Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon
211 ile 240 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Yeri mi bilmiyorum ama maç esnasında Emre Akbaba’nın ismi XXXXXXXXXXXXX diye görünüyor. Başkasında da bu sorun var mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    Abi yine çıkış günü yaması benzeri bir yama çıkaracak mısınız TR için?
    Boyle bir planim yok cunku bence beta sureci oldukca verimli gecti ve burada (ve SI forumlarinda) yazilan ciddi hatalarin cok buyuk bir cogunlugunu oyun cikmadan once duzelttik.

Ömer Abi sana bir şey soracağım. Örneğin, bir oyuncunun CAsı 120 girilmiş ama özellikleri 125'i gösteriyor. Oyuncusunun CAsı 120 olarak girilmesine rağmen 125 CAlık özellikler oyuna yansıyor. Neden editör bunu oyunda 120 olarak değiştirmiyor ????

Beşiktaş'ın alternatif forma rengi gri değil, kırmızı.

Galatasaray'in FFP kisitlamasi oyunda ne zaman kalkiyor acaba?

21 ve 22 sezonuna gelip hala yonetim butce vermiyormus.

Edit: Sanirim 4 senelik bir anlasmaymis. O kadar oyuncu satiyorum hala 0 olmasi normal mi?
    Last edited by Adana Demirspor : 03.Kasım.2018 at 23:58

Eskişehirsporda Milinkoviç ve Tanase hala oynatılabiliyor

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lionslaw View Post
    Ömer Abi sana bir şey soracağım. Örneğin, bir oyuncunun CAsı 120 girilmiş ama özellikleri 125'i gösteriyor. Oyuncusunun CAsı 120 olarak girilmesine rağmen 125 CAlık özellikler oyuna yansıyor. Neden editör bunu oyunda 120 olarak değiştirmiyor ????
    CA ile ozellikler arasindaki denge mukemmel degil. Yani ozellikleri 123 olan bir oyuncuya 120 CA versen bile oyun ozelliklerde degisim yapma ihtiyaci duymayabiliyor. 125'lik ozellik, 120'lik CA biraz uc bir ornek cunku 5 puanlik fark cogunlukla ozelliklerde degisimi gerektiriyor ancak bu biraz da hangi ozelliklerin hangi seviyede olduguna bagli.

Quote Originally Posted by abut View Post
    Eskişehirsporda Milinkoviç ve Tanase hala oynatılabiliyor
    Şu oyunu belki de en önemli alma sebebim tuttuğum takımla oynamak. Hatalar dile getirilmesine rağmen düzeltilmeyince insanın oyunu ne oynayası geliyor ne de bir daha alası. Geçen sene de basit bir transfer yasağı yansıtılmamıştı. Hata belki de sizden kaynaklı değildir ama lütfen sizin büyük takım diye dile getirtiğiniz takımlara gösterdiğiniz özeni diğer Türk takımlarına da gösterin. Ek olarak Sezgin Coşkun, Kamal Issah gibi imza atılan oyuncular hala Eskişehirspor futbolcusu oyundaki gibi serbest statüde değiller. Bilgilerinize

beyler oyunda profil oluştururken favori takımı seçiyoruz, altta diğer favoriler de var oradan seçiyoruz falan ama lig açarken takım seçeceğim profilimi seçince sanki ilk favori takımı seçmemişim gibi oluyor, prefences falan silip de denedim yine öyle oldu sanırım oyunun hatası :/

İlk Süper Lig kaydımda 21. hafta itibariyle böyle bir puan tablosuyla karşı karşıyayım. Ligimizde şuana kadar her şey oldukça gerçekçi gözüküyor.

Bu sefer bizim lig olmus abi. Son zamanlarda oynadigim en gerçekçi seri.

Gerek 3 buyugun transferleri gerek lig sıralaması ve Anadolu takimlarinin yukselmesi falan guzel yansitilmis.

Arastirma ekibine bravo.

Bizim liglerin arastirmayla ilgili tek sikintisi bence Turk oyuncularin flairlarinin yuksek girilmesi. Detayli bakamadim ama yurtdisi arastirmacilari bizim kadar sisirmiyor flairi. Ornegin Benzia’nin bu degeri 14 iken Emre Akbaba’nin 16. Ya tam tersi olmali ya da Emre’nin degeri azaltilmali mesela. Diger Turk oyuncularin da verilen flair degerlerini hak ettigini dusunmuyorum. Turkiye yetenekli oyuncu yetistirme konusunda iyi degil. Patlama gucu ve az bucuk dribling yetenegi olan bir seyler yapip siritiyor digerleri arasindan. Bu konuda goruslerinizi merak ediyorum.

Bir de 4-5 sene oynayan varsa Eljif’in nasil bir oyuncu oldugunu merak ediyorum. Bu degerlerle gelistigi zaman de bruyne tarzi bir oyuncu olacak gibi duruyor. Halbuki Emre Belozoglu’nun daha “orta saha” versiyonu gibi hir oyuncu sanki.

http://hizliresimyukle.com/image/2RDBD Elif elmas 3. senemdeyim. Orta sahada dok olarak oynatıyorum.

Elmas her kariyerde buyuk takima gidiyor sanirim.
    Bende de PSG 2-3'e almıştı.

oyunda soyadı "singh" olan muhabirlerden, sosyal medya yorumcularından gına geldi artık bana mı rastlıyor acaba hep

Quote Originally Posted by Tltcn View Post
    http://hizliresimyukle.com/image/2RDBD Elif elmas 3. senemdeyim. Orta sahada dok olarak oynatıyorum.
    E yani Salih Ucan’in gelismis versiyonu gibi bir oyuncu olmus veya olacak. Daha 19 yasinda tabi bu yonde de gelisim gosterebilir, ancak dedigim gibi bana daha cok iyi bir CM/Support veya CM/Attack oyuncusu olacak gibi geliyor. Ki artik futbolda da bu roller yeniden kullanilmaya baslandi. Kisacasi vizyon, pas, teknik ozelliklerinden cok pozisyon alma, top kapma, karar alma ve fiziksel ozelliklerinin gelisecegini dusunuyorum. Inanilmaz bir temposu var, saga sola pas dagitip top bekleyecek bir oyuncu degil.

Nesil
    2007

@perpetua

FM 2018 için
    http://dosya.turksportal.net/research/18.3.0/

Şöyle bir alan vardı; oyuncuların CA, PA falan görebiliyorduk. 2019 için olmayacak mı

18. Default

Geçtiğimiz serilere nazaran Türkiye Ligi gerçekten çok dengeli olmuş ve mevcut gerçekliğe paralel bir puan tablosu ve takım performansları izliyoruz. Emeklerinize sağlık.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    @perpetua

FM 2018 için
    http://dosya.turksportal.net/research/18.3.0/

Şöyle bir alan vardı; oyuncuların CA, PA falan görebiliyorduk. 2019 için olmayacak mı
    Bunu hazirlayabilmem icin veri tabaninin tekrar elime gecmesine ihtiyacim var. Henuz Subat icin calismalara baslamadik.

Ayrica bunu forumlar yenilendikten sonra yapmayi dusunuyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by centurygothic View Post
    Geçtiğimiz serilere nazaran Türkiye Ligi gerçekten çok dengeli olmuş ve mevcut gerçekliğe paralel bir puan tablosu ve takım performansları izliyoruz. Emeklerinize sağlık.
    Aslinda buyuk degisimi geciren oyuncularin arastirmasi degil, teknik ekiplerin arastirmasi. Bu da oyunun gercekciligine olumlu bir sekilde yansidi.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Tr alt lig yaması yok mu acaba ne zaman çıkar
    3.lig bal, amatör mümkünse yerel...

Oyunda 3 buyuklerden ziyade Anadolu takimlari da fena transfer yapmiyor.

Goztepe'de Raul Jimenez,Adam Szalai,Dimitri Foulquier,

-Trabzonda Benik Afobe
    -Bursa'da Romain Saiss,Britos

-Kayseri'de Rafs Mir,Onyekuru,Atsu
    -Basaksehir'de Markovic,Balbuena,Adegbenro,Schlupp,Yoshida,Izquie rdo

gibi bilindik kalburustu oyuncuları aliyorlar. Bircogu kiralik ama genelde iyi transferler var. Bu da cekismeli bir ligin gecmesini sagliyor.

BJK bende bilindik olarak Mehmedi,Kaan Ayhan,Robin Quassion,Jeremy Toljan,Aziz Behich,Chicharito,Baumgartlinger,Rojo,Araujo gibi adamlari aldi.

Fener genelde kiralik aliyor sanirim mali durumdan dolayi. Fakat yine de iyi adamlar var. Augustin,Capoue gibi.

adana demirspor, hocam gelişigüzel mi alıyolar yoksa mesela bi sol açık eksik, oyunkurucu eksik de onları gidermek adına mı alıyolar.

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    adana demirspor, hocam gelişigüzel mi alıyolar yoksa mesela bi sol açık eksik, oyunkurucu eksik de onları gidermek adına mı alıyolar.
    Fenerler Besiktas'a baktim. Aldığı cogu yabanci hatta hepsi diyebilirim,eksik mevkilere yapilan transferler.

Cogundan da katki aliyor ve direk 11 oyunucusu yapilmislar. Eski serilerdeki gibi yapilan transferleri oynatmamazlik yok.

Misal fenerde forvet eksik Augistin oynuyor yedekleri ise Frey ve Weghorst. Yedekler de sonradan girip katki yapmis.
    Sol kanat eksik,Usami'yi kiralamislar 18mac 7 golle oynuyor.

Ayni sey BJK icinde gecerli cogu nokta transfer. Alipta oynatilmayan gereksiz adam fazla yok.

Son yillarda yapilan en guzel Turkiye ligi olmus. 3 sezon sonra ligi domine etmek yok.

Bir sezon Fener bir sezon Bjk bir sezonda Goztepe zorladi beni. Yaris ligin son haftasına kadar hep devam ediyor.

25. Default

Beta aşamasında trabzonspor kariyeri açmıştım, full sürümde tokatspor ile kariyer açtım, gayet güzel gidiyor oyun, şimdi abim trabzonspor ile kariyer açtı ve transfer bütçesi 8 milyon euro dedi, ben de belki hata olmuştur diye, kendim kariyer açtım ts ile bütçe hakikaten 8 milyon euro, bu bir hata mı? yoksa bir trabzonsporlu olarak bilmediğim bir şeyler mi var

Ek olarak: Şimdi konuştuk, beta versiyonunda transfer bütçesinin olmadığını, maaş bütçesinin de aştığından emin olduk. Sanırım böyle kocaman bir hata var, yanlış değilsek.

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Fenerler Besiktas'a baktim. Aldığı cogu yabanci hatta hepsi diyebilirim,eksik mevkilere yapilan transferler.

Cogundan da katki aliyor ve direk 11 oyunucusu yapilmislar. Eski serilerdeki gibi yapilan transferleri oynatmamazlik yok.

Misal fenerde forvet eksik Augistin oynuyor yedekleri ise Frey ve Weghorst. Yedekler de sonradan girip katki yapmis.
    Sol kanat eksik,Usami'yi kiralamislar 18mac 7 golle oynuyor.

Ayni sey BJK icinde gecerli cogu nokta transfer. Alipta oynatilmayan gereksiz adam fazla yok.

Son yillarda yapilan en guzel Turkiye ligi olmus. 3 sezon sonra ligi domine etmek yok.

Bir sezon Fener bir sezon Bjk bir sezonda Goztepe zorladi beni. Yaris ligin son haftasına kadar hep devam ediyor.
    çok güzel. o zaman bi kariyere başlayayım

Raul Jimenez, Benik Afobe, Romain Saiss, Rafa Mir bunların hepsi Wolves'ta oynamış oyuncular. Direkt oradan mı çalışıyolar acaba
    Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Oyunda 3 buyuklerden ziyade Anadolu takimlari da fena transfer yapmiyor.

Goztepe'de Raul Jimenez,Adam Szalai,Dimitri Foulquier,

-Trabzonda Benik Afobe
    -Bursa'da Romain Saiss,Britos

-Kayseri'de Rafs Mir,Onyekuru,Atsu
    -Basaksehir'de Markovic,Balbuena,Adegbenro,Schlupp,Yoshida,Izquie rdo

gibi bilindik kalburustu oyuncuları aliyorlar. Bircogu kiralik ama genelde iyi transferler var. Bu da cekismeli bir ligin gecmesini sagliyor.

BJK bende bilindik olarak Mehmedi,Kaan Ayhan,Robin Quassion,Jeremy Toljan,Aziz Behich,Chicharito,Baumgartlinger,Rojo,Araujo gibi adamlari aldi.

Fener genelde kiralik aliyor sanirim mali durumdan dolayi. Fakat yine de iyi adamlar var. Augustin,Capoue gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

FM19 ile takımlar vizyon sahibi de olmuşlar anlaşılan

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Oyuncumuza gelen satın alma/kiralama teklifini reddettiğimizde sebebini seçebiliyorduk artık yok. Böyle güzel bi özelliği niye kaldırır insan?

Editörden kontrol ettiğimde Antrenman tesisleri için 20 değeri Efsane, 18-19 Harika, 16-17 Muhteşem olarak nitelendirilmiş, ancak 14-15 değer aralığındaki tesisler yine harika olarak nitelendirilmiş, sanırım burada bir sorun mevcut.

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 678910 SonSon

Mesaj Yetkileri