1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: Mentörlük sistemi

Default Mentörlük sistemi

Fm 19 ile eklenen bu yeni özellikle ilgili tecrübeleriniz alalım.

Mesela ben ankaragücüne okazaki'yi aldım. Mukemmelliyetçi diye (ayrıca takımın tek lideri) bütün takımı, bunun peşine taktım, denemek için.

Mentörlükte grup sayısı, mevkisi önemli mi tam olarak çözemedim.

Doğru mu yanlış mı göricizz.

Genç oyuncuların kararlılığı düşüyor kendi kendine bu seride onu farkettim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    Mentör oyuncunun kararlılık özelliği mentör edilenlerden düşük ise düşme yaşanabiliyor.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by sosyalista View Post
    diğer serilerde de kararlılık bi anda düşebiliyordu, dinamik bi özellik aslında 10 puan da düşebilir 10 puan da artabilir

Mentör sisteminde yer almayan oyuncumda düşüyor zaten Peyalo Morilla nın mesela 17 oldu kararlılığı

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Evet kararlılık sebepsiz düşüyor, çalışkanlık da yükseliyor.

Kimse benim mukemmelliyetçi okazakimin kişiliğini almıyor. Ya rastgele bi iki olumlu kişilik artışı oluyor ya da gruptaki öteki, sıradan oyuncuların genel kişiliğine bürünüyorlar. Sizde durum nasıl, beklediğim gibi olmadı benim.

O kararlılık düşmesi, geçen sene de vardı. 16 yaşında 20 oluyordu, 21 yaşında 15-16. Kararlılığı yüksek oyuncular iyi oluyor, kararlılık düştüğünde öteki özellikleri arttıgı için. Ama onun mentörlükte alakası yok.

8. Default

Farklılık oldu mu? Mentor olayı ile ilgili başka deneyimi olan var mı?

foruma bayadır girmiyordum sanırım ilgi de azalmış.

9. Default

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    Farklılık oldu mu? Mentor olayı ile ilgili başka deneyimi olan var mı?
    Quote Originally Posted by mmllhh View Post

foruma bayadır girmiyordum sanırım ilgi de azalmış.

Çok fazla bir değişim olmadı bende. Eski sistemde bireysel yaptırıyorduk ve daha iyiydi.
    Şu anda çok büyük değişiklikler olmuyor ya da ben beceremiyorum :d

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oyunu yeni aldım ve oynamaya başladım. Eski serideki bireysel metorluk daha faydalıydı. Bu mentorluk sisteminin verimli olabilmesi için oluşturulacak mentor oyunvu grubunu iyi belirlemek gerekiyor. Galatasaray'dan örnek vereyim. Falcao'nun olduğu gruba çok genç yıldız adaylarını koyarsan çok daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Ama Andone'un olduğu gruba koyunca aynı verimi alamadım. Sanırım bütün kadronun 'lider' olarak kabul ettiği oyuncular daha çok etki ediyor grup üzerinde. Bence geliştirilmesi gereken bir özellik. Yeni serilerde daha etkili olabilir.

Mesaj Yetkileri