Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    @vieri

abi forumda bi anormallik var bazen hiç girilmiyor uzun süre. bu konuda bir şey yapmayı düşünüyor musunuz? konu önde diye buraya yazmak istedim kusura bakmayın.
    Mustafa forum yazilimini yenilemek icin calisiyor su anda. Biraz durteyim de is hizlansin.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by souple View Post
    Eljif elmas konusunda katılmıyorum. Adam zaten geçen sene Fener e geldiğinde bile profili iyiydi. Ufak dokunuşlar yaparak arttırılmış ve bu çok normal çünkü oynadığı her maçta kendini kanıtlıyor her ne kadar fazla oynayamamis olsa da. Ayrıca bu yaşta milli takımın vazgeçilmezi oldu. Bu sene bizim de vazgecilmezimiz gibi.

Önceki yorumlardan birinde belirtmiştim. Gelistirmeler güzel ama tecrübeli, diri ortasahalarin yıkamadığı Eljifin güç özelliğinin ileride kaybolan yaşlı, çelimsiz Soldadoyla aynı olması canımı sıktı benim. Onun dışında dikkatimi çeken bir şey yok çoğu özellik olması gerekene yakın.
    Eljif’in profili biraz dengesiz geldi bana. Mesela 15 olan teknik ve pas özellikleri yüksek. Yada 16 olan agresiflik. Tamam temaslı oyunu seviyor ama 1-2 puan düşebilir bunun yerine 8 olan gücü ve dengesi 11-12ye yükseltilebilir. Pas ve teknik 14e düşürülüp dripling 14e yükselebilir sonuçta sık sık topla kat ediyor ve bu konuda başarılıda. Ayrıca çok yavaş ve hantal bir oyuncu değil. Hız hızlanma çeviklik 12 olabilir. Hatta çeviklik 13 bile olabilir. Abartıyorsun demeyin bu sezon özellikle fiziksel olarak fark yaratıyor fenerbahçede.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ayrıca gornikte zurkowski diye bir eleman var oda fizik kalitesi-enerjisi ve mental olarak hırslı çalışkan yapısıyla öne çıkıyor eljiften 2 yaş büyük hemen hemen fizik olarak aynılar polonyalılar 14 güç değeri vermiş adama. Biz neden 11-12 vermeyelim?

eljifte şut yerine pas verecek arkadasını arar özelliği kaldırılmalı bence, ne zaman maçları izlesem eljifi şut atarken falan görüyorum hatta cezasahası içindeki arkadaşı uygun andayken dönüp şut atıyodu içerideki bi maçta
    edit: gsyi yönetiyorum eljife bi teklif yapayım dedim 4.4 milyon istediler benden bence buna nasıl müdahale edilir bilmiyorum ama bi şey yapılmalı, satmasınlar abi bana ben alırım yani
    Last edited by CanrY : 23.Ekim.2018 at 19:09

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    eljifte şut yerine pas verecek arkadasını arar özelliği kaldırılmalı bence, ne zaman maçları izlesem eljifi şut atarken falan görüyorum hatta cezasahası içindeki arkadaşı uygun andayken dönüp şut atıyodu içerideki bi maçta
    edit: gsyi yönetiyorum eljife bi teklif yapayım dedim 4.4 milyon istediler benden bence buna nasıl müdahale edilir bilmiyorum ama bi şey yapılmalı, satmasınlar abi bana ben alırım yani
    Benim arkadaş 2,5'a aldı Galatasaray'a

@Burak, ben almadım fb kan kaybetmesin diye, adamlar 1milyon + maddelerle 4e PSGye sattı

sakat adamı CL listesine almıyorum diye gelmiş atar yapıyo bana, 9 ay sakat bir de konuşmalarda öyle bir şık da yok konması gerekiyor aslında

Quote Originally Posted by CanrY View Post

Eljif'te oyun başı öyle bir PPM yok.Büyük ihtimalle oyun ilerleyen günlerde çalıştırmış öyle kazanmıştır o PPM'i.

@Bergkamp olabilir onu düşünmemiştim

10. Default

Karşı taraf oyuncunun sakatlığından dolayı transferden vazgeçti ancak oyuncu bana gelip isyan ediyor, beni satmadın diyor. Bence ya bu sorun giderilmeli ya da özel görüşmeye karşı tarafın oyuncu sakat olduğu için transferden vazgeçtiğini belirtebileceğimiz bir şık eklenmeli.

11. Default

Eskiden Fifa manager oynardım.Daha sonra fm ye geçtim 2015 ve 2017 yi oynadım.fifa managerde çok güzel bir özellik vardı.Daha sonra o özellik ilerleyen oyunlarda kaldırıldı ve sırf bu yuzen oyundan biraz soğudum.Saha 24 parçaya bölünüp topun konumuna göre oyuncunun pozisyonunu belirliyebiyorduk.Bence futbolda en önemli iki unsur doğru pozisyon alma ve doğru karar verme bu özellik fm de olursa takım üzerindeki etkimiz çok daha fazla olacaktır .Önemli teknik adamlar futbol ve basketbolda mac günü sabahı ve ya bir gün önce pozisyon antremanı yaptırırlar bu özellik bence bu oyunda olmalı ve oyuncuların top hangi bölgedeyse 11 oyuncunun nerede duracağı ve nasıl pozisyon alacağına biz karar vermeliyiz lütfen bunu oyuna ekleyin.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by jem190767 View Post
    Eskiden Fifa manager oynardım.Daha sonra fm ye geçtim 2015 ve 2017 yi oynadım.fifa managerde çok güzel bir özellik vardı.Daha sonra o özellik ilerleyen oyunlarda kaldırıldı ve sırf bu yuzen oyundan biraz soğudum.Saha 24 parçaya bölünüp topun konumuna göre oyuncunun pozisyonunu belirliyebiyorduk.Bence futbolda en önemli iki unsur doğru pozisyon alma ve doğru karar verme bu özellik fm de olursa takım üzerindeki etkimiz çok daha fazla olacaktır .Önemli teknik adamlar futbol ve basketbolda mac günü sabahı ve ya bir gün önce pozisyon antremanı yaptırırlar bu özellik bence bu oyunda olmalı ve oyuncuların top hangi bölgedeyse 11 oyuncunun nerede duracağı ve nasıl pozisyon alacağına biz karar vermeliyiz lütfen bunu oyuna ekleyin.
    Bunun FM'de olacagini sanmiyorum.

Cunku bu bahsettiginiz antrenmanda futbolculara neyi, nasil yapacaginizi anlatmak icin kullanilabilir ancak bu takimin taktik anlayisinin bir sonucu. Yani savunma yaparken takimin nasil dizilecegi, ne kadar genis duracagi veya ne kadar onde pres yapacagini veya kime adam markaji verilecegini belirlerken zaten sahada topun oldugu yere gore nasil pozisyon alinacagini belirliyorsunuz.

Hucumda da ayni. Oyunculara verdiginiz roller, gorevler, oyun anlayisi, ne kadar genis hucum yapilacagi vs. oyuncularin topun oldugu yere gore nasil konumlanacagini belirliyor.

Bu tercihleri belirledikten sonra, bir de oyuncularin sahada topun oldugu yere gore nasil yerlesilecegini belirlemek, yaptiginiz tercihleri bosa cikartir.

Dahasi, siz topa gore dizilisi belirlediniz diyelim. Yapay zeka bu dizilisi nasil belirleyecek? Bahsettigim genislik, derinlik, pres seviyesi vs. gibi ayarlar ile. Yani kullanici ile yapay zeka farkli kurallar ve kisitlamalar kullanarak taktik tercihlerini sahaya yansitacak ve esit seviyede yarisma olmayacak.

Yani siz taktik belirlerken ne yapilacagini belirliyorsunuz, nasil yapilacagi (topun oldugu yere gore pozisyon alma) ise belirlediginiz taktige gore arka planda futbolculara anlatiliyor ve mac icinde uygulamalari isteniyor.

13. Default

Doğru yer mi bilemedim ama burada bir sıkıntı var sanki, Cengiz İtalya'da henüz 2. sezonuna başlayacak olmasına rağmen en az 3 yıl İtalyan kulüplerce kadroya kaydedildiği için İtalya'da yetişmiş kaul ediliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Outis View Post
    Doğru yer mi bilemedim ama burada bir sıkıntı var sanki, Cengiz İtalya'da henüz 2. sezonuna başlayacak olmasına rağmen en az 3 yıl İtalyan kulüplerce kadroya kaydedildiği için İtalya'da yetişmiş kaul ediliyor.

Hata. Duzeltilmesini istedim. Hatta Roma'daki Gerson'da benzer bir sorun var.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

VAR’ın sorunlu işlediği söyleniyor. Hakem pozisyon sonuçlanmadan oyunu durdurup VAR’a bakıyormuş. DH’de biri yazmış. Ben henüz pek oynayamadım. Denk geldi mi sizlere?

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by serwan View Post
    VAR’ın sorunlu işlediği söyleniyor. Hakem pozisyon sonuçlanmadan oyunu durdurup VAR’a bakıyormuş. DH’de biri yazmış. Ben henüz pek oynayamadım. Denk geldi mi sizlere?
    ben bu olayı vardan haber alıyor olarak düşünüyorum bazen gidiyor, bazen gitmiyor.

Mehmet Ekici bir şey deniyor

ömer abi geçmiş serilerde yakındığımız bu 4-5 büyüğün ligdeki kötü pozisyonlarıi fenrein küme düşüşü falan bu seride yok gibi. nette gördüğüm postlarda, oynadıgım oyunda falan büyükler ligi üst sıralarda götürüyor bu güzel oldu iyi adamlar da kiralıyolar trabzon okaka'yı almıştı, başakşehir benim transfer listemdeki adamları izliyor falan

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Bireysel antrenmanlarda sıkıntı var tam sürüme düzelir heralde. Doğal mevkisi ve türünü çalıştırmazsan işlemiyor.

Bir de bu genç oyuncu eğitme olayı kalkmış heralde bulamadım. Mentorluk kısmı var ama A takımdaki oyuncuyla u18 dekini birlikte seçemiyorsun.

Nesil
    2006
    Yer

Benim Fm güncelleme kuyrukta diyip kaldı. Kapatıp açıyorum değişen bişey yok herkes indirdi mi az önce geleni?

edit. oyunu açmaya çalışınca yaptı.

Mentorluk olayında aynı takımda olması gerekiyor diye yazıyor zaten altında. Oyuncuyu a takıma çıkartıp u-21 maçlarında 90 dk oynarı seçebilirsin.

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Benim Fm güncelleme kuyrukta diyip kaldı. Kapatıp açıyorum değişen bişey yok herkes indirdi mi az önce geleni?

edit. oyunu açmaya çalışınca yaptı.
    ben 4 5 dk önce indirdim, sorunsuz

Bireysel antrenmanlarda sıkıntı var tam sürüme düzelir heralde. Doğal mevkisi ve türünü çalıştırmazsan işlemiyor.

Bir de bu genç oyuncu eğitme olayı kalkmış heralde bulamadım. Mentorluk kısmı var ama A takımdaki oyuncuyla u18 dekini birlikte seçemiyorsun.
    Mantikli olarak dusunursek de bence dogrusu bu.
    A takımdaki futbolcu kendisiyle idmana cikmayacak u-21 oyuncusuna nasıl egitim verebilir normal sartlarda?

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Mantikli olarak dusunursek de bence dogrusu bu.
    A takımdaki futbolcu kendisiyle idmana cikmayacak u-21 oyuncusuna nasıl egitim verebilir normal sartlarda?
    Ek antrenman olarak verebilir(di) bence, normal hayatta görüyoruz bunu.

Bu arada oyunda şununla karşılaştım. Sözleşmesi sezon sonu bitecek Kurzawa'yı Roma kiralamış ama zorunlu satın alma maddesiyle.

Resim görünmüyor galiba,
    https://i.hizliresim.com/X6VWPO.jpg

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Update mi geldi?

Hataları cozen ufak bir uptade.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Eljif tartışması kısa sürdü ama sizcede profili dengesiz ve baştan savma olmamış mı? Vizyon 14 pas 15 teknik 15 bitiricilik 11 gerçekten gereksiz yüksek. Eljif çalışkanlığı, dinamizmi, dripling yeteneği ve yaşına göre gerçekten yüksek olan fiziksel özellikleriyle öne çıkıyor. Profilini yapan arkadaş pas ve tekniğini 15 yapabilmek için geçen yıl 12-13 olan hız-hızlanmasını düşürmüş, güç-denge özelliklerini es geçmiş. Çevikliğinin 10 gücünün ve dengesinin 8 olması tam bir hayal kırıklığı. Geçen yıl alt ligde 10 asist yapan sağ açık barış 11 orta açma değeri alıyor 8 numara eljif 13 buda başka bir yanlışlık. Oyuncunun profili dikkatle tekrardan düzenlenmeli.

Nesil
    2006
    Yer

Daha önce yazıldı mı göremedim, Karius'un kiralık sözleşmesi haziran 2020'de bitiyor ama temmuz 2021'de bonservisiyle transfer olacak yazıyor. 1 sene boşluk var.
    Last edited by martymcfly : 26.Ekim.2018 at 17:01

Nesil
    2003

Daha önce yazıldı mı göremedim, Karius'un kiralık sözleşmesi haziran 2020'de bitiyor ama temmuz 2021'de bonservisiyle transfer olacak yazıyor. 1 sene boşluk var.
    Yanlis bir yere baktin galiba.
    Kiralik 30 Haziran 2020'de bitiyor, Transfer 1 Temmuz 2020'de gerceklesiyor.
    Acaba Liverpool'da sozlesmesinin bitis tarihine bakmis olmayasin?

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by scout55 View Post
    Samsunspor'da mevkisi defans olması gereken "Şahin Şafakoğlu" oyunda orta saha olarak gözüküyor. FM18'de de bu şekildeydi.
    Gözümden kaçmış. Mümkün olan ilk fırsatta düzeltilecek.

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Mesaj Yetkileri