1 ile 9 arası toplam 9 sonuç

Konu: FM 2019 - Galatasaray Kariyeri

1. Default FM 2019 - Galatasaray Kariyeri

Merhabalar forum. Oyunda tuttuğum takım olan Galatasaray ile ilk sezonumu bitirdim. Türkiye Ligini şampiyon olarak, Şampiyonlar Ligini ise PSG, Roma ve Dortmund'un arasında 3. olarak bitirip Avrupa Liginde finale çıkma başarısını gösterdim.

Lig puan tablosu

Lig İstatiskler

Gidenler - Gelenler
    Takımın başına geçince hızlı bir şekilde gözden çıkardığım oyuncuları göndermeye çalıştım. En güzel hamlem Newcastle'a 6.5K euro bedelle Belhanda'yı satmak oldu. Böylelikle mali sıkıntıların içindeyken transfere kaynak ayırabildim. Bunun yanı sıra Eren Derdiyok, Recep Gül, Ahmet Çalık ve Gökay Günay'ı kiraladım. Sezon arasında ise, istediğim ücretlere gönderemediğim Feghouli'ye NYC liginden 7.5K euro değerinde mükemmel bir teklif geldi ve tabiki fırsatı kaçırmadan anlaşma yaptık. Donk ve Muğdat Çelik yine yolları ayırdığımız isim oldu. Hem inanılmaz bir maaş yükünden kurtulup hem de transfer için bütçe elde ettim.

Sezon başlamadan evvel Barcelona'dan Carlos Alena, Augsburg takımından ise Cordova'yı kiralık olarak renklerimize bağladık. Sezon arasında ise Napoli'den 7.5K euro bedelinde iki yönlü orta saha Marko Rog ve Altınordu'dan Yusuf Acer'i satın aldım.

Takım Dizilişi

Kaleyi devamlı olarak Muslera korudu. 34 lig maçında kalemizde 25 gol gördük.

Sol bekte Nagatomo ile başladık fakat kötü performansından dolayı Ömer Bayram'ı değerlendirdim. Ömer beklemediğim şekilde iyi oynadı. Hızını iyi kullanıyor ve ofansı seven bir oyuncu. 6 lig maçında 2 gol 1 asistlik katkı verdi derken, kafatasından sakatlandı ve sezonu kapattı. Yeniden Nagatomo formayı aldı ve 7.10 puan ortalaması ile sadece 1 gole katkıda bulunarak standart bir performans sergiledi. Yedek oyuncu olarak devre arasında Altınordu'dan Yusuf Acer'i satın aldım.

Defansın ortasında Maicon-Serdar tandemi sezon boyunca beni idare etti. Rotasyonda devamlı olarak Ozan Kabak'ı kullandım. Ozan forma isteyen bir oyuncu ve gayet de iyi gelişiyor. Gelecek sezon takıma daha da adapte etmeyi düşünüyorum. Defansımın defolarını orta alanda daha çok topa sahip olarak, Fernando'nun da tecrübesiyle ve pozisyon alma beceresiyle kapatmayı hedefledim ve genel olarak bunu başardığımı düşünüyorum. Maicon ağırlığı zaman zaman sıkıntı yaratsa da duran toptaki becerileri büyük bir artı.

Sağ bekte Martin Linnes daha fazla forma giymeyi başaran oyuncu oldu. Mariano'yu gerçekte çok sevmeme rağmen takımdaki kaprisleri insanı bıktırıyor. Memleket sevdalısı arkadaş hep Brezilya'ya dönmek istedi. Velhasıl Linnes 7 asist ile ortalama üstü performans gösterdi.

Orta saha merkezde Ndiaye-Fernando ile başladım fakat Ndiaye takıma kattığı enerji bir yana, çektiği gereksiz şutlar, iş bitiremeyen pasları ve driblingleri beni çileden çıkardığı için Selçuk'u değerlendirdim. Kaptan her maçta mükemmel bir oyun aklı ortaya koydu; frikikten attığı goller, duran toptan yaptığı asistler ve oyunu yönlendirmeleri skor bulmamızı sağladı. Yoğun maç temposunda Ndiaye ve Carlos Alena'yı form, cezalılar ve sakatlıklara göre orta alanda ve ön alanda değerlendirdim. Selçuk 26 maç 8 gol 7 asist, Fernando 24 maç 2 asist, Emre Akbaba 27 maç 7 gol 1 asist, Ndiaye 28 maç 4 gol 6 asist, Alena 28 maç 6 gol 6 asist, takıma yeni katılan Marko Rog 8 maç 1 gol 1 asistlik performans gösterdi.

Sol kanatı çok umutlu olduğum Onyekuru'ya, sağ kanatı Rodriges'e teslim ettim. Onyekuru sezon içinde çok sakatlık atlattı. Onyekuru'nun hız ve bitirici özelliklerinden yararlanacağımı umsam da kötü bir performans gösterdi ve 18 maçta 3 asist yapabildi. Onun yokluğunda Emre Akbaba'yı kanatta değerlendirdim. Rodriges ise 29 maçta 2 gol 4 asistlik performans sergiledi. Oyunu genelle merkeze yıktığımdan ötürü dar alanda oynadığımız için kanatlardan yeteri kadar verim alamadım.

Forvetim sakatlanmamasını tüm sezon boyunca umduğum, çok ama çok güvendim aslan Sergio Córdova. Kendisi teknik olarak yetersiz olsa da zihinsel olarak çok çalışkan ve cesaretli, fiziksel olarak da çok hızlı ve güçlü. Gerçekten profesyonel bir oyuncu. 11 olan bitiriciliğine karşın ite kata 31 maç 18 gol

Not: Maç sayıları ve istatistikler lige göre verilmiştir.

Şampiyonlar Ligi Macerası

Şampiyonlar ligine fırtına gibi başladık. İlk maç Roma deplesmanda 2-0 mağlup iken Ndiaye'nin olağanüstü oyunuyla 3-2 galip gelerek 3 puanı cebimize koyduk.

İkinci maçta kalabalık orta saha ile PSG hücumunu karşılayıp akınlarını kesip atak yapmayı umuyordum. Kesme konusunda başarılı olduk fakat atak konusunda bitirici oyuncu olmayışının sıkıntısını çektik. İç saha avantajı ve maç planı ile iyi oyun ortaya koyduk fakat 1-0 mağlup olduk. Malum kalite farkı.

Üçüncü maçta Dortmund evimize konuk oldu. Grupta benim için mükemmel bir hava vardı keza tam bir şampiyonlar ligi takımı gibiydik. Liginde kötü giden Dortmund'u Telekom'da gafil avlayıp Emre Akbaba'nın 2 golü ve Ömer Bayram'ın tek golü ile 3-1 yendik.

Dördüncü maçta Dortmund'un kötü gidişatından rehavete kapılıp, çok daha ofansif direktiflerle sahaya çıkarak hata yaptım ki, deplesmanda bunun faturası ağır oldu. 2-0 mağlup olduk ve grubun en kötü maçını oynadık.

Beşinci maçta Roma'yı evimizde Emre'nin attığı tek golle 1-0 mağlup ettik. Oyun olarak başa baş giden maçta Fernando ve Nagatomo ağırlıklarını koydular.

Altıncı maçta PSG'nin ardından 2. sıradayım. Gruptan çıkmayı garantilemenin tek yolu ya PSG'den puan alacağım (bu hiç gerçekçi değil), ya da Dortmund'un puan alamamasını bekleyeceğim. PSG'nin gücüne karşı koyamadık ve 4-1'lik skorla paristen ayrılırken, Dortmund 87. dakikada Roma'yı mağlup etti ve önümüze geçti. Şampiyonlar liginden çok dramatik bir şekilde elendik
    Last edited by centurygothic : 13.Kasım.2018 at 11:13

Yunus ve Atalay guzel gelişiyor. Ozan ise ilk 11'in değişmez ismi oluyor.

Birde güzel al satlar yaparak G.Saray'ın borcunu eritmek mumkun.

3. Default

Yunus'un hızı ve top sürme becerisi onu iyi bir hamle oyuncusu kılıyor. Atalay'ın teknik becerisi yüksek olmasına rağmen fiziksel olarak çok zayıf olduğu için olsa gerek oyun içerisinde çok eziliyor. Ben Atalay'dan çok verim alamadım. Ozan çok iyi gelişiyor gerçekten. 19A takımından Mustafa Kapı bu üç oyuncudan da daha potansiyelli gözüküyor benim kariyerimde. İlerleyen zamanlarda Mustafa'yı vazgeçilmez oyuncum yapmayı planlıyorum.
    Last edited by centurygothic : 13.Kasım.2018 at 11:42

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Yaz transfer döneminde transfer yasağı olduğu için transfer yapamıyoruz aslında.Bu kadroyla başlıyoruz sezona ve daha gerçekçi oluyor.

Quote Originally Posted by centurygothic View Post
    Yunus'un hızı ve top sürme becerisi onu iyi bir hamle oyuncusu kılıyor. Atalay'ın teknik becerisi yüksek olmasına rağmen fiziksel olarak çok zayıf olduğu için olsa gerek oyun içerisinde çok eziliyor. Ben Atalay'dan çok verim alamadım. Ozan çok iyi gelişiyor gerçekten. 19A takımından Mustafa Kapı bu üç oyuncudan da daha potansiyelli gözüküyor benim kariyerimde. İlerleyen zamanlarda Mustafa'yı vazgeçilmez oyuncum yapmayı planlıyorum.
    Dediginiz gibi Atalay'in fiziksel olarak baya asama kaydetmesi gerekiyor.

Bende 21 yasinda ve dayaniklilik 10,denge 12,guc 9 olarak gozukuyor.
    Bunun yaninda ceviklik 14,hiz hizlanma ise 12 ve 15.
    Vücut zindeligi yerlerde ve 7.

Atalay ust uste maclari zor kaldiriyor ancak oynadigi zaman verimli oluyor Turkiye Liginde.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

7.hafta sonunda kovuldum. İlk kariyer denemesi biraz başarısız oldu

2 g 3b 2m ile veda ettim lige.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Yeni kariyerde namağlup lider bitirdim. ŞL'de gruptan çıkamadım 3. oldum. Uefada 1.turda Porto'ya dramatik bir şekilde elendim. Ve bunu hazır taktikleri kullanarak başardım. Ufak tefek oynama yaparak ve doğru oyuncuları seçerek çok başarılı olunabilir. Ayrıca ilk dönem transfer bütçesini kapalı tuttum gerçekçi oldu.

Ayrıca sezon sonu Selçuk ile sözleşme imzalamıyorum. Siz napıyorsunuz zihinsel özellikleri çok iyi , yılın oyuncusu seçildi sezonda ama 15-20 dk oyuna sokup o kadar para dökmek doğru değil diye düşündüm yeni sezonda.

Eren'le de yenilemedim çok istikrarsız.

Quote Originally Posted by AliSamiYen View Post
    Yeni kariyerde namağlup lider bitirdim. ŞL'de gruptan çıkamadım 3. oldum. Uefada 1.turda Porto'ya dramatik bir şekilde elendim. Ve bunu hazır taktikleri kullanarak başardım. Ufak tefek oynama yaparak ve doğru oyuncuları seçerek çok başarılı olunabilir. Ayrıca ilk dönem transfer bütçesini kapalı tuttum gerçekçi oldu.

Ayrıca sezon sonu Selçuk ile sözleşme imzalamıyorum. Siz napıyorsunuz zihinsel özellikleri çok iyi , yılın oyuncusu seçildi sezonda ama 15-20 dk oyuna sokup o kadar para dökmek doğru değil diye düşündüm yeni sezonda.

Eren'le de yenilemedim çok istikrarsız.
    Ben de aynı böyle yapıyordum hocam, Selçuk ve Erenle deam etmeyip; Feghouli,Mariano ve teklif gelirse diğer yabancılardan Belhanda hariç satıyordum

Güzel kariyer. İlk sezonda belhanda donk feghouli gönderdim. Yunus Recep ile oynadım sağ kanadı. Selçuk verimliydi ikinci sezonumda Selçuk'un maaşını düşürerek kontrant imzaladim takıma abilik yapıyor

Mesaj Yetkileri