Quote Originally Posted by hknshr View Post
Abi direktifler için fikrin nedir? Ayrýca geniþ veri tabanlý oyun kurdum fakat önder özen ve roland kochu oyunda göremiyorum. Sebebi nedir?
Benim icin direktifler rakibin oyun tarzina gore degistirilmesi gereken tercihler. Genelde maca oldukca yalin bir taktik ile baslayip, rakibin oyununa gore degisiklikler yapmayi tercih ederim.

Ornegin rakip onde basiyorsa israrla geride pas yapmaya calismanin bir anlami yok bence. Rakip baski yapiyorsa, arkada bosluk birakiyordur. Bu boslugu degerlendirmek yerine ille de pas yapmaya gerek yok. Veya rakip kendi yari sahasina cekilmistir ve hucuma cikma niyeti yoktur, ileriye uzun paslarla oynamanin bir anlami olmaz.

Veya rakip sahaya genis yayilmistir, benim cok dar oynamayi tercih eden oyun tarzimin kanatlarda cok fazla alan birakmasina izin vermemem gerekir. Veya rakip cogunlukla merkezden hucum etmeyi ve beni oradan delmeyi tercih ederse buna onlem almam gerekir.

Yani ben tek bir oyun tarzina bagli kalarak oynayan birisi degilim. Kafamda kadromun asagi yukari nasil oynamasi gerektigine dair bir planim tabii ki vardir, bunu da zaten eldeki oyuncularim belirler, geri kalanini ise rakibimin oyun tarzi belirler.

Onder Ozen ve Roland Koch'un olmama nedeni buyuk ihtimalle itibar degerlerinin dusuk olmasidir.