Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

@perpetua Abi ADS'de Batuhan Karadeniz'in geçen seneden kalma 3 maç cezası vardı. Bu yansıtılmamış.

Birde yukarda yazdım gördün mü bilmiyorum Arda'nın cezası da yok lig maçlarında oynamaya başlıyor.

Edit: Bunun yanında yeni transfer Anderson gerçekte lig maçına daha çıkamadı hazır olmadığı için,oyunda normal olarak başlıyor bilginize. Bir ayar falan gerekiyor mu siz daha iyi bilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Sonucta oynadiginiz Beta.

Yaklasik 3 haftadir devam eden hata bulma ve duzeltme surecinin, oyun cikmadan onceki son 2 haftasina oyunu satin almis kisiler de dahil oldu.

3 gun once denedigim beta'da yabanci sinirinda sorun yoktu. Herkese acik olan beta'da var. Gectigimiz 3 haftada bu tip hatalar bulundu, duzeltildi, baska hatalar cikti ve yenileri bulundu, duzeltildi.

Halka acik beta'yi yapmanin nedeni kalan hatalari, cok daha fazla kisinin oynamasi sayesinde cok daha cabuk bulmak ve oyunun cok daha az hata ile cikmasini saglamak. Saniyorum oyunun halen beta oldugunu ve henuz oyunun resmen cikmadigi tam olarak anlasilmiyor. Eger daha az hatali sekilde oynamak istiyorsaniz, oyunun ciktigi gune kadar yuklememek ve oynamamak en iyisi.
    Abi oyunun beta olduğunun elbette farkındayız da bu esasen öyle çok da beta gibi değil. Ön sipariş verenlere kıyak gibi bi uygulama.
    Beta dahi olsa bu ölçüde bir hata bence normal değil. Bu hatanın görülmesi için yüzbinlerce kişinin testine ihtiyaç yok. Betayı piyasaya vermeden 3-5 saat evvel ülke sorumlularına yollayıp “majör bi hata var mı” diye sorsalar 10 dakikada fark edilirdi.
    Open beta denilen şey böyle aleni sorunlardan ziyade nadiren ortaya çıkan, hatta özel koşullarda ortaya çıkan sıkıntıları çok sayıda kullanıcının test etmesi sayesinde bulma amaçlıdır.
    Hatırlarsan 2-3 sene evvel kiraladığın oyuncuyu satış listesine koyup alabiliyordun. Mesela bu 50-100 kişilik bi test ekibinin gözüne çarpmayabilir. Öyle bir olasılık aklına dahi gelmez çoğu kimsenin.
    Ama süper ligde ilk 11’de 5 yabancı olması istisnasız herkesin görebileceği bir hata.
    Her şey bi kenara olan oldu. 24 saattir düzeltilmemiş olması da bir başka konu. Premier Lig’de böyle bir sıkıntı olsa 10 dakika sonra fix gelirdi.

Birde yanlış hatırlamıyorsam Adanasporda Renan Foguinho sözleşmesini fesh etmişti. Transfermarkette de kulupsuz gozukmekte.

Şu konuda bir şüphe yok ki SI belki de uzun süredir bu oyunu en çok oynayan ve para vererek satın alan ülkelerden biri olan Türkiye'yi pekte sallamıyor. Bunu birçok şekilde görebiliriz. Bu durum bazen son Beta'daki yabancı kuralı gibi tek kelime ile skandal sorunlarda bazen de genel olarak Türk liglerinin ve oyuncularının oyunda ilerideki potansiyel gelişmelerinde görmek mümkün.

Şu hata İngiltere liglerinde falan olsa gecesine bir update gelirdi ama 1 günden fazla olmasına ve birçok kişinin bu problemi raporlamasına rağmen henüz bir yama gelmedi. Belki de 2 Kasım'a kadar gelmeyecek. Bu durum birçok kişide hayal kırıklığına neden oldu ve çoğu insan sabırsızlıkla beklediği oyunu bu hata yüzünden oynayamıyor çünkü "TR ile ilgili update gelirse save kaldığı yerde devam edebilir mi?" soruna da net bir yanıt vermiyorlar.

Dünyanın en popüler menajerlik oyunu bir lig ile ilgili setup yaparken en başta bakması gereken şey takım, kadrolar, şahıslardan ziyade kurallar olmasına rağmen komik bir şekilde bu hatanın olması tam bir hayal kırıklığı.
    Last edited by Schneider : 19.Ekim.2018 at 20:55

Ömer Abi daha önce yazdığım enzo roco konusunda yorum yapmadın ?

Böyle bir madde var mı gerçekten

Fenerde Ozan as takımda oynuyor gerçekte olanın aksine. Birde daha eylül ayında Frey ve Reyes transfer listesine konmuş.

BJK'de ise Love,Roco ve Lens transfer listesinde. Roco yeni geldi,Lens sözleşme yaptı ve forvet eksikliği varken Love gitmedi. Belli ki yapay zekada sıkıntı var.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Fenerde Ozan as takımda oynuyor gerçekte olanın aksine. Birde daha eylül ayında Frey ve Reyes transfer listesine konmuş.

BJK'de ise Love,Roco ve Lens transfer listesinde. Roco yeni geldi,Lens sözleşme yaptı ve forvet eksikliği varken Love gitmedi. Belli ki yapay zekada sıkıntı var.

Bu bahsettiklerin oyunda ki yabancı sınırı hatasından kaynaklıdır büyük ihtimal ben de öyle düşünüyorum çünkü oynatamayacakları için satıyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Bu bahsettiklerin oyunda ki yabancı sınırı hatasından kaynaklıdır büyük ihtimal ben de öyle düşünüyorum çünkü oynatamayacakları için satıyorlar.
    Aynen. Hatta demek ki yapay zeka iyi yolda. Eskiden olsa satmaz takımda tutarlardı.

Son zamanlarda sık sakatlık yasayan ve mac kacıran Gokhan Gonul'un vucut zindeliği 18-20 çok olmamış mı ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Şu konuda bir şüphe yok ki SI belki de uzun süredir bu oyunu en çok oynayan ve para vererek satın alan ülkelerden biri olan Türkiye'yi pekte sallamıyor. Bunu birçok şekilde görebiliriz. Bu durum bazen son Beta'daki yabancı kuralı gibi tek kelime ile skandal sorunlarda bazen de genel olarak Türk liglerinin ve oyuncularının oyunda ilerideki potansiyel gelişmelerinde görmek mümkün.

Şu hata İngiltere liglerinde falan olsa gecesine bir update gelirdi ama 1 günden fazla olmasına ve birçok kişinin bu problemi raporlamasına rağmen henüz bir yama gelmedi. Belki de 2 Kasım'a kadar gelmeyecek. Bu durum birçok kişide hayal kırıklığına neden oldu ve çoğu insan sabırsızlıkla beklediği oyunu bu hata yüzünden oynayamıyor çünkü "TR ile ilgili update gelirse save kaldığı yerde devam edebilir mi?" soruna da net bir yanıt vermiyorlar.

Dünyanın en popüler menajerlik oyunu bir lig ile ilgili setup yaparken en başta bakması gereken şey takım, kadrolar, şahıslardan ziyade kurallar olmasına rağmen komik bir şekilde bu hatanın olması tam bir hayal kırıklığı.
    Oyunun en cok satildigi ulkelerden birisi Danimarka (yanilmiyorsam Ingiltere'den sonra ikinci). Danimarka liginde de bize benzer bir hata var.

Update gelirse save kaldigi yerden devam edebilirmi sorusunu cevaplayabilecek kisiler forumlarda cevap yazan kisiler degiller. Bu bir uzman sorusu. Kulubun tercumani ile konusurken X'in sakatligi hakkinda detayli bilgi isterseniz cevap veremez.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post
    Ömer Abi daha önce yazdığım enzo roco konusunda yorum yapmadın ?

Böyle bir madde var mı gerçekten
    Tahminen yok. Ancak gecmisteki butun transferlerinde ben gidiyorum deyip kulupten bonservisini alarak ayrilmis ve transfer olmus.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Abi oyunun beta olduğunun elbette farkındayız da bu esasen öyle çok da beta gibi değil. Ön sipariş verenlere kıyak gibi bi uygulama.
    Beta dahi olsa bu ölçüde bir hata bence normal değil. Bu hatanın görülmesi için yüzbinlerce kişinin testine ihtiyaç yok. Betayı piyasaya vermeden 3-5 saat evvel ülke sorumlularına yollayıp “majör bi hata var mı†diye sorsalar 10 dakikada fark edilirdi.
    Open beta denilen şey böyle aleni sorunlardan ziyade nadiren ortaya çıkan, hatta özel koşullarda ortaya çıkan sıkıntıları çok sayıda kullanıcının test etmesi sayesinde bulma amaçlıdır.
    Hatırlarsan 2-3 sene evvel kiraladığın oyuncuyu satış listesine koyup alabiliyordun. Mesela bu 50-100 kişilik bi test ekibinin gözüne çarpmayabilir. Öyle bir olasılık aklına dahi gelmez çoğu kimsenin.
    Ama süper ligde ilk 11â€â•de 5 yabancı olması istisnasız herkesin görebileceği bir hata.
    Her şey bi kenara olan oldu. 24 saattir düzeltilmemiş olması da bir başka konu. Premier Ligâ€â•de böyle bir sıkıntı olsa 10 dakika sonra fix gelirdi.
    Kiyak degil. Hatirlarsin bu beta'ya gecmeden once oyunu cikartirlar, oyun ciktiktan 2 hafta sonra yama cikartirlardi ve herkes oyunun bir cok hata ile ciktigi icin elestirirdi. Simdi acik acik beta cikarttiklarini ve hatalarin duzeltilecegini soyluyorlar ki millet oyuna baslayip hata ile karsilasinca duzeltilmesini bekleyip sonra tekrar baslamak zorunda kalmasin.

Bu asamada oyunda hata var, ben kustum oynamiyorum demek bence dogru degil. Bu 2 hafta icinde ne kadar cok hata bulunabilirse, o kadar cok duzeltme yapilabilir, 2 hafta sonra cikacak 'yama' ile o kadar keyifli bir oyun oynanabilir.

Benzer bir hata Ingiltere'de olsa tabii ki hemen duzeltirler cunku satilarinin cok buyuk bir bolumu Britanya adalarindan geliyor. Ilk once onlari mutlu etmek zorundalar. Ileride bir gun bizim yazilimcilarimiz da en cok Turkiye'de satilan bir oyun yaparsa, emin ol ilk once Turk kullanicilarin isteklerini yerine getirirler.

yanlış değilsem geçen sene isveç liginde mi bi hata olmuştu patch çıkarmışlardı 1-2 güne

Nesil
    2003

Son zamanlarda sık sakatlık yasayan ve mac kacıran Gokhan Gonul'un vucut zindeliği 18-20 çok olmamış mı ?
    Vucut Zindeligi futbolcunun sakatliklardan ne kadar cabuk donebildigini ve mac yorgunlugunu ustunden ne kadar cabuk atabildigini belirliyor.

Dayaniklilik futbolcunun ne kadar cabuk yoruldugunu belirliyor.

Sprinter, cesur ve yorgun futbolcular kendiliginden daha cok sakatlaniyor.

Ayrica bir de gizli sakatlik egilimi ozelligi var (Gokhan icin bu deger yuksek), oyuncunun sakatlanma frekansini etkiliyor.

Gokhan, benim izledigim kadariyla, agri esigi yuksek ve sakatlansa bile bu sakatligi ustunden hizli atabilen bir futbolcu. Eski dayanikliliginda olmadigi icin daha cabuk yorulan ve bu nedenle de daha cok sakatlanabilen bir yapiya sahip oldugunu dusunuyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    yanlış değilsem geçen sene isveç liginde mi bi hata olmuştu patch çıkarmışlardı 1-2 güne
    Muhtemelen 1-2 gun icinde bir yama cikar. Su anda ilk izlenimleri toplayip, olabildigince cok hatayi duzeltmeye calisiyorlardir.

24 saat icinde hemen sadece Turkiye icin bir yama cikartsalar, dogal olarak diger belirtilen hatalar duzeltilmedi diye tepki cekerler. Benim bildigim kadariyla sorun cozuldu ancak muhtemelen daha onceden planladiklari hotfix cikartma gunu ve saatini bekliyorlar ve bu sirada olabilecek en fazla hatayi gideriyorlar.

Nesil
    2003

Bu yabanci siniri konusunda yazismayi ve SI'in yama cikartma politikasini bir kenara biraksak ve gozlemlediginiz diger hatalarin ustune gitsek bence bu bekleme suresini daha iyi degerlendirmis oluruz.

Yabanci kurali hatasi hakkinda benim daha ekleyecegim bir sey yok. Artik diger eksikliklerden ve hatalardan devam etsek?

Nesil
    2003

@perpetua Abi ADS'de Batuhan Karadeniz'in geçen seneden kalma 3 maç cezası vardı. Bu yansıtılmamış.
    Futbolcu cezalarinda bir ariza varmis. Hic bir ceza yansimamis durumda (kadro disi birakilan ve bu nedenle A takim ile olmayan sozlesmeli oyuncular da buna dahil).

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Kiyak degil. Hatirlarsin bu beta'ya gecmeden once oyunu cikartirlar, oyun ciktiktan 2 hafta sonra yama cikartirlardi ve herkes oyunun bir cok hata ile ciktigi icin elestirirdi. Simdi acik acik beta cikarttiklarini ve hatalarin duzeltilecegini soyluyorlar ki millet oyuna baslayip hata ile karsilasinca duzeltilmesini bekleyip sonra tekrar baslamak zorunda kalmasin.

Bu asamada oyunda hata var, ben kustum oynamiyorum demek bence dogru degil. Bu 2 hafta icinde ne kadar cok hata bulunabilirse, o kadar cok duzeltme yapilabilir, 2 hafta sonra cikacak 'yama' ile o kadar keyifli bir oyun oynanabilir.

Benzer bir hata Ingiltere'de olsa tabii ki hemen duzeltirler cunku satilarinin cok buyuk bir bolumu Britanya adalarindan geliyor. Ilk once onlari mutlu etmek zorundalar. Ileride bir gun bizim yazilimcilarimiz da en cok Turkiye'de satilan bir oyun yaparsa, emin ol ilk once Turk kullanicilarin isteklerini yerine getirirler.
    Açıkçası şahsen çok umrumda olan bir sıkıntı değil. Zaten oyuna alışmak için 1-2 kısa kariyer yaparım hep ve bunu da genelde epl’de yaparım. Yine öyle yaptım. Küstüm oynamıyorum diyecek yaşı geçtim zaten 15 yıldan fazladır oynuyorum bu oyunu. Bin çeşit hata gördük de oynamaya devam ettik. Lakin ben SI’ın bu özensizliğine hep ayar oluyorum. Şöyle söyleyeyim. Maç motorunda hata olsa, arayüzde çeşitli arızalar olsa vs. hiç dert etmem. Ama bu yaptıkları buzdolabı satıp “aa kapak takmayı unutmuşuz” demeye benziyor. hani raf eksik olur, az soğutur, fazla soğutur, gürültü yapar bunlar tamam... ama kapak unutulmaz yani.

FM 19 malum sebeplerden ötürü ilk aşamada benim için hayal kırıklılığı olduğu belirteyim. Beta sürüm olduğunu düşününce bi nebze acım hafifliyor Türkiye Ligindeki oyuncu özelliklerinde gerçeğe yakın girildiğine övgü yapmam gerekiyor ama nedense 4 büyükleri ele aldığımda fenerbahçe'nin biraz fazla şişirildiğini düşünüyorum.
    1-) Eljf Elmas 2018 yılında kaç maç oynamışta bir anda böyle artmış gerçekten enteresan. 1 sezonda durduğu yerde böyle üstüne katmış ise de helal olsun. Aynı mevkide oynasalardı Yusuf Yazıcı ile aralarında bir fark kalmayacatı nerdeyse.
    2-) Ozan Tufan'ın abartı özelliklerine kim dur diyecek? Şener'in 16 Orta Yapma puanına kendisi bile inanmıştır bence. Gökhan Gönül'ün Orta Yapma özelliğinin 12 olduğu yerde sanki fazla kaçmış.
    3-)Santiago Vergini'nin 17 olan Kafa Vuruşu özelliği'nin FM 19'da 14 düşürülmesi yapılabiliyorsa; Reyes'in ligde 12 maça çıkarak(7'si 90 dk) koruduğu 16 olan Top Kapmasında ben art niyet arıyorum.
    4-) Ekici'yi biraz daha hızlı Alex yapma çabanız ise anlam veremediğim konuların başında geliyor.
    5-) İsviçre Liginde 31 maçta 12 gol atan Frey'in 12 olan bitiriciliği'nin Türkiye Ligine gelince 14 olması ile Rodellega'nın 14 olması sizce de gerçeğe yakın mı? Eren Derdiyok'un bitiriciliği 12'ymiş bide pes gerçekten. Slimaniyi söylemiyorum zaten premier ligde bile takır takır oynar. Umarım bu 3. maddeki özellik verilerini yurtdışındakiler girmiştir.
    6-) Sinan Gümüş'ün 16 olan bitiriciliği de bana çok abartı gelenlerden.

Normalde Fenerbahçe konusunda takıntılı birisi değilim. Hatta tam tersi FM 18'de ilk 3'e bile giremediği için hayıflanıyordum. Sanki bu sene fazlasıyla telafi edilmiş gibi görünüyor. Yabancı sınırı hatasından ilerleyemedim ama merakta ediyorum ligde nasıl oynayacaklar diye.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Açıkçası şahsen çok umrumda olan bir sıkıntı değil. Zaten oyuna alışmak için 1-2 kısa kariyer yaparım hep ve bunu da genelde epl’de yaparım. Yine öyle yaptım. Küstüm oynamıyorum diyecek yaşı geçtim zaten 15 yıldan fazladır oynuyorum bu oyunu. Bin çeşit hata gördük de oynamaya devam ettik. Lakin ben SI’ın bu özensizliğine hep ayar oluyorum. Şöyle söyleyeyim. Maç motorunda hata olsa, arayüzde çeşitli arızalar olsa vs. hiç dert etmem. Ama bu yaptıkları buzdolabı satıp “aa kapak takmayı unutmuşuz†demeye benziyor. hani raf eksik olur, az soğutur, fazla soğutur, gürültü yapar bunlar tamam... ama kapak unutulmaz yani.
    Kapagin eksik olmasi, kullanilamaz halde oldugunu ima ediyor. Ancak oyun kullanilamaz halde degil.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Alex_61 View Post
    FM 19 malum sebeplerden ötürü ilk aşamada benim için hayal kırıklılığı olduğu belirteyim. Beta sürüm olduğunu düşününce bi nebze acım hafifliyor Türkiye Ligindeki oyuncu özelliklerinde gerçeğe yakın girildiğine övgü yapmam gerekiyor ama nedense 4 büyükleri ele aldığımda fenerbahçe'nin biraz fazla şişirildiğini düşünüyorum.
    1-) Eljf Elmas 2018 yılında kaç maç oynamışta bir anda böyle artmış gerçekten enteresan. 1 sezonda durduğu yerde böyle üstüne katmış ise de helal olsun. Aynı mevkide oynasalardı Yusuf Yazıcı ile aralarında bir fark kalmayacatı nerdeyse.
    2-) Ozan Tufan'ın abartı özelliklerine kim dur diyecek? Şener'in 16 Orta Yapma puanına kendisi bile inanmıştır bence. Gökhan Gönül'ün Orta Yapma özelliğinin 12 olduğu yerde sanki fazla kaçmış.
    3-)Santiago Vergini'nin 17 olan Kafa Vuruşu özelliği'nin FM 19'da 14 düşürülmesi yapılabiliyorsa; Reyes'in ligde 12 maça çıkarak(7'si 90 dk) koruduğu 16 olan Top Kapmasında ben art niyet arıyorum.
    4-) Ekici'yi biraz daha hızlı Alex yapma çabanız ise anlam veremediğim konuların başında geliyor.
    5-) İsviçre Liginde 31 maçta 12 gol atan Frey'in 12 olan bitiriciliği'nin Türkiye Ligine gelince 14 olması ile Rodellega'nın 14 olması sizce de gerçeğe yakın mı? Eren Derdiyok'un bitiriciliği 12'ymiş bide pes gerçekten. Slimaniyi söylemiyorum zaten premier ligde bile takır takır oynar. Umarım bu 3. maddeki özellik verilerini yurtdışındakiler girmiştir.
    6-) Sinan Gümüş'ün 16 olan bitiriciliği de bana çok abartı gelenlerden.

Normalde Fenerbahçe konusunda takıntılı birisi değilim. Hatta tam tersi FM 18'de ilk 3'e bile giremediği için hayıflanıyordum. Sanki bu sene fazlasıyla telafi edilmiş gibi görünüyor. Yabancı sınırı hatasından ilerleyemedim ama merakta ediyorum ligde nasıl oynayacaklar diye.
    Yurt disindan yeni gelen oyuncular ayni geldikleri gibi.

Ekici'nin profili ile zamaninda Alex'in sahip oldugu profil arasinda daglar kadar fark var (yaklasik 25 CA puanlik - yani birisi ligin yildizlarindan birisi, digeri ligin ortalama oyuncusu).

Ozan Tufan'in ozelliklerinde bir miktar indirim yapilmakla beraber, daha ziyade is ahlaki konusunda onemli degisiklikler yapildi.

Eljif Elmas'i gecen sezonki profil ile karsilastirmak cok dogru degil cunku gecen yil bize zaten cogunlukla bos bir profil ile gelmisti. Izledikce duzenleme yapiliyor. Ayrica Eljif'in ozellikle Benfica tarafindan yakindan incelendigini ve begenildigini biliyorum.

Sinan Gumus hakkinda yukarida yazmistim.

Son olarak, Fenerbahce kadrosu, bizim veri tabani uzerinde calismaya basladigimizdan beri (9 yil) sahip oldugu en zayif kadro.

Tek itiraz edemeyecegim konu Sener konusu.

- Abi bu yeni gelen transferlerin profilini yapmama olayını anlamıyorum açıkcası. Sonuçta ligler agustos ortası gibi başlıyor ve oyun kasım ayında çıkıyor. Belli bir seviyeye ve yaşa gelmiş oyuncuyu bu süre içerisinde gözlemlemek çok mu zor ? Sadece merakımdan soruyorum.

- 17-21 yaş arasında olsa anlarım tam belli edemeyebilir ama Jaılson,Frey,Benzia,Ayew gibi oyuncular hakkında az çook fikir sahibi olunabilir.(Bunlarda oynama yapıldı mı bilmiyorum,örnek olma açısından söyledim)

Birde uzatmayacağım Sinan konusunu açıkladın ama sonuçta siz oyuncuları bazen karşılaştırarak 20 uzerınden puan veriyorsunuz diye biliyorum. Garry gibi oyuncunun 13 olduğu yerde Sinan 16 pek mantıklı gelmiyor. Tamam Garry bazen aşırı saçmalıyor,bitiricilik tek başına önem arz etmiyor gol yollarında ama ne bilim bazen kafam almıyor verilen özellikleri.

Yurt disindan yeni gelen oyuncular ayni geldikleri gibi.

Ekici'nin profili ile zamaninda Alex'in sahip oldugu profil arasinda daglar kadar fark var (yaklasik 25 CA puanlik - yani birisi ligin yildizlarindan birisi, digeri ligin ortalama oyuncusu).

Ozan Tufan'in ozelliklerinde bir miktar indirim yapilmakla beraber, daha ziyade is ahlaki konusunda onemli degisiklikler yapildi.

Eljif Elmas'i gecen sezonki profil ile karsilastirmak cok dogru degil cunku gecen yil bize zaten cogunlukla bos bir profil ile gelmisti. Izledikce duzenleme yapiliyor. Ayrica Eljif'in ozellikle Benfica tarafindan yakindan incelendigini ve begenildigini biliyorum.

Sinan Gumus hakkinda yukarida yazmistim.

Son olarak, Fenerbahce kadrosu, bizim veri tabani uzerinde calismaya basladigimizdan beri (9 yil) sahip oldugu en zayif kadro.

Tek itiraz edemeyecegim konu Sener konusu.
    Ekici konusunda ısrarlıyım. Çünkü 2015/2016 sezonundan beri toplamda 57 maça çıkmış 8 gol 3 asist'i olan birisinden bahsediyoruz.( Türkiye Kupası Dahil ) Bu istatistikten 8 golü 2 asist'i zaten TS'de zirve yaptıktan sonraki performansıydı. ca'sını göremiyorum ama öyle orta sıralarda bir oyuncu özelliğinde olduğunu düşünmüyorum.

Ozan Tufan konusunu açıklamanızdan sonra oynayıp ilerledikten sonra eleştirebilirim. Haklı olabilirsiniz.

Sinan olayını başka başlıkta açıklamışsınız, şimdi gördüm. Pozisyona girememe konusunda haklısınız fakat Türkiye'de Bitiriciliğin 16 olması demek gerçekten yüksek bir rakam demektir.

Yine de tebrik ederim. Yüzlerce oyuncu arasında bukadar az özellikleri tartışıyorsak bence kusursuza yakın olmuştur diyebilirim.

+++ olarak
    - Diğer serilerde Anadolu takımları rahatça 3-4 m $'a aynı ligden oyuncu alabilmesi ve özellikle 5 büyüğün transfer bütçelerinin azalması için çalışma sağlandı mı ?
    - Betadaki varsayılan tema gözleri yoruyor. Koyu renkli temayı seçince de zaman geçince bembeyaz inen zaman çizelgesi çok göz alıyor bununla ilgili çalışma yapılcak mı? En azından eski koyu tema saatler oynasakta yormuyordu bizleri.
    Last edited by Alex_61 : 20.Ekim.2018 at 01:52

Nesil
    2003

- Abi bu yeni gelen transferlerin profilini yapmama olayını anlamıyorum açıkcası. Sonuçta ligler agustos ortası gibi başlıyor ve oyun kasım ayında çıkıyor. Belli bir seviyeye ve yaşa gelmiş oyuncuyu bu süre içerisinde gözlemlemek çok mu zor ? Sadece merakımdan soruyorum.

- 17-21 yaş arasında olsa anlarım tam belli edemeyebilir ama Jaılson,Frey,Benzia,Ayew gibi oyuncular hakkında az çook fikir sahibi olunabilir.(Bunlarda oynama yapıldı mı bilmiyorum,örnek olma açısından söyledim)

Birde uzatmayacağım Sinan konusunu açıkladın ama sonuçta siz oyuncuları bazen karşılaştırarak 20 uzerınden puan veriyorsunuz diye biliyorum. Garry gibi oyuncunun 13 olduğu yerde Sinan 16 pek mantıklı gelmiyor. Tamam Garry bazen aşırı saçmalıyor,bitiricilik tek başına önem arz etmiyor gol yollarında ama ne bilim bazen kafam almıyor verilen özellikleri.
    Ligler Agustos'ta basliyor ama veri tabani Eylul'un ilk haftasi SI'a gidiyor.

Agustos ayinin tamaminda transferlerle ve yeni profesyonel olan oyuncularla ugrasiyoruz.

Tabii 3-4 mac uzerinden bir futbolcu hakkinda hukum vermek cok dogru degil. Ozellikle bu futbolcu baska bir ulkeden Turkiye'ye yeni gelmis, teknik direktor'un futbolcuyu nasil kullanacagini tam cozmemis, futbolcu'nun da takim arkadaslarini ve rakipleri tam tanimamis oldugunu goz onunde bulundurursak. Devre arasina kadar izleyip, sonrasinda karar vermek daha dogru. Ozellikle gecmisi olan bir futbolcu ise. Gecmisi olmayan, profili cogunlukla bos bir genc futbolcu ise degisiklik yapmak daha kolay cunku en azindan baskasinin degerlendirmesini yerle bir etmiyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer Faruk Beyaz oyuna niye eklenmedi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Ömer Faruk Beyaz oyuna niye eklenmedi?
    1 Eylul 2018 itibariyle yasi henuz 16 olmadigi icin.

27. Default

fm 2019 ekibi bu fahiş türkiye hatasıyla dünyaya rezil olmuştur şuan hiç birimiz oyunu oynayamıyoruz iade etmeyi düşünüyorum ben telefon oyunlarında böyle hata görmezsiniz

Quote Originally Posted by yasinjr10 View Post
    fm 2019 ekibi bu fahiş türkiye hatasıyla dünyaya rezil olmuştur şuan hiç birimiz oyunu oynayamıyoruz iade etmeyi düşünüyorum ben telefon oyunlarında böyle hata görmezsiniz
    Betada bu hatalar normal şaşıracak bi durum yok. Super lig yerine Epl'de takilir oyunu ogrenirsiniz. Gelen guncellemeyle de super lig acar baslarsiniz.

29. Default

Selamlar

Bir oyuncuya scout gönderdiğimde her scout tek tek rapor veriyor, önceden bir tanesi atanırdı otomatik olarak

Türkiye Liginde transfer dönemi kapanmadan kadro kayıt dönemi kapanıyor normal olan mı bu yoksa bir hata mı emin değilim ama yazayım dedim

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri