Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 292 sonuç

Konu: 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Hybrid View

Nesil
    2003

Default 6. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Herkese selamlar.

Oyun resmen çıkana ve araştırma bölümü açılana kadar araştırma ile ilgili yorumları lütfen burada toplayalım.

Resmi çıkış tarihine kadar bazı eksiklikleri ve hataları düzeltme şansımız olacak. Özellikle önümüzdeki bir hafta karşılaştığınız eskiklik ve hataları bu başlık altında dile getirirseniz memnun olurum.

İyi oyunlar dilerim.

- Bilindiği üzere ilk 11'de 5 yabancı oyuncu sorunu
    - Nagatomo'nun asıl mevkisi sağ bek olarak gözüküyor yeşil olarak,tahminim her 2 ayağı seçili olduğundan
    - ADS'de kaleci Şahin Akbaba yerine Çağlar Akbaba tercih edilmeli çükü öyle biliniyor

Bunun yanında maç esnasında oyuncu reytinglerinin oradaki kondisyon yüzdeleri zor gözüküyor
    - Arda ve tayfası hala milli takımdalar
    -Oyuncuyla konuşurken yazılır son derece belirsiz tam gözükmüyor.

Birde oyundaki yazılar Samsung telefonlarındaki gibi olmuş daha alışamadım.

hocam nagatomo aslında sagbek zaten

Beşiktaş'ta gözüme çarpanlar ;

Vida ve Gökhan Töre'de hiçbir rolde doğal yeşil yok.

Enzo roco'nun satışının %100'ü 3. partiye gider diye bir madde var

Enzo Roco'nun kap bildirimi yok fakat medyadaki haberlerde '6 milyon Euro’nun üzerinde bir teklif gelmesi durumunda alınacak bonservisin yüzde 20’si oyuncuya verilecek. ' yazıyor

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post
    Vida ve Gökhan Töre'de hiçbir rolde doğal yeşil yok.
    Rollere uygunluga biz ancak dolayli yoldan etki edebiliyoruz. Oyun, futbolcunun mevkisi ve ozelliklerine gore oynayabildigi mevkiler arasinda en uygun rolu belirliyor. Saniyorum Vida'nin ozellikleri itibariyle bek olarak kullanilmasi oyuna daha dogru geliyor (belki DM de olabilir) ancak bu mevki'nin seviyesi dusuk oldugu icin hic bir rol tamamen dolu cikmiyor. Bunun aslinda cok da onemi yok cunku bu renklendirme bir formule gore belirleniyor ve bu formul her yil degistirilerek daha gercekci hale getirilmeye calisiliyor. Bu nedenle oyuncuyu istediginiz mevki ve rolde oynatabilirsiniz. Rol uygunlugunu yardimci antrenorun fikri olarak dusunun.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Rollere uygunluga biz ancak dolayli yoldan etki edebiliyoruz. Oyun, futbolcunun mevkisi ve ozelliklerine gore oynayabildigi mevkiler arasinda en uygun rolu belirliyor. Saniyorum Vida'nin ozellikleri itibariyle bek olarak kullanilmasi oyuna daha dogru geliyor (belki DM de olabilir) ancak bu mevki'nin seviyesi dusuk oldugu icin hic bir rol tamamen dolu cikmiyor. Bunun aslinda cok da onemi yok cunku bu renklendirme bir formule gore belirleniyor ve bu formul her yil degistirilerek daha gercekci hale getirilmeye calisiliyor. Bu nedenle oyuncuyu istediginiz mevki ve rolde oynatabilirsiniz. Rol uygunlugunu yardimci antrenorun fikri olarak dusunun.
    Rollere uygunluk taktiksel uyumu etkiliyor ama oyuncunun bir mevkide tam olarak oynamaması böyle bir sıkıntı çıkarır. Tabii taktiğiniz iyiyse ve iyi yönetiyorsanız takımı başarıyı yakarsınız her şekilde.

Yabancı kuralı ile ilgili Sigames forumlarında yanlış bildirimler yapılıyor, umarım doğru olarak aktarılır kurallar. Bildiğim kadarıyla yabancı kuralı geçen sene ile aynı ama 8'e düşürülecek haberleri her yerde dönünce sanki resmi bir karar gibi anlaşıldı sanırım. Öyle bir şey yok ama şu ana kadar. Düşürülürse resmi olarak açıklanır zaten. Haberlere göre yabancı sınırı düşürülmez diye düşünüyorum.

Donanımhaber'de bir üye şunları yazmış:

"ilk 11de sadece 5 yabanci hakkin oluyor

ama isin komik tarafi sadece senin kontrol ettigin takimlarda bu sorun var, diger super lig takimlari isterlerse 11 yabanci ile oynayabiliyor

ayriyetten 5 yabanci ile sahaya ciktin diyelim, oyun degisikligi ile turk cikarip yabanci alabiliyorsun oyuna

allak bullak olmus yani

sunun icin birisi ya yeni bir konu acsin yada konu basligina bu uyariyi sabitlesin yoksa benim gibi ligin ilk macina kadar 4-5 saat diger seylerle ugrasanlarin zamani bosa gitmesin."

Yazılanlar doğruysa eğer bu durumda 5 olan sınır da tam olarak uygulanmamış zaten, bulamaç olmuş kurallar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Rollere uygunluk taktiksel uyumu etkiliyor ama oyuncunun bir mevkide tam olarak oynamaması böyle bir sıkıntı çıkarır.
    Taktiksel uyum da bir matematiksel fonksiyon neticesinde ortaya cikan bir sonuc. Kullanicidan daha cok yapay zeka'nin oyuncuyu kullanmasini etkileyecektir. Benim bakis acim duzeltilmesi/gelistirilmesi gereken seyin bu matematiksel fonksiyonlar oldugu.

Yabancı kuralı ile ilgili Sigames forumlarında yanlış bildirimler yapılıyor, umarım doğru olarak aktarılır kurallar.
    Forumlarda yazilanlara bakip, bize sormadan degisiklik yapmazlar.

Yazılanlar doğruysa eğer bu durumda 5 olan sınır da tam olarak uygulanmamış zaten, bulamaç olmuş kurallar.
    Aynen oyle. 1. Lig kuralini Super Lig'e eklemisler, 3. Lig kuralini 2. Lig'e eklemisler. Bu degisiklikleri yapan arkadas saniyorum bu yil ise alindi ve biraz tecrubesiz. Su anda hata ile ilgilenen kisi lig kurallarini yansitma konusunda en tecrubeli calisan. Diger arkadas da hata yaparak zamanla ogrenecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Lens'in hız hızlanma çok düşük, 14-14 az zaten başka özelliği yok adamın.

beyler taktik ekranında pozisyona oyuncu koyarken bi gecikme yaşayan var mı?

ömer abi belhanda için " şut yerine pas verecek arkadaşını arar " gibi bir oyun tercihi vardı o uygun olur sanki ne dersin? vuracagı yerlerde bile pas atıyo adam

Zeki Çelik sanırım Türkiye araştırması tarafından yapıldı. FM19 profilinin FM18 profiliyle aynı kalması (kararlılığın random girilmesi dahil) şaşırttı.

12. Default

Eljif Elmas gibi ikili mücadele kaybetmeyen adamın sırf genç diye gücünün düşük olması üzdü. Her gencin gücü düşük mü olacak canım adamı kimse yıkamıyor. Ama diğer özelliklerindeki gelişme mutlu etti. Sadece gücü ve dengesinin yükselmesi gerektiğini düşünüyorum.

Trabzonda Yusuf ve Abdulkadir'in yıllık maaşları 44,500 olarak girilmiş.

Edit: Arda'nın ceza sanırım yansıtılmamış. Bende sakat gözüküyor,cezası olduğuna dair bişe göremedim.

ADS'de Kage'nin asıl mevkisi sağ kanat gözüküyor fakat maçlarda hep sol önde oynuyor.

Yine Kosecki'nin asıl mevki sol gözüküyor,maçlarda sağ önde başlıyor.
    Last edited by Adana Demirspor : 19.Ekim.2018 at 03:48

5 yabancı sınırı var diye kariyer açamadım, en acili bu olarak gözüküyor.
    Bunun dışında ts'de Abdülkadir vs o parayı mı alıyor?
    1 yildir ayağına top değmemiş ozan için o profil çok fazla geldi.
    Kimse kariyer açamadığı için aslında tr yapay zekayı da elestiremiyoruz. Ama çok farklı olduğunu düşünmüyorum

15. Default

5 yabancı sınırı acil düzeltilsin

Yapacakları işe başlarım gerçekten. Parasını verip alıyoruz tek isteğimiz oyun oynamak ve böylesine büyük bir hata ile karşılaşıyoruz. 3 kasıma kadar düzeltilmezse bir daha ocaktan önce almam boşuna para da vermem.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by secretname13 View Post
    Yapacakları işe başlarım gerçekten. Parasını verip alıyoruz tek isteğimiz oyun oynamak ve böylesine büyük bir hata ile karşılaşıyoruz. 3 kasıma kadar düzeltilmezse bir daha ocaktan önce almam boşuna para da vermem.
    Oyunun sadece beta versiyonunun ciktigini hatirlatmak isterim.

Uc gun once test ettigim surumde Super Lig icin hata yoktu ancak 1. Lig'de halen kadroya 21 oyuncu yazilabiliyordu. Ayrica Turkiye Kupasi'nda 3. Lig ve BAL kulupleri istedigi oyunculari oynatabiliyordu. Bunlarin duzeltilmesini istedim, duzeltmeyi yapan arkadas saniyorum yanlislikla Super Lig'de ve 2. Lig'de degisiklik yapmis ve kurallar corbaya donmus.

Beta suresince bu tip hatalar olabiliyor. Oyunun 4 hafta onceki halini gorseniz, 1 lira bile verilmez derdiniz. Bu nedenle tam olarak kariyere baslamak icin oyunun cikmasini beklemek en iyisi. Bu hemen hemen her lig icin gecerli.

18. Default

Oyunun performansından endişeliyim.

Nesil
    2003

Arkadaslar hatalarla ilgili yorumlar icin tesekkurler. Bunlari derleyip gerekli duzenlemeleri isteyecegim. Gordugunuz hatalari/eksiklikleri yazmaya devam ederseniz memnun oluruz.

20. Default

Merhaba beta sürümünde güncelleme gibi bi ihtimal söz konusu mu yoksa hataların düzeltilmesi için tam sürüm mü beklenecek.. teşekkürler
    Last edited by kadir3457 : 19.Ekim.2018 at 12:31

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kadir3457 View Post
    Merhaba beta sürümünde güncelleme gibi bi ihtimal söz konusu mu yoksa hataların düzeltilmesi için tam sürüm mü beklenecek.. teşekkürler
    Miles'in yazdigina gore oyun cikana kadar surekli ufak duzeltmeler gelecekmis.

22. Default

llajic ve karius kesin alınma olarak girilmiş oyunda.gerçekten öylemi ?

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Yabancı sorunun düzeltilmesi ne zaman gelir tahmini geç olursa başka kariyerlere yönelelim bizde bari biraz ^^

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

@perpetua
    abi peki bu adamlar betayı piyasaya sunmadan evvel son halini hiç mi kimseye denetmiyorlar?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    abi peki bu adamlar betayı piyasaya sunmadan evvel son halini hiç mi kimseye denetmiyorlar?
    Sonucta oynadiginiz Beta.

Yaklasik 3 haftadir devam eden hata bulma ve duzeltme surecinin, oyun cikmadan onceki son 2 haftasina oyunu satin almis kisiler de dahil oldu.

3 gun once denedigim beta'da yabanci sinirinda sorun yoktu. Herkese acik olan beta'da var. Gectigimiz 3 haftada bu tip hatalar bulundu, duzeltildi, baska hatalar cikti ve yenileri bulundu, duzeltildi.

Halka acik beta'yi yapmanin nedeni kalan hatalari, cok daha fazla kisinin oynamasi sayesinde cok daha cabuk bulmak ve oyunun cok daha az hata ile cikmasini saglamak. Saniyorum oyunun halen beta oldugunu ve henuz oyunun resmen cikmadigi tam olarak anlasilmiyor. Eger daha az hatali sekilde oynamak istiyorsaniz, oyunun ciktigi gune kadar yuklememek ve oynamamak en iyisi.

Liverpool ile başlayayım dedim oyuna duran topları kullanacak oyunculara bakayım dedim 3. kişilerden sonra takımda Liverpool kadrosunda olmayan oyuncular olduğunu fark ettim hatta bir tanesi hakem bir tanesi de antrenördü. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum telefonla resim aldım ama nasıl atılır buraya bilmiyorum
    Arda Turan'ın cezası oyuna yansıtılmamış galiba
    gol olduğunda ve maç bittiğinde aynı yazıın 3-5 kere tekrar ettikten sonra golün tekrarını göstermesi veya maçı bitirmesi.oyunu sadece spiker seçeneğiyle oynuyorum

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

perpetua taktik ekranında Çok katı-Katı-Akıcı-Çok akıcı gibi oyun felsefelerini bulamıyorum . Maç içerisinde ayarlayabiliyorum ama maçtan önce vs Dengeli de kalıyor. Bu betanın hatalarından biri mi hocam yoksa ben mi bulamadım?

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Maç içerisinde şöyle ulaşıyorum ;

-

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    perpetua taktik ekranında Çok katı-Katı-Akıcı-Çok akıcı gibi oyun felsefelerini bulamıyorum . Maç içerisinde ayarlayabiliyorum ama maçtan önce vs Dengeli de kalıyor. Bu betanın hatalarından biri mi hocam yoksa ben mi bulamadım?
    Artik takim sekli ayarlanmiyor. Oyunculara verdiginiz gorevlere gore takim seklinin ne olduguna dair sadece bilgi veriliyor.

Eskiden takim seklini secerek oyuncularin temel oyun anlayisindan ne kadar daha yuksek mantalite ile oynayacagini belirliyordunuz. Artik bu tamamen oyuncu gorevlerine bagli.

Yani eger stoperler haric butun takima destek gorevi verirseniz cok akici bir oyun oynuyorsunuz.

Savunmacilara savunma, orta sahalara destek, hucumculara hucum gorevi verirseniz eskiden secebildiginiz kati oyun sekli ile oynuyorsunuz.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Artik takim sekli ayarlanmiyor. Oyunculara verdiginiz gorevlere gore takim seklinin ne olduguna dair sadece bilgi veriliyor.

Eskiden takim seklini secerek oyuncularin temel oyun anlayisindan ne kadar daha yuksek mantalite ile oynayacagini belirliyordunuz. Artik bu tamamen oyuncu gorevlerine bagli.

Yani eger stoperler haric butun takima destek gorevi verirseniz cok akici bir oyun oynuyorsunuz.

Savunmacilara savunma, orta sahalara destek, hucumculara hucum gorevi verirseniz eskiden secebildiginiz kati oyun sekli ile oynuyorsunuz.
    Hocam attığım resimlerde maç içerisinde ayarlanabiliyor. Rollere dokunmadan çok katı da çok akıcı da seçebiliyorum.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri