Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

1. Default

Quote Originally Posted by Alex_61 View Post
    FM 19 malum sebeplerden ötürü ilk aşamada benim için hayal kırıklılığı olduğu belirteyim. Beta sürüm olduğunu düşününce bi nebze acım hafifliyor Türkiye Ligindeki oyuncu özelliklerinde gerçeğe yakın girildiğine övgü yapmam gerekiyor ama nedense 4 büyükleri ele aldığımda fenerbahçe'nin biraz fazla şişirildiğini düşünüyorum.
    1-) Eljf Elmas 2018 yılında kaç maç oynamışta bir anda böyle artmış gerçekten enteresan. 1 sezonda durduğu yerde böyle üstüne katmış ise de helal olsun. Aynı mevkide oynasalardı Yusuf Yazıcı ile aralarında bir fark kalmayacatı nerdeyse.
    2-) Ozan Tufan'ın abartı özelliklerine kim dur diyecek? Şener'in 16 Orta Yapma puanına kendisi bile inanmıştır bence. Gökhan Gönül'ün Orta Yapma özelliğinin 12 olduğu yerde sanki fazla kaçmış.
    3-)Santiago Vergini'nin 17 olan Kafa Vuruşu özelliği'nin FM 19'da 14 düşürülmesi yapılabiliyorsa; Reyes'in ligde 12 maça çıkarak(7'si 90 dk) koruduğu 16 olan Top Kapmasında ben art niyet arıyorum.
    4-) Ekici'yi biraz daha hızlı Alex yapma çabanız ise anlam veremediğim konuların başında geliyor.
    5-) İsviçre Liginde 31 maçta 12 gol atan Frey'in 12 olan bitiriciliği'nin Türkiye Ligine gelince 14 olması ile Rodellega'nın 14 olması sizce de gerçeğe yakın mı? Eren Derdiyok'un bitiriciliği 12'ymiş bide pes gerçekten. Slimaniyi söylemiyorum zaten premier ligde bile takır takır oynar. Umarım bu 3. maddeki özellik verilerini yurtdışındakiler girmiştir.
    6-) Sinan Gümüş'ün 16 olan bitiriciliği de bana çok abartı gelenlerden.

Normalde Fenerbahçe konusunda takıntılı birisi değilim. Hatta tam tersi FM 18'de ilk 3'e bile giremediği için hayıflanıyordum. Sanki bu sene fazlasıyla telafi edilmiş gibi görünüyor. Yabancı sınırı hatasından ilerleyemedim ama merakta ediyorum ligde nasıl oynayacaklar diye.
    Eljif elmas konusunda katılmıyorum. Adam zaten geçen sene Fener e geldiğinde bile profili iyiydi. Ufak dokunuşlar yaparak arttırılmış ve bu çok normal çünkü oynadığı her maçta kendini kanıtlıyor her ne kadar fazla oynayamamis olsa da. Ayrıca bu yaşta milli takımın vazgeçilmezi oldu. Bu sene bizim de vazgecilmezimiz gibi.

Önceki yorumlardan birinde belirtmiştim. Gelistirmeler güzel ama tecrübeli, diri ortasahalarin yıkamadığı Eljifin güç özelliğinin ileride kaybolan yaşlı, çelimsiz Soldadoyla aynı olması canımı sıktı benim. Onun dışında dikkatimi çeken bir şey yok çoğu özellik olması gerekene yakın.

Bence şenerin orta yapması 16 olmasa bile en kotu 14 olur. Gökhan dan iyi orta açıyor.

Ekici konusunda da katılmıyorum. Galiba Alex in profilini unuttun. Adamın pası, vizyonu, bitiriciligi ve teknigi 18 ve üzeriydi. Ekicinin 16 yı geçen özelliği yok bunlar içinde. Ayrıca Ekici teknik olarak gayet iyi. Fizikselden kaybediyor gerçek hayatta da tıpkı oyundaki gibi.

Ozan baya düzeltilmiş. 13 olan pası 11 olmuş. Bu bile gayet yeterlidir düzeltme olarak ki zihinsel olarakta düşüşler yaşamış bu da çok iyi olmuş. Bence baya gercekci şuanki profili.

2. Default

İki defa yollanmış. Bu silinebilir
    Last edited by souple : 20.Ekim.2018 at 14:17 Reason: İki kere aynı post

Samsunspor'da mevkisi defans olması gereken "Şahin Şafakoğlu" oyunda orta saha olarak gözüküyor. FM18'de de bu şekildeydi.

Quaresma'nın Vizyon neden bu kadar yüksek giriliyor. Oğuzhan'la aynı seviyede olmasına imkan yok. 10 falan olmalı. Adam sadece orta açıyor. Uzaktan Şutlar ve Pası da yüksek bana kalırsa.

Caner'in agresiflik artmalı veya karar alma düşmeli. Basmaması gereken yerde saçma sapan pres yapıyor.

Gsli Maicon genel olarak çok yüksek profilli.

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Türkiye Liginde transfer dönemi kapanmadan kadro kayıt dönemi kapanıyor normal olan mı bu yoksa bir hata mı emin değilim ama yazayım dedim
    Bende 31 Ağustos tarihinde kayıt ekranı geliyor normal olarak. https://i.hizliresim.com/LD9LNz.jpg

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Bende 31 Ağustos tarihinde kayıt ekranı geliyor normal olarak. https://i.hizliresim.com/LD9LNz.jpg

Ama transfer dönemi 2 Eylül'de bitiyor :/

Ama transfer dönemi 2 Eylül'de bitiyor :/
    Süper Lig kurallarında 1 Eylül'de biteceği yazıyor. Bana da ayın 1inde kadro kayıt ekranı tekrar geliyor.

Son anda transfer yapamıyorum çünkü ilk sezon bütçeye izin vermedim,bana normal geldi. @perpetua daha iyi bilir ama sorun yok gibi.

Süper Lig kurallarında 1 Eylül'de biteceği yazıyor. Bana da ayın 1inde kadro kayıt ekranı tekrar geliyor.

Son anda transfer yapamıyorum çünkü ilk sezon bütçeye izin vermedim,bana normal geldi. @perpetua daha iyi bilir ama sorun yok gibi.

Ben de öyle tahmin ediyordum ama 1 Eylül'de yaptığım transferi lig için kayıt ettiremedim.Şampiyonlar Ligi kayıt ekranı geldi sadece transfer dönemi bittiğinde.

Bir de Bursaspor'un yeni scoutlarından Oğuzhan Oğuz'u yıllardır Twitter'da takip ederim ve Fenerbahçeli olduğunu bilmeyen yoktur.Favori takımlara Ajax'ın yanına Fenerbahçe de eklenebilir.

Nesil
    2003

Türkiye Liginde transfer dönemi kapanmadan kadro kayıt dönemi kapanıyor normal olan mı bu yoksa bir hata mı emin değilim ama yazayım dedim
    Kayit doneminin kapanmasi dogru tarihte ama transfer doneminin kapanmasi 1 gun sarkmis. Duzeltilmesini istedim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Caner’in profiline bakmadım da pozisyon alma maksimum 5. Karar alma 8-10. Markaj 5-7. Fazlası varsa hemen düzeltilmeli.
    Beşiktaşlıyım. İstisnasız her maçı izliyorum.

Fenerbahçe'nin Avis ile yaptığı sponsor anlaşmasının oyuna yansıtılması mümkün müdür? Yoksa fazla mı geç o tarz bir update için?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Fenerbahçe'nin Avis ile yaptığı sponsor anlaşmasının oyuna yansıtılması mümkün müdür? Yoksa fazla mı geç o tarz bir update için?
    Eklendi. Veri tabani guncellenince yansir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Caner’in profiline bakmadım da pozisyon alma maksimum 5. Karar alma 8-10. Markaj 5-7. Fazlası varsa hemen düzeltilmeli.
    Beşiktaşlıyım. İstisnasız her maçı izliyorum.
    Genel fikir olarak katilsam da, Caner'i belirli bir seviyenin altina cekersek yapay zeka kontrolundeki Besiktas, Caner'i yedek birakacak ve yerine adam almaya calisacaktir. Buna neden olmadan Caner'in savunma becerilerininin sahaya zayif yansimasini saglamak bence daha dogru bir cozum olur.

Ferhat Cogalan'ın ismi Fehrat diye geçiyor.

- Ekici'nin orta yapma özelliği neye dayanarak 16 acaba ? Ben 16yı hak edecek bir orta yapma performansı göremiyorum kendisinde. Hatta yine 16 olan şut özelliğini de tartışmak gerekli.

- Atıf gibi solda topla buluşup enlemesine top sürüp sağ kanada gitmekten başka özelliği olmayan birisine de 15 fazla gelmiş bence.

- Birde gerçekte Ferdi sanırım Türk statüsünde. Henüz milli takım seçmediği için neden yabancı sayılmıyor acaba ?

Edit: Güncelleme geldi hadi gözümüz aydın.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Genel fikir olarak katilsam da, Caner'i belirli bir seviyenin altina cekersek yapay zeka kontrolundeki Besiktas, Caner'i yedek birakacak ve yerine adam almaya calisacaktir. Buna neden olmadan Caner'in savunma becerilerininin sahaya zayif yansimasini saglamak bence daha dogru bir cozum olur.
    Abi naçizane fikrim şu. Beşiktaş’ın başına Şenol Güneş dışında bir hoca gelse ilk işi Caner’in yerine oyuncu aramak olur.
    Bak Beşiktaş’ın santrforu yok doğru düzgün ama şu an takımın en zayıf halkası Caner. Bence Beşiktaş araştırmacısı bunu bir dikkate alsın. Caner’in seviyesi şu an STSL’nin orta sıra takımlarında oynayacak düzeyde.

Abi naçizane fikrim şu. Beşiktaş’ın başına Şenol Güneş dışında bir hoca gelse ilk işi Caner’in yerine oyuncu aramak olur.
    Bak Beşiktaş’ın santrforu yok doğru düzgün ama şu an takımın en zayıf halkası Caner. Bence Beşiktaş araştırmacısı bunu bir dikkate alsın. Caner’in seviyesi şu an STSL’nin orta sıra takımlarında oynayacak düzeyde.
    Caner'in pozisyon alma 10,top kapma 9,markaj 9 gibi defansif özellikleri zaten düşük bence. BJK'nin maçlarını çok izlemiyorum sizce neler düşürülmeli ? Belki 12 olan önsezi özelliği ve 14 pas düşürülmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Caner'in pozisyon alma 10,top kapma 9,markaj 9 gibi defansif özellikleri zaten düşük bence. BJK'nin maçlarını çok izlemiyorum sizce neler düşürülmeli ? Belki 12 olan önsezi özelliği ve 14 pas düşürülmeli.
    Karar alma, pozisyon alma ve markaj düşmeli.

Bu arada sol bek mevkinde rolü ''kanat bek'' seçtiğinde kısaltma olarak ''OB'' gözüküyor. Normalde kısaltma olarak KB yazması gerekmez mi ?

- Yine aynı şekilde Çalışkan Kanat Oyuncusu seçtiğimizde ''OSA'' olarak kalıyor. Sanırım geçen seneden orta saha açık oyuncusunun kısaltması kalmış.

Karar alma, pozisyon alma ve markaj düşmeli.
    Larin'e ne diyorsunuz hocam hız 15 hızlanma 13 fazla olmamış mı sizce ? Larin bana her izlediğimde ağır bir oyuncu izlenimi veriyor.

Ard arda yazıyorum ama affola

- Kendi görüşüm olarak Belhanda orta yapma özelliği 14 çok gibi duruyor,konsantrasyonda 12 alacak kapasitede mi bilmiyorum. Maç içerisinde bence cok kayboluyor. 17 özel yetenek alabilecek bir şey yaptı mı ben fark edemedim.

-Alper Potuk kararlılık 14 ? Garip geldi..

- Belki İsmail'in 13 olan tekniği de düşürülebilir.

Nesil
    2003

- Birde gerçekte Ferdi sanırım Türk statüsünde. Henüz milli takım seçmediği için neden yabancı sayılmıyor acaba ?
    Bir baska ulkenin milli takim formasini ilk defa 1/6/2015'ten sonra giyen Turk vatandasligi da olan oyuncular yabanci sayiliyor.

Oyunda eger Ferdi Hollanda milli takimina cagirilir, cagiriyi kabul eder ve mac oynarsa o tarihten sonra yabanci statusunde olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Larin'e ne diyorsunuz hocam hız 15 hızlanma 13 fazla olmamış mı sizce ? Larin bana her izlediğimde ağır bir oyuncu izlenimi veriyor.
    Hız 14-15 normal bence. Ama hızlanma 13 çok gibi. Larin koşuya başladığında ağır kalabiliyor ama uzun mesafede hızını alınca yeterince hızlı.
    Hızlanma 11 hız 15 ideal olur şahsi fikrim. Tabi oyundaki diğer profillerle de kıyaslamak lazım.
    Belhanda konusunda söylediklerinize de büyük oranda katılıyorum. Konsantrasyon için 12 bence de fazla. Özel yetenek için de 17 fazla.
    Gerçi bunlara çok da takılmamak lazım. Oyuncuyu %100 yansıtmak mümkün değil. Nihayetinde gerçek hayattaki Belhanda’yı ya da Larin’i oynatmıyoruz. Oyunda isimleri aynı ama başka oyuncuları yönetiyormuş gibi düşünmek gerek.

24. Default

Güncelleme geldi. Yabancı sınırı hatası düzelmiş.

@Perpetua Abi oyundaki diger hatalari(hatali maaslar,oyuncu cezalari vs) giderecek yama ne zaman gelir acaba?

Su an kariyer yapmiyorum. Uzun sureli yapmak icin ne zamana kadar bekleyelim ?

Nesil
    2003

@Perpetua Abi oyundaki diger hatalari(hatali maaslar,oyuncu cezalari vs) giderecek yama ne zaman gelir acaba?

Su an kariyer yapmiyorum. Uzun sureli yapmak icin ne zamana kadar bekleyelim ?
    Bence oyun resmen cikana kadar baslamak pek mantikli degil. Bu ara yeniliklere alismak, goze carpan hatalarin duzeltilmesi icin buraya yazmak icin iyi bir firsat.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

türkiye 2. ligten takım ile oynamaya çalışırmısın ? Takım seçme aşamasında kadroya 7 tane 24 yaş altı oyuncu alman lazım diyor.

Böyle bir şey geldi benim yayında ben kontrol edemedim bir bakabilir misiniz buna?

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    türkiye 2. ligten takım ile oynamaya çalışırmısın ? Takım seçme aşamasında kadroya 7 tane 24 yaş altı oyuncu alman lazım diyor.

Böyle bir şey geldi benim yayında ben kontrol edemedim bir bakabilir misiniz buna?
    2.ligden takım alarak denedim,bu dediğinize benzer bir olay göremedim.

Galatasaray detayları birkaç güne açıklanacak Bilyoner ile sponsorluk anlaşması imzalayacak. Fanatik'in haberine göre yıllık 8 MN TL.

- BJK'de Babel sakatlanına Ljajić sol tarafa geçiyor ve orada oynuyor. Şenol Gunes Lens'i pek tercih etmiyor sanırım.

-Fener gerçeği aratmıyor 6maçta galibiyeti yok son sıradalar.

30. Default

perpetua oyunda akıcılık ayarlarını artık biz seçemiyoruz , oyuncuya verilen göreve göre değişiyor, peki bu akıcılık ayarlarının etkisi geçen seneki serilerle aynı dimi oyuna, bir değişiklik yok ?

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri