Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon
121 ile 150 arası toplam 197 sonuç

Konu: 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Son 2 maç ikili averaj da GS'ye karşı üstünüz GS yenilse şampiyonuz ama şampiyonluk yarışı isteyen kulüp hayal kırıklığı diyor ??? kovulmamak zor olası bir durum.

GS kaybetti

Burası böyle değişti ilginç baya ilginç bence.

Abi ADS'de Orhan Taşdelen ve Tayfur Bilgiç'in sözleşmeler tek taraflı fesh oldu bilgine. TFF'ye ne zaman düşer işlemler nasıl gider bilemem tabi.

Selamlar, Sarıyeri yönetiyorum ve diğer maçlar hep 1-1 bitti..

Sanırım böyle tesadüf olamaz, Beta'nın saçmalığı mıdır nedir..

[IMG][/IMG]

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Denizlispor ile ilgili önerilerim yansımış genel olarak,fakat sanırım araştırmacı insiyatifi ile Recep Niyaz ikon olmuş. Kesinlikle katılmıyorum o duruma,sevilen kişi olarak 1 tık aşağı düşmesi daha mantıklı.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Pek önemli değil ama Suat Arslanboğa hala hakemlik yapıyor görünüyordu.

Gökhan Gönül'ün doğum tarihi yanlış. Yapan arkadaşı tebrik ediyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

https://prnt.sc/pyqlp5

Top Sürmenin aşağı gelmesi ile ilgili bir olay var mı acaba?

Ajdin Hasic oyundan silinmiş resmen

oyunda yok, editörde arattım orda da yok. öldü mü bu çocuk

Oyun full erişime açıldı biraz önce.

Sıfırdan oyun yükledim ve sürpriz! Falcao yaklaşık 3 ay sakat görünüyor.

İyi de Falcao geldiğinde 2-3 maç oynayıp sakatlandı. Sakat gelmemişti ki. Kasım sonu oyunu full olarak yayınlayıp, yılın son ayına girmeye günler kala Agustos'ta sağlam gelen adamı en başından sakat göstermek saçmalıktan başka bir şey değil.

Kimse kusura bakmasın.
    Last edited by Schneider : 18.Kasım.2019 at 23:56

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post

görünüşe göre alfabetik bir sıralama var. eskiden dribbling'di. çevirmen arkadaşlar sağolsun yüzyılın yeniliğini getirip top sürme yapmışlar bizim de tüm alışkanlığımızın içine etmişler. ne gerek vardı buna ya.

Ne güzel kanat forvet bakarken bitiricilik dribling ilk kontrol bakıyorduk böylesi kötü olmuş. Dribling kalsa ne olurdu sanki ?

12. Default

editörden gördüğüm kadarıyla luyidama'nın important matches özelliği 1, injury proneness özelliği 14 olmuş. galiba özellikler alt alta olduğu için karışmış birbirinin yerine yazılmış.

bir de belhandanın profili bana pek uygun gelmedi first touch 16 (adam top kontrol edemiyor) teknik 17, flair 17 olmuş. bence bunlar 2 şer puan falan düşürülmeli. özellikle first touch. hadi kullandığı kornerlerin, freekicklerin hatrına tekniği yüksek yapmanızı anlarım ama belhandanın en sıkıntılı özelliği top kontrolü. bir de off the ball özelliği 8 olmuş belhandanın. onda da bi yanlışlık olmuş galiba tamam adam kazma falan ama galatasarayın en gezen oyuncusu. boşa kaçmayı çok iyi biliyor, sadece boşa kaçıp pas aldıktan sonra saçmalayıp bişey yapamıyor off the ball özelliği şu haliyle çok düşük.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

http://prntscr.com/pyxvzv

important matches genel olarak oyunun tamamında sorunlu. Kesinlikle yeni kariyer açmayın büyük bir problem var.
    Last edited by Burak Akmanoğlu : 19.Kasım.2019 at 12:01

http://prntscr.com/pyxvzv

important matches genel olarak oyunun tamamında sorunlu. Kesinlikle yeni kariyer açmayın büyük bir problem var.
    Yeni kariyere başlayacaktık sorun olur mu acaba ? Böyle bir hatanın düzeltilmesi için veritabınında değişiklik olması gerekiyor sanırım. Onu da ne zaman çıkarırlar muamma.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Yeni kariyere başlayacaktık sorun olur mu acaba ? Böyle bir hatanın düzeltilmesi için veritabınında değişiklik olması gerekiyor sanırım. Onu da ne zaman çıkarırlar muamma.
    https://twitter.com/burakakmanogluu/...79206203658240

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar merhaba,

Eski bir araştırmacı olarak tüm araştırma ekibine selamlar

Öncelikle yetersiz insan kaynağı ile ortaya çıkarttığınız başarılı fm database'i için hepinize teker teker teşekkür ederim.
    Hayat koşuşturmacasına rağmen FM'den ve futboldan hiçbir zaman tamamen kopmadım ancak son dönemde oyunu 2 yılda bir aldığımı (fm16-fm18-fm20) ve veritabanını da bu bağlamda hep 1 yıl gecikmeli olarak inceleme fırsatı bulduğumu belirtmek isterim. Uzun yıllar sonra ilk kez bu seride oyunu çıkar çıkmaz satın alıp veritabanını da incelemeye koyuldum

Zamanla tesbit ettiğim hataları, eksikleri ileteceğim. İlk incelemelerimde birçok genç oyuncunun saç rengi, ten rengi gibi bilgilerinin boş bırakıldığını gözlemledim. Bunlar zaman bulunamadığı için mi boş kaldı yoksa özel bir nedeni mi var? Subjektif yorumlarıma gelirsek genel olarak oyuncu değerlendirmelerini başarılı buldum ancak bugün ilk incelemelerimde "genç yeteneklerden" bazılarının potansiyel yetenek değerleri beni biraz şaşırttı. Ör: Ravil Tagir (Boş??), Metehan Altunbaş (-3??) - oyuncu ayrıca Bedirhan Altunbaş'ın da kardeşidir, relation olarak girmek lazım- , Işık Kaan Arslan (-55??) gibi..

Fırsat buldukça eksik bilgileri kendi datamda güncellerken araştırma başlıklarında da belirtmeye çalışacağım.
    kolay gelsin, sevgiler,
    UG

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ana sürümde "dribbling" özelliğinin "top sürme" olarak değiştirilmesinin sebebi nedir? Yıllardır gözümüzün alıştığı bir profil düzeni var, hali hazırda beta'da da bu düzene sadık kalınmışken niçin böyle bir değişiklik yapıldı?

Ajdin Hasic'e ne oldu?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

FM20 için Takım sayfaları henüz açılmadı sanırım o yüzden buraya yazıyorum. Altay kalecisi Emre Koyuncu'nun saçları Light Brown yapılmış. Siyah olarak düzeltilmeli. Ve Üzücü ki tüm oyuncu özellikleri boş 85 ca neye göre verildi bilemiyorum ancak geçmişte iyi maçlar çıkarmış olan ve gelişimi süren bir kaleci. Bu sezon da en çok forma giyen kaleci konumunda ancak bu sezonki hiçbir maçını 90dk izleme şansım olmadı. O yüzden olası özellikleri özelinde şuan için yorum yapamayacağım.

Edit: Boş bırakıldığı için yazayım. Sağ ayaklı bir kaleci. Sol ayağı ise zayıf. 20'ye 7 olarak belirlenebilir.

Bir diğer Altay'lı Kutay Yokuşlu, Okay Yokuşlu'nun kardeşi. Zaten Abisini örnek aldığını belirtiyor. Favori personel (kardeş) olarak eklenebilir.
    Last edited by Prowler84 : 20.Kasım.2019 at 20:07

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Dripling'in "Top sürme" olarak değiştirilmesi bizden kaynaklanan bir şey değil. Sega tarafından yapılan bir müdahale söz konusu. Bir sonraki güncellemede bu düzeltilecek.

Selamlar. Oyun çıktıktan sonra editörden Samsunspor profiline bakarken gördüğüm birkaç şeyi kendimce düzeltmek istiyorum.

• Ortaklık türü limited şirket olarak işaretlenmiş fakat doğrusu anonim şirket olmalı. Kulübün ticaret odasındaki kayıtlı resmî adı Samsunspor Futbol Kulübü Anonim Şirketi şeklinde.
    • En yüksek taraftar sayısı 16 bin olarak girilmiş fakat geçen sezonki taraftar rekoru 30 bin idi, bu sezon ise 28 bin.
    • Gençlere verilen önem ise 20 üzerinden 5 olarak girilmiş. Kulüp son iki sezondur altyapı sistemini baştan kurmuş durumda. Hatta 40'ın üzerinde yerel kulüple altyapı transfer önceliği anlaşması imzalanmış, KRC Genk ile altyapı işbirliği yapılmış durumda ve her ay antrenörleri Samsun'a gelip hem altyapı hocalarına hem de futbolcularına eğitim veriyorlar. 20 üzerinden 5 oldukça düşük kalmış.
    • Taraftar kısmında sabır değeri olarak 8 girilmiş. Bunu yüksek buldum zira 12 maçta 8 galibiyet ve 4 beraberliği bulunan İrfan Buz taraftar baskısını gerekçe göstererek istifa etmişti 1-2 puan daha düşürülebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    FM20 için Takım sayfaları henüz açılmadı sanırım o yüzden buraya yazıyorum. Altay kalecisi Emre Koyuncu'nun saçları Light Brown yapılmış. Siyah olarak düzeltilmeli. Ve Üzücü ki tüm oyuncu özellikleri boş 85 ca neye göre verildi bilemiyorum ancak geçmişte iyi maçlar çıkarmış olan ve gelişimi süren bir kaleci. Bu sezon da en çok forma giyen kaleci konumunda ancak bu sezonki hiçbir maçını 90dk izleme şansım olmadı. O yüzden olası özellikleri özelinde şuan için yorum yapamayacağım.

Edit: Boş bırakıldığı için yazayım. Sağ ayaklı bir kaleci. Sol ayağı ise zayıf. 20'ye 7 olarak belirlenebilir.

Bir diğer Altay'lı Kutay Yokuşlu, Okay Yokuşlu'nun kardeşi. Zaten Abisini örnek aldığını belirtiyor. Favori personel (kardeş) olarak eklenebilir.
    http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=1551

Buradan yazabilirsiniz takımlar ve oyuncular ile ilgili görüşlerinizi...

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

@perperua şef bir sorum olacak ve ciddi bir sorun bu resimde gördüklerini betada aldım ve betadaki kariyerimde ilk sezonda lig şampiyonluğu süper kupa zaferi ve türkiye kupasında finalist oldum. şampiyonlar liginde ise havlu attım ancak işin şimdi mali tablosuna gelince transfer dönemini de artıda kapatmama rağmen bu haber ile kovulduğumu görüyorum... betadır deyip geçiştirdim devam etmedim bu save e ama dün gece şöyle bir durum ile karşılaştım

Arkadaşım Fenerbahçe Kariyeri Yaparken Şöyle Bir Mesaj Alıyor Arkasından

Aynı Gerekçe Yüzünden Kovulduğunu Açıklıyor... Bu Bir Bug'mıdır Yoksa FFP yüzünden midir Açıklayabilirmisin abi

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Selamlar.

Quote Originally Posted by cobija View Post
    Selamlar. Oyun çıktıktan sonra editörden Samsunspor profiline bakarken gördüğüm birkaç şeyi kendimce düzeltmek istiyorum.

• Ortaklık türü limited şirket olarak işaretlenmiş fakat doğrusu anonim şirket olmalı. Kulübün ticaret odasındaki kayıtlı resmî adı Samsunspor Futbol Kulübü Anonim Şirketi şeklinde.
    Hafızam beni yanıltmıyor ise oyunda A.Ş. olarak bir seçenek yok. Bu nedenle Samsunspor'un mevcut yönetimsel yapısına en uygun olan seçenek seçilmiştir.

• En yüksek taraftar sayısı 16 bin olarak girilmiş fakat geçen sezonki taraftar rekoru 30 bin idi, bu sezon ise 28 bin.
    Minimum ve Maksimum seyirci sayısı kulübün son 3 sezondaki en iyi ve en kötü durumu göz önünde bulundurularak ve ortalama alınarak giriliyor. Şuan için artış yapmak söz konusu olmasa da, sezon sonu bir artış yapmayı planlıyorum.

• Gençlere verilen önem ise 20 üzerinden 5 olarak girilmiş. Kulüp son iki sezondur altyapı sistemini baştan kurmuş durumda. Hatta 40'ın üzerinde yerel kulüple altyapı transfer önceliği anlaşması imzalanmış, KRC Genk ile altyapı işbirliği yapılmış durumda ve her ay antrenörleri Samsun'a gelip hem altyapı hocalarına hem de futbolcularına eğitim veriyorlar. 20 üzerinden 5 oldukça düşük kalmış.
    Alt yapı konusunda kulüp evet bir atılım yapıyor. Ancak bunun meyvelerini görmeden bunu yükseltmek bence şuan için mümkün değil. Ama bu hiç artmayacak demekte değil. Biraz gözlemlemek gerekiyor.

• Taraftar kısmında sabır değeri olarak 8 girilmiş. Bunu yüksek buldum zira 12 maçta 8 galibiyet ve 4 beraberliği bulunan İrfan Buz taraftar baskısını gerekçe göstererek istifa etmişti 1-2 puan daha düşürülebilir.

Taraftar konusunda haklısınız. Değil 8, 1 bile çok yüksek bu taraftara.

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Selamlar.

Selamlar. Samsunspor ile bir sezon oynadım, birkaç detay var gördüğüm.

Samsunspor'un Kırmızı Şimşekler olan lakabı girilmemiş. Sezon başında kadro dışı bırakılan Cenk Kaplan, İshak Doğan ve Abdulkadir Özgen kadroda yer alıyorlar. Bu oyuncuların ekim ayı itibarıyla resmen sözleşmeleri feshedildi. Gözlemci ekibindeki Celil Sağır ve Ercan Koloğlu da çok önce kulüpten ayrılmıştı. Yine teknik direktör İrfan Buz istifa etti ekibi ile birlikte.
    Bu konuların bir kısmı zaten yapılmıştı. Bir kısmı da yapılması not alınan konulardı. Bir yerde işler yolunda gitmedi sanırım. Yeni etapta düzeltilecektir.

Kulübün genel menajeri Mustafa Aztopal ile teknik menajeri Yücel Uyar oyuna işlenmemiş. Sezon başında KRC Genk ile Samsunspor arasında altyapı danışmanlık anlaşması yapılmıştı. Oyunun parametreleri arasında böyle bir şey var mı bilmiyorum ama hazır yazıyorken buna da değineyim.
    Mustafa Aztopal ve Yücel Uyar konusu benim eksikliğim. Bu konu da yeni etapta düzenlenecektir.

Alt yapı anlaşması yok diye hatırlıyorum. Bu yüzden girilmedi maalesef.

Yetkili birisi Ajdin Hasic'e ne olduğu konusunda bilgi verebilir mi ?

Quote Originally Posted by Lusage View Post
    Alt yapı anlaşması yok diye hatırlıyorum. Bu yüzden girilmedi maalesef.
    Teşekkür ederim cevaplar için.

Altyapı anlaşması yok derken olay fiili olarak ilerliyor, resmî imza yok bağlamında mı? Kulüp birkaç ay evvel açıklamıştı anlaşma imzalandığını. Bu anlaşma 10 ay süreli. Ağustos ayında başlamıştı, mayıs ayının sonunda sona erecek.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=4394

Tabii FM jargonuna nasıl yedirilir bilmiyorum orasını. Pilot kulüp anlaşması da denemez buna.

Edit: Bu arada oyunun editöründe anonim şirket seçeneği vardı.

galatasaray öyle bir hypelanmış ki yani transfer rekoru kırabilir, şampiyonluğa ambargo koyabilir, müthiş transferler yapabilirsiniz. muhtemelen bunu yapan arkadaş kimse ülkenin mevcut durumundan faydalanmış. kimse ses çıkarmaz çıkarsa nolacak falan demiştir. beşiktaş'a gelince ajdin hasic nerede diyoruz ses yok kimseden. yani dünya üzerinde bu kadar popüler olan bir oyun bizim milletimizi sallıyor ve destek alıyor, dil desteği veriyor, para harcıyor anlayacağınız ama biz işgüzarlık yapıyoruz. takım kayırıyoruz. yine gösterdik kendimizi tebrik ederim galatasaray'lı arkadaşı. mutludur umarım!

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

sanırım hasic de resmi sözleşme olmadığı için takımda yok. ancak ir çelişki adam milli takımında var en azından veri tabanında serbest konumda olabilirdi.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by bangbangstar View Post
    galatasaray öyle bir hypelanmış ki yani transfer rekoru kırabilir, şampiyonluğa ambargo koyabilir, müthiş transferler yapabilirsiniz. muhtemelen bunu yapan arkadaş kimse ülkenin mevcut durumundan faydalanmış. kimse ses çıkarmaz çıkarsa nolacak falan demiştir. beşiktaş'a gelince ajdin hasic nerede diyoruz ses yok kimseden. yani dünya üzerinde bu kadar popüler olan bir oyun bizim milletimizi sallıyor ve destek alıyor, dil desteği veriyor, para harcıyor anlayacağınız ama biz işgüzarlık yapıyoruz. takım kayırıyoruz. yine gösterdik kendimizi tebrik ederim galatasaray'lı arkadaşı. mutludur umarım!
    Galatasaray her seride böyle.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Mesaj Yetkileri