Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 57 sonuç

Konu: Türkiye Araştırması Güncelleme (3/3/2018'de yenilendi)

Nesil
    2003

Default Türkiye Araştırması Güncelleme (3/3/2018'de yenilendi)

Herkese selamlar

1 Mart 2018 tarihinde yayınlanan Football Manager Kış güncellemesi için ufak bir güncelleme hazırladık. Bu güncellemenin amacı eksik veya hatalı olan bilgilerin düzeltilmesidir ve daha gerçekçi bir FM serüveni yaşamanıza katkı sağlayacaktır.

Yapılan değişikliklerin özeti:

• Türkiye'de oynayan veya ligin ilk yarısında oynamış oyunculardan transferleri tamamlanmamış veya hatalı tamamlanmış futbolcularda düzenleme yapıldı (Denys Boyko, Moussa Sow, Cosmin Matei ve diğerleri)
    • Bazı teknik direktörlerin diziliş ve taktik tercihlerinde ufak ayarlar yapıldı.
    • Bursaspor takımının ligin ilk sezonunda karşılaştığımız aşırı performansını engellemek için bir kaç ufak düzeltme yapıldı.
    • Alpay Özalan U21 Milli takım teknik direktörlüğüne getirildi.

3 Mart 2018 Güncelleme
    • Robinho'nun sözleşme bitiş tarihi düzeltildi.
    • Altınordu'nun yabancı futbolcularla sözleşme yapma hatası giderildi.

Dosyayı kullanım:
    Indirdiğiniz dosyayı rar dosyasının içerinden çıkartınız ve aşağıdaki klasörün içine yerleştiriniz.

/Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2018/editor data/

Değişikliklerin yansıması için yeni oyun açmanız gereklidir.

Dosyayı İndir

İyi oyunlar dileriz.
    Last edited by perpetua : 03.Mart.2018 at 10:49

@perpetua hocam eline sağlık. Ufak bir sorum var: Fenerbahçe'de ne tür oynamalar yapıldı? Dün işsiz başlayarak 4-5 sene simüle ettim ve güncelleme öncesine göre ligi daha mantıklı yerlerde bitiriyor gibi geldi bana. Ana Etaplar yapmayı ihmal etmedim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    @perpetua hocam eline sağlık. Ufak bir sorum var: Fenerbahçe'de ne tür oynamalar yapıldı? Dün işsiz başlayarak 4-5 sene simüle ettim ve güncelleme öncesine göre ligi daha mantıklı yerlerde bitiriyor gibi geldi bana. Ana Etaplar yapmayı ihmal etmedim.
    Cok buyuk degisiklik olmadi aslinda. Fenerbahce ozelinde bence van Persie'nin kadroda olmamasi onemli bir arti. Hem mali acidan, hem de fazla mac oynayamayan yuksek itibarli ve ortaligi karistirabilecek bir oyuncu olmasi acisindan.

Ayrica bu etapta butun lig icin ozellikle oyuncularin PPM'lerine ve teknik direktorlerin taktik tercihleri ile oyuncularin dogru rollerde kullanilmasina cok daha fazla ozen gosterme firsati bulduk. Bu da lig tablosunun daha gercekci gorunmesine buyuk katki sagladi.

Ancak ligdeki gol sayisi fazlasiyla dusuk (gercekte gol ortalamamiz mac basina 2.9 ama oyunda 2.4-2.5 araliginda kaliyoruz). Bunu cozmek icin saniyorum mac motorunun biraz daha evrim gecirmesi gerekecek.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Bursa'nın bu kadar üstün oynamasının sebebi neydi?
    Taktiksel bişeyse bize de fikir verebilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Bursa'nın bu kadar üstün oynamasının sebebi neydi?
    Taktiksel bişeyse bize de fikir verebilir.
    Taktikten daha cok bazi futbolcularin performansi buna neden oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer Abi giuliano’nun penaltı atışlarını güncelledin mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer Abi giuliano’nun penaltı atışlarını güncelledin mi?
    Hayir. Simdi bakiyorum 12 kalmis.. biraz takviye olsa iyi olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hayir. Simdi bakiyorum 12 kalmis.. biraz takviye olsa iyi olur.
    Pas 17 fazla yüksek abi. Pas 15 penaltı 15 çok yerinde olacak.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Kupa maçlarında Amatör Lig takımları yabancı oynatabiliyor...Ayrıca da Süper Lig ve 1.Lig takımları 10 yedekle oynuyor aynı lig maçlarındaki gibi...

O konuda bir düzenleme yapılacak mı...Ya da yapıldı mı bu dosyayla...
    Last edited by defective1907 : 03.Mart.2018 at 21:43

abi sadece 3.3.18dekini mi kullanalım bundan onceki ikisini de aynı anda mı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    abi sadece 3.3.18dekini mi kullanalım bundan onceki ikisini de aynı anda mı
    Sadece son yukledigimi (3.3.18) kullanman yeterli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by defective1907 View Post
    Kupa maçlarında Amatör Lig takımları yabancı oynatabiliyor...Ayrıca da Süper Lig ve 1.Lig takımları 10 yedekle oynuyor aynı lig maçlarındaki gibi...

O konuda bir düzenleme yapılacak mı...Ya da yapıldı mı bu dosyayla...
    Oyun kodu ile duzelmesi gerekli. Raporladim.

Nesil
    2007

Resmi transfer güncellemesiyle alakalı yazıyorum:

BJK rezerv takımda 2 tane aynı adamdan var -> Alpay Çelebi.

Denys Boyko'nun transferi oyuna yansıtılmamış.

4-2-3-1 DM Wide formasyonuna uyması için Tolgay hatta Oğuzhan gibi 8 numara adamlar Defensive Midfielder olmuş. Ayrıca BJK'nin 2 DM'li bir formasyonla oynadığını da düşünmüyorum.

Vagner Love'ın 5 milyon euro'ya serbest kalır maddesinin bir dayanağı var mıdır?

Şenol Güneş'in yardımcısı Şeref Çiçek diye biliyordum, oyunda Mehmet Kulaksızoğlu.

Beşiktaş'ın stadının adı İnönü Spor Kompleksi yerine Vodafone ismi kullanılamadığına göre uefa resmi sitesindeki gibi "Besiktas Park" olmalı.

BJK resmi sitesine göre oyuncu boyları güncellenmeli.

Medel'in passingi 10 bence çok az.

Vida, Hırvat milli takımında da D.Kiev'de de sol stoper oynuyordu. Sağ stoper tercihi kaldırılmalı.

Fabricio'ya Uruguay vatandaşlığı eklenebilir.

Demba Ba'ya favoured club Beşiktaş eklenmeli.

Gökhan Töre bence çift ayaklı değil. En fazla "Left" olmalı hatta "avoids using weaker foot" eklenebilir.

Uzun zamandır transfer güncellemesini beklememe rağmen 5 dk içinde soğuyup oyunu kapattım. Yukarıda yazdıklarımın bir çoğunu da daha önce burada defalarca yazmıştım. Fakat dikkate alan yok herhalde.

FM uzun yıllarca referans alınacak bir konumdayken son durumu vasatın altında.

#HayalKirikligi
    Last edited by ttarlabasi : 04.Mart.2018 at 00:59

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post

4-2-3-1 DM Wide formasyonuna uyması için Tolgay hatta Oğuzhan gibi 8 numara adamlar Defensive Midfielder olmuş. Ayrıca BJK'nin 2 DM'li bir formasyonla oynadığını da düşünmüyorum.

Vagner Love'ın 5 milyon euro'ya serbest kalır maddesinin bir dayanağı var mıdır?

Şenol Güneş'in yardımcısı Şeref Çiçek diye biliyordum, oyunda Mehmet Kulaksızoğlu.

Beşiktaş'ın stadının adı İnönü Spor Kompleksi yerine Vodafone ismi kullanılamadığına göre uefa resmi sitesindeki gibi "Besiktas Park" olmalı.

Vida, Hırvat milli takımında da D.Kiev'de de sol stoper oynuyordu. Sağ stoper tercihi kaldırılmalı.

Gökhan Töre bence çift ayaklı değil. En fazla "Left" olmalı hatta "avoids using weaker foot" eklenebilir.

Uzun zamandır transfer güncellemesini beklememe rağmen 5 dk içinde soğuyup oyunu kapattım. Yukarıda yazdıklarımın bir çoğunu da daha önce burada defalarca yazmıştım. Fakat dikkate alan yok herhalde.

#HayalKirikligi
    1. Alpay'i not ettim.

2. Boyko transferi bizim veri tabanini yollamamizdan sonra gerceklesti, raporlamamiza ragmen SI tarafindan transferi yapilmamis. Maalesef benzer durumda bir cok futbolcu var.

3. Bu dizilis Oguzhan veya Tolgay'in oyunu yonetmek icin daha fazla alan bulmasi, ozellikle Talisca'ya cok yakin oynayip rakip savunmanin markajina cok fazla girerek pas tercihlerinin azalmasi ve Besiktas'i surekli uzaktan sutlarla gol aramasini engellemek icin tercih edildi. Oguzhan/Tolgay'in one kirilarak oynamasini saglamak icin Senol Gunes'e Regista rolunu tercih ettirdik. Boylece Oguzhan/Tolgay hucumda tipki 8 numara gibi top suruyor, oyun kuruyor hucuma destek veriyor ve hatta ceza sahasinin icine giriyor ama bunu daha geriden baslayarak yapiyor. MC'li dizilisi kullandiginda Tolgay veya Oguzhan'a verilen gorev Advanced Playmaker ve bu nedenle pozisyon aldiklari yer Talisca'nin hemen yani. Yani topu, sirtlari rakip kaleye donuk sekilde almak zorunda kaliyorlar.

Oyun, 433 veya 4141 dizilisindeki 2 MC'nin oyunu ile 4231'deki 2 MC'nin saha icindeki oyunu arasindaki gerekli farkliligi yaratmadigi surece 2 MC'li 4231 dizilisinin mac motoruna yansimasi gercekcilikten uzak kalacak ve bu dizilisin basarisi, rakip takimlarin bu dizilisin sahaya yanlis yansimasina gerekli cevabi ne kadar dogru verdigine bagli kalacak.

4. Vagner Love'in sozlesme maddesi Karabuskpor'dan kalmis.

5. Stadyumun ismi kanunen Besiktas Inonu Spor Kompleksi Vodafone Arena (sonra Park). UEFA sitesi bunu kisaltarak yazabilir fakat biz boyle yapmayi tercih etmiyoruz. Ayrica editor ile kendi istedigin sekile cevirmen mumkun.

6. Oyuncu boylari her donem guncelleniyor. Eksik/hatali olan varsa bunlari ilgili basliklarda not etmen de faydali oluyor.

7. Demba Ba ve Fabri'yi not ettim. Demba icin Cin arastirmacisindan eklemeyi yapmasini istemistim ama yapilmamis. Fabri'nin Uruguay baglantisini da arastiracagim.

Geri kalani ise oyuncu degerlendirme konusunda gorus farkliliklari. Bu yorumlarini arastirma bolumunde yazdigin surece her etap degerlendiriyoruz.
    Last edited by perpetua : 04.Mart.2018 at 16:28

15. Default

eline emeğine sağlık

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Sanırım burada ufak bir hata yapılmış. Gözden kaçan ufak bir hata, oyuna etkisi yok ama yine de belirteyim dedim.
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Selim Atalay View Post

Sanırım burada ufak bir hata yapılmış. Gözden kaçan ufak bir hata, oyuna etkisi yok ama yine de belirteyim dedim.
    Baslangic yilini 2018 yerine 2008 girmisim. Oyun da 2008 olmaz, 2013 olmali herhalde diye degistirmis.

Bir sonraki etapta Hikmet Karaman'i baska bir takima transfer ederiz herhalde.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Baslangic yilini 2018 yerine 2008 girmisim. Oyun da 2008 olmaz, 2013 olmali herhalde diye degistirmis.

Bir sonraki etapta Hikmet Karaman'i baska bir takima transfer ederiz herhalde.
    Ömer abi gençlerbirliğinden bady’nin transferide atlanmış.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer abi gençlerbirliğinden bady’nin transferide atlanmış.
    Subat ayi icinde olan transferlerin cogu yapilmadi.
    Biz veri tabanini 5 Subat'ta yolladik. Bu tarihten sonraki butun transferler genelde merkezden yapilir. Herhalde ofis degisikligi yaptiklari icin bu etapta yapamadilar. Normalde bu konuda cok daha caliskan davranirlar.

20. Default

Merhaba öncelikle ekstra bir düzenleme için teşekkürler lakin biraz kıl bi insan olarak sorum olacak
    Ben genelde editör kullanılarak bireysel yapılan güncellemeleri çok kullanma taraftarı olan biri değilim.Çünkü hep garip bi şekilde farklı geliyor bana elbette sizinde resmi ekip olduğunuzu normalde sizin bildirdiğiniz güncellemelerle yaptıklarını da biliyorum.Lakin aslında sorum şu ve takıntılı biriyim Şimdi resmi kıs güncellemesi ile oyuna başladım biraz ilerledim ve gayet güzel benimde dikkatimi çeken bazı transfer hataları olmuştu çok önemsemedim ama biraz fazla oluşu ve bursaspor olayını gördükten sonra sizin güncellemenizle yeni oyuna başladığımda bazı farklılıklar oluyor.Örneğin Galatasaray alt yapısında Atalay orjinal güncellemede 4 yıldız potansiyel, yunus recep felan 4,5 civarında atıyor.Sizin güncelleme ile açtığımda ise atalay hep 5 alıyor diğerleri 4 alıyor.Eskiden 3,5 alanlar 2,5 veya 3lere düşüyor.(Biliyorum -8 -9 gibi oldukları için randomlar ama kaç kez denememe rağmen hep aynı) Yalnış anlamazsanız biraz da kıl biriyim ne yapsam hangisi ile oynasam ve niye böyle potansiyellerde farklılıklar var bilemedim bi görüşünüzü bildirirseniz çok sevinirim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Achilles899 View Post
    Merhaba öncelikle ekstra bir düzenleme için teşekkürler lakin biraz kıl bi insan olarak sorum olacak
    Ben genelde editör kullanılarak bireysel yapılan güncellemeleri çok kullanma taraftarı olan biri değilim.Çünkü hep garip bi şekilde farklı geliyor bana elbette sizinde resmi ekip olduğunuzu normalde sizin bildirdiğiniz güncellemelerle yaptıklarını da biliyorum.Lakin aslında sorum şu ve takıntılı biriyim Şimdi resmi kıs güncellemesi ile oyuna başladım biraz ilerledim ve gayet güzel benimde dikkatimi çeken bazı transfer hataları olmuştu çok önemsemedim ama biraz fazla oluşu ve bursaspor olayını gördükten sonra sizin güncellemenizle yeni oyuna başladığımda bazı farklılıklar oluyor.Örneğin Galatasaray alt yapısında Atalay orjinal güncellemede 4 yıldız potansiyel, yunus recep felan 4,5 civarında atıyor.Sizin güncelleme ile açtığımda ise atalay hep 5 alıyor diğerleri 4 alıyor.Eskiden 3,5 alanlar 2,5 veya 3lere düşüyor.(Biliyorum -8 -9 gibi oldukları için randomlar ama kaç kez denememe rağmen hep aynı) Yalnış anlamazsanız biraz da kıl biriyim ne yapsam hangisi ile oynasam ve niye böyle potansiyellerde farklılıklar var bilemedim bi görüşünüzü bildirirseniz çok sevinirim.
    Benim hic dikkatimi cekmedi. Bu oyunculara hic bir degisiklik de yapmadim.

Oyuncularin gorunen potansiyelleri yardimci antrenorlerin tahminine dayaniyor. Galatasaray'in mevcut yardimci antrenoru Leven Sahin'in oyuncu degerlendirme ozellikleri bos birakilmis. Bu nedenle her oyun baslangicinda farkli deger aliyor ve kadrodaki oyunculari farkli sekilde degerlendirebiliyor olabilir.

EK:
    Yardimci antrenorlerin yildiz tanimi oyuncunun potansiyeline gore degil, yasi ve tahmini mevcut becerisine dayaniyor.

Yani yarimci antrenor, tipki bizler gibi, bu cocuk 17 yasinda ve tahminen 80 CA'si var, tahminen X kadarlik potansiyeli vardir diyor. Yardimcinin bu yas ve tahmini CA bilgilerini ne kadar iyi potansiyel tahminine donusturebildiginin ayri bir ozelligi var.

Yardimci, CA tahmini yaparken oyuncunun ozelliklerine ve itibarina bakiyor. Yardimcinin oyuncu kalitesini suzme ozelligi ne kadar iyiyse CA tahminini o kadar cok ozelliklere dayandiriyor, ne kadar kotuyse o kadar cok futbolcunun itibarina dayandirarak CA'yi tahmin ediyor.

22. Default

Cevabınız için teşekkürler öncelikle..
    Sorularımla bunaltmak istemem sadece kendimle alakalı biraz fazla takıntılıyım böyle olunca bilemedim hangisi ile başlasam.Yani bursa çok mu abartılı sonuçlar alıyor yada orjinal güncellemede çok mu hatalar var ? Çünkü iki haliyle de bir çok yeni oyun açtım hep denedim sürekli potansiyeller aynı teknik kadro ile farklı çıkmaktadır.Acaba onun dışında başka farklılıklar varmı çıkar mı bilemedim(Editör ile ekstra güncellemelerde bazen eski oyunlarda biliyorum kiralık oyuncu kiraya düşebiliyor vs gibi farklılıklar da olabiliyor veya görmediğim başka birşey vardır bilemedim)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Achilles899 View Post
    Cevabınız için teşekkürler öncelikle..
    Sorularımla bunaltmak istemem sadece kendimle alakalı biraz fazla takıntılıyım böyle olunca bilemedim hangisi ile başlasam.Yani bursa çok mu abartılı sonuçlar alıyor yada orjinal güncellemede çok mu hatalar var ? Çünkü iki haliyle de bir çok yeni oyun açtım hep denedim sürekli potansiyeller aynı teknik kadro ile farklı çıkmaktadır.Acaba onun dışında başka farklılıklar varmı çıkar mı bilemedim(Editör ile ekstra güncellemelerde bazen eski oyunlarda biliyorum kiralık oyuncu kiraya düşebiliyor vs gibi farklılıklar da olabiliyor veya görmediğim başka birşey vardır bilemedim)
    Bu yama ile bence ilk sezon lig yarisi biraz daha gercekci gececektir. Ama tabii oyunu acip, bir gun ilerledikten sonra her oyun farkli bir yol cizer. Eger oyun basladiysaniz ve zevk aliyorsaniz yeni oyun kurmaya gerek yok. Mevcut oyuna devam etmekte bir sakinca da yok. Mevcut oyundan bikar, bir kac ay sonra yeni bir oyun acmak isterseniz bu yama ile baslarsiniz.

Ilk mesajda yayinladigim guncellemede yapilan degisiklikler tamamen resmi yamada tabaninda yapmis olmamiz gereken ama cesitli nedenlerle yapamamis oldugumuz degisiklikler. Bu yamayi cikartmamin nedeni de hatalari gozlemleyip bu forumlarda yazan arkadaslara bir nevi tesekkur.

Ali Çamdalı'nın sözleşmesi feshedildi. Osmanlıspor'daki genç stoper Ninaj da gönderildi.

Nesil
    2005
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Ali Çamdalı'nın sözleşmesi feshedildi. Osmanlıspor'daki genç stoper Ninaj da gönderildi.
    Ali Çamdalı'nın sözleşmesinin feshi henüz TFF'ye bildirilmedi. http://www.tff.org/Default.aspx?page...kisiId=1064295
    Ayrıca Sergen Yalçın'ın Ali Çamdalı'nın affedilmesini istediği şeklinde söylentiler var. Yerel basından kaynaklarıma sorduğumda bunu doğruladılar.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Bu yama ile bence ilk sezon lig yarisi biraz daha gercekci gececektir. Ama tabii oyunu acip, bir gun ilerledikten sonra her oyun farkli bir yol cizer. Eger oyun basladiysaniz ve zevk aliyorsaniz yeni oyun kurmaya gerek yok. Mevcut oyuna devam etmekte bir sakinca da yok. Mevcut oyundan bikar, bir kac ay sonra yeni bir oyun acmak isterseniz bu yama ile baslarsiniz.

Ilk mesajda yayinladigim guncellemede yapilan degisiklikler tamamen resmi yamada tabaninda yapmis olmamiz gereken ama cesitli nedenlerle yapamamis oldugumuz degisiklikler. Bu yamayi cikartmamin nedeni de hatalari gozlemleyip bu forumlarda yazan arkadaslara bir nevi tesekkur.
    Fenerbahce icin Acibadem ile olan sponsorluk anlasmasi bu guncellemede oyuna yansitildi mi? Finansal anlamda gozle gorulur bir etkisi olacak midir oyunda?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    Fenerbahce icin Acibadem ile olan sponsorluk anlasmasi bu guncellemede oyuna yansitildi mi? Finansal anlamda gozle gorulur bir etkisi olacak midir oyunda?
    Sponsorluk anlasmasi veri tabanina yansitildi. Ancak ne kadar fark edeceginden emin degilim cunku 18.0'da oyun zaten kendiliginden forma sponsorlugu ekliyordu.

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post

#HayalKirikligi
    '' ......düşünmüyorum.
    .....olmalı.
    .....güncellenmeli.
    .....bence çok az.
    .....kaldırılmalı.
    .....eklenmeli.
    ......bence çift ayaklı değil.
    #HayalKirikligi ''

SUBJEKTİF olan fikirler, oyun editörlerine ve onların emeğine saygı ile daha pozitif bir şekilde yazılabilir sanıyorum?

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Sürekli Hotfix yayınlanıyor, ancak gördüğüm kadarıyla ligimizdeki transfer hataları düzeltilmemiş gibi görünüyor. Son güncelleme sonrasında da yine Sow Bursaspor'un oyuncusu, Boyko hala Beşiktaş'ta.
    Neden bu hataları düzeltmezler ki?

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by caneration View Post
    Sürekli Hotfix yayınlanıyor, ancak gördüğüm kadarıyla ligimizdeki transfer hataları düzeltilmemiş gibi görünüyor. Son güncelleme sonrasında da yine Sow Bursaspor'un oyuncusu, Boyko hala Beşiktaş'ta.
    Neden bu hataları düzeltmezler ki?
    Hotfix güncellemeler veritabanı güncellemesi içermiyor çünkü.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri