1 ile 30 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Hybrid View

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Rollere uygunluga biz ancak dolayli yoldan etki edebiliyoruz. Oyun, futbolcunun mevkisi ve ozelliklerine gore oynayabildigi mevkiler arasinda en uygun rolu belirliyor. Saniyorum Vida'nin ozellikleri itibariyle bek olarak kullanilmasi oyuna daha dogru geliyor (belki DM de olabilir) ancak bu mevki'nin seviyesi dusuk oldugu icin hic bir rol tamamen dolu cikmiyor. Bunun aslinda cok da onemi yok cunku bu renklendirme bir formule gore belirleniyor ve bu formul her yil degistirilerek daha gercekci hale getirilmeye calisiliyor. Bu nedenle oyuncuyu istediginiz mevki ve rolde oynatabilirsiniz. Rol uygunlugunu yardimci antrenorun fikri olarak dusunun.
    Rollere uygunluk taktiksel uyumu etkiliyor ama oyuncunun bir mevkide tam olarak oynamaması böyle bir sıkıntı çıkarır. Tabii taktiğiniz iyiyse ve iyi yönetiyorsanız takımı başarıyı yakarsınız her şekilde.

Yabancı kuralı ile ilgili Sigames forumlarında yanlış bildirimler yapılıyor, umarım doğru olarak aktarılır kurallar. Bildiğim kadarıyla yabancı kuralı geçen sene ile aynı ama 8'e düşürülecek haberleri her yerde dönünce sanki resmi bir karar gibi anlaşıldı sanırım. Öyle bir şey yok ama şu ana kadar. Düşürülürse resmi olarak açıklanır zaten. Haberlere göre yabancı sınırı düşürülmez diye düşünüyorum.

Donanımhaber'de bir üye şunları yazmış:

"ilk 11de sadece 5 yabanci hakkin oluyor

ama isin komik tarafi sadece senin kontrol ettigin takimlarda bu sorun var, diger super lig takimlari isterlerse 11 yabanci ile oynayabiliyor

ayriyetten 5 yabanci ile sahaya ciktin diyelim, oyun degisikligi ile turk cikarip yabanci alabiliyorsun oyuna

allak bullak olmus yani

sunun icin birisi ya yeni bir konu acsin yada konu basligina bu uyariyi sabitlesin yoksa benim gibi ligin ilk macina kadar 4-5 saat diger seylerle ugrasanlarin zamani bosa gitmesin."

Yazılanlar doğruysa eğer bu durumda 5 olan sınır da tam olarak uygulanmamış zaten, bulamaç olmuş kurallar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Rollere uygunluk taktiksel uyumu etkiliyor ama oyuncunun bir mevkide tam olarak oynamaması böyle bir sıkıntı çıkarır.
    Taktiksel uyum da bir matematiksel fonksiyon neticesinde ortaya cikan bir sonuc. Kullanicidan daha cok yapay zeka'nin oyuncuyu kullanmasini etkileyecektir. Benim bakis acim duzeltilmesi/gelistirilmesi gereken seyin bu matematiksel fonksiyonlar oldugu.

Yabancı kuralı ile ilgili Sigames forumlarında yanlış bildirimler yapılıyor, umarım doğru olarak aktarılır kurallar.
    Forumlarda yazilanlara bakip, bize sormadan degisiklik yapmazlar.

Yazılanlar doğruysa eğer bu durumda 5 olan sınır da tam olarak uygulanmamış zaten, bulamaç olmuş kurallar.
    Aynen oyle. 1. Lig kuralini Super Lig'e eklemisler, 3. Lig kuralini 2. Lig'e eklemisler. Bu degisiklikleri yapan arkadas saniyorum bu yil ise alindi ve biraz tecrubesiz. Su anda hata ile ilgilenen kisi lig kurallarini yansitma konusunda en tecrubeli calisan. Diger arkadas da hata yaparak zamanla ogrenecektir.

Mesaj Yetkileri