Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567
181 ile 197 arası toplam 197 sonuç

Konu: 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Türk takımlarının club vision'una neden u23 oyuncu alma tercihi getirilmiş? Editör'den düzeltemiyorum da...

Çünkü Lig Kayıt Kurallarında Kulüplerin 23 Yaş Altında Oyuncu Bulundurması Zorunlu.

Editörden Mevcut Kuralları Değiştiremezsin Ama Yeni Lig Oluşturup Kuralları Kendin Belirleyebilirsin.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Çünkü Lig Kayıt Kurallarında Kulüplerin 23 Yaş Altında Oyuncu Bulundurması Zorunlu.

Editörden Mevcut Kuralları Değiştiremezsin Ama Yeni Lig Oluşturup Kuralları Kendin Belirleyebilirsin.
    Oyunda lig kayıt kurallarında böyle bir şey göremedim. 21 Yaş Altı yerli oyuncu var. Ayrıca bazı takımlarda u23 satın alma vizyonu yok. Bazı takımlarda da saçma sapan şeyler var. Rizespor'da mesela 30 yaş üstü oyuncu almama var. Devre arasında iki tane 30 yaş üstü oyuncu transfer etti Rizespor gerçek hayatta.

Sen Kulüp Vizyonunu Diyorsun Onu Bilemiyorum Kulüplerin Kendine Has Oyuncu Alımı Satımı Özellikleri Olabiliyor Onu da Yönetimle Toplantı Yapıp Kendi Kulüp Felsefeni Benimsetmen Gerekiyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Evet kulüp vizyonlarından bahsediyorum zaten ilk mesajda açık açık yazmışım? Ayrıca tekrarlıyorum, belirttiğiniz gibi bir kural yok Türkiye liglerinde. Toplantı yapmaya falan gerek yok oyunun işleyişini ve gerçekçiliğini etkileyecek, yapay zekayı da yönlendirebilecek, database veya kodlamayla alakalı büyük bir hata bence bu. Forumun eskisi kadar aktif olmaması ve görevlilerin buralarda olmaması da üzdü beni.

U23 transferine ek olarak, Fenerbahçe'nin yüksek itibarlı oyuncu transfer etme değeri çok yüksek. Galatasaray'da ve Beşiktaş'ta ise bu vizyon hiç girilmemiş. İlginç.

Bazı durumlarda kulüplere değil başkanlara girilmiş visionlar. Altınordu mesela. Başkan değiştiği zaman Altınordu'nun da vizyonu değişecek gibi duruyor. Altyapıyı başkan değişince bırakacaklarını hiç zannetmiyorum.

Ek olarak, Fenerbahçe Brezilyalı oyuncu transfer eder, Kayserispor Avrupadan gurbetçi transfer eder, Konyaspor Bosnalı oyuncuları kovalar, Alanya başkanı Yunan oyuncuları ister gibi şeyler eklenebilir. Diğer ülkelerin takımlarına böyle bilgiler girilmiş.

Uzun süreli kariyer yapmadığımdam 15-20 sene sonra neler oluyor TR liglerinde bilemiyorum. Sadece DB üzerinden yazıyorum. Uzun kariyer yapanlar daha net bilgilendirebilir belki visionların oyuna etkisini.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Takım tercihleri bahsettiğiniz gibi yapay zekayı fazlasıyla etkiliyor. 2021 için düzeltilecekler listesine not aldım. 17 ve 18'de iyiydi takım tercihleri bu seneki araştırmada yetersiz kaldı ne yazık ki.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

bildiğiniz üzere bu araştırmalar gönüllü ekiplerce yapılıyor. Araştırma ekibinde 2 yıl kadar elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışmış bir eski araştırmacı olarak herkesin iyi niyetle karşılaştırmalı verileri de referans alarak elden geldiğince gerçekçi bir veritabanı ortaya çıkartmaya çalıştığını söylemeliyim. Yeterli vaktim olsa yine elimden geleni yapardım. Oyun için her takımın kalifiye bir araştırmacısının olması gerekliliği aşikar. FM20 araştırmasında elbette çok eksik nokta var ancak bu şartlarda bu hep olacak. Oyun araştırması en azından yarı-profesyonel bir yapıya bürünmeden bundan daha iyi sonuçlar almak çok kolay değil.

Göztepe ile oynarken ilk sezon sonunda Gürsek Aksel'i bırakıp Atatürk İzmir'e taşınma kararı aldı yönetim. Gerekçe stadın Süper Lig gerekliliklerini yerine getirmemesi. Buna benzer bir şey yaşayan oldu mu?

Araştırmacı arkadaşlar Rıdvan ı izliyo inşallah

Beşiktaş oyuncularına girilen aşırı düşük dayanıklılık değerlerinden herkes bahsetmiştik, bir düzeltilme olmadığı gibi yer yer daha düşük değerler de girilmiş. Herhalde 10 oyundur dayanıklılığı ligin en düşüğü olan Muhammed Demir'in değerleri hep 7-8 civarında değişirken, Beşiktaş'ta neredeyse takım ortalaması 7-8. Bir de hiçbir şey yokken Tyler Boyd'un work rate'i 13'ten 9'a düşürülmüş, ki savunmaya en çok katkı veren en çok koşan oyunculardan. Beşiktaş araştırmacısı değiştirilsin artık, iyice kendi çiftliğine çevirmiş araştırma işini.

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Araştırmacı arkadaşlar Rıdvan ı izliyo inşallah
    Araştımacı izlemiştir de sanırım Sergen izlememiş
    Burak

İzlese de farketmezdi dayanıklılığı 5 yaz geç modunda nasılsa

Nesil
    2003
    Yer
    istanbul

Merhabalar, iyi oyunlar

Gelecek sene de Beşiktaş'lı oyuncuların stamina değerleri, oyuncuları amatör küme seviyesine indirmeye devam edecek mi, yoksa evrensel ölçütlerde mi değerlendirilecek?

Oğuzhan'ın 7, Lens'in 7, Boyd'un 8, Douglas'ın 8, Necip'in 11, Llajic'in 10 stamina değerlerinin Türkiye liginin benzer tipte futbolcularıyla denkliğini rica ederiz.

Beşiktaş'ın datasını geçen yıl Beşiktaş'tan ayrılan sağlık ekibi falan mı yaptı acaba? Kendine yeni bir dünya açıp, klavyeye vura vura 7-8'leri vermiş gibi duruyor.

Eğer o değerler doğruysa, geçen yıl Beşiktaş'ın nasıl 3. olduğunun da izahını rica ederiz çünkü oyunda olamıyor. Öyle oyuncular tarif edilmiş ki, 2 sene sonra orta sıra takımı olmaktan kurtulamıyor.
    selamlar

14. Default

Quote Originally Posted by Alexi Lalas View Post
    Göztepe ile oynarken ilk sezon sonunda Gürsek Aksel'i bırakıp Atatürk İzmir'e taşınma kararı aldı yönetim. Gerekçe stadın Süper Lig gerekliliklerini yerine getirmemesi. Buna benzer bir şey yaşayan oldu mu?

bendede aynısı oldu..

@perpetua (veya digerleri)

FM21'in beta surumunun cikmasina az kaldi. Turk arastirmacilari alfa doneminde superligi test etti mi? Bir kac soru:
    - Yabanci kurali (ertelenmesi) oyuna nasil yansitildi?
    - Mac esnasindaki degisiklik hakki 3 mu yoksa 5 mi?
    - Galatasaray'in FFP kurali oyuna nasil yansitildi? Eger yanlis bilmiyorsam sezon 20-21 de kurallara uyuldugu vakit transfere konulan yaptirimlar kaldiralacak. Bu oyuna bu sekilde yanstildi mi?
    - Oyuncularin maas indirimi oyuna nasil yanstildi?

Merhaba
    FM20 Türkiye liginde oynuyorum. ligin ilk yarısı bitti. TR liginde sözleşmesi 6 ay sonra bitecek oyuncular için ben sözleşme öneremiyorum ancak başka klüpler o oyuncuya direk sözleşme önerebiliyor. benim bonservis için anlaşmam gerekiyor klüple. bu da bir hata diye düşündüm. başkası da yaşadı mı ve çözümü var mı.

FM21'de BJK'ye devre arasından itibaren 40-50M'lık bütçe veriliyormus. Sanırım büyük bir hata..

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567

Mesaj Yetkileri