Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 53 sonuç

Konu: Turkish Super Patch 20 by Affluence

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Default Turkish Super Patch 20 by Affluence

Herkese selam arkadaşlar.

FM 2020 Amatör Ligler yamasını paylaşıyorum.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen emeğime saygı gösterin ve bu yamayı Türksportal'ın izni olmadan başka bir yerde paylaşmayın.

YAMANIN ÖZELLİKLERİ:

• Spor Toto Süper Lig
      • Para ödüllerini gerçeğe en yakın şeklinde değiştirdim (Bazılarına takımların kazançları fazla gelebilir...)
        • Takımlara hersene geçmiş şampiyonluk veriliyor. Örneğin Galatasaray bu sezon 70.000.000 tl sadece geçmiş şampiyonluk pirimi aldı.
        • Her kulübe ayakbastı parası olarak 37.000.000 tl.
        • Galibiyet ve beraberlik ödülleri değişti.
        • Sarı kart ve Kırmızı Kartta takımlara para cezası eklendi.
        • Lig sonu sıralama para ödülü eklendi.

• Spor Toro 1. Lig
    • TFF 2. lig
      • 21 yaş altı oyuncu oynatma para ödülü eklendi.

• TFF 3. Lig
      • Ligden çıkma ve ligden düşme gerçekçi şekilde düzenlendi. Önümüzdeki sezon 3 grup da 18'er takımlı.
      • Kadro kuralları gerçeğe uygun olarak düzenlendi.
      • Eksi puanlar eklendi.

• Spor Toto Bölgesel Amatör Lig
      • 11 Bölgesel Amatör Ligi eklendi.
        • Her takımın bölgesel ve il grupları ayarlandı. Takımlar her sene kendi BAL ve İllerinin liglerine yer alıyor.

• Ligden çıkma ve ligden (play-off & play-out) düşme mümkün olan en gerçekçi şekilde düzenlendi.
      • Disiplin kuralları gerçeğe uygun olarak düzenlendi.
      • Para ödülleri eklendi.
        • Federasyonun deplasman ve yol parası yardımı.

• Tüm takımların reputasyonları düzenlendi.

• Türkiye Süper Amatör Ligi
      • 81 İlin Süper Amatör Ligi eklendi
        • Her takımın bölgesel ve il grupları ayarlandı. Takımlar her sene kendi BAL ve İllerinin liglerine yer alıyor.

• Türkiye 1. Amatör Ligi
      • 62 İlin 1. Amatör Ligi eklendi

• U 19 Ligleri
      • TFF U 19 Gelişim Ligleri haricinde BAL'dan itibaren u 19 ligleri oluşturuldu.

LİNK: https://www.mediafire.com/file/0yb5o...uence.fmf/file

KURULUM:

1. İndirdiğiniz dosyayı ''C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\editor data'' içerisine atın.
    2. Yeni oyun kurarken Sağ üstte ''Veri Tabanı'' bölümünden ''Turkish Super Patch 19 by Affluence'' dosyasını işaretleyin.
    3. ''Gelişmiş Kurulum'dan'' Türkiye'yi ve istediğiniz ligleri seçin.
    4. ''Yönetilebilir takımlara oyuncu eklensin'' seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Her sene büyük bir heyecanla beklediğimiz yamayı tekrardan bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.

Ellerine sağlık.

Hocam elinize emeğinize sağlık, bu güzel çalışma için teşekkür ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Eyvallah👍. İyi eğlenceler.

elinize emeğinize sağlık hocam. oyuna başlamak için bu yamayı bekliyordum. teşekkürler

şimdi alınır oyun işte

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by affluence View Post
    Herkese selam arkadaşlar.

FM 2020 Amatör Ligler yamasını paylaşıyorum.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen emeğime saygı gösterin ve bu yamayı Türksportal'ın izni olmadan başka bir yerde paylaşmayın.

YAMANIN ÖZELLİKLERİ:

• Spor Toto Süper Lig
      • Para ödüllerini gerçeğe en yakın şeklinde değiştirdim (Bazılarına takımların kazançları fazla gelebilir...)
        • Takımlara hersene geçmiş şampiyonluk veriliyor. Örneğin Galatasaray bu sezon 70.000.000 tl sadece geçmiş şampiyonluk pirimi aldı.
        • Her kulübe ayakbastı parası olarak 37.000.000 tl.
        • Galibiyet ve beraberlik ödülleri değişti.
        • Sarı kart ve Kırmızı Kartta takımlara para cezası eklendi.
        • Lig sonu sıralama para ödülü eklendi.

• Spor Toro 1. Lig
    • TFF 2. lig

• TFF 3. Lig
      • Ligden çıkma ve ligden düşme gerçekçi şekilde düzenlendi. Önümüzdeki sezon 3 grup da 18'er takımlı.
      • Eksi puanlar eklendi.

• Spor Toto Bölgesel Amatör Lig
      • 11 Bölgesel Amatör Ligi eklendi.

• Ligden çıkma ve ligden (play-off & play-out) düşme mümkün olan en gerçekçi şekilde düzenlendi.
      • Para ödülleri eklendi.
        • Federasyonun deplasman ve yol parası yardımı.

• Türkiye Süper Amatör Ligi
      • 81 İlin Süper Amatör Ligi eklendi

• Türkiye 1. Amatör Ligi
      • 62 İlin 1. Amatör Ligi eklendi

• U 19 Ligleri
      • TFF U 19 Gelişim Ligleri haricinde BAL'dan itibaren u 19 ligleri oluşturuldu.

LİNK: https://www.mediafire.com/file/0yb5o...uence.fmf/file

KURULUM:

1. İndirdiğiniz dosyayı ''C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\editor data'' içerisine atın.
    2. Yeni oyun kurarken Sağ üstte ''Veri Tabanı'' bölümünden ''Turkish Super Patch 19 by Affluence'' dosyasını işaretleyin.
    3. ''Gelişmiş Kurulum'dan'' Türkiye'yi ve istediğiniz ligleri seçin.
    4. ''Yönetilebilir takımlara oyuncu eklensin'' seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.
    oncelikle eline emegine saglik. cok tesekkurler.

SI Games forumlarinda paylasilan guncellemeyle ayni guncelleme mi bu?

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Evet aynısı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul Takım:G.Saray

İndirelim. Teşekkürler

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

bunu indirmek için girmiştim foruma teşekkürler. birde bir sorum olacak. editore hakim olduğunuz için bilirsiniz diye düşünüyorum. ben istiyorum ki seçtiğim bir ligdeki takımlardan brezilya arjantin gibi genç yetenekler çıksın. bunu sağlamak için neler yapmalıyım

Quote Originally Posted by medievil View Post
    bunu indirmek için girmiştim foruma teşekkürler. birde bir sorum olacak. editore hakim olduğunuz için bilirsiniz diye düşünüyorum. ben istiyorum ki seçtiğim bir ligdeki takımlardan brezilya arjantin gibi genç yetenekler çıksın. bunu sağlamak için neler yapmalıyım

İyi günler, dediğinizi şu şekilde yapabilirsiniz oyun içi editör kullanıyorsanız, tesislerin seviyesini 15-20 aralığında yükseltip, regen çıkış tarihlerini beklemek olacak.

https://www.tff.org.tr/Resources/TFF...n-hususlar.pdf

@affluence Hocam iyi günler, bu linkte bazı husular var. Amatör klüpler için galibiyet-beraberlik pirimi göremedim. Kaynak olmadan büyümek çok zor oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Slm. Bölgesel Amatör kulüplerine galibiyet ve beraberlik para ödülü son 2 sezondur verilmiyor. Bunun yerine sezon başı 15.000 tl, deplasmanda her kilometre için 2.4₺, 133 kilometre ötesi deplasmanlar için 1.300₺ civarı konakmala ve hoca sözleşmesi için 7.500₺ civarı veriliyor. Süper amatör ve 1.amatör kulüplerine para ödülü verilmiyor. Sadece bazı yerel federasyonlar (örneğin istanbultff) bazen sezon başı belli para yardımı yapıyor. Bunun dışında her ilin veya bazı ilçelerin Amatör spor kulüpleri derneği var. Bunlar belediyeden aldığı yardımları lig seviyelerine göre kulüplere dağıtıyor. Yada bazı belediyeler direk amatör kulübe yardım yapıyor. Şimdi kim kime ne kadar para vermiş bunun bir kaydı yok. Bunu öğrenmek te zor olduğu için bu yamada süper ve 1. Amatör kulüplerinin sadece stad ve reklam geliri var...

Ayrıca bazı kulüplerin halı saha ve otopark gibi gelirleri de var. Bazı kulüpler her sezon gece düzenleyip yardım toplar mesela. Ama yine aynı noktaya geliyoruz. 2.500 tane kulüpten hangisinin ne geliri var bunları yapmak kolay değil malesef.

Son olarak amatör kulüplerin bütçesini etkileyen en önemli kaynak zengin başkan veya derneklerdir. Örneğin İstanbul Malatyaspor hersene hem yönetiminden hem de İstanbul'daki Malatyalılar'dan ciddi para toplar. Mesela Nişantaşıspor bir iş adamı tarafından satın alınmıştı ve her sene 1.000.000₺ kadro kurarlardı.

Hocam açıklama için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 2500 klübü oturup tek tek inceleyemezsiniz. Oyuncu satışı da yapmak çok zor, çoğu bedelsiz gidiyor. Artık işimiz sponsılara kaldı.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSİN

Eline sağlık hocam...

Usta, güncelleme var mı görünürde?

Eline sağlık

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by ESTetik View Post
    Usta, güncelleme var mı görünürde?
    Yama sorunsuz çalışıyor. O yüzden güncellemeye gerek yok. Belki ilerde u19 için güncellerim.

Öncelikle @affluence arkadaşımızın emeğine sağlık diyelim. çok detaylı ve sorunsuz bir yama olmuş.

ama benim iki sorum var:

1- yamayla beraber TR liglerinin seviyesi açısından baktığımızda süper ligten 1. amatöre kadar uzanan 7 kademe var. ancak bunların tamamını yüklediğimizde aslında 200'ün üstünde lig yüklemiş oluyoruz ve takvim çok ağır ilerliyor. çünkü amatör liglerde 81 ilin ligi ayrı ayrı yapıldığı için (illerin de kendi içinde gruplara ayrıldığını saymıyorum bile) aşırı yükleme yapmış oluyoruz. bu şekilde takvimi hızlı ilerletebilen kimse var mı merak ediyorum.

2- yamadan sonra oluşan bir problem var. altyapı takımlarının maçlarını altyapı sorumlusuna devretmeme rağmen oyun maçı benim kontrolüme bırakıyor. bunu bir türlü düzeltemedim. başına gelip de sorunu çözebilen var mı?

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by orcunkec View Post
    Öncelikle @affluence arkadaşımızın emeğine sağlık diyelim. çok detaylı ve sorunsuz bir yama olmuş.
    1- yamayla beraber TR liglerinin seviyesi açısından baktığımızda süper ligten 1. amatöre kadar uzanan 7 kademe var. ancak bunların tamamını yüklediğimizde aslında 200'ün üstünde lig yüklemiş oluyoruz ve takvim çok ağır ilerliyor. çünkü amatör liglerde 81 ilin ligi ayrı ayrı yapıldığı için (illerin de kendi içinde gruplara ayrıldığını saymıyorum bile) aşırı yükleme yapmış oluyoruz. bu şekilde takvimi hızlı ilerletebilen kimse var mı merak ediyorum.
    ben herhangi bir sorun yasamadim oyunu acip ilerlerken. cunku bunu zaten goze alman gerekiyor bu patch'i oynayabilmen icin. mesela her sene ingiltere 22.lig paketi yuklenir ve ben bunu da oynarim. onda da herhangi bir sikinti olmadi. sana tavsiyem eger amator kuluplerle baslayacaksan zaten diger ulke liglerini acmana gerek kalmiyor cunku yabanci transferi vs yok malum. o yuzden sana tavsiyem ilk basta turkiyeyle baslayip ne zaman ki takimi profesyonel yapip 1. ya da 2. lige getirirsin ondan sonra diger ulke liglerini acman. o zaman daha az kasma olacaktir.

Görüntüde göründüğü gibi Tff 3.ligde kasım ayından itibaren 3 ayda 2şer maç oynanırken daha sonraki aylarda 6 maç oynanıyor. İlk Resimde kırmızıyla belirttiğim maçlar ise 14 günde bir oynanıyor. Fikstürde bir sıkıntı var herhalde bir kontrol edebilir misin ?

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul

Merhaba. Öncelikle ellerine sağlık.

Karşılaştığım bir sorunu paylaşmak istiyorum. Amatör liglerde oyuncular Nisanda tatile çıkıyor fakat playoff maçları mayısta oynanıyor. Takımda oyuncu kalmadığı için de 18 yaş altı oyuncular ile doluyor kadro.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Hangi ligi oynuyorsun? Save dosyanı paylaşır mısın?

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul

Düzce 1. amatörden başlamıştım oyuna. Bu sorunla düzce süper amatöre çıktığım sene karşılaştım. Sonrasında ise dikkat etmedim açıkçası.

Save: https://www82.zippyshare.com/v/hDGQrRHC/file.html

Bir de assssdd diye bir lig görünüyor listede.

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by fyunkul View Post
    Düzce 1. amatörden başlamıştım oyuna. Bu sorunla düzce süper amatöre çıktığım sene karşılaştım. Sonrasında ise dikkat etmedim açıkçası.

Save: https://www82.zippyshare.com/v/hDGQrRHC/file.html

Bir de assssdd diye bir lig görünüyor listede.

Düzeltildi. Fakat yeniden indirip tekrardan oyun açman gerek malesef.

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Quote Originally Posted by affluence View Post
    Düzeltildi. Fakat yeniden indirip tekrardan oyun açman gerek malesef.
    Aynı linkten mi indirelim düzeltilen formatı yoksa farklı bir link paylaşacak mısınız ?

Nesil
    2008
    Yer
    mugla

Quote Originally Posted by GFBaTu_KhaN View Post
    Aynı linkten mi indirelim düzeltilen formatı yoksa farklı bir link paylaşacak mısınız ?
    Aynı linkten. Eskisi gibi farklı versiyonlar yapmıyorum. Aynı linki güncelliyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul

Teşekkürler. Eline sağlık.

29. Default

Son 2 maçımda toplam 6 kırmızı kart gördüm maç başına 3 tane problem olabilirmi usta acaba ?

Nesil
    2006
    Yer
    -

Teşekkürler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri