1 ile 30 arası toplam 93 sonuç

Konu: FM 19 | Taktik Yardımlaşma Konusu

Hybrid View

1. Default

Arkadaşlar birşey soracaktım GEGENPRESS taktiğinde tam saha pres talimatı verili takıma ,şimdi ben dinamo yerine ook-destek kullansam pres konusunda ne gibi değişiklikler olur o mevkiide bu press rollere göre nasıl değişiyor ?

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    Arkadaşlar birşey soracaktım GEGENPRESS taktiğinde tam saha pres talimatı verili takıma ,şimdi ben dinamo yerine ook-destek kullansam pres konusunda ne gibi değişiklikler olur o mevkiide bu press rollere göre nasıl değişiyor ?
    hocam bahsettiğin olay aşağı yukarı şöyle, dinamo rolünde oynayacak olan oyuncu atletik,top kapma özelliği yüksek olan,genelde teknik becerisi daha az olan oyuncu demek.ook ise bildiğin gibi herşeyden önce teknik becerisi yüksek olan oyuncu demek.şöyle düşünebiliriz: dinamo örneğimiz beşiktaşlı medel olsa,medelin tam saha pres yapmasını,yüksek olan defansif özellikleriyle top kapmasını beklemek mantıklı.ook örneği de oğuzhan ya da ljajic desek,bu oyunculardan tam saha pres yapılan,yüksek kondisyon ve ortasaha oyuncularında en azından vasat derecede defansif özellikler gerektiren bir taktikte çok yüksek verim beklemek yanlış olur

Mesaj Yetkileri