Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 197 sonuç

Konu: 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2003

Cool 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Herkese selamlar.

Oyun resmen çıkana ve araştırma bölümü açılana kadar araştırma ile ilgili yorumları lütfen burada toplayalım.

Resmi çıkış tarihine kadar bazı eksiklikleri ve hataları düzeltme şansımız olacak. Özellikle önümüzdeki bir hafta karşılaştığınız eskiklik ve hataları bu başlık altında dile getirirseniz memnun olurum.

İyi oyunlar dilerim.

Kameni hala Fenerbahçe'de. Uğurcan Çakır, Mert Günok biraz daha güçlendirilebilir diye düşünüyorum. Gözüme çarptıkça bu iletiyi güncellerim.

Nesil
    2003

https://www.transfermarkt.com.tr/kam...ew/news/344307 Bende bu habere istinaden bu vasıfsızı gönderdik sanıyordum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by addar View Post
    https://www.transfermarkt.com.tr/kam...ew/news/344307 Bende bu habere istinaden bu vasıfsızı gönderdik sanıyordum.
    Buyuk ihtimalle Kameni'ye sen takim ile calisma denildi ve anlasildi, o da esyalarini toplayip ayrildi ama sozlesmesi devam ettigi icin parasini almaya devam ediyordur.

Ajdin hasic'in sözleşmesi 1/7/2019 dan itibaren başlamış gözüküyor ancak devre arasından önce oynatamıyoruz diye biliyorum

Galatasaray'da oyuncalara verilen maaslar dogru degil?

Nzonzi gercekte 3,25 aliyorken oyunda 3,8
    Babel gercekte 2,5 aliyorken oyunda 3,7
    Andone gercekte 2,5 aliyorken oyunda 3,0
    Lemina gercekte 2,05 aliyorken oyunda 2,4

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Emre Belözoğlu'nun hızı 8 hızlanması 12 olmalı penaltı özelliği artabilir.
    Vedat Muriqi kafa topları 16 yerine 13-14 olmalı, ilk kontrol özelliği 13-14 olabilir, dribbling 11-12, pas 11-12 olabilir.
    Zanka vizyonu 10 olmalı.
    Moses MR yapılmış AMR pozisyonu artırılabilir.

Luyindama-Marcao ikilisinin konsantrasyon özellikleri düşürülmeli.

Atibanın dayanıklılık, topsuz alan özellikleri arttırılmalı.
    Vida konsantrasyon 12-13, markaj 16 kafa vuruşu 16 zıplama 14 yapılabilir.

Sosa MC AMC girilmiş DMC pozisyonu artırılabilir. Teknik,Serbest Vuruş,Köşe Vuruşları 16-17 seviyesine çekilebilir, Uzaktan şut 15 olabilir. Tempoyu belirler, Top almak için geriye gelir PPM girilebilir.
    Abdulkadir Ömür sık sık topla koşar PPM girilmeli.
    Nwakaeme dribbling 18 olabilir.
    Abdulkadir Parmak topsuz alan önsezi vücut zindeliği denge yükseltilebilir.

Mert Yandaş görünen ismi Mert Hakan Yandaş olmalı, agresiflik ve cesaret kesinlikle artmalı.

İlk bakışta gözüme çarpanlar bunlar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by rcrdnh View Post
    Ajdin hasic'in sözleşmesi 1/7/2019 dan itibaren başlamış gözüküyor ancak devre arasından önce oynatamıyoruz diye biliyorum
    Dogru. Transfer edilirken kullanilan sozlesme tipi MLS icin var olan bir sozlesme tipi saniyorum, o yuzden oyun o bilgiyi gozardi edip normal sozlesmeye cevirmis.

Duzeltilmesini isteyecegim. Tesekkurler.

Galatasaray'da Emre Akbaba'nın sakatlığı 13-14 ay gözükmekte. Normalde bu kadar uzun muydu ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Impy27 View Post
    Galatasaray'da oyuncalara verilen maaslar dogru degil?

Nzonzi gercekte 3,25 aliyorken oyunda 3,8
    Babel gercekte 2,5 aliyorken oyunda 3,7
    Andone gercekte 2,5 aliyorken oyunda 3,0
    Lemina gercekte 2,05 aliyorken oyunda 2,4
    KAP'ta aciklanan maaslar net maaslar. Oyunda gordugun maaslar brut maaslar (yani net maas + vergi yukumlulugu).
    Babel'in aldigi imza parasi da maasinin icinde.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Galatasaray'da Emre Akbaba'nın sakatlığı 13-14 ay gözükmekte. Normalde bu kadar uzun muydu ?
    Emre'nin tahmini donus tarihi Mayis 2020 olarak girildi. Saniyorum bu verilen rakam sakatliginin kalan suresi degil, toplam sure. Gecmis menusunden sakatliklara girince bitis suresi 7 hafta diyor. O tarihte hafif antrenmanlara baslayip, Mayis sonuna dogru da tamamen donmus olur.

- Sanırım cezalarla ilgili bişeler yapılmadı. Andone ligin ilk maçı kadroya alınabiliyor. Bu arada ofansif kanat oyuncu mevkine ters ayaklı kanat oyuncusu rolü eklenmesinin mantığı nedir ? Kanat forvet varken gerek var mıydı ?

Birde idari menajer ve kiralık oyuncu sorumlusu olarak yeni personeller de var.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teknik Adam Değişiklikleri

Kayserispor - Bülent Uygun

Gençlerbirliği - Hamza Hamzaoğlu

https://www.haberturk.com/genclerbir...i-2536275-spor

Göztepe -

Menemen Spor - Cenk Laleci

Adanaspor - Engin Ipekoglu

Fatih Karagümrük -

Şanlıurfaspor - Mutlu Yilmaz

Hacettepe Spor
    - Avni Okumus

1922 Konyaspor - Hakan Yavuz

Afjet Afyonspor -

Samsunspor -

Bayburt Özel İdare Spor - Bülent Demirkanli

Kardemir Karabükspor - Ali Sunar

Elazığspor - Levent Eris

Uşak Spor AŞ -

Etimesgut Belediyespor
    -

Son Transferler

Ramazan Övüc - Kulüpsüz

Volkan Ballı - Fenerbahçe ( İdari Menajer )

Konyasporla ilgili olarak Ali Çamdalı'nın maaşı yıllık 400bin euro gözküyor, maç başı ve daha düşük ücretle anlaşıldı diye biliyoruz yerel basından. Yurtdışından gelen yeni transferlerin profilleriyle oynama yapılmadığını biliyorum ancak Shengelia'nın kullandığı ayak sadece sağ gözüküyor, adam sol ayaklı, yine Faruk Miya da sadece sağ ayaklı gözüküyor ancak her iki ayağını da kullanıyor izlediğimiz kadarıyla. Anicicin defansif özellikleri çok düşük. Bir de tek tek karşılaştırma yapmadım ancak mevcut oyuncularda önemli profil değişikliği görmedim. Eğer Konyaspor oyuncuları bazında özellikle değişiklik yapılan profil varsa bilgilendirme olursa sevinirim. İyi çalışmalar, elinize sağlık.

Nesil
    2003

- Sanırım cezalarla ilgili bişeler yapılmadı. Andone ligin ilk maçı kadroya alınabiliyor. Bu arada ofansif kanat oyuncu mevkine ters ayaklı kanat oyuncusu rolü eklenmesinin mantığı nedir ? Kanat forvet varken gerek var mıydı ?

Birde idari menajer ve kiralık oyuncu sorumlusu olarak yeni personeller de var.
    Cezalarla ilgili veriler verildi ancak EDT dosyasinda o kisim oyuna yansimamis. Pesindeyim.

Ters ayakli kanat oyuncusu, cizgiye inmeden 18'in kosesinden iceriye dogru orta yapan oyuncu.
    Kanat forvet, santraforun yanina dogru ice girip sut deneyen oyuncu.

Idari Menajer yanlis ceviri. Bunun Ingilizcesi Technical Director. Gorev tanimi, kulupteki antrenorlerin gelisimi ve kulube kazandirilmasindan sorumlu kisi. Isim Antrenor Gelisim Sorumlusu olarak degisecek.

Kiralik Oyuncu Sorumlusu diger kuluplere kiralik yollanan futbolcularin gelisimi ile ilgilenen kisi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kkkmmm View Post
    Konyasporla ilgili olarak Ali Çamdalı'nın maaşı yıllık 400bin euro gözküyor, maç başı ve daha düşük ücretle anlaşıldı diye biliyoruz yerel basından. Yurtdışından gelen yeni transferlerin profilleriyle oynama yapılmadığını biliyorum ancak Shengelia'nın kullandığı ayak sadece sağ gözüküyor, adam sol ayaklı, yine Faruk Miya da sadece sağ ayaklı gözüküyor ancak her iki ayağını da kullanıyor izlediğimiz kadarıyla. Anicicin defansif özellikleri çok düşük. Bir de tek tek karşılaştırma yapmadım ancak mevcut oyuncularda önemli profil değişikliği görmedim. Eğer Konyaspor oyuncuları bazında özellikle değişiklik yapılan profil varsa bilgilendirme olursa sevinirim. İyi çalışmalar, elinize sağlık.
    Tesekkurler. Konyaspor arastirmacisina ilettim. Kendisinin uygun gordugu konularda duzenleme isteyecegiz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Teknik Adam Değişiklikleri
    Tesekkurler. TFF'de lisanslar cikmasiyla beraber degisiklikleri istiyoruz. Oyundaki veritabani en son yaklasik 10 gun once guncellenen veritabani.

Yalnızca Türkiye araştırması için değil, tüm ülkelerin araştırması için soruyorum. Tam sürümle birlikte oyuncuların özelliklerinde değişiklik olma ihtimali var mı? Yoksa ilk değişiklikler devre arasından sonra gelecek güncellemede mi olacak?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Yalnızca Türkiye araştırması için değil, tüm ülkelerin araştırması için soruyorum. Tam sürümle birlikte oyuncuların özelliklerinde değişiklik olma ihtimali var mı? Yoksa ilk değişiklikler devre arasından sonra gelecek güncellemede mi olacak?
    Kisa bir sure icin cok acil yapilmasi gereken degisimler mumkun. Bunlar oyunun tam surumune yansir.

Toplu bir yeniden degerlendirme ancak devre arasinda olur.

Acil yapilmasi gereken degisimler ne olabilir? Futbolcunun yanlis ayagini kullaniyor olmasi, mevkisinde buyuk hata olmasi, profilinin cok hatali olmasi, yeni sozlesmesinin aktarilmamis olmasi gibi durumlari vaka bazinda degerlendiririz.

X'in bitiriciligi 1 puan artsin veya dussun gibi oyuna cok etki etmeyecek degerlendirmeler devre arasina kalir.

Trabzonspor'da şu ana kadar karşılaştığım eksikler:
    Nwakaeme'nin yeni sözleşmesi oyuna eklenmemiş. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/772725
    2002'li Salih Kavrazlı veritabanında yok, varsa da bulamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Beşiktaş sezonu açtığında Karius, Dorukhan ve Ljajic sakat değildi. Hatta Roco da değildi. Hepsi sonradan sakatlandı. Ama oyuna hepsi sakat başlıyor. Üstelik süreleri de çok saçma. Karius 2-3 hafta uzak kaldı ama oyunda 3 ay sakat.

Süper ligde hafta içi maç oynanıyor gerçekte böyle bir olay yok.

Sanırım az evvelde Yunus Akgun'un sözleşmesi uzatıldı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Profillerde yine dengesizlik var. Marcao ve Luyindama bence fazla abartılmış. Vida’nın soğukkanlılık aşırı düşük. En az 10 olmalı. Ruiz’in hızlanması Luyindama ile kıyaslarsak en az 1-2 puan yukarıda olmalı ya da Luyindama’nınki düşmeli.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by yilmaz61 View Post
    Trabzonspor'da şu ana kadar karşılaştığım eksikler:
    Nwakaeme'nin yeni sözleşmesi oyuna eklenmemiş. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/772725
    2002'li Salih Kavrazlı veritabanında yok, varsa da bulamadım.
    Tesekkurler. Nwakaeme'yi istiyorum.
    Salih henuz profesyonel sozlesme imzalayamadigi icin yok. Eger Trabzonspor ile Altinordu devre arasina kadar anlasirsa devre arasinda eklenir. Aksi takdirde transferi gelecek sezona sarkar gibi gorunuyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Beşiktaş sezonu açtığında Karius, Dorukhan ve Ljajic sakat değildi. Hatta Roco da değildi. Hepsi sonradan sakatlandı. Ama oyuna hepsi sakat başlıyor. Üstelik süreleri de çok saçma. Karius 2-3 hafta uzak kaldı ama oyunda 3 ay sakat.
    Dorukhan'in sakatligi 1 Agustos ile 12 Agustos arasinda girili.
    Karius'un 5 Agustos ile 1 Eylul.
    Ljajic'in sakatligi 1 Agustos ile 12 Agustos arasinda girili.

Bu donemlerde futbolcular sakatti diye hatirliyorum.

Nesil
    2003

Süper ligde hafta içi maç oynanıyor gerçekte böyle bir olay yok.

Sanırım az evvelde Yunus Akgun'un sözleşmesi uzatıldı.
    Fiksturde bir sacmalik yapilmis tekrar. Bir seyi 1 ay once duzeltip, sonra tekrar bozmalarina bayiliyorum.

Yunus'u not ettim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Dorukhan'in sakatligi 1 Agustos ile 12 Agustos arasinda girili.
    Karius'un 5 Agustos ile 1 Eylul.
    Ljajic'in sakatligi 1 Agustos ile 12 Agustos arasinda girili.

Bu donemlerde futbolcular sakatti diye hatirliyorum.
    Yani kamp başladıktan sonra gerçekleşen 1-2 haftalık sakatlıklar için oyuncular 1,5-2 ay antrenmana çıkamıyor. Çünkü oyuna 1 temmuz itibari ile sakat başlıyorlar.
    Eskiden sistem böyle değildi sanırım. Kampa sakat başlamayanlar sakat görünmüyordu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Yani kamp başladıktan sonra gerçekleşen 1-2 haftalık sakatlıklar için oyuncular 1,5-2 ay antrenmana çıkamıyor. Çünkü oyuna 1 temmuz itibari ile sakat başlıyorlar.
    Eskiden sistem böyle değildi sanırım. Kampa sakat başlamayanlar sakat görünmüyordu.
    Haklisin. Bunu soracagim.

Fenerbahçe transfer bütçesinin %25 kadarı kullanılabilir ile başlıyor oyuna yani sattığımız oyuncudan aldığımız paranın %25i bütçemize ekleniyor, daha sonrasında bunun %10'a düştüğünü gördüm. Fm19'da bunun direk %90-%100 ile başladığını hatırlıyorum ki bu da Fenerbahçe'nin transfer politikasına daha uygun belki güncellenebilir.

Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri