Quote Originally Posted by Alex_61 View Post
FM 19 malum sebeplerden ötürü ilk aşamada benim için hayal kırıklılığı olduğu belirteyim. Beta sürüm olduğunu düşününce bi nebze acım hafifliyor Türkiye Ligindeki oyuncu özelliklerinde gerçeğe yakın girildiğine övgü yapmam gerekiyor ama nedense 4 büyükleri ele aldığımda fenerbahçe'nin biraz fazla şişirildiğini düşünüyorum.
1-) Eljf Elmas 2018 yılında kaç maç oynamışta bir anda böyle artmış gerçekten enteresan. 1 sezonda durduğu yerde böyle üstüne katmış ise de helal olsun. Aynı mevkide oynasalardı Yusuf Yazıcı ile aralarında bir fark kalmayacatı nerdeyse.
2-) Ozan Tufan'ın abartı özelliklerine kim dur diyecek? Şener'in 16 Orta Yapma puanına kendisi bile inanmıştır bence. Gökhan Gönül'ün Orta Yapma özelliğinin 12 olduğu yerde sanki fazla kaçmış.
3-)Santiago Vergini'nin 17 olan Kafa Vuruşu özelliği'nin FM 19'da 14 düşürülmesi yapılabiliyorsa; Reyes'in ligde 12 maça çıkarak(7'si 90 dk) koruduğu 16 olan Top Kapmasında ben art niyet arıyorum.
4-) Ekici'yi biraz daha hızlı Alex yapma çabanız ise anlam veremediğim konuların başında geliyor.
5-) İsviçre Liginde 31 maçta 12 gol atan Frey'in 12 olan bitiriciliği'nin Türkiye Ligine gelince 14 olması ile Rodellega'nın 14 olması sizce de gerçeğe yakın mı? Eren Derdiyok'un bitiriciliği 12'ymiş bide pes gerçekten. Slimaniyi söylemiyorum zaten premier ligde bile takır takır oynar. Umarım bu 3. maddeki özellik verilerini yurtdışındakiler girmiştir.
6-) Sinan Gümüş'ün 16 olan bitiriciliği de bana çok abartı gelenlerden.

Normalde Fenerbahçe konusunda takıntılı birisi değilim. Hatta tam tersi FM 18'de ilk 3'e bile giremediği için hayıflanıyordum. Sanki bu sene fazlasıyla telafi edilmiş gibi görünüyor. Yabancı sınırı hatasından ilerleyemedim ama merakta ediyorum ligde nasıl oynayacaklar diye.
Eljif elmas konusunda katılmıyorum. Adam zaten geçen sene Fener e geldiğinde bile profili iyiydi. Ufak dokunuşlar yaparak arttırılmış ve bu çok normal çünkü oynadığı her maçta kendini kanıtlıyor her ne kadar fazla oynayamamis olsa da. Ayrıca bu yaşta milli takımın vazgeçilmezi oldu. Bu sene bizim de vazgecilmezimiz gibi.

Önceki yorumlardan birinde belirtmiştim. Gelistirmeler güzel ama tecrübeli, diri ortasahalarin yıkamadığı Eljifin güç özelliğinin ileride kaybolan yaşlı, çelimsiz Soldadoyla aynı olması canımı sıktı benim. Onun dışında dikkatimi çeken bir şey yok çoğu özellik olması gerekene yakın.

Bence şenerin orta yapması 16 olmasa bile en kotu 14 olur. Gökhan dan iyi orta açıyor.

Ekici konusunda da katılmıyorum. Galiba Alex in profilini unuttun. Adamın pası, vizyonu, bitiriciligi ve teknigi 18 ve üzeriydi. Ekicinin 16 yı geçen özelliği yok bunlar içinde. Ayrıca Ekici teknik olarak gayet iyi. Fizikselden kaybediyor gerçek hayatta da tıpkı oyundaki gibi.

Ozan baya düzeltilmiş. 13 olan pası 11 olmuş. Bu bile gayet yeterlidir düzeltme olarak ki zihinsel olarakta düşüşler yaşamış bu da çok iyi olmuş. Bence baya gercekci şuanki profili.