1 ile 13 arasý toplam 13 sonuç

Konu: Fm 2018 "Golden Generation" yeniliði

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak
    Yaþ
    39

Default Fm 2018 "Golden Generation" yeniliði

Forumda araþtýrdým fakat göremedim,yabancý kaynaklarda araþtýrýp anladýðým ve tecrübe ettiðim bir yenilikten bahsetmek istiyorum.Oyuna yeni eklenen özelliklerden biri;

Newgens
    You will now see occasional newgens that have the ability to break into the first-team aged 16-18with ability that is close to the mid-to-low point of players already in the first team.
    As well as talented individual newgens, â€ËÅ“golden generations’ can also come through the youthacademy. Newgens will also look older as the years go by.
    Oyunda bildiðimiz gibi geleceðin yýldýz oyuncusu olmaya aday gençler var.Bir çoðumuz oyuna baþlar baþlamaz bu gençleri ucuza alabilmenin yolunu ararýz,mesela Kylian Mbappe artýk alýnmasý mümkün olmayacak bir oyuncu,Portekiz takýmlarýnda alabileceðiniz oyuncular var ancak bahsedeceðim þey bu deðil.Bu oyuncular gelecek vaat eden,iyi yetiþtirilirse geliþerek yýldýz olabilecek potansiyelli oyuncular.Yeni özellik ise bazý kulüplere 16-18 yaþ aralýðýnda (genelde 16) as takýmda oynatabileceðiniz "Golden Generation" olarak nitelendirilen genç yýldýz oyuncular eklenmesi durumu.Lafý fazla uzatmadan þu profili paylaþmak istiyorum.

http://prntscr.com/hdho5q

Bu oyuncunun sözleþmesi "yabancý kulüpler için 7.2 m dolar serbest kalma" maddesine sahipti.Yapýþtýrdým parayý fakat genç takým oyuncularýyla sözleþme imzalama sorumluluðunu altyapý antrenörüne verdiðimden anlaþamadý.Sorumluluðu deðiþtirerek yeniden teklif yaptým ve as takýmda oynama-2,5m dolar yýllýk ücrete anlaþtým.18 yaþýnda bana gelecek ve düþünün nasýl bir canavar olacak.Alt yapýsý iyi kulüpleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

oyuna baþlarken regenlerin profil resimlerinin gözükmesini hemen kapatýyorum.bu çizgi film gibi olanlarý görünce oyunu oynama hevesim kaçýyor

bu elemanlar tek tük çýkacak degil mi ortalýga salarlarsa bunlarý keyfi kalmaz

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak
    Yaþ
    39

Quote Originally Posted by mertblgl View Post
    oyuna baþlarken regenlerin profil resimlerinin gözükmesini hemen kapatýyorum.bu çizgi film gibi olanlarý görünce oyunu oynama hevesim kaçýyor
    Haklýlýk payýn var

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    bu elemanlar tek tük çýkacak degil mi ortalýga salarlarsa bunlarý keyfi kalmaz
    Ýllaki salmaz,belli bir formüle baðlamýþlardýr iþi.

Daha ilk sezonda Fenerbahçe'ye çýkan regenler.

aslýnda ilki biraz uçuk ama ikincisi sanki niye olmasýn ki o yaþtaki bi oyuncuda o yetenekler. olabilir bence. ama düþüncem bu adamlarýn nadir olmasý 10regen çýkýyosa 3-4 tanesi olmasýn 1/15 eh makul bence @byvirus

peki bu oyuncularý tek tek kluplere girip mi bulacaðýz yoksa , oyuncu aramada golden generatioýn diye bir filtreleme var mý ?

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    aslýnda ilki biraz uçuk ama ikincisi sanki niye olmasýn ki o yaþtaki bi oyuncuda o yetenekler. olabilir bence. ama düþüncem bu adamlarýn nadir olmasý 10regen çýkýyosa 3-4 tanesi olmasýn 1/15 eh makul bence @byvirus
    Tabiki olabilir ama Fenerbahçe gibi genç kazandýrma aðý çok iyi olmayan bir klüpte deðil Daha önceki serilerde bu regenleri çýkarmak için 2-3 sezon oynayýp tesislerimi geliþtirmem gerekiyordu.

Quote Originally Posted by zazanas View Post
    peki bu oyuncularý tek tek kluplere girip mi bulacaðýz yoksa , oyuncu aramada golden generatioýn diye bir filtreleme var mý ?
    Scout programlarý var onlarý kullanabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Bu jenerasyon iþi bi ülkeden üst üste iyi oyuncular çýkmasý olayýdýr heralde ilk defa duyuyorum ama önceki serilerde de benzer þeyler vardý.
    Gerçek hayatta mesela kupalara ambargo koyan Ýspanya milli takýmý gibi yada þuanki Almanya gibi süper jenerasyonlar yakalama olaydýr diye tahmin ediyorum.

Bu tarz oyuncularý bulmak için oyun bi kaç sezon ilerledikten sonra yaþý 19 dan küçük en az 1 kere a milli olmuþ oyuncularý listeliyorum yada kafama göre milli takýmlarý dolaþýyorum yaþý genç kim girmiþ kadrolarýna bakýyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak
    Yaþ
    39

Belli kulüpler var arkadaþlar,yani aslýnda hali hazýrda alt yapý tesisleri müthiþ olan kulüpler var.Daha önceleri iyi regen çýkaran kulüpler olarak forumda paylaþýldý ki brezilya ve arjantin en çok yýldýz oyuncu çýkaran ülkeler.Sonrasýnda italya,ispanya,almanya,türkiye,hollanda vs. gibi sýralamalar yapýlýyordu.

Yine ülkelerin regen çýkýþ tarihleri forumda paylaþýlmýþtý,avrupa kulüpleri için Mart ayý,latin amerika için kasým aralýk aylarýnda Dünya/Transferler/Genç Giriþi seçip oyuna dahil olan regenleri görebilirsiniz.Ya da direkt olarak alt yapýsý iyi olan kulüplerin U18 takýmlarýný inceleyebilirsiniz.

Bir diðer seçenek ise kulübe iyi gözlemciler alýp gözlemcilik bütçenizi kullanarak genç yetenekler için Dünya paketini yahut avrupa paketini alýp gelecek olan raporlarý incelemek.

Kariyeri açtýðýmda serbest bir kaç regen vardý. Baktým bir tane Fransýz stoper var. Henüz yaþý 15'di 110 CA, 180 PA'ya sahip olduðunu gördüm. Hemen çöktüm tabii ki, sözleþme imzaladým ve 2020'de takýma katýlacak. Katýlana kadar deneme oynat dedim 21A'ya attým oyuncuyu orada adeta zýplamýþ adam. 138CA'ya ulaþmýþ ve daha 16 yaþýnda. :/
    Nerede kaldý gerçeklik?

Bu seride golden generation sanýrým Türkiye. Ýlk sezon regen giriþleri sonrasý takýmlarý bi dolaþayým dedim ve hep deli gençler var. 15 yaþýnda üç büyük takýmda ilk 11 oynayabilecek yetenekte oyuncular çýkmýþ. Genie scout indirdim ve 1 tane 194 pa'lý bir genç(FB) 2 tane de 180+ pa'lý(BJK) genç gördüm. Osmanlýspor'da 174 pa'lý oyuncu vardý.

Mesaj Yetkileri