Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 197 sonuç

Konu: 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ekran goruntuleri alabilirmiyim?
    Buyur abi; https://i.hizliresim.com/vaGQO4.jpg - https://i.hizliresim.com/od5YbX.jpg

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Burada bir çeviri hatası mı var yoksa ben algılamada mı sorunluyum?
    Last edited by Burak Akmanoğlu : 04.Kasım.2019 at 04:07

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post

Burada bir çeviri hatası mı var yoksa ben algılamada mı zorunluyum?
    "etme" degil, "edilmesi" olmasi daha dogru olur bence.

Nesil
    2003

Betaya gelen güncellemeden sonra oyundaki birkaç yer tekrar İngilizce oldu bende. Dikkat eden var mı bilmiyorum. Gözlemci yollarken önceden Türkiye yazardı şimdi Turkiet yazıyor.

6. Default

Bu ekibi severim sayarım ama neden gsli oyuncuları bu kadar şişirdiniz yav. Bir marcao luyindama ikilisi yapmışlar sanarsın Nesta, Maldini oynuyor. Marcaonun 13 hızlanması var. Mental özelliklerinde 11’den aşağı özellik yok. Kevin de Bruyne’nin bile pozisyon alması 9 ama marcaonun 12 😂. Luyindama’ya hiç girmiyorum bile adam chiellini olmuş. Bu yıl oynarken türkiye ligini açmayacağız belli oldu

Abi oyun yeni kariyere başlamak için uygun mudur yoksa hala bekleyelim mi ? Not ettiğin hataların yansıtılması full oyunun çıkmasını bekler mi yoksa betaya uptade gelir mi ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Abi oyun yeni kariyere başlamak için uygun mudur yoksa hala bekleyelim mi ? Not ettiğin hataların yansıtılması full oyunun çıkmasını bekler mi yoksa betaya uptade gelir mi ?
    Oyunun cikmasini beklemeni tavsiye ederim. Oyun ciktiktan sonra veritabanina kisa vadede guncelleme gelecegini sanmiyorum.

Galatasaray ile oynuyorum kendi altyapımdan çıkan regenle sözleşme imzalamak istediğim de oyuncu kulübü sevmediği için sözleşme imzalamak istemiyor diyor bu normal mi acaba

Galatasaray ile ilk sezonu şampiyon olarak tamamladım.
    Falcao 17 gol attı ve şu şekilde garip bir istatistik ile karşılaştım...

Lol

Last edited by Schneider : 04.Kasım.2019 at 22:29

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Galatasaray ile ilk sezonu şampiyon olarak tamamladım.
    Falcao 17 gol attı ve şu şekilde garip bir istatistik ile karşılaştım...
    Oyunu Ingilizceye cevirip, ayni ekran goruntusunu bir daha atabilirmisin?

Oyunu Ingilizceye cevirip, ayni ekran goruntusunu bir daha atabilirmisin?

Selamlar. Samsunspor ile bir sezon oynadım, birkaç detay var gördüğüm.

Öncelikle 2. Lig'deki grup adları ters olmuş. Beyaz Grup'un adının Kırmızı Grup olması lazım. Düzyurtspor'un adı Hekimoğlu Trabzon olarak değiştirildi, oyuna işlenmemiş. Takım seçme ekranında Hekimoğlu Trabzon yazıyor ama oyuna başladıktan sonra Düzyurtspor oluyor, niye bilmem. Keza yine Konya Anadolu Selçukspor'un adının 1922 Konyaspor, Polatlı Bugsaşspor'un Başkent Akademi FK olması lazım.[1]

Samsunspor'un Kırmızı Şimşekler olan lakabı girilmemiş. Sezon başında kadro dışı bırakılan Cenk Kaplan, İshak Doğan ve Abdulkadir Özgen kadroda yer alıyorlar. Bu oyuncuların ekim ayı itibarıyla resmen sözleşmeleri feshedildi. Gözlemci ekibindeki Celil Sağır ve Ercan Koloğlu da çok önce kulüpten ayrılmıştı. Yine teknik direktör İrfan Buz istifa etti ekibi ile birlikte.

Kulübün genel menajeri Mustafa Aztopal ile teknik menajeri Yücel Uyar oyuna işlenmemiş. Sezon başında KRC Genk ile Samsunspor arasında altyapı danışmanlık anlaşması yapılmıştı. Oyunun parametreleri arasında böyle bir şey var mı bilmiyorum ama hazır yazıyorken buna da değineyim.
    Last edited by cobija : 05.Kasım.2019 at 00:33

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by cobija View Post
    Selamlar. Samsunspor ile bir sezon oynadım, birkaç detay var gördüğüm.

Öncelikle 2. Lig'deki grup adları ters olmuş. Beyaz Grup'un adının Kırmızı Grup olması lazım. Düzyurtspor'un adı Hekimoğlu Trabzon olarak değiştirildi, oyuna işlenmemiş. Takım seçme ekranında Hekimoğlu Trabzon yazıyor ama oyuna başladıktan sonra Düzyurtspor oluyor, niye bilmem. Keza yine Konya Anadolu Selçukspor'un adının 1922 Konyaspor, Polatlı Bugsaşspor'un Başkent Akademi FK olması lazım.[1]
    Bunlarin duzelmesini istiyorsan bence kullandigin isim yamasindan kurtul.

Samsunspor'un Kırmızı Şimşekler olan lakabı girilmemiş. Sezon başında kadro dışı bırakılan Cenk Kaplan, İshak Doğan ve Abdulkadir Özgen kadroda yer alıyorlar. Bu oyuncuların ekim ayı itibarıyla resmen sözleşmeleri feshedildi. Gözlemci ekibindeki Celil Sağır ve Ercan Koloğlu da çok önce kulüpten ayrılmıştı. Yine teknik direktör İrfan Buz istifa etti ekibi ile birlikte.

Kulübün genel menajeri Mustafa Aztopal ile teknik menajeri Yücel Uyar oyuna işlenmemiş. Sezon başında KRC Genk ile Samsunspor arasında altyapı danışmanlık anlaşması yapılmıştı. Oyunun parametreleri arasında böyle bir şey var mı bilmiyorum ama hazır yazıyorken buna da değineyim.
    Not ettim, tesekkurler.

Bunlarin duzelmesini istiyorsan bence kullandigin isim yamasindan kurtul.
    FMScout'taki malum düzeltmeyi uygulamıştım sadece. Vanspor, Manisa ve Sancaktepe yeni adlarıyla görülürken bu ikisinin eski adıyla durmasından dolayı yamanın oyunu bozduğuna ihtimal vermemiştim ama hakikaten dosyaları doğrulayınca düzeldi sorun. İşin garibi FMDataba'da da bu iki takım eski adlarıyla yer almışlar: https://fmdataba.com/20/l/351/2-lig-.../best-players/

Bu arada Kırmızı Şimşekler lakabı girilmemiş demiştim ama onu da bu bozuyormuş. Ad yaması diye indirdik oyunu tröllemiş resmen.

Benim gibi gelip bunu rapor edecek olanlara bir ön uyarı olsun bu post.

Unuttuğum bir şeyi daha gireyim. Samsunspor'da Bünyamin Cesur Karataş TK maçında pis sakatlık geçirdi ve büyük ihtimalle de sezonu kapattı.[1]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cobija View Post
    FMScout'taki malum düzeltmeyi uygulamıştım sadece. Vanspor, Manisa ve Sancaktepe yeni adlarıyla görülürken bu ikisinin eski adıyla durmasından dolayı yamanın oyunu bozduğuna ihtimal vermemiştim ama hakikaten dosyaları doğrulayınca düzeldi sorun. İşin garibi FMDataba'da da bu iki takım eski adlarıyla yer almışlar: https://fmdataba.com/20/l/351/2-lig-.../best-players/

Bu arada Kırmızı Şimşekler lakabı girilmemiş demiştim ama onu da bu bozuyormuş. Ad yaması diye indirdik oyunu tröllemiş resmen.

Benim gibi gelip bunu rapor edecek olanlara bir ön uyarı olsun bu post.

Unuttuğum bir şeyi daha gireyim. Samsunspor'da Bünyamin Cesur Karataş TK maçında pis sakatlık geçirdi ve büyük ihtimalle de sezonu kapattı.[1]
    https://sortitoutsi.net/downloads/vi...aiting-release

Burdaki isim düzeltme yamasını kullanabilirsiniz. Yeni oyun acıp deneyebilirsiniz takım isimleri doğru

Nesil
    2003

Bu rekorun haberi gelmeden once kayitlamis oldugun bir oyun var mi acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Oyuncuların imza paralarının maaşa yansıtılması olayı bir açıdan mantıklı olsa da oyunun devamında çok sıkıntıya sebep oluyor. Mesela Vida 3,95m euro maaş alıyor görünüyor. Yeni sözleşme teklif ederken hem bu kadar maaş hem de imza parası istiyor. Bu şekilde olunca da yılda neredeyse 1m euro fazla maaş almış oluyor.

Oyunu açık tonda oynarken taktik tahtasında oyuncunun mevki yeşili tam parlak değil - https://i.hizliresim.com/qA0B3V.jpg

Koyu tonda iken herhangi bir sıkıntı yok. Umarım bunu fark etmişlerdir.- https://i.hizliresim.com/bv1bjn.jpg

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Oyuncuların imza paralarının maaşa yansıtılması olayı bir açıdan mantıklı olsa da oyunun devamında çok sıkıntıya sebep oluyor. Mesela Vida 3,95m euro maaş alıyor görünüyor. Yeni sözleşme teklif ederken hem bu kadar maaş hem de imza parası istiyor. Bu şekilde olunca da yılda neredeyse 1m euro fazla maaş almış oluyor.
    Imza paralarinin veritabaninda sozlesmede ayri madde olarak yansitilmasini istedim ama henuz yapilmadi.

Eger bu imza paralarini yansitmazsak, kuluplerin odeme yukumlulukleri bir hayli dusmekle beraber futbolcular gercekte yillik kazanclarinin daha azina baska kulupler tarafindan transfer edilebiliyor.

Ayrica sozlesme yenilerken imza parasi vermek zorunda degilsin. Cogu futbolcu imza parasi vermiyorum dediginde itiraz etmiyor gordugum kadariyla.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Imza paralarinin veritabaninda sozlesmede ayri madde olarak yansitilmasini istedim ama henuz yapilmadi.

Eger bu imza paralarini yansitmazsak, kuluplerin odeme yukumlulukleri bir hayli dusmekle beraber futbolcular gercekte yillik kazanclarinin daha azina baska kulupler tarafindan transfer edilebiliyor.

Ayrica sozlesme yenilerken imza parasi vermek zorunda degilsin. Cogu futbolcu imza parasi vermiyorum dediginde itiraz etmiyor gordugum kadariyla.
    Ama o zaman da maaş talepleri çok yüksek oluyor.
    Vida Beşiktaş’tan yıllık 3m kazanıyor. Yıllık 1m civarı da imza parası var. Şu an sözleşme yenilemek isteyince yıllık 4,6-4,7 civarı maaş ve 2m imza parası istiyor. İmza parası vermeyince maaşta indirime gitmiyor. Verince 4m civarına razı oluyor fakat bu şekilde de yıllık 4,5m’a gelmiş oluyor maaş. Aynı durum Ljajic için da geçerli.
    Bu arada bildiğim kadarı ile Karius ve Rebocho’nun opsiyonları zorunlu. Hatta 19’da Karius zaten zorunlu opsiyonla geliyordu oyunda. Ama bu sene opsiyona çevrilmiş.

Nesil
    2003

Ama o zaman da maaş talepleri çok yüksek oluyor.
    Vida Beşiktaşâ€™tan yıllık 3m kazanıyor. Yıllık 1m civarı da imza parası var. Şu an sözleşme yenilemek isteyince yıllık 4,6-4,7 civarı maaş ve 2m imza parası istiyor. İmza parası vermeyince maaşta indirime gitmiyor. Verince 4m civarına razı oluyor fakat bu şekilde de yıllık 4,5m’a gelmiş oluyor maaş. Aynı durum Ljajic için da geçerli.
    Bu arada bildiğim kadarı ile Karius ve Rebocho’nun opsiyonları zorunlu. Hatta 19’da Karius zaten zorunlu opsiyonla geliyordu oyunda. Ama bu sene opsiyona çevrilmiş.
    Sezonun bitmesini bekleyip sozlesme imzalatmayi dene bence.

Rebocho ile ilgili bir sey okumadim. Konu ile ilgili haber veya aciklamaya yonlendirebilirsen sevinirim.

Sezon basinda bir basin toplantisinda gelecek sezon ile ilgili Karius'a soru soruldugunda boyle bir opsiyon olmadigi izlenimini vermisti. Zorunlu satin alma degil, bazi sartlar gerceklesirse satin alma oldugu bilgisi de haberlerde dolasiyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Sezonun bitmesini bekleyip sozlesme imzalatmayi dene bence.

Rebocho ile ilgili bir sey okumadim. Konu ile ilgili haber veya aciklamaya yonlendirebilirsen sevinirim.

Sezon basinda bir basin toplantisinda gelecek sezon ile ilgili Karius'a soru soruldugunda boyle bir opsiyon olmadigi izlenimini vermisti. Zorunlu satin alma degil, bazi sartlar gerceklesirse satin alma oldugu bilgisi de haberlerde dolasiyordu.
    https://www.goal.com/tr/haber/guinga...a1eoxdslhlbadr

Karius için de ilk haberler zorunlu şeklindeydi. Sonra şarta bağlı gibi konuşuldu ama netleşmedi. Sanırım Beşiktaş için bir zorunlu opsiyon durumu var ama oyuncunun tavrı yüzünden farklı haberler çıktı.

Bu rekorun haberi gelmeden once kayitlamis oldugun bir oyun var mi acaba?
    Özel mesaj ile gönderdim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer abi

Oyun veri tabanında gerçek fikstur eklenerek oyunun çıkmasında yasal engel mi var neden yapılamıyor ?

Mesela Championship fiksturu gerçek olarak yansılıtıyor ama Premier Lig fiksturu yapılmıyor ver tabanında

Sonradan editor dosyası ile yapılan gerçek fikstur eklemeleri oyunu baya yavaşlatıyor

Nesil
    2003

https://www.goal.com/tr/haber/guinga...a1eoxdslhlbadr

Karius için de ilk haberler zorunlu şeklindeydi. Sonra şarta bağlı gibi konuşuldu ama netleşmedi. Sanırım Beşiktaş için bir zorunlu opsiyon durumu var ama oyuncunun tavrı yüzünden farklı haberler çıktı.
    Guingamp'in tweetinde mecburiyet degil, opsiyon yaziyor. Turkce'ye cevirirken onu zorunlu yapmislar.

Nesil
    2003

Özel mesaj ile gönderdim.
    Tesekkurler.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Ömer abi

Oyun veri tabanında gerçek fikstur eklenerek oyunun çıkmasında yasal engel mi var neden yapılamıyor ?

Mesela Championship fiksturu gerçek olarak yansılıtıyor ama Premier Lig fiksturu yapılmıyor ver tabanında

Sonradan editor dosyası ile yapılan gerçek fikstur eklemeleri oyunu baya yavaşlatıyor
    Evet yasal nedenlerle.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet yasal nedenlerle.
    Tesekkurler Abi

ben altyapı ve ragen hastası oalrak yeni gelen altyapı merkezini beğendim ayrıca kiralık oyuncular ile ayrı uğraşan görevlide iyi olmuş oyundaki en büyük zevkim genç oyuncular alıp yetiştirmek yada alt yapıda dan yıldız oyuncular çıakrmak.

yanlız şunu belirtmem lazım oyunda nedense türkiyedeki her takımımızın alt yapı tesisleri ve genç oyuncu önemi çok az yansıtılmış bence. örnek vermem gerekir ise bosna hersek liginde zirinski nin alt yapı tesisi türkiyedeki her takımdan iyi ludogorets olsun feransvaroş aglebe lubin yada radnicki nin alt yapı tesisleri önemi hepsi daha .

ancak türkiye de trabzonspor olsun altınordu bursaspor gibi takımalrın alt yapı tesisleri ve altyapıya veridkleri önem ortada. hele altınordu yıllardır bence oyunda hak ettiği yeri görmüyor geçen sene de editçrden bakmıştım 14-11-15 filandı alt yapı değerleri ancak sarejevo ya baktığımnda bu değerler 18-17-16 filan ne yanı bosna da bu kadar mükememl tesisler var mı açıkcası sanmıyorum.bu konuda yiğitin hakkı verilmleri altınordunun altyapıya nasıl önem verdiği nasıl tesisleştiği bence oyuna daha iyi yansıtılmalı.
    aynı durum trabzonspor için de geçerli . son zamnaların iki büyük yıldızını çıakrdılar. yusuf ve abdulkadir ile bunun yanında parmak olsun uğurcan olsun arda olsun yşine de deavm ediyor bu . ancak oyunda vasat tesisler vasat antrönerler görünüyor sadece gençlere verilen önem bireaz yüksek trazbondaki sen zmanalrdakji tesisleşme ve saha yapımı gerçekten çok değerli bunnun tam yansılması lazım

bursa spor da keza bu işi yılalrdır iyi yapan klüp ozan tufanalr enes üllar gibi futbolcular bunun göstergesi.

ayrıca altınordu yine takip ettiğim ve ümit nilli takım formasını en genç giyen defans oyuncu16 yaşındaki ravil tagır çok kötü yansılmış ve ilk 11 de forma şansı bulan 15 yaşındaki iki ayağını da kullanan burak ince oyunda yok bile

ayrıca trabzonsporda uğurcanın nasıl gelişim gösterdiğini görüyoruz bence potansiy ve gerçek özelikler yükseltilmeli

açıkcası ilk izlenimlerim bunalr oyunu daha oynadıça buraya yazarım.

birde lütfen açık ton tema lütfen düzeltiniz bir çok hatası var yazıalr görünmüyor tam takım kadroalrında hayali oyuncualr ile gerçek oyuncular ayırt edilemiyor bariz font hataları var..

çeviri hataalrı da var tabi ama oınalr genelde tam sürümde zaten düzelmiş oluyor

teşekkürler

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri