Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 93 sonuç

Konu: FM 19 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Bence Sosa ofansif oyun kurucu destek oynuyordu.
    Bu oyuncularlarla 2 DMC 1 AMC oynayabilirsin.
    Ozzy-Atiba
    Ljaic
    oğuzhanı dmc de harcamayın ya

1 dmc 2 mc olarak da iş görür o 3lü.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Teşekkürler nannar hocam birde benim taktiğim ligde işe yarıyor ama avrupada hiç bir şekilde başarılı olamıyorum sürekli fark yiyorum anlamadım ne sıkıntısı var acaba ?

Quote Originally Posted by nannar View Post

Destek rolunde oldugu icin ileri cikip ceza alanina yaklasacaktir. Birde defans biraz ilerdeyse yayin oralarda geziyor.

Su anki Oguzhan kendini harciyor o ayri konu

Hücum rollü kanatlar daha çok savunma arkası koşular ya da rakibin üzerine giderek oynuyorlar. Destek rollü olanlar ise ceza alanından biraz daha uzakta pozisyon alıyorlar.Oyuncuya verdiğin pres ya da sıkı markaj illaki işe yarar ama oyuncunun asıl saha içi pozisyonunu belirleyen ona verdiğin rol oluyor.

Engache arkasında 1 savaşcı destek ve bir iki yönlü ile kombine olabilir... Atiba destek olursa orta alanda topa basar iyi olur. savunma yapacağın maçlarda savuma görevli kullanabilirsin.
    hocam size göre şenol güneşin oynattığı oyun akıcı felsefedemi yoksa dengeli mi çok kararsız kaldım pas futbolunda

Hocam en son yaptığım taktik bu oldu gerçekten şenol güneş felsefesinde oynuyorlar sağ iç sosa gibi düşündüm sol iç zaten ozi eleştirir misiniz ?
    amacım burada hem sol bekin verkaç yapıp çıkıp orta yapması hemde forvetin zaman zaman sol açıkla verkaç yapması hemde sağ iç mcdeki oyuncu ileri topla çıktığında verkaça girmesi kısaca verkaç orta pas yaptığım incelemelerde şenol hocanın genelde soldan saldırdıgını gördüm o nedenle penetrationı sol kanat seçtim

[IMG][/IMG]

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    Teşekkürler nannar hocam birde benim taktiğim ligde işe yarıyor ama avrupada hiç bir şekilde başarılı olamıyorum sürekli fark yiyorum anlamadım ne sıkıntısı var acaba ?
    Mübarek 5 hücum rollü oyuncu ile oynuyorsun ayrıca orta sahada savaşacak rolde oyuncun yok. Topun sende olacağı rakibin yeteneksiz ya da sana göre zayof takımlarsa iş görür ama avrupada affetmemeleri normal Avrupada forvetin birini orta alana top kapma rollerinden biriyle verip bekleri destek rollüoynatırsan denge gelebilir oyuna...

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    hocam size göre şenol güneşin oynattığı oyun akıcı felsefedemi yoksa dengeli mi çok kararsız kaldım pas futbolunda
    Dengeli ama tempo ortanın üstünde... Akıcı oyunda hem rolleri çokiyi seçmek lazım hem de kaliteli pas yapacak adamlar lazım.Ayrıca da yoğunluk ve yorgunluk artıyor akıcı oyunda.Dolayısıyla kolay yorulan fiziği zayıf oyuncularla özellikle maçın son 20 dakikasında sıkıntı yaşarsın

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

şu anda kullandığım diziliş ve roller bunlar. Kadromuz da buydu bu maça çıkarken... Gayet uyumlu roller ve güzel sonuçlar alıyoruz.

Mübarek 5 hücum rollü oyuncu ile oynuyorsun ayrıca orta sahada savaşacak rolde oyuncun yok. Topun sende olacağı rakibin yeteneksiz ya da sana göre zayof takımlarsa iş görür ama avrupada affetmemeleri normal Avrupada forvetin birini orta alana top kapma rollerinden biriyle verip bekleri destek rollüoynatırsan denge gelebilir oyuna...
    Anladım hocam, ben iki yönlü orta sahayı top kapacak oyuncu olarak düşünmüştüm onun için savaşçı orta saha yerine o rolü seçtim hücumdada faydası olsun diye. Birde defansif oyun kurucuya pres talimatı ile sıkı markaj talimatı vermiştim defansif olarak etkisi artsın diye, fakat dediğin gibi çok yumuşak kaldılar. Avrupa maçlarında dediğin değişiklikleri yapıcam teşekkürler hocam.

Huseyin Hocam,
    Merhaba,
    Taktiğinde rakip kaleciye baskı komutu var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

evet var

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yıllar sonra fm oyayacağım bu sezon
    Hoşgeldin hocam
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İtalya , İngiltere , Türkiye liglerinde orta seviye takımlar ile 1sezonluk deneme yaptım. 442 dizilişini sevdim en çok 🤗

Merhabalar, beta dönemindeyken Giresunspor ile kariyer yapmıştım ve ne sezon başı ne de sezon sonu transfer sorunu yaşamamıştım. Yani transfer yasağım vardı. Bir oyuncuyu transfer etmek,kiralamak ve serbest oyuncuya imza attırmak dahi yasak . Hatta detaylı söylemek gerekirse oyunda yazan söz aynen şu şekilde ; ''Giresunspor'un bu transfer döneminde oyuncu alıp satması yasak'' . Gerçek şartlarda ise kulübün böyle hiçbir sorunu yok hatta ekonomisi çokta iyi. Bu durumu pek anlayamadım. FM'nin kendi forumunda bu durumu anlatmaya kalksam ingilizce olacağından tam olarak anlatamayacaktım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by semiko View Post
    Merhabalar, beta dönemindeyken Giresunspor ile kariyer yapmıştım ve ne sezon başı ne de sezon sonu transfer sorunu yaşamamıştım. Yani transfer yasağım vardı. Bir oyuncuyu transfer etmek,kiralamak ve serbest oyuncuya imza attırmak dahi yasak . Hatta detaylı söylemek gerekirse oyunda yazan söz aynen şu şekilde ; ''Giresunspor'un bu transfer döneminde oyuncu alıp satması yasak'' . Gerçek şartlarda ise kulübün böyle hiçbir sorunu yok hatta ekonomisi çokta iyi. Bu durumu pek anlayamadım. FM'nin kendi forumunda bu durumu anlatmaya kalksam ingilizce olacağından tam olarak anlatamayacaktım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Hocam yeni kariyer açarken transfer bütçesine izin verme seçeneği mi aktifti acaba?

bu taktik liverpool kariyerimde bekledigimden cok daha iyi çıktı . 0 save load oyuna başladıgımdan beri 2 sezonda 2 premier lig şampiyonlugu 2 şampiyonlar ligi arada sezonda 4-5 kupa aldı diger ufak carabo fa süper kupa falan. denemenizde fayda var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mertblgl View Post
    bu taktik liverpool kariyerimde bekledigimden cok daha iyi çıktı . 0 save load oyuna başladıgımdan beri 2 sezonda 2 premier lig şampiyonlugu 2 şampiyonlar ligi arada sezonda 4-5 kupa aldı diger ufak carabo fa süper kupa falan. denemenizde fayda var.

Tebrikler!

Ancak ve ancak her taktik her takımda malesef işe yaramıyor. Her takımın sahip olduğu oyuncu yapısı, görevleri ve dinamikleri bir değil. Ama taktiğine uyum sağlayacak takımlar mutlaka ki olacaktır.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben genelde 4-3-3 tercih ediyorum Barcelona vari bir sistem kurmaya çalışıyorum kısa pas ve gegenpressing üzerine dayalı. Kontra taktikleri bir türlü beceremiyorum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Beşiktaş'la şöyle bir taktik yaptım, verim de aldım. İsteyenler deneyebilir. Devre arasında bütün forvetleri gönderip yeni forvet almak lazım.

FM Gazetesi

muhtemelen. bende uzun araştırma sonunda bu kanıya vardım. çünkü tr liginde kimse transfer yapmadı. ama önceki sürümlerde yani fm17-18 olsun bu seçeneği tıkladığımızda böyle bir durumla karşılaşmıyordum

takım raporu-kıyaslama verilerinde;
    takımın teknik, pas, vizyon ve özel yetenek kapasitesi ortalamanın üzerinde.
    cesaret, agresiflik, karar alma ve çalışkanlık gibi zihinsel özellikler ise ortalamanın çok altında.
    takıma nasıl bir taktik ve felsefe uygulatmam gerek?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Taktikteki uyum çizgileri işleri çok değiştiriyor. Tam anlamıyla uyumu yakaladıktan sonra şampiyonlar liginde 5 maçta 17 gol attı benim takım Biraz gerçek dışı gibi görünse de hoşuma gitti

Oyunu oynarken kanat ayaklarında bir türlü son çizgiden orta açamıyorlar hep korner atışına cıkıyor her maç 25 30 korner var ne yapabilirim

beraber fm oynayabileceğim arkadaşlar varsa beni eklesin oynayabiliriz. Sürekli online oluyorum.
    https://steamcommunity.com/profiles/76561198415855084/

ben de yıllar sonra bu sene fm ye başladım. çok fazla uzaktan şut çekiyor benim takım herşeyi yaptım bu huylarından vazgeçmiyorlar.

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Nannar da gelmiş. Valla ben de göz kırpıyorum FM 2019'a. Vakit bulursam ayrıntılı başlayacağım. Öylesine baktım çok iyi olmuş taktik ekranı. Ama çok ders var çok da yoğunum. Dur bakalım neler olcak başlayacağız sanırım.
    Bir Dost

Hellbells

nannar hocam merhabalar uzun zamandır foruma girmiyordum senin taktik işlerinde uzmanlığın tartışılmaz seni görünce yazıp sormak istedim-Catanzaro kariyerin hala aklımda tadı da damağımda- benim sormak istediğim şey fm19da beklerimden istediğim asist gol katkısı alamıyorum sence hangi roller buna daha uygun beklerimden biri grimaldo diğeri jayden bogle, bir de orta sahada bir dok-de, bir de iyo-de kullanıyorum savunmada hafif kalır mıyım
    Taktikteki uyum çizgileri işleri çok değiştiriyor. Tam anlamıyla uyumu yakaladıktan sonra şampiyonlar liginde 5 maçta 17 gol attı benim takım Biraz gerçek dışı gibi görünse de hoşuma gitti

beyler orta sahamın ortasındaki iki oyuncuda kısa basit pas yapar buna uygun nasıl taktik yapabilirim yardım

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by cengavs View Post
    nannar hocam merhabalar uzun zamandır foruma girmiyordum senin taktik işlerinde uzmanlığın tartışılmaz seni görünce yazıp sormak istedim-Catanzaro kariyerin hala aklımda tadı da damağımda- benim sormak istediğim şey fm19da beklerimden istediğim asist gol katkısı alamıyorum sence hangi roller buna daha uygun beklerimden biri grimaldo diğeri jayden bogle, bir de orta sahada bir dok-de, bir de iyo-de kullanıyorum savunmada hafif kalır mıyım
    kanat bek kullanan çok ama ben modern bek tercih ediyorum. Fakat bende de öyle dei gibi skora katkı yok. mesela 30 maçta gol asist toplamı 6-7 de kalıyor. Kanat bek kullanan arkadaşlarda belki duru farklıdır. Orta sahada eğer iki oyuncu ve o rollerle kullanıyorsan zaafiyet yaşama ihtimalin yüksek. Ayrıca AMC kullanmıyorsan forvet de sıkıntı yaşar o ikiliyle. Eğer kadron uygunsa Destek rollü ofansif oyunkurucu-savaşçı ortasaha destek şeklinde kullansan daha verimli olabilir.

Quote Originally Posted by EF10 View Post
    beyler orta sahamın ortasındaki iki oyuncuda kısa basit pas yapar buna uygun nasıl taktik yapabilirim yardım
    merkez ortasaha ya da iki yönlü ortasaha destek rolü verebilirsin

Kış yaması çıksa da yeni kariyerler yeni taktikler yapsak

MR, ML mevkisinde hangi durumlarda oyun kurucu kullanıyorsunuz/kullanmalıyız?

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri