1 ile 27 arası toplam 27 sonuç

Konu: FM 18 Kış Transfer Güncellemesi

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Default FM 18 Kış Transfer Güncellemesi

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Başlıktan anlaşıldığı üzere transferler üzerine bir çalışma yapıyorum. Orijinal kış güncellemesinin yerini tutmaz ama en azından mart ayının ilk haftasına kadar beklemek zorunda kalmayız diye düşündüm. Bugün yani 23 Ocak 2018 tarihine kadar yapılan kiralık ve bonservisli transferleri (belli olan forma numaraları dahil) %90 oranında güncel olarak götürmekteyim. Gözümden kaçanlar muhakkak olmuştur ama titiz bir çalışma oluyor; oyunun çıkış tarihinden beri üzerinde çalışıyorum.
    Ayrıca oyuncuların sözleşme sürelerini-ücretlerini, saç renklerini-uzunluklarını ve ten renklerini, boy-kilo verilerini, oynadığı pozisyonları, azda olsa ca-pa verilerini (Aziz Behich, Bongonda vs.) kulüp ve milli takımlardaki teknik adam değişikliklerini, büyük liglerdeki ve milli takımlardaki (5 büyük lig ve Türkiye ligi baştan sona olmak üzere) teknik adamların diziliş tercihlerini-tercih ettiği taktiksel rolleri, yüksek itibarlı oyuncuların geçirdiği uzun süreli sakatlıkları vs. vs. güncellemekteyim. Bu verilerde de illaki gözümden kaçanlar olmuştur affola.
    Ha birde atlamadan ekleyeyim, perpetua Ömer abinin yapmış olduğu ''Türkiye Araştırması Güncelleme 12/11/2017'' yamasındaki değişiklikleri de Türkiye Ligindeki gerçekçeliği arttırmak amacıyla yamaya ekledim. Umarım mahsuru yoktur Ömer abi. Emeğine sonsuz saygım var.
    Herhangi bir aksilik olmazsa hastalık vs. 31 Ocak 2018 kış transfer dönemi kapandığında son rütuşları yaparak yamayı bu başlığa editlemeyi düşünüyorum.
    Yamanın gerçeğe en uygun şekilde çalışması için, İzlanda Ligini seçip oyunun başlangıç tarihini 15 Ocak 2018 seçmek ve başlangıçtaki transfer bütçelerini kapatmak gerekiyor.
    Herkese iyi akşamlar, iyi oyunlar.
    Last edited by hknshr : 24.Ocak.2018 at 10:44

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Emeğine sağlık dostum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

hocam emeğin için teşekkürler. belki yapılan transferler falan gözünden kaçabilir diye bi önerim olacak. bence sortitoutsi'nin yaptıgı anlık güncellemelerin üzerine 31ocak sonrası dokunuşlar yaparsan tam anlamıyla etkin bir güncelleme olabilir istediğin gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    hocam emeğin için teşekkürler. belki yapılan transferler falan gözünden kaçabilir diye bi önerim olacak. bence sortitoutsi'nin yaptıgı anlık güncellemelerin üzerine 31ocak sonrası dokunuşlar yaparsan tam anlamıyla etkin bir güncelleme olabilir istediğin gibi.
    Hocam en az sortitoutsi kadar eksiksiz gidiyorum. Transfermarkt verilerini baz alarak güncelliyorum zaten. Dediğini yaparsam herşeye baştan başlamak zorunda kalırım.

@hknshr aslında orası da öyle. sana kolay gelsin, çıkınca deneyeceğim kesinlikle

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Başlıktan anlaşıldığı üzere transferler üzerine bir çalışma yapıyorum. Orijinal kış güncellemesinin yerini tutmaz ama en azından mart ayının ilk haftasına kadar beklemek zorunda kalmayız diye düşündüm. Bugün yani 23 Ocak 2018 tarihine kadar yapılan kiralık ve bonservisli transferleri (belli olan forma numaraları dahil) %90 oranında güncel olarak götürmekteyim. Gözümden kaçanlar muhakkak olmuştur ama titiz bir çalışma oluyor; oyunun çıkış tarihinden beri üzerinde çalışıyorum.
    Ayrıca oyuncuların sözleşme sürelerini-ücretlerini, saç renklerini-uzunluklarını ve ten renklerini, boy-kilo verilerini, oynadığı pozisyonları, azda olsa ca-pa verilerini (Aziz Behich, Bongonda vs.) kulüp ve milli takımlardaki teknik adam değişikliklerini, büyük liglerdeki ve milli takımlardaki (5 büyük lig ve Türkiye ligi baştan sona olmak üzere) teknik adamların diziliş tercihlerini-tercih ettiği taktiksel rolleri, yüksek itibarlı oyuncuların geçirdiği uzun süreli sakatlıkları vs. vs. güncellemekteyim. Bu verilerde de illaki gözümden kaçanlar olmuştur affola.
    Ha birde atlamadan ekleyeyim, perpetua Ömer abinin yapmış olduğu ''Türkiye Araştırması Güncelleme 12/11/2017'' yamasındaki değişiklikleri de Türkiye Ligindeki gerçekçeliği arttırmak amacıyla yamaya ekledim. Umarım mahsuru yoktur Ömer abi. Emeğine sonsuz saygım var.
    Herhangi bir aksilik olmazsa hastalık vs. 31 Ocak 2018 kış transfer dönemi kapandığında son rütuşları yaparak yamayı bu başlığa editlemeyi düşünüyorum.
    Yamanın gerçeğe en uygun şekilde çalışması için, İzlanda Ligini seçip oyunun başlangıç tarihini 15 Ocak 2018 seçmek ve başlangıçtaki transfer bütçelerini kapatmak gerekiyor.
    Herkese iyi akşamlar, iyi oyunlar.
    oncelikle ellerine saglik. bende senin gibi gercekcilige cok onem veriyorum.
    sortioutsiden indirip baslamayi dusunuyordum ama senin konunu gordum.
    ne zaman yayinlayabilirsin acaba one gore biraz daha bekleyeyim?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    oncelikle ellerine saglik. bende senin gibi gercekcilige cok onem veriyorum.
    sortioutsiden indirip baslamayi dusunuyordum ama senin konunu gordum.
    ne zaman yayinlayabilirsin acaba one gore biraz daha bekleyeyim?
    Kardeş işlerim biraz yoğun bide gribal enfeksiyona yakalandım yavaşladım. 30-31 ocak transferleri kaldı sadece onları halledip yayınlamaya çalışacağım. Bide türkiye liginden bazı oyuncuların ca ve özelliklerini güncelleyeceğim azar azar. Giuliano, Josef, Vagner Love, Emre Akbaba, Sakıb Aytaç vs. vs.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Kardeş işlerim biraz yoğun bide gribal enfeksiyona yakalandım yavaşladım. 30-31 ocak transferleri kaldı sadece onları halledip yayınlamaya çalışacağım. Bide türkiye liginden bazı oyuncuların ca ve özelliklerini güncelleyeceğim azar azar. Giuliano, Josef, Vagner Love, Emre Akbaba, Sakıb Aytaç vs. vs.
    gecmis olsun. o zaman Pazartesiyi bekleyelim.
    kolay gelsin

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Arkadaşlar dün gece itibariyle transferleri bitirdim. Bazı küçük özellik ve ca değişiklikleri yapıp yamayı yayınlayacağım. Eljif Elmas ve Oğuz Kağan profillerini güncellerken zorluk yaşayacağım yardımlarınızı bekliyorum. En azından Yiğithan kadar profilleri olmalı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar dün gece itibariyle transferleri bitirdim. Bazı küçük özellik ve ca değişiklikleri yapıp yamayı yayınlayacağım. Eljif Elmas ve Oğuz Kağan profillerini güncellerken zorluk yaşayacağım yardımlarınızı bekliyorum. En azından Yiğithan kadar profilleri olmalı diye düşünüyorum.
    yap hocam bi şey olmaz iyi olsun gençler, oyunda çok daha düşük profildeler

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Eljif Elmas’ı Yiğithan seviyesine getirdim. Belli başlı özelliklerini güncelledim kalanlar random. Sağ ayak doğal yaptım. Çalışkanlık 12, vizyon 13, özel yetenek 14, Soğukkanlılık 12, teknik 14, pas 13, ilk kontrol 13, dribling 13, orta açma 12, uzun şut 8, güç 9, dayanıklılık 10, denge 10, hız-hızlanma 12, çeviklik 13. Bu özelliklerle 95 ca ya ulaştı. Oğuz Kağan tam kapalı kutu. Bütün özellikleri random ve kullandığı ayak yanlış. Sağ ayak doğal yaptım. Pas 12, top kapma 12, çalışkanlık 13, soğukkanlılık 12 verilerini girdim gözlemlediğim kadarıyla. Geri kalan özellikler için pek fikir sahibi değilim. Oyuncu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

12. Default

gözümden kaçtıysa kusura bakma fakat linki göremedim. ya da daha paylaşmadın mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by siyabendbartin View Post
    gözümden kaçtıysa kusura bakma fakat linki göremedim. ya da daha paylaşmadın mı?
    Yok hocam daha paylaşmadım. Sadece 10-15 tane oyuncunun ca ve özelliklerini güncellemek kaldı. Bu gece veya yarın gece paylaşmayı düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Güncelleme an itibariyle bitti. Umarım herkes memnun kalır. Eksik gedik varsa affola. Kurulumda İzlanda Ligini ve oyun başlangıç tarihini 15 Ocak 2018 seçmeyi unutmayın. Herkese iyi oyunlar.

http://www67.zippyshare.com/v/cAlcQnIA/file.html

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Dosyayı Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2018/Edidör Data klasörünün içine atmanız ve oyuna başlarken detaylı kurulumdan seçmeniz yeterli.

16. Default

hocam 15 ocaktan değil de 2017 yazından başlayamıyoruz muyuz? sezonun ilk yarısını da oynamak istiyorum ben.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

hocam 15 ocaktan değil de 2017 yazından başlayamıyoruz muyuz? sezonun ilk yarısını da oynamak istiyorum ben.
    Kardeş direk oyuncunun mevcut kulübünü değiştirerek transferleri yapmadım, gelecek transfer olarak ayarladım bonservisli transferleri. Fakat kiralık sözleşmelerde oyun gelecek kiralık transfere müsade etmiyor. Editör içinde veri kabul görüyor ancak oyunu sezon başından kurduğunda misal 31 ocak 2018 de kiralık sözleşme imzalamış bir oyuncu 31 ocakta yeni kulübüne katılmıyor oyun adamı saçma sapan bir şekilde sezon başında kulübe atıyor. Bende bunu engellemek adına bir yöntem geliştirdim. Kiralık transfer yapan tüm oyunculara 15 ocak ve sonrası tarihlere kadar kadro kayıt cezası verdim, oyuncuların geçmişlerini güncelledim. Örneğin Riad Bajic Udinese'de 5 maça çıkmış sezonun ilk yarısında, sonra Başakşehir'e kiralık olarak katılmış. Udinese'de oynadığı maç sayısını Bajic'in geçmişine girdim kiralık transferini yaptım 15 ocağa kadarda kadro kayıt cezası verdim böylece sezonun ilk yarısında Başakşehir'de oynamasını engelledim. Sonuç olarak oyuncu sezonun ilk yarısında sanki Udinese'de oynamış kiralık olarakta Başakşehir'e reel hayattaki gibi doğru tarihte katılmış. Bu senin kafana yatmayabilir ama yapımcılar gelecek kiralık transfer sorununu halletmeden bence yapılabilecek en doğru hamle bu. Zaten 8 şubata gelmişiz bence bu saatten sonra ocak ayında oyuna başlamak daha mantıklı. Şayet ocak ayında değilde sezon başında oyunu kurarsan bütün kiralık transferler 15 ocak ve sonrası tarihlere kadar hiç bir takımda kadroya dahil edilemeyecek ve ortaya iyice saçma sapan bir durum çıkacak.

18. Default

peki ocakta başladığımızda puan tablosu nasıl oluyor? hatta gerçeğe göre ayarlama durumun var mı onu da? 1-2 gün boyunca oyuna giremeyeceğim test etme şansım yok ondan soruyorum. bir de izlanda'da kulüpsüz olarak başlayıp, yeni menajer ekle diyerek mi geçelim oynayacağımız lige?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

peki ocakta başladığımızda puan tablosu nasıl oluyor? hatta gerçeğe göre ayarlama durumun var mı onu da? 1-2 gün boyunca oyuna giremeyeceğim test etme şansım yok ondan soruyorum. bir de izlanda'da kulüpsüz olarak başlayıp, yeni menajer ekle diyerek mi geçelim oynayacağımız lige?
    Puan tablosu random geliyor. Maalesef gerçeğe uygun ayarlama durumum teoride mümkün değil. Oyunun kurulum ekranında İzlanda ligini seçip başlangıç tarihini 15 ocak seçtikten sonra kulüpsüz başlamana gerek yok direk istediğin takımı seçebilirsin tercih ettiğin ligler doğrultusunda. Burda İzlanda'yı seçme amacımız oyunu 15 ocakta başlatmak başka bir esprisi yok.

20. Default

Puan tablosu random geliyor. Maalesef gerçeğe uygun ayarlama durumum teoride mümkün değil. Oyunun kurulum ekranında İzlanda ligini seçip başlangıç tarihini 15 ocak seçtikten sonra kulüpsüz başlamana gerek yok direk istediğin takımı seçebilirsin tercih ettiğin ligler doğrultusunda. Burda İzlanda'yı seçme amacımız oyunu 15 ocakta başlatmak başka bir esprisi yok.
    tamam anladım şimdi. bu arada bu mesajı attıktan hemen sonra başka bir forumda bir yama gördüm. ocaktaki süper lig puan tablosunu gerçeğe göre ayarlamış ancak transferler yok. ikisini birleştirip kullanma imkanı olsa süper olurdu ancak çakışacak büyük ihtimal. istiyorsan özel mesajdan atabilirim linki, fikir verir.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

tamam anladım şimdi. bu arada bu mesajı attıktan hemen sonra başka bir forumda bir yama gördüm. ocaktaki süper lig puan tablosunu gerçeğe göre ayarlamış ancak transferler yok. ikisini birleştirip kullanma imkanı olsa süper olurdu ancak çakışacak büyük ihtimal. istiyorsan özel mesajdan atabilirim linki, fikir verir.
    Gönder kardeş incelemem lazım.

ÖNCELİKLE EDİTOR DATA KLASÖRÜNÜ YEDEKLEYİN (olur da hata verir vs sorumluluk bana ait degildir, 2-3 ay tatile gittim sorun çıkmadı ama yıl sonu neler olur bilmiyorum )

Arkadaşlar bu linkte hemen hemen bütün liglerin Aralık 23'e kadarki puan durumları ekli. 2 klasörü de editor data içine atıp, yeni oyun acarken oyun size soruyor ya hangi editör yamalarını kullanacaksın diye, oradan hangi ligleri açacaksanız onları seçin meselea türkiye ingiltere almanya ispanya acacaksanız onları seçin ( ingiltere 4 tane ispanya 3 tane falan görünüyor, lig sıralamalarına göre yukarıdan aşagı 1.2.3. lig gibidir)

https://www.fmscout.com/a-fm18-real-...d-results.html

bu dosya ise ocak 15 2018e direk başlatıyor lig seçme ekranında sortitoutsi custom start date gibi bi lig oluşturacak ama bildiğimiz lig gibi degil sadece 1 dosya takım falan yok yani. yanlış hatırlamıyosam SEYŞELLER ligi oluyodu başlayacagınız tarih ayarlamayı unutmayın sağ alttan.
    https://sortitoutsi.net/football-manager-start-date

ve hakan arkadaşımızın update dosyasını da editor dataya atın. lig açarken dediğim gibi, arkadaşın dosyasını, hangi ligleri açacaksanız onların güncel durumlarını ve CUSTOM START DATE seyşelleri seçin. ben denedim 2-3 ay tatile gittim sıkıntı olmuyor. ancak avrupa ligi CL ve turkiye kupası fikstür olarak random oluyo, GS gruplardaydı mesela elenmemiş ani östersundsa. sadece ligleri düzenliyor.

editor data görübümü

veritabanı fikstür seçimi (rastgele lig seçtim en alttaki sortitutsi dosyasını görün diye)

lig seçerken şu ligi de ekleyin

bu da tarih seçimi

Last edited by CanrY : 09.Şubat.2018 at 03:44

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    ÖNCELİKLE EDİTOR DATA KLASÖRÜNÜ YEDEKLEYİN (olur da hata verir vs sorumluluk bana ait degildir, 2-3 ay tatile gittim sorun çıkmadı ama yıl sonu neler olur bilmiyorum )

Arkadaşlar bu linkte hemen hemen bütün liglerin Aralık 23'e kadarki puan durumları ekli. 2 klasörü de editor data içine atıp, yeni oyun acarken oyun size soruyor ya hangi editör yamalarını kullanacaksın diye, oradan hangi ligleri açacaksanız onları seçin meselea türkiye ingiltere almanya ispanya acacaksanız onları seçin ( ingiltere 4 tane ispanya 3 tane falan görünüyor, lig sıralamalarına göre yukarıdan aşagı 1.2.3. lig gibidir)

https://www.fmscout.com/a-fm18-real-...d-results.html

bu dosya ise ocak 15 2018e direk başlatıyor lig seçme ekranında sortitoutsi custom start date gibi bi lig oluşturacak ama bildiğimiz lig gibi degil sadece 1 dosya takım falan yok yani. yanlış hatırlamıyosam SEYŞELLER ligi oluyodu başlayacagınız tarih ayarlamayı unutmayın sağ alttan.
    https://sortitoutsi.net/football-manager-start-date

ve hakan arkadaşımızın update dosyasını da editor dataya atın. lig açarken dediğim gibi, arkadaşın dosyasını, hangi ligleri açacaksanız onların güncel durumlarını ve CUSTOM START DATE seyşelleri seçin. ben denedim 2-3 ay tatile gittim sıkıntı olmuyor. ancak avrupa ligi CL ve turkiye kupası fikstür olarak random oluyo, GS gruplardaydı mesela elenmemiş ani östersundsa. sadece ligleri düzenliyor.

editor data görübümü

veritabanı fikstür seçimi (rastgele lig seçtim en alttaki sortitutsi dosyasını görün diye)

lig seçerken şu ligi de ekleyin

bu da tarih seçimi

Kardeşim öncelikle teşekkürler. Sortitoutsi’nin yaması ne işe yarayacak sadece 15 ocak başlangıcı içinmi.

Evet sadece tarihe yarıyor. Ayrica Sortitoutside sadece buyuk ligler icin gercek sonuclar yamasi da var ama bizim lig yok

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Kardeşim yama çok güzel ama istatistikler mevcut değil, olmamış bu. Sadece gerçek fikstür tarafını kullanabiliyorsak onu deneyeceğim.

aynen istatistikler yok hocam orası kötü

27. Default

teşekkürler

Mesaj Yetkileri