Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 57 arası toplam 57 sonuç

Konu: Türkiye Araştırması Güncelleme (3/3/2018'de yenilendi)

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    '' ......düşünmüyorum.
    .....olmalı.
    .....güncellenmeli.
    .....bence çok az.
    .....kaldırılmalı.
    .....eklenmeli.
    ......bence çift ayaklı değil.
    FM uzun yıllarca referans alınacak bir konumdayken son durumu vasatın altında.
    #HayalKirikligi ''

SUBJEKTİF olan fikirler, oyun editörlerine ve onların emeğine saygı ile daha pozitif bir şekilde yazılabilir sanıyorum?
    Herkes için doğru olanlar ile kendi düşüncelerimi tek bir postta toplamış olmam hepsini subjektif yapmaz. Varsa yazdığım maddelerden birine itirazın net olarak yazarsın. Bu şekilde bir eleştiri ile oyunun geliştirilmesine katkı sağlayamazsın, eğer katkı için buradaysan tabi.

19 senedir FM oynuyorum ben bu kadar bariz eksiklikler/hatalar ilk defa görüyorum. Dolayısıyla bir şeyler yanlış gidiyor demek ki.
    Last edited by ttarlabasi : 16.Mart.2018 at 22:59

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Türkiye ligi ne yazik ki bir kac sene sonra oynanamaz hale geliyo cünkü rekabet ortadan kalkiyor. Kariyerimin 3.yilinda Fenerbahce küme düstü.

Fenerbahce'nin menajerleri ise evlere senlik

Besiktas yine dogru düzgün transfer yapiyor ya da yapmaya calisiyor ama Fenerbahce, anadolu takimlarinda bile oynayamayacak oyuncular transfer etti kariyerimde.

Ingiltere, Ispanya, Italya, Almanya, Hollanda liginde ise basa oynayan takimlar gercekteki gibi rekabet her daim devam ediyor.

Bu rekabetsizlik durumunu ortadan kaldirmak icin lig reputation'ini yükseltmek, takimlarin mali durumunu (borclari daha cok yila yaymak gibi), yine ayni sekilde ligdeki takimlarin reputation'ini az biraz da olsa yükseltmek fayda saglar mi acaba?

Ayrica gercekte Türkiye'de 3 büyükleri calistirabilecek yerli teknik direktör sayisi bir elin parmagini gecmezken oyunda sürekli vasat yerli teknik direktörler 3 büyükleri calistiriyorlar bu da gercekciligi baltaliyor.

@GicaHagi
    ben editörden itibarı benfica porto shakhtar falan onlarla aynı düzeye getirdim bizim 4 büyükleri + bursa başak falan da onlara gore itibar yukselttim, ligi de fransa ve portekiz altına aldım portekizin 2-3 puan altına, hatta borçları 80 milyonu 30a falan çektim, transfer önceliklerini de yükselttim orta avrupa güney amerika falan da yine de çok etki etmedi. bizim yapıda bi sıkıntı var gibi, 2025 de olsa hollandada psv ajax feyenoord alkmaar yukarıda kalıyor, porto sporting keza öyle premier ligde zaten yeni yükselip düşenler hariç ilk 10 hemen hemen aynı. bizde bi sorun var gibi ya. mesela rusya ligini simüle ettim, cska zenith spartak loko yine 4lüyorlar yukarıyı bizde ilk sene tamam da ikinci sene akhisar 2.konya 3. beşiktaş 14.falan ben güzel giden kariyerimi bıraktım mesela, oynanmıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Türkiye ligi 2 yıldır leş. Net oynanmaz. Premier lig canavar gibi.

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Türkiye ligi 2 yıldır leş. Net oynanmaz. Premier lig canavar gibi.
    4 buyuk + bursanın borclarını sildim itibarları arttırdım lig itibarını arttırdım kombine de ekledim, şu an simule ediyorum yeni başladım. şubat 2018e kadar bakayım 2017 yaz transferleri ve kış transferleri nasıl olacak

eh işte orjinale göre biraz daha iyi. beşiktaş-galatasaray-fenerbahce sıralaması oldu tepede
    Last edited by CanrY : 21.Mart.2018 at 00:34

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    4 buyuk + bursanın borclarını sildim itibarları arttırdım lig itibarını arttırdım kombine de ekledim, şu an simule ediyorum yeni başladım. şubat 2018e kadar bakayım 2017 yaz transferleri ve kış transferleri nasıl olacak

eh işte orjinale göre biraz daha iyi. beşiktaş-galatasaray-fenerbahce sıralaması oldu tepede
    hocam simüle ederken "Ana Etaplar" yapıyorsun değil mi? Eğer yapıyorsan ve 1-2 sene ilerlediğinde sonucu söylersen süper olur.

ana etaplar yapmıyordum bi deneme yapıyorum şu an, ffpleri de kaldırdım onu ana etaplar olarak simüle ederim (biraz geç oldu olmadı yarına buraya ss atarım)

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Herkes için doğru olanlar ile kendi düşüncelerimi tek bir postta toplamış olmam hepsini subjektif yapmaz. Varsa yazdığım maddelerden birine itirazın net olarak yazarsın. Bu şekilde bir eleştiri ile oyunun geliştirilmesine katkı sağlayamazsın, eğer katkı için buradaysan tabi.

19 senedir FM oynuyorum ben bu kadar bariz eksiklikler/hatalar ilk defa görüyorum. Dolayısıyla bir şeyler yanlış gidiyor demek ki.
    Yazdığım mesajı farklı algılayıp, kullandığın üsluba paralel devam etmişsin. Senin yaptığın gibi subjektif değerlendirme içeren, emeğe saygıdan uzak mesajlara yanıt vermek için bu siteye 12 sene önce üye oldum.

Yazmış olduğun yorumlara gerekli cevaplar daha önce verildi. Yeniden okumak istersen:

• Denys Boyko'nun transferi oyuna yansıtılmamış.

Boyko transferi bizim veri tabanini yollamamizdan sonra gerceklesti, raporlamamiza ragmen SI tarafindan transferi yapilmamis. Maalesef benzer durumda bir cok futbolcu var.

• 4-2-3-1 DM Wide formasyonuna uyması için Tolgay hatta Oğuzhan gibi 8 numara adamlar Defensive Midfielder olmuş. Ayrıca BJK'nin 2 DM'li bir formasyonla oynadığını da düşünmüyorum.

Bu dizilis Oguzhan veya Tolgay'in oyunu yonetmek icin daha fazla alan bulmasi, ozellikle Talisca'ya cok yakin oynayip rakip savunmanin markajina cok fazla girerek pas tercihlerinin azalmasi ve Besiktas'i surekli uzaktan sutlarla gol aramasini engellemek icin tercih edildi. Oguzhan/Tolgay'in one kirilarak oynamasini saglamak icin Senol Gunes'e Regista rolunu tercih ettirdik. Boylece Oguzhan/Tolgay hucumda tipki 8 numara gibi top suruyor, oyun kuruyor hucuma destek veriyor ve hatta ceza sahasinin icine giriyor ama bunu daha geriden baslayarak yapiyor. MC'li dizilisi kullandiginda Tolgay veya Oguzhan'a verilen gorev Advanced Playmaker ve bu nedenle pozisyon aldiklari yer Talisca'nin hemen yani. Yani topu, sirtlari rakip kaleye donuk sekilde almak zorunda kaliyorlar.
    Oyun, 433 veya 4141 dizilisindeki 2 MC'nin oyunu ile 4231'deki 2 MC'nin saha icindeki oyunu arasindaki gerekli farkliligi yaratmadigi surece 2 MC'li 4231 dizilisinin mac motoruna yansimasi gercekcilikten uzak kalacak ve bu dizilisin basarisi, rakip takimlarin bu dizilisin sahaya yanlis yansimasina gerekli cevabi ne kadar dogru verdigine bagli kalacak.

• Beşiktaş'ın stadının adı İnönü Spor Kompleksi yerine Vodafone ismi kullanılamadığına göre uefa resmi sitesindeki gibi "Besiktas Park" olmalı.

Stadyumun ismi kanunen Besiktas Inonu Spor Kompleksi Vodafone Arena (sonra Park). UEFA sitesi bunu kisaltarak yazabilir fakat biz boyle yapmayi tercih etmiyoruz. Ayrica editor ile kendi istedigin sekile cevirmen mumkun.

• Medel'in passingi 10 bence çok az.

Geri kalani ise oyuncu degerlendirme konusunda gorus farkliliklari. Bu yorumlarini arastirma bolumunde yazdigin surece her etap degerlendiriyoruz.

• Vida, Hırvat milli takımında da D.Kiev'de de sol stoper oynuyordu. Sağ stoper tercihi kaldırılmalı.

Geri kalani ise oyuncu degerlendirme konusunda gorus farkliliklari. Bu yorumlarini arastirma bolumunde yazdigin surece her etap degerlendiriyoruz.

• Gökhan Töre bence çift ayaklı değil. En fazla "Left" olmalı hatta "avoids using weaker foot" eklenebilir.

*Oyunu 21 yıldır oynayan biri olarak, hemen hemen her sene benzer şeyler olduğunu da gördüm, bilgine.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    Yazdığım mesajı farklı algılayıp, kullandığın üsluba paralel devam etmişsin. Senin yaptığın gibi subjektif değerlendirme içeren, emeğe saygıdan uzak mesajlara yanıt vermek için bu siteye 12 sene önce üye oldum.

Yazmış olduğun yorumlara gerekli cevaplar daha önce verildi. Yeniden okumak istersen:
    Kendine ait fikrin yok herhalde, benim okumam yazmam var. Kırparak kopyalayıp yapıştırmana gerek yok yani.

Oyuna uydurmak için Oğuzhan'ın DM yapılmasını insanların kabul etmesini beklemesin kimse. Bazı şeyleri beğenmiyorsan editörden değiştir diyorlar. O zaman her sene yeni oyun almaya da gerek yok, nasıl olsa editör var. Bunlar sadece resmi transfer update'i geldikten sonra 5-10 dk içinde ilk bakışta gördüğüm şeyler. BJK'de aynı adamdan 2 tane var ya, şaka gibi.

Bir sürü para veriyoruz, karşılığını alamıyoruz. İşi belki de daha iyi yapabileceklere, hevesi, zamanı olanlara devretme zamanı gelmiştir. Burada tüm emeği geçenleri değil, işini iyi yapmayanları eleştiriyorum. Belki de işini iyi yapmayanlar merkezdekilerdir, iletilsin o zaman bu eleştiriler. perpetua hariç yorumlara tepki veren araştırmacı neredeyse yok.

TSL leş olduğu için Norveç ligi oynuyorum. Bu şekilde devam edilirse oyun Türkiye'de itibarını kaybeder. Bilginize.
    Last edited by ttarlabasi : 21.Mart.2018 at 20:49

Kendine ait fikrin yok herhalde, benim okumam yazmam var. Kırparak kopyalayıp yapıştırmana gerek yok yani.

Oyuna uydurmak için Oğuzhan'ın DM yapılmasını insanların kabul etmesini beklemesin kimse. Bazı şeyleri beğenmiyorsan editörden değiştir diyorlar. O zaman her sene yeni oyun almaya da gerek yok, nasıl olsa editör var. Bunlar sadece resmi transfer update'i geldikten sonra 5-10 dk içinde ilk bakışta gördüğüm şeyler. BJK'de aynı adamdan 2 tane var ya, şaka gibi.

Bir sürü para veriyoruz, karşılığını alamıyoruz. İşi belki de daha iyi yapabileceklere, hevesi, zamanı olanlara devretme zamanı gelmiştir. Burada tüm emeği geçenleri değil, işini iyi yapmayanları eleştiriyorum. Belki de işini iyi yapmayanlar merkezdekilerdir, iletilsin o zaman bu eleştiriler. perpetua hariç yorumlara tepki veren araştırmacı neredeyse yok.

TSL leş olduğu için Norveç ligi oynuyorum. Bu şekilde devam edilirse oyun Türkiye'de itibarını kaybeder. Bilginize.

'' Kendine ait fikrin yok herhalde, benim okumam yazmam var. Kırparak kopyalayıp yapıştırmana gerek yok yani. Kırparak kopyalayıp yapıştırmana gerek yok yani. ''
    Yazmış olduğun yorumlara gerekli cevaplar daha önce verildi diye belirtmiştim. Verilen cevaplar ile paralel fikirlere sahip olduğumu tahmin edebileceğini düşündüm. Kırparak kopyalayıp yapıştırmak diye olaya bakıyorsan ne diyebilirim ki..

'' Oyuna uydurmak için Oğuzhan'ın DM yapılmasını insanların kabul etmesini beklemesin kimse. '' Oyun motorundaki işleyişi daha gerçekçi yapmak adına böyle bir değişiklik çok anormal gelmiyor bana. Bilhassa Oğuzhan'ın ve Tolgay'ın ısı haritalarının incelenmesi halinde topu aldıkları bölge olarak DMC&MC bölgesinin AMC'ye göre çok daha fazla olma ihtimalinin çok yüksek diye düşünüyorum. Bu oyunculara, oyuncu rolü olarak sadece Deep lying playmaker verilmemiş ki zaten, roaming player ve regista rolleri de belirtilmiş. Bu da bölge bazlı olarak topu aldıkları bölgenin DMC&MC ; ancak serbestliklerinin ve ofansif rollerinin de olduğunu gösteriyor.

Bazı şeyleri beğenmiyorsan editörden değiştir diyorlar. O zaman her sene yeni oyun almaya da gerek yok, nasıl olsa editör var. Bunlar sadece resmi transfer update'i geldikten sonra 5-10 dk içinde ilk bakışta gördüğüm şeyler. BJK'de aynı adamdan 2 tane var ya, şaka gibi. Haklı olduğun noktalar olduğunu da düşünüyorum ancak bu hatalar yerine, Bursaspor'un kalibresi veya fb'nin düşük vizyonlu transfer yapmama politikası ve başarısızlıkları gibi durumlar bence daha önemli. Haklı olduğun noktaları (çift isim gibi) da yapıcı bir eleştiriyle yazman, seni değerli kılar.

'' Bir sürü para veriyoruz, karşılığını alamıyoruz. İşi belki de daha iyi yapabileceklere, hevesi, zamanı olanlara devretme zamanı gelmiştir. Burada tüm emeği geçenleri değil, işini iyi yapmayanları eleştiriyorum. Belki de işini iyi yapmayanlar merkezdekilerdir, iletilsin o zaman bu eleştiriler. perpetua hariç yorumlara tepki veren araştırmacı neredeyse yok.
    '' Oyundan olan beklentinle ilgili bu durum. Örneğin yurtiçi ve yurtdışında farklı liglerde yarı profesyonel olarak futbol oynamış biri olarak, CM veya FM serilerinin, gerçek oyun içi dinamiklerini neredeyse hiç yansıtmadığını düşünüyorum. Daha iyi yapabileceğini düşündüğün bir inceleme veya takım sorumluluğu sahibi alacak tanıdığın varsa bence önerebilirsin. Daha önce soru sorup cevap alamadığın durumlar olduysa özelden mesaj gönderebilirsin. Bu kişilerin isimlerini de paylaş ki; daha fazla ilgi göstersinler foruma ve sorulara.

TSL leş olduğu için Norveç ligi oynuyorum. Bu şekilde devam edilirse oyun Türkiye'de itibarını kaybeder. Bilginize. ''
    Haklı olduğun noktaları yapıcı bir eleştiriyle belirtirsen bence faydalı olacaktır. İyi oyunlar..
    Last edited by fcgrkm : 29.Mart.2018 at 19:39

Nesil
    2003

Ilk olarak tartisma kabul etmeyecegim bir gercegi yazayim. Besiktas arastirmasi oyunu Besiktas ile oynayacak kisiler icin yapilmiyor.

Besiktas ile oynayan kisiler, oyunculari istedigi gibi kullanabilir, farkli oyun anlayislarini deneyebilir ve bu anlayislarla basarili veya basarisiz olabilir. Hatta editor kullanarak istedigi degisiklikleri yapabilir. Bu, acikcasi, benim umurumda degil.

Benim icin onemli olan Alanyaspor, Bursaspor, Fenerbahce, Galatasaray vs. ile oynayan kisilerin karsisina gercekci futbol oynayan, gercekci sonuclar alan, gercekteki gibi kuvvetli bir rakip olan bir Besiktas ortaya cikartmak.

Bu amac dogrultusunda Oguzhan'in MC mevkisinin disinda DM mevkisinde de oynayabilmesi gerekiyorsa, Oguzhan DM mevkisinde de oynar. Sonucta mevkiler ve mevkilere verilen degerler, yapay zeka'nin kendi basina birakildiginda gercekci hareket etmesi icin var olan degerler. Kullanici futbolcunun ozelliklerine bakarak eger isterse Oguzhan'i ST oynatir, AML oynatir, DR oynatir, MC oynatir, DM oynatmaz. Ancak yapay zeka karar verebilmek icin futbolcula verilen mevki degerlerine muhtac.

Yapay zeka kontrolunde maclarin tamaminda 2MC'li 4231 oynayip, Oguzhan ve Talisca saha icinde ust uste bindigi icin surekli uzaktan sut cekmeleri ve Besiktas'in bu nedenle oyunda basarisiz olmasi, Besiktas ile oynayan kisiyi rahatsiz etmez. Ancak diger kuluplerle oynayanlari rahatsiz eder. Oguzhan tercihi de bu kisilerin rahatsizligini engelleme amacli bir tercihtir.

Ayni futbolcudan iki tane olmasi, olabilecek bir hata. Veri tabanini yollamadan ayni lisans numarasina sahip birden fazla futbolcunun veri tabaninda varligini kontrol etmem gerekliydi fakat ben atladim.

Isini iyi yapmayanlari elestiriyorum diyorsun. Buna da edecek bir kac lafim var. Elestirmek tabii hakkin ve elestiri yol gosterici oldugu surece her zaman basimin ustunde yeri var. Ancak elestirin yol gostermekten cikip, insanlarin emeklerini kucuk gormeye varmamali. Arastirmacilarin burada yapilan yorumlara cevap verme zorunlulugu yok. Eger gelip burada yazarlarsa pek tabii harika olur ancak kendilerini buna zorlamam veya bunu kendilerinden beklemem mumkun degil. Ayrica burada yazilanlar, bu isin basinda olan kisilerden birisi olarak, benim tarafimdan okunuyor ve degerlendirmeye aliniyor. Gerektiginde arastirmacilarla da paylasiliyor.

Ornegin futbolcularin boylari neden senin yazmana ragmen duzeltilmedi diye sorarsan, nedeni cok basit. Cunku bu mesajini, isminden de anlasilabilecegi gibi amaci yari makara olan "Geleneksel Turkiye Ligleri Arastirmasi Elestiri Basligi"na yazmis olman. Veri tabaninda calisabildigimiz donemlerde o baslik altinda yazilmis yuzlerce mesajin ustunden gecip, acaba atladigimiz bir sey var mi diye bakmak fazlasiyla zaman alici bir islem. Forumun cesitli yerlerinde yazilmis yorumlarin hepsine ulastigimiz varsayilmamali. Ornegin forumun bu kismina girerken, acaba arastirma hakkinda hangi eksik bilgiler tamamlanmis dusuncesiyle girmem. Eksik bilgileri tamamlama uzerinde calisirken de genel konular basliklarinin altini tekrar gozden gecirmem.

Bu nedenle her futbolcu icin ayri ayri basliklar acma imkani tanimisiz, veri tabani SI'a yollanmadan once bu basliklari tariyoruz ve bu basliklari her yeni veri tabani surumu sonrasinda yeniliyoruz. Bu yenilenmenin nedeni en guncel yorumlara en kisa yoldan ulasabilmek.

Bu basliklar altinda yazilmamis herhangi bir duzeltme istegi veya bilginin gozden kacma ihtimali cok yuksek. Ornegin yazistigimiz mevcut baslik altinda toplu olarak yazdiklarinin da, veri tabani uzerinde calistigimiz donemde, gozden kacmasi cok muhtemel. Eger veri tabaninda hatalar buluyor ve bunlarin duzeltilmesini istiyorsan, bunun yeri ne bu baslik, ne de yari-makara olan geneneksel elestiri basligi. Isimizi biraz kolaylastirmak icin bu konuda anlayis gostermeni rica ederim.

Bende şöyle bir serzeniş ekleyeyim; ligden düşen ve çıkan takımlar her sene neredeyse 3 takımdan 2 si aynı oluyor yeni çıkan 1 takımda sonraki sezon düşüyor.. Bunu da düzeltmeliler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by burc ugur View Post
    Bende şöyle bir serzeniş ekleyeyim; ligden düşen ve çıkan takımlar her sene neredeyse 3 takımdan 2 si aynı oluyor yeni çıkan 1 takımda sonraki sezon düşüyor.. Bunu da düzeltmeliler.
    Alt lig araştırmalarının yetersiz olması ile alakalı bu. Araştırmacı lazım. Kimse PTT takımı izlemek istemiyor.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Alt lig araştırmalarının yetersiz olması ile alakalı bu. Araştırmacı lazım. Kimse PTT takımı izlemek istemiyor.
    Katilmiyorum.

Gercekte alt ligden cikan kulupler sifirdan yeni kadro kuruyor. Oyunda ise kadro yenilemesi bir kac sezon suruyor. Alt ligden gelen kuluplerin zayif kalmasinin nedeni alt lig futbolculari ile ust ligde yarismalari.

Erzurumspor'lu 32 yaşındaki Bakamenga Galatasaray'a transfer oldu Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Katilmiyorum.

Gercekte alt ligden cikan kulupler sifirdan yeni kadro kuruyor. Oyunda ise kadro yenilemesi bir kac sezon suruyor. Alt ligden gelen kuluplerin zayif kalmasinin nedeni alt lig futbolculari ile ust ligde yarismalari.
    Araştırmadan kastım takımın araştırması idi. Dediğim gibi kulüpler üst lige çıkınca gerçekçi bir transfer politikası yürütemiyorlar. Takım itibarları gerektiği kadar yükselmiyor olabilir, staff değerleri çok düşük olduğu için çok yanlış kararlar veriyor olabilirler. Transferde menajer kullanımı arttırılabilir mesela. Bilemiyorum, bir cok yönü var. Üç büyüklerin itibarları da ufak artışlar olmalı diye düşünüyorum ayrıca. Baya ünlü Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe. 7250 7150 7050 olabilir.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Teşekkürler elinize sağlık.

Gerçekten bizim ligde önemli sorunlar var.
    GS, FB, BJK, Başakşehir gibi takımların alt sıra takımlarıyla arasında yeterli fark konulduğunu düşünmüyorum. Örneğin diğer ligleri inceledim bu çok daha iyi oyuna yansımış.
    Yönettiğin büyük takıma pek zorluk çıkaran bir lig kurgusu olmasa da neredeyse hiç gerçekçi rekabet yok. O yüzden bizim ligde oynama zevki kalmıyor.

Bizim ligin omru en fazla 3 yil. Ondan sonra sıkılıp ya baska takimlara gidiyorsun ya da yeni kariyer baslatiyorsun.

Misal EPL oyle mi ? Gercekte ki gibi puan farki 5-6 oldu mu kapatana kadar göbeğin catliyor. Sampiyon olmak cok zor. Gercekte oldugu gibi müthiş transferler yapiyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

3-4 büyük takımın alttakilerle arasındaki makas fazlaca açılmadıkça ligin 3 sene sonra oynanmayacak hale gelmemesi imkansız. Alttakiler 2-3 takviye ile üsttekilere yaklaşıyor kolaylıkla. Ekonomik sıkıntılardan dolayı büyük takımların eli kolu bağlı.

Ekonomiyle bence hiç alakası yok. 3 büyüklerin ekonomisi gerçektekinden daha iyi durumda. Sebebini bilemiyorum itibardan olabilir, teknik direktörlerden olabilir, scout knowladgeden olabilir. Çözemedim...

GS ile 4. sezonda oyuncu ararken karşılaştığım komik olay
    6,33 ortalamayla, 13 maçta 254 gol

en son resmi yama ile oynadığım oyunda 2020'de küme düşen fb:

[IMG][/IMG]

Fener herkesin oyunda kume dusuyor zaten. En kotu dusme mucadelesi icinde.
    Takim iyi oyunculardan kurulu olsa daha altlarda surunuyor.

İlgili yıl öncesinde şampiyon olamamış Bjk nin transfeleri için ne düşünüyorsunuz?

[IMG][/IMG]

@fcgrkm fazla iddialı

27. Default

buyrun bu hata mı anlamadım Balıkesir 2.ligde yabancı oyuncu oynatıyor

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri