Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 88 sonuç

Konu: FM 2019 Beklentileriniz....

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Default FM 2019 Beklentileriniz....

Yine,yeni,yeniden başlıyoruz... Hepimizin buraya sayfalar dolusu,madde madde yazacağımız LAKİN oyunda görmek için önümüzdeki 10 yılın geçmesini bekleyeceğimiz isteklerimizi,beklentilerimizi,ümitlerimizi,umutla rımızı sıralama zamanı geldi artık. Biliyorsunuz ki yaz dönemi gelince,hele hele transferler başlayınca ''yeni kariyer'' açmak (alt liglerden alıp maceralara atıldıklarımızı saymazsak) artık zor gelmeye başlar. Bende de bu durum baş gösterdiği,ayrıca masaüstünü satıp laptop aldığım için hiç bir save dosyamın elimde olmaması sebebiyle forumda takılayım biraz başlık açayım dedim.Sözü fazla uzatmadan;

+ Gözünüzü seveyim scouting sistemine dokunmayın. Son 10 yıldır gördüğüm en iyi scouting bu yılda. Ne adamlar bulup çıkardı gözlemciler. Adamlar Rusya 2.liginden wonderkid bulup geliyorlar.

+ Şu basın toplantılarındaki konuşmalarda 1-2 şık daha lütfen.Ya negatifsin ya pozitif. Alaycı ya da agresif seçeneklerin daha fazla olması dileğiyle.

+ Takımda deli para var,bütün personel kadroları dolu, antreman yükleri çok ağır diye adamlardan antrenör istiyorum ''yeterli antrenör var'' diyor. Yok işte arkadaş olsa istermiyiz.

+ Şu maç motoruna bir ayar gelsin artık. 3-4-3 2-3-2-3 gibi asimetrik ve de garip taktiklerle 140 gol atılmasın sezonda. Adam Las Palmas la 2 stoper le oynayıp Real Madrid e 6 Barçaya 8 atmış. Yuh yani...

Aklıma geldikçe eklerim buraya....

Süper Lig artık daha gerçekçi ve oynanabilir olsun.

baska bi forumda yazdıklarımı aynen koppyalıyorum.

bunu yaklaşık 3-4 seridir yazıyorum beklentiler konularında üstteki arkadaşın süper lig mesajına ek olarak;

18'i optimize sunamadılar, çoğu arkadaş sıkıntı yaşadı 1080 ekran kartlarında dahi. o yüzden adam akıllı test edilmeli. onun dışında şampiyon olunca 5 mesajla sınırlı kalmamalı küçük takımla olduysak 1-2 sene sonra buna vurgu yapılmalı ve en önemlisi özellikle bizim ligde oluşan sıkıntı-yapay zeka- geliştirilirmeli başka bi şey istemem. görsellik benim için hiç önemli degil. kupa alınca ekranda kibrit kutusunun üstünde sevinen adamları görmesem de olur yok menü müziğiymiş falan bunlar boş şeyler adam açar müziğini dinler onu mu dinleyecek allah aşkına, böyle saçma yeniliklerle göz boyamamalı artık. 200 tl de olsa yine alacagız ama ne yapalım :///

...
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

taktiklere yogunlasılmalı direktiflerimiz daha iyi uygulanmalı bence

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Yapay zekayı geliştirsinler başka bir şey istemiyorum.
    malatyAdana!

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Oyun kurucu stoper istiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Son 2 senedir CM 03-04 e geri döndüm. İş yoğunluğundan zamanı olmayanlar için eski CM oyunları gibi basit bir oyun modu istiyoruz. Taktik detaylarıyla,takım detaylarıyla,antrenman detaylarıyla uğraşmak yerine transferini yap,ucuz yıldız oyuncular al. Taktik oluştur 1 gecede 1 sezonu bitir tarzı bir mod istiyoruz

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Defanstan oyun kurabilen bir oyun zekası istiyorum.
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Oyuncu iliskileri gelistirilsin bence.

Basarilariniz birkac mesajla gecistirilmesin artık. Basit bir takimla CL aliyoruz,3 gune unutuluyor

Mesela elinizde bir genç var. Piyasa değeri 5 milyon euro ama eminsiniz ki teklif gelse en az 20-25e gidecek. Adam mutsuz olduğunda bana bu miktar bonservis gelirse sat dediğinde, maksimum 8-8.5 u görüyor barem. Bunun en azından gerçekçi bir değere çekilmesi lazım. (13-15 gibi)

Oyuncular bir kulübe geldikten hemen 3-4 ay sonra gitmek istemesin sırf bu yüzden çoğu kariyerimde her sezon ilk 11in en 5-6'sı değişiyor. Sanki tatile geliyorlar.

Oyunculara verilen talimatlar çeşitlendirilebilir.

Oyunun en çok sevmediğim yönü şut çekme dediğim adamın şut çekmesi. adamın tercihlerinde şutlarla ilgili bir tercih yok adam maç boyunca 25 metre civarından 4-5 tane şut deniyor pas verecekken.

Tatile çıktığımızda oyuncu bizle konuşmak istediğinde asistan konuşmasın. Tatildeyken, sırf kaç tane oyuncumu konuşarak rahat bir şekilde kulüpte tutabilecekken adama olumsuz tepki veriyor asistan tatil bittikten sonrada konuşamıyoruz. Bu konuda tavsiyem, 1 haftadan kısa tatillerde oyuncu menajeri beklesin. 1 haftadan daha uzunlarında oyun tatil ekranını duraklatıp oyuncuyla konuştuktan sonra devam edebilmeli.

Biraz uzun oldu ama bunlar oyunda canımı çok sıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

2005ten beri her oyunu aldım, oynadım. 2019'u almayacağım galiba. o yüzden bir beklentim falan yok.

Her geçen gün oyunu daha iyi hale getiriyorlar. Mantık dışı gollerin minimuma indiği bir maç motoru istiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Oyuncu etkileşimi mantıklı olsun. Benim için şu an en büyük sıkıntı bu. Oyuncuların saçma tavırlarından usandım. Yedek olarak aldığım adam 3 hafta sonra beni oynat diye tutturmasın, takım yeterince iyiyken ve her geçen gün iyiye gidiyorken az biraz parlayan oyuncu hemen ayrılmak istemesin (en azından benden ayrılıp benzer seviyede takımlara yarı maaşla gitmesin) vs.
    Bunun dışında maç motoru ve yapay zeka ne kadar gelişse o kadar iyi.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Orta sıra takımlarını şampiyon yapıyorsun, final oynatıyosun, hatta Avrupa kupası alıyorsun kutlamalar 1-2 msjdan ibaret kalıyor. Everton'u 7 sene yönettim 4 lig, 1 avrupa, 3 şl ve sayısız kupa kazandım, sevilen isimlerden simge isimlere geçmeyi bırak, juve'nin teklifini kabul ettim diye beni sevilen isimlerden bile çıkardılar. Gerçekte bu adamın heykelini dikip çevresine park yapmaları gerekirdi.

Ve en çok istediğim konu oyuncuların menejerleri ile diyalog kurabilmek, bir oyunucuyu transfer listesine koymadan teklif topla diyebilmek, çok iyi bir oyuncum var diyelim ama alttan gelene de yer açmam lazım illa transfer listesine koyup değerinin altına mı satmak gerekiyor?

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Öyle ya da böyle oyunun yapimcilari her sene hem taktik alaninda hem de gözlemcilik vs gibi degisiklikler getiriyorlar.

Ama benim FM 2019'dan en büyük beklentim Türkiye liginin daha gercekci olmasi. Ingiltere, Ispanya, Italya, Fransa, Hollanda, Portekiz ligleri her daim gercekci ve sampiyonluk yarisi büyük takimlar arasinda geciyor. O liglerdeki büyük takimlarin hic birisinin küme düstügünü falan görmedim aksine Fenerbahce ve Trabzonspor bazi kariyerlerimde küme düstü. Takimlarimizin cogu dogru düzgün transfer yapamiyor. Kariyerde 2-3 yil sonra sikilmaya basliyorum ve uzun soluklu bir Türkiye ligi kariyeri yapamiyorum. Artik yapimcilar bizim lig icin ayri kod mu yazacaklar ne yapacaklarsa umarim bu seride rekabet isi cözülür. Bir de bizim lig, Avrupa lig siralamasinda sanirim 9 ya da 10. sirada. Belcika ve Ukrayna ligi önümüzde. Hangi akla hizmet bu iki ligin Reputationi bizden daha yüksek olabilir.

Quote Originally Posted by GicaHagi View Post
    Öyle ya da böyle oyunun yapimcilari her sene hem taktik alaninda hem de gözlemcilik vs gibi degisiklikler getiriyorlar.

Ama benim FM 2019'dan en büyük beklentim Türkiye liginin daha gercekci olmasi. Ingiltere, Ispanya, Italya, Fransa, Hollanda, Portekiz ligleri her daim gercekci ve sampiyonluk yarisi büyük takimlar arasinda geciyor. O liglerdeki büyük takimlarin hic birisinin küme düstügünü falan görmedim aksine Fenerbahce ve Trabzonspor bazi kariyerlerimde küme düstü. Takimlarimizin cogu dogru düzgün transfer yapamiyor. Kariyerde 2-3 yil sonra sikilmaya basliyorum ve uzun soluklu bir Türkiye ligi kariyeri yapamiyorum. Artik yapimcilar bizim lig icin ayri kod mu yazacaklar ne yapacaklarsa umarim bu seride rekabet isi cözülür. Bir de bizim lig, Avrupa lig siralamasinda sanirim 9 ya da 10. sirada. Belcika ve Ukrayna ligi önümüzde. Hangi akla hizmet bu iki ligin Reputationi bizden daha yüksek olabilir.
    Abi rep olayında haklısın. Evet onlar puan olarak bizden belki daha başarılı olabilirler ama rep anlamında biz daha önde olmalıyız. 6-7-8 rusya portekiz türkiye olmalı(ya da bu üçlü değişebilir) ben bi ara şey diyodum bizim ligi komple portekiz ligi üzerine yazsınlar onlarda da 3+2 var (benfica porto sporting+braga v.guimaraes) (gs fb bjk+ trabzon basak)

Quote Originally Posted by GicaHagi View Post

Çünkü Ukrayna ve Belçika gerçek sıralamada da üzerimizde, bu konuda bir hata yok. Yarışmacı bir lig kurgusu olmadığı konusuna ise sana katılıyorum.

edit link: https://www.transfermarkt.com.tr/uef...tung/statistik

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Quote Originally Posted by lionslaw View Post
    Çünkü Ukrayna ve Belçika gerçek sıralamada da üzerimizde, bu konuda bir hata yok. Yarışmacı bir lig kurgusu olmadığı konusuna ise sana katılıyorum.

edit link: https://www.transfermarkt.com.tr/uef...tung/statistik
    Benim dedigim lig reputation'i senin attigin o ülkelerin takimlarinin avrupa kupalarinda kazandigi puanlar. Bu mantikla Hollanda ligi Avusturya liginden daha degersiz bir lig.

İyi de işte o sıralama lig reputationını belirliyor. Oyundaki tüm liglerin reputationı o sıralamaya endeksli.

Sanırım Türkiye ligi artık oynanmaz hale gelecek, ne güzel alman alt yapılarından cifte vatandaşları toplayıp Almanya Milli takımında oynayamadıkları için rahat rahat yerli statüsünde oynatıyorduk early game de, üstüne bir de bahsi geçen yabancı sayısının düşürülmesi olayı da eklenmişse oyuna, sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor olabilir bu sezon.

Oyun içeriğini duyurmaya başladılar twitterdan. https://twitter.com/footballmanager

Nesil
    2006
    Yer

Pressing forward gelmiş. Defansif forvetin yerine geldi heralde ama onda hücum görevi yoktu bunda var.

Taktik kısmı baya detaylandırılmış.

24. Default

fm18 oyunu kaydediyorum cıkıyorum tekrar girdiğimde oyun kaydedilmemiş oluyor belgelerden geri yükleme yaptıgımda ise tarihi geriye sarıyor çözüm bilen varmi neden kaydetmiyor oyunu yardımcı olabilir misiniz

yarın oyunu pahalılaşmadan çekeyim steamden bari.

Yeni taktik ekranı hakkında: http://<a href="https://www.youtube....dbPesblASM</a>

Genel olarak diğer yenilikler:

Nesil
    2006
    Yer

Bugün twichten canlı yayın kariyer yaptı Miles ve 2 kişi.
    Kaleci Rajkovic'in profilini gördüm bir tek, Bayernle imzalıyor ama profili baya düşmüş. Onun dışında Töre Rusya'ya gidiyor ss aldım.

Betanin tahmini carsamba veya persembe gecesi cikacagini varsayarak artik FM19 konusuna gecelim yavastan.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Büyük ihtimalle 18 ekim gecesi çıkacaktır BETA .
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Arkadaşlar sizlere iyi bir haberim var . Artık Türkiye liginde oynamaktan sıkılmayacaksınız.
    malatyAdana!

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri