Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910
271 ile 292 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Galatasaray'ı yönetiyorum ve yine Süper Lig'de olan İstanbulspor'u yönetim pilot kulup olarak önerdi ve bende kabul ettim.

Trabzon ve 1461 örneğinde olduğu gibi bunun olması imkansız değil miydi? Kural mı değişti yoksa oyunun bir hatası mı?
    Trabzon ile 1461 Trabzon arasinda organik bag var ve 1461 Trabzon'un sahibi Trabzonspor.

Oyunda B takimi anlasmasi yapmak mumkun degil, sadece futbolculari kiralama ve/veya ilk satin alma opsiyonu iceren anlasmalar yapilabiliyor ve bu anlasma iki tarafin bozabilecegi anlasmalar.

Victor Moses sadece Ofansif bek mevkinde oynayabiliyor. FM tarihinin en özensiz araştırmacı yılını yaşıyoruz. Teşekkür ederiz hepinize!

Quote Originally Posted by secretname13 View Post
    Victor Moses sadece Ofansif bek mevkinde oynayabiliyor. FM tarihinin en özensiz araştırmacı yılını yaşıyoruz. Teşekkür ederiz hepinize!
    Victor Moses sizin de bildiğiniz gibi Chelsea'den kiralık olarak geldi.Profiliyle ilgili en son düzenleme yapan kişi Chelsea araştırmacısı. Ligimize yeni gelen oyuncularla ilgili değişikliklerin en az yarım sezon oynadıktan sonra yapıldığı daha önce defalarca belirtildi. Ayrıca Moses son olarak Conte yönetiminde 2 sezon boyunca 3-4-3 ün sağında ofansif bek olarak değerlendirilmişti. Lütfen araştırmacıları kötülemeden önce bilgilerinizin doğruluğunu gözden geçirin.

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Her oyuncunun veya takımın profillerinin mükemmel olması mümkün değil. Hatalar, problemler elbette olacaktır. Türkiye ligi verilerinin yansıtılmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür edelim. Bazı hatalar dışında görüşüm, takım ve oyuncu profillerinin oyuna gayet güzel yansıtıldığı.

Quote Originally Posted by cloubeas View Post
    Victor Moses sizin de bildiğiniz gibi Chelsea'den kiralık olarak geldi.Profiliyle ilgili en son düzenleme yapan kişi Chelsea araştırmacısı. Ligimize yeni gelen oyuncularla ilgili değişikliklerin en az yarım sezon oynadıktan sonra yapıldığı daha önce defalarca belirtildi. Ayrıca Moses son olarak Conte yönetiminde 2 sezon boyunca 3-4-3 ün sağında ofansif bek olarak değerlendirilmişti. Lütfen araştırmacıları kötülemeden önce bilgilerinizin doğruluğunu gözden geçirin.
    Bilgi konusunda bir eksiğim yok. Chelsea'de nerede oynadığını biliyorum ancak en az 10 yıldır aktif futbol kariyeri olan oyuncunun son 2 yılda oynadığı mevki asıl mevkisi mi oluyor yani? Şuan sadece ofansif bek mevkiinde oynayabilen oyuncu Conte döneminden önce mevkisiz miydi? Sizin dediğiniz durumda Fatih Terim dönemi Wesley Sneijder'in sol açık mevkisi dışında bir mevkide oynayamaması lazım ? Bir kaç yorum yukarıda Perpetua'nın Abdülkadir Ömür ile ilgili yanıtı okuyup sonra tekrar cevap vermenizi isterim.

Ayrıca en az yarım sezon muhabbetini de biliyorum ancak bu değişiklik özellik değişikliği değil yani izlemenizi gerektiren bir şey değil. İngiltere'de yapılan hatayı düzeltmek için yarım sezon beklemeye gerek yok. 1,5 sezon kiralık, kiralaması iptal edilemeyen, açık bir şekilde tüm kanat rollerini belirli bir ortalamanın üzerinde oynayabildiği bilinen bir oyuncuyu zaten kanat yönünden zayıf olan bir takımda oynatamıyorum. Neden? Çünkü son 2 sezondur ofansif bek oynuyormuş. Baya güzel araştırmacılık.

Bilgi konusunda bir eksiğim yok. Chelsea'de nerede oynadığını biliyorum ancak en az 10 yıldır aktif futbol kariyeri olan oyuncunun son 2 yılda oynadığı mevki asıl mevkisi mi oluyor yani? Şuan sadece ofansif bek mevkiinde oynayabilen oyuncu Conte döneminden önce mevkisiz miydi? Sizin dediğiniz durumda Fatih Terim dönemi Wesley Sneijder'in sol açık mevkisi dışında bir mevkide oynayamaması lazım ? Bir kaç yorum yukarıda Perpetua'nın Abdülkadir Ömür ile ilgili yanıtı okuyup sonra tekrar cevap vermenizi isterim.

Ayrıca en az yarım sezon muhabbetini de biliyorum ancak bu değişiklik özellik değişikliği değil yani izlemenizi gerektiren bir şey değil. İngiltere'de yapılan hatayı düzeltmek için yarım sezon beklemeye gerek yok. 1,5 sezon kiralık, kiralaması iptal edilemeyen, açık bir şekilde tüm kanat rollerini belirli bir ortalamanın üzerinde oynayabildiği bilinen bir oyuncuyu zaten kanat yönünden zayıf olan bir takımda oynatamıyorum. Neden? Çünkü son 2 sezondur ofansif bek oynuyormuş. Baya güzel araştırmacılık.
    Bildiğim kadarıyla yeni transfer olmuş oyuncularla ilgili gelir gelmez hiç bir değişiklik yapılmıyor. Moses kanat oyuncusu olarak Chelsea'de rotasyon oyuncusu olmanın ötesine geçemedi. Ancak kanat bek olarak 2 sezon boyunca ilk 11 in vazgeçilmeziydi. Chelsea araştımacısı da doğal olarak bunu göz önünde bulundurup oyuncunun en iyi performansı kanat bek mevkiisinde gösterdiği kanaatinde bulunmuş. 10 yıldır kanattı da son 2 sezonda kanat bek oynadı diye kanat bek mi oldu derseniz de benzer bir örnek hepimizin gözünün önünde yaşandı. Caner Erkin Fenerbahçe'de kanat oyuncusu olarak ortalama bir oyuncudan başka hiç birşey değilken kanat bek pozisyonuna evrilerek ligin en iyisi,avrupanın da baş altı takımlarında rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu olduğunu gösterdi.
    Anlayacağınız, bahsettiğim örnekte de olduğu gibi, Moses kanat oyuncusu olarak ortalama bir oyuncudur. Ancak en kanat bek oyuncusuyken avrupada en iyi takımlarda ilk 11 oynayacak kadar iyi bir oyuncudur. Kanat oyuncusuyken her sezonu farklı bir takımda kiralık geçiren Moses, kanat bek pozisyonunda avrupanın sayılı takımlarından birinde, Premier ligde şampiyonluk kovalayan ve hatta şampiyon olan takımın değişilmez oyuncusu olabiliyorsa demek ki en iyi performansı bu mevkide veriyor diye düşünüyorum.
    Sneijder konusunda da şunu söyleyebilirim ki o dönemde Fatih Terim Sneijder,Drogba,Burak yılmaz üçlüsünü bir arada oynatabilmek için kendince bir çözüm olarak Sneijder'i sol kanat gibi oynattı. Fakat Sneijder'in bir kanat oyuncusu gibi kenardan çalımlarla veya driplinglerle son çizgiye indiğini gördük mü? Tabii ki hayır. Oyuncu kendisini avrupanın en iyilerinden biri yapan mevkisine daha yakın oynadı. Eğer o dönemde Sneijder gerçek bir kanat oyuncusu gibi oynasaydı emin olun o da kanat mevkiisine evrilirdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Yeni transfer olmuş oyuncular önceki takımından gelirken profilleri o takımın araştırmacısı tarafından düzenlenir. Dolayısıyla bizimle bir ilgisi yok.
    malatyAdana!

Quote Originally Posted by cloubeas View Post
    Bildiğim kadarıyla yeni transfer olmuş oyuncularla ilgili gelir gelmez hiç bir değişiklik yapılmıyor. Moses kanat oyuncusu olarak Chelsea'de rotasyon oyuncusu olmanın ötesine geçemedi. Ancak kanat bek olarak 2 sezon boyunca ilk 11 in vazgeçilmeziydi. Chelsea araştımacısı da doğal olarak bunu göz önünde bulundurup oyuncunun en iyi performansı kanat bek mevkiisinde gösterdiği kanaatinde bulunmuş. 10 yıldır kanattı da son 2 sezonda kanat bek oynadı diye kanat bek mi oldu derseniz de benzer bir örnek hepimizin gözünün önünde yaşandı. Caner Erkin Fenerbahçe'de kanat oyuncusu olarak ortalama bir oyuncudan başka hiç birşey değilken kanat bek pozisyonuna evrilerek ligin en iyisi,avrupanın da baş altı takımlarında rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu olduğunu gösterdi.
    Anlayacağınız, bahsettiğim örnekte de olduğu gibi, Moses kanat oyuncusu olarak ortalama bir oyuncudur. Ancak en kanat bek oyuncusuyken avrupada en iyi takımlarda ilk 11 oynayacak kadar iyi bir oyuncudur. Kanat oyuncusuyken her sezonu farklı bir takımda kiralık geçiren Moses, kanat bek pozisyonunda avrupanın sayılı takımlarından birinde, Premier ligde şampiyonluk kovalayan ve hatta şampiyon olan takımın değişilmez oyuncusu olabiliyorsa demek ki en iyi performansı bu mevkide veriyor diye düşünüyorum.
    Sneijder konusunda da şunu söyleyebilirim ki o dönemde Fatih Terim Sneijder,Drogba,Burak yılmaz üçlüsünü bir arada oynatabilmek için kendince bir çözüm olarak Sneijder'i sol kanat gibi oynattı. Fakat Sneijder'in bir kanat oyuncusu gibi kenardan çalımlarla veya driplinglerle son çizgiye indiğini gördük mü? Tabii ki hayır. Oyuncu kendisini avrupanın en iyilerinden biri yapan mevkisine daha yakın oynadı. Eğer o dönemde Sneijder gerçek bir kanat oyuncusu gibi oynasaydı emin olun o da kanat mevkiisine evrilirdi.
    Sizi anlıyorum benim tek isyan ettiğim konu sizin verdiğiniz Caner Erkin konusundan gitmek gerekirse, Caner Erkin ortalama bir kanat oyuncusuyken sol beke evrildi şu an en verimli oynadığı mevki sol bek olmasına rağmen sol kanattaki bütün görevleri de belirli bir ölçüde oynayabiliyor oyunda. Yani takıma gelip ben Caneri sol açık kullanmak istiyorum dediğiniz zaman belli bir ölçüde kullanabiliyorsunuz ya da sol açık rotasyonuna yazabiliyorsunuz. Victor Moses öyle değil sadece ofansif bek yapmışlar. Sağ beke zaten hiç çekemiyorsunuz direkt kıpkırmızı. Sağ orta saha ve sağ açık mevkisinde de ortalama bile oynayamıyor. Bu nedenle şuan Türkiye Liginde kanat rollerinde oynayarak Fenerbahçe'nin en iyi oyuncularından biri olan Moses'i oyunda kullanamıyorsunuz. Bu da gerçekçiliği azaltıyor.

Ayrıca Türk araştırmacılara çok fazla haksızlık yapmak istemiyorum bu senenin son zamanların en iyi araştırmacı yıllarından biri olduğu zaten daha önce söylendi. Sadece böyle durumlar için yarım sezon kriterinden kurtularak küçük müdahaleler yapılabilmesinin daha iyi olacağı görüşündeyim.

9. Default

Transfermarkt'da veriler duruyorken ve 2-3 sezon hariç nerdeyse en yüksek taraftar ortalamasına sahip takım Fenerbahçe iken neden oyunda Galatasaray ortalaması hep daha yüksek oluyor ?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Deniz Naki'yi hiç bir Türk takımının almayacağı şekilde ayarlamanız lazım zaten bu şahsın hak mahrumiyeti yok muydu?

Beşiktaş'ta 16 numaranın verilememesi de yanlış, böyle bişey taraftarın umrunda değil açıkcası.

.......................

Quote Originally Posted by soter1907 View Post
    Transfermarkt'da veriler duruyorken ve 2-3 sezon hariç nerdeyse en yüksek taraftar ortalamasına sahip takım Fenerbahçe iken neden oyunda Galatasaray ortalaması hep daha yüksek oluyor ?
    Sevgili ADMIN;
    Şu profildeki kişilerin bu şekilde anlamsız ve tutarsız mesaj bırakmasını engelleyebilecek bir mekanizmanız yok mu?
    Yorum zaten facia; üzerine bir de öne sürülen transfermarkt verileri bile düzgün incelenmeden yorum yapılıyor.

Transfermarkt son 5 sezon verileri:
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id/2017
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2016
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2015
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2014
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2013

Ama sıkıntı ne ADMIN'de ne de oyun araştırmacılarında ne de buraya bu şekilde boş mesaj yazan profillerde. Sıkıntı SİGAMES'in yıllardır oyunu oynayan ve seven kişilere herhangi bir bedel vermeden, onların tutku ve sevgilerini sömürerek, tam zamanlı işlerinden arta kalan zamanlarında gönüllü olarak oyunla ilgilendikleri bir araştırma grubu ile Türkiye liglerini yıllardır kıvırmaları. Türkiye liglerinin araştırmasından sorumlu kişilerin oluşturduğu resmi forum hesabının yine yıllardır bu kadar pasif kalması, burada içi boş tutarsız mesajlar yazılabilmesinin ve bu mesjajların bu şekilde forumda silinmeden kalmasında da ana sorumluluğu resmi araştırmacıların kurduğu forum sitesiyle ilgili aktifliği ve trafiği takip etmeyen SIGAMES'in ve ekiplerinin...
    Last edited by fcgrkm : 15.Nisan.2019 at 09:12

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Takım dataları çok büyük özenle hazırlanıyor. Her yıl daha da gerçekçi olmaya başladı database bana kalırsa. Bu sene çıkış yapan oyuncuları iyi yansıtmak gerekli diye düşünüyorum. Abdülkadir Parmak, Dorukhan gibi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

14. Default

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    Sevgili ADMIN;
    Şu profildeki kişilerin bu şekilde anlamsız ve tutarsız mesaj bırakmasını engelleyebilecek bir mekanizmanız yok mu?
    Yorum zaten facia; üzerine bir de öne sürülen transfermarkt verileri bile düzgün incelenmeden yorum yapılıyor.

Transfermarkt son 5 sezon verileri:
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id/2017
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2016
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2015
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2014
    https://www.transfermarkt.com.tr/sup...saison_id=2013

Ama sıkıntı ne ADMIN'de ne de oyun araştırmacılarında ne de buraya bu şekilde boş mesaj yazan profillerde. Sıkıntı SİGAMES'in yıllardır oyunu oynayan ve seven kişilere herhangi bir bedel vermeden, onların tutku ve sevgilerini sömürerek, tam zamanlı işlerinden arta kalan zamanlarında gönüllü olarak oyunla ilgilendikleri bir araştırma grubu ile Türkiye liglerini yıllardır kıvırmaları. Türkiye liglerinin araştırmasından sorumlu kişilerin oluşturduğu resmi forum hesabının yine yıllardır bu kadar pasif kalması, burada içi boş tutarsız mesajlar yazılabilmesinin ve bu mesjajların bu şekilde forumda silinmeden kalmasında da ana sorumluluğu resmi araştırmacıların kurduğu forum sitesiyle ilgili aktifliği ve trafiği takip etmeyen SIGAMES'in ve ekiplerinin...
    Tutarsız mı ? Güzel kardeşim ne zırvalıyorsun sen. Oyunda Fenerbahçe ile üst üste 8 sezon şampiyon oluyorum seyirci ortalamasında hala 3. olarak kalıyorum elinin altında gözünle gördüğün transfermarkt verileriyle bu uyuşuyor mu ? Hadi Fenerbahçe'nin sadece bir kez şampiyonluk yaşadığı son 5 sezona bakma gafletinde bulundun ama Fenerbahçe yine 2 sezon seyirci ortalamasında 1. olmuş ? Kaldı ki niye son 5 sezon ? Verilerin tümüne bakarsan ezici bir üstünlükle karşılaşacaksın ? Ki bu seneki seyirci ortalaması bahsettiğim durumun saçma olmasıyla alakalı sana bir fikir vermiyorsa sana laf anlatmakla dağa taşa anlatmak arasında bir fark yok. Ne boş adamsın sen yahu abuk subuk tespitler yapıp işi nerelere götürmüşsün birde. Komik tarafı gözünle gördüğün verilerle yapmışsın bu yorumu. Ne diyeceğimi şaşırdım, yazık.

Tutarsız mı ? Güzel kardeşim ne zırvalıyorsun sen. Oyunda Fenerbahçe ile üst üste 8 sezon şampiyon oluyorum seyirci ortalamasında hala 3. olarak kalıyorum elinin altında gözünle gördüğün transfermarkt verileriyle bu uyuşuyor mu ? Hadi Fenerbahçe'nin sadece bir kez şampiyonluk yaşadığı son 5 sezona bakma gafletinde bulundun ama Fenerbahçe yine 2 sezon seyirci ortalamasında 1. olmuş ? Kaldı ki niye son 5 sezon ? Verilerin tümüne bakarsan ezici bir üstünlükle karşılaşacaksın ? Ki bu seneki seyirci ortalaması bahsettiğim durumun saçma olmasıyla alakalı sana bir fikir vermiyorsa sana laf anlatmakla dağa taşa anlatmak arasında bir fark yok. Ne boş adamsın sen yahu abuk subuk tespitler yapıp işi nerelere götürmüşsün birde. Komik tarafı gözünle gördüğün verilerle yapmışsın bu yorumu. Ne diyeceğimi şaşırdım, yazık.
    @ADMIN, arkadaşın sanırım zeka ve algılama kapasitesi sınırlı.. Hakaret edip vakit ayırmaya değmez..

Yorumu yazarken de demek istediğim gibi; şu tarz profildeki kişilerin buna benzer mesajları yazabilmesinin bu kadar kolay olması

Nesil
    2003

Biraz gec oldu ancak yanitlayayim.

Eger transfermarkt degerlerine bir goz gezdirirsen, bu sayilarin her sezon istisnasiz satilan kombine sayisinin altinda oldugunu gorebilirsin.

Bu neden oluyor? Cunku transfermarkt verilerinde stadyuma giden kisi uzerinden seyirci ortalamasi veriliyor.

Ancak oyunda kullanilan ve gosterilen deger, parasi odenmis koltuk sayisi. Yani oyunda kombinesini almis ancak maca gitmemis kisi de stadyumda varsayiliyor. Stadyuma gitmeyen kisilerin toplam biletli kisilere orani, sezondan sezona ve kulupten kulube gore degisiklik gosterebiliyor.

Hatta oyunda satilan kombine sayisinin hic bir zaman ortalama seyirci sayisinin altinda kalmadigini gorebilirsiniz. Ancak veri tabaninda bu durumda olan bir cok kulup mevcut. Bu durumda olan kulupler icin oyun veri tabanindaki ortalama seyirci degerini gozardi edip, kombine sayisinin ustunde bir ortalama seyirci sayisini varsayiyor. Yani transfermarkt'da yayinlanan ve her yil kombine sayilarinin altinda halan ortalamalari kullanmak gercekcilige katki yapmiyor.

Bu karisikliga hic girmemek ve onemli olanin seyirci sayisi degil, toplam stadyum geliri oldugunu goz onunde bulundurarak ve yeni sezon sartlarini da goz onunde bulundurarak seyirci ortalamasi ve bilet fiyatlarini belirliyoruz.

Toplam stadyum gelirleri KAP'a yapilan aciklamalarin icinde mevcut oldugu icin seyircilerin toplamda kulube ne kadar maddi katki verdigi zaten biliniyor. Seyirci ortalamasi ve bilet fiyati verilerinin birincil amaci zaten kuluplerin stadyum gelirlerini oyuna yansitmak oldugu icin bu toplama ulasacak sekilde seyirci ortalamasi ve bilet fiyatlarinin belirlenmesinde bir sorun goremiyorum.

Fenerbahce'nin seyirci sayisini daha yuksek yapmak demek, bilet fiyatlarini dusurmek demek. Bilet fiyatlarini dusurmek demek, kulup daha fazla seyirci cektiginde toplam gelirlerinin daha yavas yukselmesi demek.

Ote yandan Galatasaray'in seyirci sayisini azatlmak demek, bilet fiyatlarini arttirmak demek. Bilet fiyatlarini arttirmak demek, kulup daha fazla seyirci cektiginde toplam gelirlerin cok hizli yukselmesi demek.

Bu nedenle iki kulup arasinda bilet fiyatlarini birbirinden cok farkli seviyelere cikartmadan belirlemek ve toplam gelirleri yansitacak seyirci ortalamasini veri tabaninda kullanma stratejimiz var. Cunku veri tabaninda girmemiz gereken deger, yani ortalama satilmis koltuk sayisi, aciklanan veya transfermarkt vb. sitelerde yayinlanan bir deger degil.

Son olarak, son 5 sezonun toplam kombine/loca/bilet gelirleri:

Fenerbahce:
    2017/18: 82 milyon TL
    2016/17: 67 milyon TL
    2015/16: 92 milyon TL
    2014/15: 66 milyon TL
    2013/14: 76 milyon TL

Galatasaray:
    2017/18: 128 milyon TL
    2016/17: 63 milyon TL
    2015/16: 92 milyon TL
    2014/15: 90 milyon TL
    2013/14: 88 milyon TL

Besiktas:
    2017/18: 105 milyon TL
    2016/17: 70 milyon TL
    2015/16: 48 milyon TL
    2014/15: 25 milyon TL
    2013/14: 17 milyon TL

Trabzonspor:
    2017/18: 22 milyon TL
    2016/17: 19 milyon TL
    2015/16: 4 milyon TL
    2014/15: 6 milyon TL
    2013/14: 7 milyon TL

Bu degerleri Euro'ya cevirip, 5 yillik ortalama alirsak:
    Galatasaray: 22.48 milyon Euro (son 2 sezon ortalama 15.80 milyon Euro)
    Fenerbahce: 18.94 milyon Euro (son 2 sezon ortalama 12.66 milyon Euro)
    Besiktas: 10.99 milyon Euro (Vodafone Park sonrasi son 2 sezon ortalama 14.71 milyon Euro)
    Trabzonspor: 2.45 milyon Euro (Medical Park Stadyumu sonrasi son 2 sezon ortalama 5.88 milyon Euro)

2018/19 sezonuna ait bilgiler Agustos ortasi gibi aciklanir. O verilere gore FM 2020 icin yeniden degerlendirmeler yapilir.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Takımların genel başlıkları yok artık sanırım,ondan Denizlispor ile ilgili 1-2 genel sorunları ve değişimleri belirteyim.

İlk olarak ortalama seyirci 2K civarı genelde,en azından oynadığım sezonda öyleydi. Bu sene stad %90 doldu,gösterge olmaz tabii ben 12-14K yapalım demiyorum ama taban 5-6K olabilir.

Favoured Personnel : Timuçin ve Giray Bulak kaldırılabilir. Artık hatırlayan olduğunu sanmıyorum ikiliyi,Timuçin'i orada görmek hep garip gelmişti bana. Mehmet Akyüz kesinlikle buraya eklenmeli,1.5 yılda yaptıklarıyla hak ediyor. Tomas Abraham buraya eklenebilir,seyirci reaksiyonu güzeldi.

Legends : Roman Kratochvil'i buraya kaydırmak lazım. Hakkında kötü bir şey söyleyecek taraftarımız yoktur. Ben hep burada olmasını istemiştim,hatta şahsen gözümde Yusuf'tan öndedir.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

@ADMIN, arkadaşın sanırım zeka ve algılama kapasitesi sınırlı.. Hakaret edip vakit ayırmaya değmez..

Yorumu yazarken de demek istediğim gibi; şu tarz profildeki kişilerin buna benzer mesajları yazabilmesinin bu kadar kolay olması
    Günlük hayatında da birisiyle tartışırken üçüncü kişilere şikayet eder misin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Denizlispor hakkındaki değişiklikleri yansıtılır diye düşünüyorum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

@ secretname13

seni dikkate alıp tartışan biri mi oldu? daha da seviyeni düşürmemeni tavsiye ederim

@ secretname13

seni dikkate alıp tartışan biri mi oldu? daha da seviyeni düşürmemeni tavsiye ederim
    3. kişilerin tartışmaya katılması hoş olmuyor değil mi ?

güzel kardeşim tadında bırakalım. bir birbirimize küfür yazmadığımız kaldı. bu yaşta bunlarla uğraşmayalım

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8910

Mesaj Yetkileri