1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: FM 20 | Taktiksel Yardımlaşma Başlığı

Default FM 20 | Taktiksel Yardımlaşma Başlığı

Devam eden betada ve çıkacak full sürümde taktiksel konularımızı,sorularımızı ve görüş alışverişini bu konu altında yapalım ve birbirmize yardımcı olalım. İllaki kafasına bir şeyler takılan olur ve lütfen konumuzu canlı tutalım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

19 da ki taktikler 20 içinde geçerli diye okudum bazı sayfalarda zaten yeni seride taktiksel işleyiş ile alakalı da pek fazla değişiklik yok gibi yeni rol vs.

Bir tek gördüğüm ön tarafta ki kanat oyuncularına da Ters Ayaklı kanat oyuncusu rolü verebiliyoruz artık.

Mesela kanat forvette mantıken bu rolde ki gibi oyuncu ayağının ters kanadında topla içeri kat ediyor şut pas seçeneği artık o an hangisine uygun durumdaysa onu tercih ediyor bu kanat forvette de öyle bana pek bir farkı yok gibi geldi.

Quote Originally Posted by COLMAN20 View Post
    19 da ki taktikler 20 içinde geçerli diye okudum bazı sayfalarda zaten yeni seride taktiksel işleyiş ile alakalı da pek fazla değişiklik yok gibi yeni rol vs.

Bir tek gördüğüm ön tarafta ki kanat oyuncularına da Ters Ayaklı kanat oyuncusu rolü verebiliyoruz artık.

Mesela kanat forvette mantıken bu rolde ki gibi oyuncu ayağının ters kanadında topla içeri kat ediyor şut pas seçeneği artık o an hangisine uygun durumdaysa onu tercih ediyor bu kanat forvette de öyle bana pek bir farkı yok gibi geldi.
    Bana da pek farklı gelmiyor. Aradaki fark sanırım kanat forvet içe çeker şut atar,forveti üçler vs. Ters ayaklı da 18 köşesinden orta yapıyor işte tek farkları bu olabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

4 3 3 denemeleri de orta üçlüyü farklı oyun kurucu rollerinde kullanmayı düşünüyorum gezgin defansif ve ofansif rollerinde yani.
    Savunma konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Quote Originally Posted by COLMAN20 View Post
    4 3 3 denemeleri de orta üçlüyü farklı oyun kurucu rollerinde kullanmayı düşünüyorum gezgin defansif ve ofansif rollerinde yani.
    Savunma konusunda sıkıntı yaşar mıyım?
    Büyük ihtimalle yaşarsın. Üçüde top sendeyken ileri gideceği için rakip defansın atacağı bir uzun topla forvet oyuncuları stoperlerinle karşı karşıya kalacaktır. Bende 4-3-3 oynuyorum 2defansif destek,bir ofansif destek. Buna rağmen bazen kontra yiyorum. Birini savun yapmak zorunda kaldım ya da DM kullanacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Aslında genel taktiğim hep 4231 oynatmak istemişimdir.

Ajax hocası Ten Hag'ın oyun sistemi üzerine çok deneme yanılmalar yapıyordum. Misal bir yabancı site bu hocanın taktiğini yapmış Frenkie De Jong gizli Libero rölünde..

Tabi daha iyi anlaşılmam için Ajax'ı bir kaç maç izlemiş olmak lazım

Ben bu seride 3 5 2 kullanıyorum tiki taka veriyorum kenardaki bekler şahane işler cikariyorlar brescia livorno afs gibi kucuk takimlarda basarili oldum

Arkadaşlar selam. Forum eskisi kadar hareketli değil gördüğüm kadarıyla ama görüp yazan olur belki. CM 01/02'den beri oynadığım oyunu bırakma noktasına geldim. 2019 da sinir ediyordu ama 2020 artık son nokta oldu. Son kariyerimde ne yaparsam yapayım takım gol atamıyor. Kaldı ki kullandığım taktikle bir önceki kariyerde Standard Liege ile 3 yıl üst üste şampiyon oldum bol gol ile. 3 sene forvetim 30-40 gol arası atarak gol kralı oldu. Oradan Manu'ya gittim, 6 sezonda 3 lig 3 şl kazandım. Greenwood her sezon 40 gol üstü attı. Aynı zamanda kanatlardan da çok fazla katkı aldık.

Yeni kariyerde aynı taktikte dolaşmadığım takım kalmadı, her şey denememe rağmen hiçbirinde tutmuyor. TD'nin atakla ilgili görevi takımı pozisyona sokmaktır gerisini futbolcu halleder. Takım maç başına 8-10 %100'lük pozisyon yakalıyor, forvet ve kanatlar ya yavaşça kaleciye bırakıyor yada dışarıya atıyor. Championship'te değeri 15-20m olan forvet bile 25 maçta 1 gol attı. Bu arada kendi başarılı olan taktiğim dışında sırf denemek için internetten bulduğum başarılı olmuş 2-3 taktiği daha denedim, sonuç aynı. Oyuncular büyük oranda taktiğe uyuyor ama bir şey değişmiyor. Bununla ilgili net çözüm varsa yardımcı olun lütfen. Böyle devam ederse 2021, 20 yıldır seride oynamadığım ilk oyun olacak.

Mesaj Yetkileri