Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 93 sonuç

Konu: FM 19 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Malta Liginden Şampiyonlar Ligine gitmek güzeldi ancak ligde çok üst seviye takım oluncakariyerin keyfi kaçtı

Yeni parlak gençler var

FM 2019 da beklerin hücuma çizgiden genişlik kazandırarak katılması oyun sistemini müthiş fark ettiriyor. Özllikle kadro kaliteniz ligin üstündeyse acayip boğuyor rakibi takım. Oyun kurucunuzun olduğu taraftaki kanat oyuncunuz destek görevli olursa pas oyununda , hücum görevli olursa kontra oyunda çok iş görür...
    hocam bu bahsettiğiniz iç forvet içindemi geçerli ?

Taktiklerimizi bu bolumde mi yayınlıyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    hocam bu bahsettiğiniz iç forvet içindemi geçerli ?
    Kanat forvetler için de geçerli. Hem oyun kurucunuzu hem de kanat forvetinizi hücum rollü kullanırsanız pas oyununda sıkıntı yaşama ihtimaliniz yükselir. Barcelona gibi oynamak istiyorsanız MC'deki oyun kurucunuz ve bekleriniz hücum rollü olabilir. Stoperler dışındakiler destek rollü...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Kanat forvetler için de geçerli. Hem oyun kurucunuzu hem de kanat forvetinizi hücum rollü kullanırsanız pas oyununda sıkıntı yaşama ihtimaliniz yükselir. Barcelona gibi oynamak istiyorsanız MC'deki oyun kurucunuz ve bekleriniz hücum rollü olabilir. Stoperler dışındakiler destek rollü...
    hocam oyun rakip sahaya nasıl yıkılır birde soldan saldırmak için oyuncu rolleri nelerdir birde sağ kanadın ve sol bekin orta yapmasını istiyorum sol kanadında olcay şahan ve babel gibi içeri girmesini bunları birleştirip oyuncu rolleri yazar mısınız ?

Bu "ice bindiren adami gor" talimati nedir,tam olarak hangi durumlarda kullanilir?

MC oyuncusunun Kanat Forvete pas ulastirmasi icin verilen bir talimat midir?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hocam oyun rakip sahaya nasıl yıkılır birde soldan saldırmak için oyuncu rolleri nelerdir birde sağ kanadın ve sol bekin orta yapmasını istiyorum sol kanadında olcay şahan ve babel gibi içeri girmesini bunları birleştirip oyuncu rolleri yazar mısınız ?
    Öncelikle oyun rakip sahaya rakipten daha kaliteli ayakların varsa yıkılır Yani birinci öncelik oyuncu kaliten.
    Bu var ise "top sendeyken" takım talimatlarında
    hücum genişliği normal,
    oyun kurma şeklinde sağ ve sol bekler ileri çıksın,defanstan kısa pasla çık ve göbekten oyna seçeneklerini açık,
    üçüncü bölgede rakip ceza alanına paslaşarak gir,
    pas şekli 1 tık kısa , tempo 1 tık yavaş
    Daha az top sür

seçenekleriyle topun sende kalmasını sağlayabilirsin. Fakat oyuncu kalitesi önemli.

diğer sorun içinse, sol kanatı kullan,sol bek ileri çıksın takım komutları. sol bek iki yönlü bek hücum, sol kanat hedef kanat destek ve mc deki oyun kurucunu da sol mc de kullanırsan oyun o tarafa yıkılır. sahanın solunda yer alan oyuncularını "geniş alanda oyna" , sahanın sağındakilere ise "dar alanda oyna" komutu ver. sağ kanat oyuncuna normal kanat hücum,beki modern bek destek. bunları bir dene bakalım. ben birazdan bir lig maçında deneyeyim soldan hücumu

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

nannar hocam bi afjet afyonspor kariyeri bekliyoruz

durmadan duran toplardan gol yıyorum lanet olsunnn bıktımmm

Quote Originally Posted by rahevant View Post
    durmadan duran toplardan gol yıyorum lanet olsunnn bıktımmm
    Aynı şekilde bende bıtktım 3-0 önde olduğum maçta 4 tane duran toptan gol yedim ve yenildim.

Duran top ayarlarindan ayarlayin hepsini.

Ben sadede kornerleri ayarladim pek fazla gol yemedim.

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Duran top ayarlarindan ayarlayin hepsini.

Ben sadede kornerleri ayarladim pek fazla gol yemedim.
    bende cok ayarlar yaptım inan oyun gol attırmak ısteyınce hemen bı korner yada uzaktan orta kafa gol serbest vurusdan sana golu yedırtıyor. duran toptan yedıkden sonra 5 10 dakıka ıcınde bıtane daha atıyor senın oyuncularda moral kalmıyor maç gidiyor rezalet olmuş acıl patch gelmesı gerek bence.haftalarca antrenmanlarda korner ve frıkık savunulması calıstırdım cogu macta yıne duran toptan yagdırıyorlar hangı seri hatırlamıyorum ön direge dc koyuyorduk ondırege ortala dıyorduk %80 gol oluyordu her takımı sampıyon yapabılıyorduk . resmen o serının ıntıkamını alıyolar her mac duran toptan atarak

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nannar hocam bir kariyer aç da takip edelim özledik
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bu yıl FM oynadığıma şükrediyorum. Oğlan 4. sınıf oldu kız okula başladı Yaşlandık...

kornerden acayip gol attım ilk sezonda.

Genellikle 4-2-3-1 dizilimini tercih eden biriyim. takım talimatlarında rakip ceza sahasına paslaşarak gir komutunu kullanmama rağmen (kaleyi görünce vur seçeneği otomatikman pasifleşiyor) her maç en az 20 şutum oluyor. Rakip takım ise en fazla 6-7 şut çekip beni yeniyor. Gerçek hayatta baskın oynayan takımlar, koskoca sezon boyunca bu tarz kaza olarak adlandırılabilecek puan kayıplarını en fazla bir kaç maç yaşıyor. Ama ben FMde her maç baskın oynayıp küme düşme hattında takılıyorum. Büyük takım / küçük takım farketmedi. Hangi takımda denesem aynı sonuç. Artık oyunu bırakma noktasına geldim.
    Zaten 2 senedir optimizasyon sorunuyla ilgili kasmalar da canımı sıkıyordu. Fifaları, NFSleri kaldıran PCnin FMde kasması saçmalık.

Not: FMyi CM yıllarından beri oynarım.

@nannar hocam bir kanat oyuncusunun veya iç forvetin savunmaya ne kadar geleceği konusunda bilgi edinmek için hangi özelliklere bakılır ? bunun bir ortalamasını çıkarmak istiyorum

@nannar hocam bir kanat oyuncusunun veya iç forvetin savunmaya ne kadar geleceği konusunda bilgi edinmek için hangi özelliklere bakılır ? bunun bir ortalamasını çıkarmak istiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Bu soru çok zor Komutlarla takımın savunma yönünü kuvvetlendirirsin ve oyuncunun top kapma, çalışkanlık, konsantrasyon ,pozisyon alma, takım oyunu , topsuz alan ve bazı fiziksel özelliklerine bakarak onu savunma yapacak sanırsın ama sahada durum değişir. Zaten gerçek hayatta nasıl alınan her oyuncu tutmuyorsa FM de de takım içi dinamikler transferlerin akıbetini belirliyor. Fakat kanattaki oyuncularının top rakibe geçince verilecek komutları soruyorsan ona bakarız... Ancak yine tekrar edelim, aynı komutlara farklı oyuncular farklı tepkiler verir. Taktiksel disipline sahip 2 yıldızlı ve vasat profilli bir oyuncu , taktiksel disiplini olmayan 4 yıldızlı oyuncudan daha iyi oynuyor bazen....

Oyuncuyu MR oynatarak veya AMR mevkisinde destek rolu vererek geriye getirebilirsiniz bence.

kanat oyuncularının top rakibe geçince komutlarla nasıl oluyor hocam ? birde bu komutları hucüm rolünde olsa bile yapar mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Oyuncuyu MR oynatarak veya AMR mevkisinde destek rolu vererek geriye getirebilirsiniz bence.
    AMR deki destek rolü ile hücum rolü arasındaki farklar daha çok top sizdeyken ortaya çıkıyor...

AMR deki destek rolü ile hücum rolü arasındaki farklar daha çok top sizdeyken ortaya çıkıyor...
    Evet ama AMR mevkisindeki oyuncumu destek oynatarak az da olsa geriye getirebiliyorum.

Hucum oynatsaydim ilerde kalip mevkisini bosaltacakti. Destek oynatip daha fazla ileri cik komutu veriyorum ve yetiyor.

Şenol güneşin atiba oğuzhan sosa dönemindeki taktiğini taklit etmeye calısıyorum hocam sizce roller görevler ve talimatlar olmuş mu ?
    --------Gomez-----
    Olcay----Sosa----q7-töre

--------atiba-----oğuzhan

Tosic-İsmail----ersan---marcelo(rodolfo)-----Beck

[IMG][/IMG]

@mutmanb

Bence Ozzy'i defansif oyun kuruc destek oynat. Zaten ileride Ljaic var.
    Ozzy'nin yanina defansif orta saha savunma olarak Atiba derim.
    Geride kalsin ki defansin yukunu ceksin.

Q7 destek oynatirdim. Hucum rolunde defansin kucaginda fazla orta açabileceğini sanmiyorum. Destek rolunde onune gelen topu ortalasin.

Birde taktik yaparken cok talimat kullanmayi ben sevmiyorum. Sana da oneririm. Her zaman az ve oz iyidir.

@mutmanb

Bence Ozzy'i defansif oyun kuruc destek oynat. Zaten ileride Ljaic var.
    Ozzy'nin yanina defansif orta saha savunma olarak Atiba derim.
    Geride kalsin ki defansin yukunu ceksin.

Q7 destek oynatirdim. Hucum rolunde defansin kucaginda fazla orta açabileceğini sanmiyorum. Destek rolunde onune gelen topu ortalasin.

Birde taktik yaparken cok talimat kullanmayi ben sevmiyorum. Sana da oneririm. Her zaman az ve oz iyidir.
    2015-2016daki neredeyse tüm maçları izledim tekrarlarını o dönemde q7 kale çizgisine inip orta açıyor genelde o dönemde tosic sol bek oynadığından belki sol bekte bek destek kanat forvet hucüm olabilir diye düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Stoperlerden birini pasör yaparsan daha iyi verim alırsın. Kanatlarda roller normal ama sağ kanat destek rolüyle de yapar dediğini... Forvet konusunda büyük takıma fırsatçı golcü yakıştıramıyorum ben Onun yerine yaratıcı forvet hücum rollü dene bakalım. Ama sistemde bence en büyük sıkıntı orta sahada seçmiş olduğun 3 lüye biçilen roller. FM 2019'da Enganche, gezgin oyun kurucu ve mezzala gibi 3 tane modern futbol için müthiş roller var. Ben DMC'de savaşçı ortasaha ,MC'de de Mezzala ve Gezen Oyun Kurucu kullanıyorum Bu 3lü kombinasyonunda güzel sonuçlar aldım. GS ile 2. sezonda 14 maçta 36 puan (namağlup), Şampiyonlar liginde Atl Madrid,Zenit,Lazio olan gruptan da 2. olarak çıkmayı 5. maçta garantiledim. Öyle ahım şahım transferlerim de yok.Mezzala Kayserideki Mensah , İleri uçta da Solanke kiralık. Sadece 18 yaşında Marin var üst kalite olabilir. Sol bek Behich mesela Sen dediğim 3'lüyü bir dene ya da illa AMC kullanıcam diyorsan Enganche rolünü bir dene

Nannar hocam bende birşey sormak istiyorum bu oyunculara verdiğimiz rollerin defansif açıdan ne farkı var ? orta saha ve ilerisin de ki roller için konuşuyorum mesela çalışkan kanat oyuncusu ve ters ayaklı kanat oyuncusunun defansif açıdan farkı ne oluyor ? Ben ters ayaklı kanat oyuncusuna daha fazla pres ve daha sıkı markaj komutu ile aynı şekilde defans yaptıramam mı ? Bu rollerin özellikleri açıklamalarda yazıyor fakat ben şunu anlamadım yani ben hücum özellikli bir role daha fazla pres ve daha sıkı markaj talimatları vererek defansif bir rolün yapacağı şekilde defans yaptıramam mı ?

Stoperlerden birini pasör yaparsan daha iyi verim alırsın. Kanatlarda roller normal ama sağ kanat destek rolüyle de yapar dediğini... Forvet konusunda büyük takıma fırsatçı golcü yakıştıramıyorum ben Onun yerine yaratıcı forvet hücum rollü dene bakalım. Ama sistemde bence en büyük sıkıntı orta sahada seçmiş olduğun 3 lüye biçilen roller. FM 2019'da Enganche, gezgin oyun kurucu ve mezzala gibi 3 tane modern futbol için müthiş roller var. Ben DMC'de savaşçı ortasaha ,MC'de de Mezzala ve Gezen Oyun Kurucu kullanıyorum Bu 3lü kombinasyonunda güzel sonuçlar aldım. GS ile 2. sezonda 14 maçta 36 puan (namağlup), Şampiyonlar liginde Atl Madrid,Zenit,Lazio olan gruptan da 2. olarak çıkmayı 5. maçta garantiledim. Öyle ahım şahım transferlerim de yok.Mezzala Kayserideki Mensah , İleri uçta da Solanke kiralık. Sadece 18 yaşında Marin var üst kalite olabilir. Sol bek Behich mesela Sen dediğim 3'lüyü bir dene ya da illa AMC kullanıcam diyorsan Enganche rolünü bir dene
    hocam o dönemde sosa engache oynuyordu zaten tahminimce ama oyunda engache istenileni vermiyor hangi rollerle kombine olur bu bahsettiğiniz dışında engache ? ikinci sorumda bu sistemde atibanın oynadığı yeri savaşçı destek mi vermeliyim yoksa savunma mı ?

hocam o dönemde sosa engache oynuyordu zaten tahminimce ama oyunda engache istenileni vermiyor hangi rollerle kombine olur bu bahsettiğiniz dışında engache ? ikinci sorumda bu sistemde atibanın oynadığı yeri savaşçı destek mi vermeliyim yoksa savunma mı ?
    Bence Sosa ofansif oyun kurucu destek oynuyordu.
    Bu oyuncularlarla 2 DMC 1 AMC oynayabilirsin.
    Ozzy-Atiba
    Ljaic

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    Nannar hocam bende birşey sormak istiyorum bu oyunculara verdiğimiz rollerin defansif açıdan ne farkı var ? orta saha ve ilerisin de ki roller için konuşuyorum mesela çalışkan kanat oyuncusu ve ters ayaklı kanat oyuncusunun defansif açıdan farkı ne oluyor ? Ben ters ayaklı kanat oyuncusuna daha fazla pres ve daha sıkı markaj komutu ile aynı şekilde defans yaptıramam mı ? Bu rollerin özellikleri açıklamalarda yazıyor fakat ben şunu anlamadım yani ben hücum özellikli bir role daha fazla pres ve daha sıkı markaj talimatları vererek defansif bir rolün yapacağı şekilde defans yaptıramam mı ?
    Hücum rollü kanatlar daha çok savunma arkası koşular ya da rakibin üzerine giderek oynuyorlar. Destek rollü olanlar ise ceza alanından biraz daha uzakta pozisyon alıyorlar.Oyuncuya verdiğin pres ya da sıkı markaj illaki işe yarar ama oyuncunun asıl saha içi pozisyonunu belirleyen ona verdiğin rol oluyor.

Engache arkasında 1 savaşcı destek ve bir iki yönlü ile kombine olabilir... Atiba destek olursa orta alanda topa basar iyi olur. savunma yapacağın maçlarda savuma görevli kullanabilirsin.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri