Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon
151 ile 180 arası toplam 197 sonuç

Konu: 7. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Galatasaray her seride böyle.
    Sene basinda kadrolara baksak kagit uzerinde boyle degil miydi?

2. Default

Tuttuğum takım Altay'da Murat Uluç ve İbrahim Akın futbolu bıraktı ve U19da antrenör oldu. Eren Karataş var ama Galatasarayın istediği abisi U21 takım kaptanı Kazımcan Karataş yok. Alhassan Adamu'nun mesvkisi DM değil DOS ve OSM. Merter Yüce futbolu bıraktı. Eren Erdoğan'ın mevkisi DOS, OSM değil OOS(SL) ve OOS (M). Kutay Yokuşlu'nun mevkisi OS(SĞM) değil, OS/OOS(M). Anton Putilo şu anda takımda sağ açık oynuyor.

Beşiktaş oyuncularının dayanıklılığı tam sürümde de 6-7 mi? Ona göre oyunu almayalım.

Bir de altyapıda istisnasız herkese 3-4 verilmiş dayanıklılık. 18 yaşındaki iki bek oyuncusunun dayanıklılığına 3 verilmiş, halı saha oyuncusu mu bunlar? Bir de bu oyunculardan Rıdvan haftalarca A takımla antrenmanlara çıktı. Ortasaha oyuncusu Kartal Kayra aynı şekilde, 3. fmdataba.com'da öyle gözüküyor en azından, tam sürümde değiştiğine dair umudum pek yok da gerçi.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    Sene basinda kadrolara baksak kagit uzerinde boyle degil miydi?
    Zaten her seride dedim.

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by cobija View Post
    Teşekkür ederim cevaplar için.

Altyapı anlaşması yok derken olay fiili olarak ilerliyor, resmî imza yok bağlamında mı? Kulüp birkaç ay evvel açıklamıştı anlaşma imzalandığını. Bu anlaşma 10 ay süreli. Ağustos ayında başlamıştı, mayıs ayının sonunda sona erecek.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=4394

Tabii FM jargonuna nasıl yedirilir bilmiyorum orasını. Pilot kulüp anlaşması da denemez buna.

Edit: Bu arada oyunun editöründe anonim şirket seçeneği vardı.
    Selamlar.

Alt Yapı için pilot takım anlaşması mevcut. İlk etapta bir aksilik olmazsa güncellenecek.

Şirket konusunda oyun bize "Tekil sirket sahibi, Halka açık şirket, Dernek ve Çoklu ortaklık" seceneklerini sunuyor. burada da mevcut duruma uyan tek seçenek LTD yani "Tekil şirket sahibi" seçeneği. Bu nedenle de bu şekilde girildi.
    Last edited by Lusage : 26.Kasım.2019 at 07:51

Nesil
    2006

Fenerbahçe'nin takım uyumu neden berbat durumda? Geçen seneki performans ile mi ilgili? 10 hazırlık maçı ancak yeter o uyumu düzeltmek için.

Bir de genel antrenmanı asistan menajere verdiğimizde duran top niye çalıştırılmıyor? Geçen sene de böyleydi bu. Takım duran toptan gol yemeye başlıyor mesela asistan menajerin umurunda değil. Bizim müdahale etmemizi mi istiyor oyun? Müdahale etmede sorun yok da hiç çalıştırmaması garip geliyor bana.

Herkese selam ,

Normal versiyon çıktı mı?
    Beta versiyonundan gerçek versiyona nasıl geçecez.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Ufak bir datay ama merak ettim. Adem Büyük neden siyah saçlı yahu Marcao'nun da sırma saçları var.. Tanınmış genç oyuncuların bile çoğunun fiziksel görüntüsüne ilişkin detayları boş. Bunları doldurmak aşırı bir efor gerektirmiyor diye düşünüyorum. Önem verdiğim için bütün database'i elden geçirmem gerekti oyuna başlayabilmek için.

Oynadığım kariyerde gollerin yarısı 90+larda oluyor hatta 90+larda birden fazla gol olduğu bile oldu 2 3 kere, tesadüften fazlası gibi geldi bana ve yine atılan gollerin çoğu uzaktan şutlar. Acaba sadece bana mı böyle denk geldi aynı sorunu yaşayan var mıdır?
    Not: Kariyere tam sürümde başladım.

70108535 - Gaziantep Ankas Spor - BAL 2.GRUP
    70108538 - Gaziantep Ankasspor - Amatör Ligler olmak üzere 2 Ankas spor gözüküyor veri tabanında.
    70108538 - Geçtiğimiz yıllarda veri tabanında Gaziantep Sercan İnşaat Spor olarak yer alıyordu. bi yanlışlık olmuş sanırım

bu yıl ki geri bildirimlerle ilgili açılan sayfa sayısı, sanırım bazı şeyleri özetliyor.

Oyunda Dribling hala Top sürme diye geçiyor, bu düzeltilecek denmişti fakat hala düzeltilmedi. Tekrardan Dribling yapılacak mı ?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by lochnes View Post
    Oyunda Dribling hala Top sürme diye geçiyor, bu düzeltilecek denmişti fakat hala düzeltilmedi. Tekrardan Dribling yapılacak mı ?
    Yolladığımız son düzeltmeleri oyuna eklemediler. Şubat yamasına kaldı bu değişiklik.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Merhabalar şubat ayı için değişiklik önerilerimizi bu bölüme mi yapıyoruz?

Oyuna resmi yaz transfer yaması vb bir şey gelir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Steam hesabımı çaldılar kurtarmaya çalışıyorum inşallah geri alabilirim. Şifrelerinizi sağlamlaştırın aslında benim ki de zordu ama kırmışlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Menajer ekleme profilinde Ankara, Akdeniz bölgesinde görülüyor..

2 senelik playstation molasından sonra geri döndük selamun aleykum

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Her yeni oyunda genç futbolcuların bazı özellikleri değişiyor neden?

GS'yi çalıştırıyorum. Henüz ilk sene. FB ile yarışıyorum. Son maça 1 puan önde girdim.

Benim maç 1-1 FB'nin maçı 2-2. Ben gol bulamadım ve maçım bitti, biter bitmez kupa seramonisi başladı sarı kırmızı konfetiler fln.
    FB'nin de maçı böyle bitti dedim heralde. Oyunu ilerlettim bir baktım FB 90+2'de Kruse ile 30 metreden gol bulup 3-2 yenmiş ve şampiyon olmuş..

Şu kupa seramonisi görüntülerine inanıp hemen şampiyon oldum diye sevinmeyin, tutarsız...

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Devre arası transfer güncellemesi ne zaman gelecek bir bilgi var mıdır ?

Bazı oyuncuların özellikleri girilmemiş oluyor. Girilmeyen özellikler her oyun farklı gelir.
    Quote Originally Posted by cklnc View Post
    Her yeni oyunda genç futbolcuların bazı özellikleri değişiyor neden?

Her sene Şubat sonu Mart başı gibi geliyor. Tahminim Martın ilk haftası.
    Quote Originally Posted by GFBaTu_KhaN View Post
    Devre arası transfer güncellemesi ne zaman gelecek bir bilgi var mıdır ?

kış trasnfer güncellemesinde futbolculara göz attım biraz. Podolski Antalyaspordan yıllık 8,500,000 Euro alıyor

Devre arası güncellemesi geldiği gün hemen inceleme fırsatım oldu. Türkiye'de yine birçok ufakta olsa hata göze çarpıyor. Mesela; Emre Akbaba, Falcao gibi oyuncuların hala sakat olması keza sakat olan oyuncuların, oyunda bir sakatlığı olmaması gibi. Ayrıca oyuncu geçmişlerinde bir hata var sanırım (ya da bende öyle gözüküyor) Podolski'de fark ettim Japonya'dan tekrar GS'ye gelmiş sonra tekrar gitmiş gibi gözüküyor ve de Trabzonspor'lu Guilherme kiralık olarak gelmişti ama bonservisi TS'de gözüküyor. Genel olarak çoğunluk bu tarz hatalar. Samsunspor için de birkaç şey söyleyeyim daha önce Genk ile pilot kulüp ayarlaması yapılacak, Mustafa Aztopal, Yücel Uyar gibi isimler eklenecek falan diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam ama yok. Bir de son olarak arama çubuğuna geldiğimizde Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 2. Lig Kırmızı, Beyaz Grup ligleri gözüküyor ama 2. Lig olan kısıma tıklanmıyor görselde olduğu gibi yani bu da gözden kaçmış sanırım. https://i.vgy.me/SvbDk5.png

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Sanırım bu güncellemeye bir hotfix gelmeden yeni oyuna başlayamayacağız.

Not: Bursaspor, Igor Silva ile olan sözleşmesini feshetti. Ayrıca Burak Kapacak sağ bek olduğu gibi sağ açık mevkisini de kendi mevkisi olarak oynuyor. Oyunda da düzeltilmesi güzel olurdu. Eğer bir hotfix çıkacaksa ekleme yapayım bari.
    Last edited by caneration : 20.Şubat.2020 at 19:34

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyunu almak bugüne nasip oldu.

Son güncelleme üzerine analizlerimi, değişmesi gerektiğini düşündüklerimi bu postta paylaşacağım.

Galatasaray hakkında;

Belhanda'nın teknik 16, Dribbling 14 olarak girilmiş. Bence iki özellikte 15 olabilir. Forumda yazanlar olmuş yine, topu ayağına dolaştıran bir oyuncu dar alanda Belhanda, geniş alanda Yasin Öztekin gibi bir dribbling yeteneği olan oyuncu ki tekniğin diğer özelliklere etkisini düşününce ne 15 tam ona göre bir değer.

Feghouli'nin sol ayağı yine 14'te kalmış; yazılanlar yine dikkate alınmamış anladığım kadarı ile. Sol ayağını çok iyi kullanmasını yansıtmamakta diretmek neden? 16 ya da 18 daha isabetli olacaktır sol ayağının tekniği de sağı gibi, çok isabetli şutlar çıkartabilen bir oyuncu olduğunu geçen sene göstermişti.

Ömer Bayram'ın pozisyonları düzeltilmiş sevindirici olarak ancak özellikleri beni hiç tatmin etmedi. En önemli değişiklik olarak bence Vizyon özelliği 9 çok az olmuş. Ligin istatistiksel olarakta 2.2 kilit pas atma oranı ile mevkiisinin başarılı bir oyuncusu ki dikine çok doğru açılara top oynuyor. 9 ile aldığı topu kullanma açılarını fazla kısıtlamışız gibi geldi bana. 11 daha uygun olurdu sanki. Buna ek olarak Karar Alma'sı da çok kötü bir oyuncu değil 9 çok az olmuş yine 12 daha isabetli olurdu. Basit oynaması gereken futbolun doğrularını doğru yaptığı için fark yarattı zaten 9 bunu kesinlikle yansıtmıyor net 11 ve ya 12 olmalı takım içi standartlar da düşünüldüğü zaman. Çeviklik'i 11'den 12'ye çıkabilir sanki. 10 olarak girilen Soğukkanlılık ve Konsantrasyon'dan da 11'e çekilse daha gerçekçi yansıtılabilirdi diye düşünüyorum. Pozisyondan kolay kolay kopan bir oyuncu değil ve soğukkanlı kararları ile öne çıkıyor dar alanda, tek sorunu kondisyonunu doğru harcayamayan ve her maçın 65'inden sonra oyundan yüksek fiziksel eforlu oyunu sebebi ile düşen bir oyuncu. Teknik olarakta küçümsendiğini düşünüyorum. Cesaret'te 14'ten 15'e çekilebilir. Mezzela olarak oynadığı maçlarda çok doğru pozisyon alarak pas araları yapıyordu bu nedenle de Önsezi'si 1 tık arttırılarak 11 olabilir. Belhanda bile 10 pozisyon alma 13 önsezi ile profili çıkıyor. Caner Erkin bile 14 önsezi alırken 12-13 alamayan Ömer bence eksik yansıtılmıştır. Bu defansif meziyetler de Ömer'in bir eksiği kesinlikle yok. 7 Pozisyon Alma 10 Önsezi ile 3 gömlek altı gibi göstermişiz. Yeni mevkiisine göre yargılanmalı bu özellikleri de. Sol bek için yetersiz belki evet ama Orta sahanın solunda pozisyon alma ve önsezi özellikleri 9-12 gibi duran bir oyuncu Ömer. Kağıt üzerindeki profil bence kendisini yansıtmamış. Ürkek davranılmış 28 yaşındaki bir oyuncunun kendini bulması yansıtılamamış. CA'sı daha artacak değil sonucta ilerleyen yıllarda PA'sını doldurmuş ve tam potansiyeline erişmişti ve ilk kez bu kadar göz önündeydi, kendini gösterdi. Her zaman söyledigim gibi bu bir oyun ve el korkak alıştırılmamalı, simülasyonu en gerçekçiye yaklaştırmak adına doğru analiz edilmeli diye düşünüyorum.

Adem Büyük gibi zıplama ve ilk kontrolleri ile dikkat çeken bir oyuncunun 13 olarak girilen ilk kontrolü ve 12 olarak girilen zıplaması büyük bir hayal kırıklığı yarattı bende. İlk Kontrolü 14 ve zıplaması da 14 olarak geliştirilebilir diye düşünüyorum.

Jesse'nin Dribbling 12 ve Teknik 11 olarak girilmiş. Dribbling 13'e çekilebilir.

Ali Yavuz Kol'un profili çok doğru yansıtılmış. Metehan'ı biraz daha iyi yansıtabilirmişiz altyapı nazarında. Emin Bayram'ın da girilmeyen özellikleri var diye gördüm en azından DC özellikleri 12-13 civarlarında girilebilirdi. Doğru pozisyon alması ve konsantrasyonu ile dikkat çekiyordu oynadığı maçlarda.

Fenerbahçe hakkında;

Vedat Muriç'in Tekniği nasıl 9 olabilir ? Şoka girdim görür görmez. Bu oyuncuyu Giresunspor'dan beri izleyip takip eden biri olarak hele hele geçen sene Rizespor'da yaptıklarını azıcık izlemiş olan bir kişi nasıl Teknik değerini 9 girer anlayamıyorum. Net 13-14 olması gereken bir özellik. Rezalet adeta. Bunun dışında potansiyeli arttırılmalıdır diye düşünüyorum. 150-155 CA'yı görecektir gerçek hayattaki üstüne koyması ile. Ekuban 14, Sörloth 12 -ki 14'e çıkmalıdır net /başarısız ingiliz araştırmacılarının göremediği bir başka detay- iken Vedat gibi top tekniği yüksek, top saklama yeteneği yüksek, vuruş tekniği yüksek ligi kasıp kavuran bir oyuncunun tekniği nasıl 9 girilir el insaf, göz var nizam var. 5 senedir izliyorum bu kadar komik bir değer göreceğim aklıma gelmezdi.

Ozan'ın Özel yetenek 9 olarak girilmiş 11 olabilir.

Tolga Ciğerci'nin topsuz arka direk koşuları atmasını sağlayan Hareketlenme özelliği 9'a çekilmiş; 12-13 civarında olması gerekirken. Anlamsız değişikliklerde bir ikincisi de burada gözüme çarptı.
    Bir tane milli takımda serbest vuruş golü attı diye 16'ya çekilmiş Deniz Türüç'ün serbest vuruş kullanma özelliği 14 olabilir. Köşe Vuruşları'nda bir tık artış ile 14 yansıtılabilir.

Hasan Ali yine günah keçisi. Dribbling 10 11'e, Uzaktan Şut 10'dan 12'ye çıkabilir. Özel Yetenek 9'a çıkabilir. Hareketlenme özelliği de 1 tık artabilir ve 12 olabilir.

Hocaların oyun istekleri ve oyunculardan yapmalarını istedikleri taktiksel beklentiler oyuncuları tanımlamamalı. Fenerbahçe de ne yazık ki bu yanılsama her sene oldugu gibi bu sene de yaşanmış.

Beşiktaş hakkında;

Vida'nın Work Rate 18, Teamwork 17, Önsezi 17 girilmiş. 3 özelliği de fazla abartı olmuş diye düşünüyorum. Hepsi 2 tık düşerse daha gerçekçi olacaktır ki bu sene ki istatiklere bakıldığı zaman görmek mümkün ki Vida ligdeki stoperler arasında en ortalama oyunculardan biri ve sürekli konsantrasyon hataları yapıp gollere sebep oluyor buna rağmen o özelliği de 15 girilmiş. Fazla abartılmış, istatikleri paylaşacagım ki sizlerde karsılastırma fırsatı bulun. İstatistiklere göre değerlendirilirse Önsezi özelliğinin 14-15 civarı olması gerektiği net görülecektir. Konsantrasyon'u da 14'e düşürülebilir. Top Kapma'sı da neye dayanarak 17 anlamış değilim. 16 olması daha isabetli olacaktır.

11 hafta sonunda en az 600dk oynamış stoperlerin 90dk başına savunma mücadelesi ve başarı oranları Beşiktaş'ın savunma hamlesi eksikliğinin Ruiz'den çok daha fazla Vida'dan doğduğunu gösteriyor. Bu arada Jailson'un elit grupta ve Hüseyin'in hacim lideri olmalarına dikkat

Victor Ruiz, oyun kurulumuna verdiği katkının ötesinde hava toplarında da Vida'dan yükü almış. Hacimleri eşit gibi olsa da, başarı yüzdeleri kabil-i kıyas değil. Vida bunda da geride kaldığında ikilide bir anlamı kalmıyor. Detay: Zanka bu metriklerde 18/19'dan 180 derece dönmüş

WyScout'un savunma metriklerinden anlamlı bulduğum sonuncusu interception (ben top kesme dedim; açıklamayı paylaştım aşağıda). Ruiz elit grupta; Vida vasatın alt tarafında. Poulain ve Abdennour (takımlarının karşıladığı top hacmi yüksek olduğundan) p90 hacimde lider.

Gerçeğe yaklaştırılmış bir Vida profili de 130-135 Ca arası düşüyor ki gayet normal.

Atiba'nın Top Kapma 12, Teknik 12 girilmiş. İki özellikte de 14'ü hayli hayli hak eden bir oyuncu kendisi. Özel Yetenek kesinlikle 6'dan fazla olmalı, 9-10 olabilir. Kararlılık 15 olabilir. Dayanıklılık neden 9 ? Eski bir 10 numara oluşunu her fırsatta gösterip sürpriz ceza alanı koşuları ve daha da önemlisi dar alandaki müthiş tekniğini sürekli gösteren bir oyuncu Atiba. Hala bu takımın bel kemiği. Doğru yansıtılmalı.

Bunlar dışında Beşiktaş araştırmasında gözüme çarpan bir şey olmadı.

Trabzonspor hakkında;

Sorloth Teknik 12'den 14'e çıkabilir; çok iyi top saklıyor; tekniğin etki ettiği diğer özellikleri de düşününce 14 tam onun değeri. Kafa vuruşu 15'ten 16'ya hatta 17'ye çıkabilir. Bitiricilik 14'ten 15'e çıkabilir. Hareketlenme 11'den net olarak arttırışa gidilmeli ve 14 düşünülmeli. Sürekli sağa sola deplase olup arkadşalarına yer açan, gerektiğinde alanı bulduğu zaman açık alanda da fazlasıyla etkili bir komple forvet. Vedat ile çok benzer tipte, çok iyi iki santrafor. Sığ bakış açılı düşük seviye İngiliz araştırmacılar kendisini iyi okuyamamışlar anlaşılan. Sogukkanlılık'ta 13'ten 14'e çekilebilir. Böylece daha gerçekçi bir Sorloth profili izlemiş oluruz.

Joao Pereira, Çirkeflik 20 biraz fazla olmuş 17-18 olabilir.

Sturridge, sakatlanma eğilimi 18 çok ağır olmuş sanki bir tık aşağı çekebiliriz ki top oynayabilsin. Psikolojikti büyük rahatsızlıkları fizikselden çok.

Obi Mikel'de biraz abartı geldi gözüme. Forma girmesi geç oldu biraz bu sezon ancak forma girdikten sonra tam olarak izleyemedim. Sene başında yavaş kalıyordu her anlamda. Artık daha bir takımın parçası gibi. Dikkatli gözle izleyen arkadaşlar daha yapıcı olabilirler.

Abdülkadir Parmak İlk Kontrol 15 çok olmuş 13-14 olabilir. Hareketlenme 10'dan 12'ye çıkarılabilir. Önsezi'de 10'dan 12'ye çıkarılabilir. Cesaret'te 10'dan 12'ye çıkarılabilir. Önemli Maçlardaki formu 20 çok abartı olmuş 16 daha isabetli olacaktır. Özel Yetenek 12 olabilir. İşbirliği 12'den 13'e çıkabilir. CA değişimine gerek yok.

Hosseini'nin istatiklere de bakınca ki izleyince bu sezon hamlelerinin zamanlamasında ve pozisyon almalarında çok başarılı oldugunu görmek mümkün. Pozisyon Alma 14'ten 15'e çıkabilir. Konsantrasyon'u da 10'dan 12'ye çıkabilir. Zıplama 12>13, Çeviklik 13>12 yapılabilir. 23 yaşındaki bir oyuncu için çok başarılı bir sezon geçiriyor kişisel olarak.

Abdurrahim Dursun'da çok potansiyelli gözüktü gözüme oynadıgı maçlarda. Kesinlikle profili düzeltilmeli. -7 PA girilebilir.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Hatayspor sezon sonunda yeni stadına taşınacak ama oyunda yansıtılmamış

emre demir, oyuna eklenmemiş

Artık oyunu sadece oynuyorum eskisi kadar güncel takip etmiyorum o yüzden daha önce konuşuldu mu ya da ben mi yanlış anladım bilmiyorum.
    sanırım bug buldum,çok uçuk bi oyuncuyu sadece maaş karşılığı kiralamaya çalışıp zorunlu madde ekleyip sonrasında kabul edildiğinde sözleşmeyi terkedederseniz oyuncu sadece kiralik olarak geliyor. Ama sıradan oyuncular değil kiralanması mümkün olmayan adamlar geliyor.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Mesaj Yetkileri