ozan dinamo olarakta kullanılabilir böylece defansif olarak zayıf kalan sol kanadı destekler. Ayrıca josef savunmanın ortasına çekilerek ofansif 3lü savunma varyasyonları üretilebilir. Misal savunma merkezinde neto-josef-skrtel sağ kanat bek dirar sol kanat bek alper orta sahada isla-ekici oos valbuş-giuliano önde tek forvet.
    Takımı iyi analizlemişsiniz. Peki bu sisteminizde forvetlerinizi hangi rolde değerlendiriyorsunuz?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Takımı iyi analizlemişsiniz. Peki bu sisteminizde forvetlerinizi hangi rolde değerlendiriyorsunuz?
    Hocam tempolü dikine oynarsam genelde tam forvet hücum kullanırım. Düşük tempoda topa sahip olmayı amaçlarsam yardımcı forvet destek kullanırım. Nadirende sahte 9. Bu her takımda böyle. Düşük kalibreli takımları tercih edersem iyi pir pivot bulmaya çalışırım. Top şişirme oyununda en faydalı forvet tipi o. Kanat oyunu ornarkende pivot çok iş yapar. Birazcık takımın oyun stiline bağlı yani.

soldado dan nasıl kurtulabılıcem bır onerısı olan var mı bedava onerıyorum gene almıyorlar sozlesme fesh etmeyıde ıstemıyor bu arkadas
    sene basında rvp den kurtuldum sozlesme feshını kabul ettı devre arası oldu bakayım dedım hala bosta kafasına gore takılıyor

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    soldado dan nasıl kurtulabılıcem bır onerısı olan var mı bedava onerıyorum gene almıyorlar sozlesme fesh etmeyıde ıstemıyor bu arkadas
    sene basında rvp den kurtuldum sozlesme feshını kabul ettı devre arası oldu bakayım dedım hala bosta kafasına gore takılıyor
    soldado'yu bende denedim. Sezon ortası dahil ne isteyen oldu ne de kendisi gitti. Haa leblebi gibi atıyor orası ayrı. Sırf maaşı çok yüksek diye yollamak istedim... gidemedi....

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    Dostum rvp'yi ucretsiz mi fesh ettin sozlesmesini?

Quote Originally Posted by gfblugano35 View Post
    Dostum rvp'yi ucretsiz mi fesh ettin sozlesmesini?
    aynen dostum karsılıklı fesh et dedıkten sonra kabul edıyo

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri