Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 78 sonuç

Konu: Din Bölümü Olsun

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Ya daha 'TürbaN' konusu açıldı ve herkes kendi fikirlerini söyleyince tartışma çıkıyor ister istemez. Bir de DİN konusu açılırsa, gerisini düşünemiyorum.

S-B-Z Misafir

[QUOTE=hurmet][QUOTE=şampiyon].ama böyle ikide bir benim karşıma çıkıpta yok sen şunumu kastediyorsun,yok polemik yaratma gibi laflarla çıkma.benim siyasi veya dini görüşüm sebebiyle beni sevmeyebilirsin.buna mecburda değilsin.ama ikide bir bu şekilde yaklaşımlarla geliyosun.bunu yapma bence.herkes senin gibi düşünmek zorunda değil.
    geçen akşam kilitlediğin konudan bahsediyorum açık yazayımda yine başka bişey söyleme.

polemik yaratmadememin sebebi üstü kapalı laf sokmaya çalışman desen ki açıkça böyle diyosun ama bu konularda var bende usturuplu b şekilde cevap veririm. ben burda utup seni sevmiyoum da demiyorum sin düşüncelerine saygı duyarım. Benim lafım üstü kapalı kouşmana. umarım anlatabilmişimdir. Senin siyasi ve dini görşün kendinedir beni ilgilendirmez
    bence bunun ne şekilde olduğunu ikimizde çok iyi biliyoruz.ama uzatmaya gerek yok.
    kısaca ben sadece burada değil başka yerdede hiçbir zaman polemik yaratmadım yaratmamda.sen o şekilde düşünüyosan orasını bilemem.ben fikirlerimi söylüyorum.edebiyat ve sinema kültürel aktivite olabilir ben buna birşey demedim.olmasında demedim.elbette olacak.dinde dünyadaki pek çok bilim adamı tarafından insanın en önemli ihtiyacı olarak nitelendirilmiştir.ve pekçok forumda böyle bir bölüm vardır.burada neden olmasın.
    eğer fm sitesinde bir amaç sapması olarak görülüyorsa buna sinema ve televizyon bölümleri,edebiyat bölümleride dahildir.o zaman sadece fm ile ilgili şeyler olsun başka bişey olmasın.bundan bu çıkıyor.

Nesil
    2005
    Yer
    Belli bir yerim yok adımd

bence şampiyon sonuna kadar haklı din bölümnü neden istemiyorsunuz şimdi bir fatihanın anlamını öğrenmek kötüde tvde bu akşam nerde ne var diye bakmak iyi öylemi ya brakın beyler bu saatten sonra bu içinde bulunduğumuz sitenin sadece bir fm sitesi olduğunu bana sitenin kurucusu gelse inandıramaz.
    neyse uzatmayalım bence kesinlikle olması gereken bir konu.......
    Bursasporlu Olmak Ayrıcalıktır...

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

"Din Bölümü olsun mu" konusunu, Din bölümü varmış gibi bir havaya soktuğunuzun gözlerden kaçmadığını belirteyim.

Site yönetiminin de kaygısı budur. İnsanları birbirinden, birbirlerine hakaret edecek, birbirlerinin kalbini kıracak kadar ayıracak sınıflandırmalara mahal verilmemelidir. Buna Fenerbahçeliliğin, Beşiktaşlılığın, Galatasaraylılığın da dahil edildiğini Spor Furumları'ndan takip edebilirsiniz.
    Kaldı ki ülkemizde Din, şüphesiz tutulan takımdan, desteklenen parti ve siyasi görüşden de daha hassas ve benimsenen bir olgu.
    Ama maşallah, bu bölüm olsun mu tartışmasında bile, ancak olsaydı vuku bulabilecek derecede tartışma çıkıyor.

Bir örnek vereyim, umarım Din konusunun büyüklüğünü daha rahat anlarsınız:

Mesela diyerek..

Futbol Forumu'ndan bir başlık: "A. Yıldırım transfere el koydu"
    Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Yıldırım futboldan ne anlar"

Din Forumu'ndan bir başlık: "Hz. Muhammed'in Ahlâkı"
    Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim"

Birinciye verilebilecek maksimum tepkiyi ve ikinciye verilecek maksimum tepkiyi hayal ederseniz, site yönetiminin olaya bakış açısını görürsünüz..
    "Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Mehmet (meddah) abiye katılıyorum, çok güzel bir örnek vermiş.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Futbol Forumu'ndan bir başlık: "A. Yıldırım transfere el koydu"
    Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Yıldırım futboldan ne anlar"

Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim"
    aman abicim sonra el kaide falan forumu bombalar allah korusun
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Del Piero_10 Misafir

Quote Originally Posted by Vieri
    aman abicim sonra el kaide falan forumu bombalar allah korusun
    peygamberimize biri saygısızlık yaparsa ona cevabı biz veririz

el kaide nereden çıktı?

Nesil
    2006
    Yer
    Football Manager 07/data/graphics

konu dafa fazla uzatılmadan kapanmalı!,açılmadan din bölümü bu kadar tratışma oldu ya açılınca?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nacizene müslümanlığını yaşamaya çalışan bir kişi olarak bu bölüme karşı çıktığımı (üzülerrek) belirtmek isterim..işte nedenleri..
    1. daha bölüm açılmadan tepkilere bakınız..
    2. mehmete katılıyorum hatta katılmakla kalmayıp
    Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim
    b şıkkına verilecek minumum tepkiyi hesaplıyorum(başta ben veririm)
    3. ve en büyük gerekçem..öyle yada böle Hz. Peygamber efendimize bilinçli yada bilinçsiz olarak,dolaylı yada direkt hakaret edilebileceğini düşünüyorum..ha savunmak mı eyvallah..ama hakaret edildikten sonra neye fayda ?
    4. son olarakta yarım doktor candan,yarım imam dinden eder derler..
    yarım yamalak bilgilerimizle din konuşmanın pek fayda getireceğini düşünmüyorum..münferit sohbet alanlarında kendimizce konuşabiliriz..ama hepinizin malumu bilinmeyen bir konuda yorum yapmak yanlışlıkla bizi şirke kadar götürür allah muhafaza..kimsenin günahına da girmeyelim..

nacizane fikirlerimdir..ama dinimize sahip çıkıldığını görmek beni ayrıca mutlu etti.belirtmeden geçmiyim..

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Dede'nin bahsettiği son yani 4 numaralı maddeki durum burada gerçekleşmezdi zira konuları onaylı yapacaktım ve konuları Ku'an ayetlerine veya diyanet onaylı kitaplarlara dayanmayanlar açılmayacaktı. Bu şekilde her önüne gelen her yarım yamalak bilgi sağdan soldan duydukları ile değil kur'an a ve din işleri yorumlarıyla öğreneceki.

Şimdi ben pazartesi günü açacaktım bu bölümü ama Dede'nin de belirttiği bu hususlar kafamda soru işareti oluşturuyor. Ancak butür insanlar hayatımızın her devreinde zaten var. Allah'ı saymayan, Muhammed'i peygamberi kabul etmeyen, dine Alllaha söven, vs...

Bu küçük insanların gelip burada birkaç ters kelime etmesi ne bizi dinimizden eder, ne Allah'ın varlığını yok eder, ne de Hz. Muhammed'in O'nun elçisi olduğu gerçeğini değiştirir...

Zaten buraya mesaj yazanların IP numaraları alınıyor, gerekirse kişiyi savcılığa vermekten çekinmeyiz.

Bir müddet daha düşünelim, sizlerin de yorumlarını alalım birleştirip kararımızı veririz...

Quote Originally Posted by DeDe
    nacizene müslümanlığını yaşamaya çalışan bir kişi olarak bu bölüme karşı çıktığımı (üzülerrek) belirtmek isterim..işte nedenleri..
    1. daha bölüm açılmadan tepkilere bakınız..
    2. mehmete katılıyorum hatta katılmakla kalmayıp
    Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim
    b şıkkına verilecek minumum tepkiyi hesaplıyorum(başta ben veririm)
    3. ve en büyük gerekçem..öyle yada böle Hz. Peygamber efendimize bilinçli yada bilinçsiz olarak,dolaylı yada direkt hakaret edilebileceğini düşünüyorum..ha savunmak mı eyvallah..ama hakaret edildikten sonra neye fayda ?
    4. son olarakta yarım doktor candan,yarım imam dinden eder derler..
    yarım yamalak bilgilerimizle din konuşmanın pek fayda getireceğini düşünmüyorum..münferit sohbet alanlarında kendimizce konuşabiliriz..ama hepinizin malumu bilinmeyen bir konuda yorum yapmak yanlışlıkla bizi şirke kadar götürür allah muhafaza..kimsenin günahına da girmeyelim..

nacizane fikirlerimdir..ama dinimize sahip çıkıldığını görmek beni ayrıca mutlu etti.belirtmeden geçmiyim..

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

din knusunun olması herkes için en hayırlısı.....

Din bölümü bence açılmalıdır. Böylece bilmediğimiz şeyleri öğrenebilir, paylaşımda bulunabiliriz.

Bunun yanı sıra, Allah'ı inkar edenleri saygıyla karşılıyorum; zira Allah'la onun arasında olan bir şeydir ve ben şahsen Allah'a edilen hakarete 'Allah ona gereken cevabı vereceğini bildiğimden' karışmam. Allah ile kul arasına girilmez. Allah'ı ve Muhammed'i inkar eden kişilere, biz her ne kadar sert çıksak da, sonuçta onların görüşünü değiştiremeyiz. Dinde zorlama yoktur. Bence din bölümü olmalıdır.

Del Piero_10 Misafir

forumda zart bölümü,zurt bölümü herşeyin bölümü varken

Din bölümüde bence kesinlikle olmalı

S-B-Z Misafir

volkan ilgin ve alakan için gerçekten teşekkür ediyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Del Piero_10
    forumda zart bölümü,zurt bölümü herşeyin bölümü varken

Din bölümüde bence kesinlikle olmalı
    şiit bölümlerimize öyle zart zurt deme bakiim

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

S-B-Z Misafir

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs
    şiit bölümlerimize öyle zart zurt deme bakiim

Din bölümünün bir sitede olması bence iyi bir şey çoğumuz karşı çıkmayız ben dahil,ama böyle resmi araştırma sitesinde olurmu bilmem.. yani kaç tane football manager araştırma forumlarında dini bölüm vardır..son karar adminlerindir açılırsa saygı duyar,bölümden maksimum faydalanırım..

admin arkadaşlar,

burda ilk olarak din bölümünü kurmak isteyecekler ondan sonrada bu sitede inan irticai faaliyet yapmaya çalışacaklar sonrada burda vatana ve millete ve bölünmez bütünlüğe aykırı şeyler konusulacak tamam diyelim birisi din bölümünü açtınız sonra kürt diye bir bölüm açmak isteyecekler dikkatli olalım allaha çok şükür hepimiz müslümanız ama burası bunun yeri değil arkadaşlar yapmayalım

Quote Originally Posted by şampiyon
    ahanda volkanda burdaymış ben seni oyunu türkçeleştiriyor diye biliyordum,arada uğruyosun demek bu iyiye işaret.fazla kapılma türkçeleştirecem diye kafayı sıyırır insan
    böyle bir bölüm açılırsa seve seve the imamı olurum neden olmasın
    bir kişiye bile faydamız dokunursa ne ala.ve ülkemizde bu sorun mevcut aslında.dini bilgi eksikliğinden kaynaklanan pek çok cinayet,tecavüz,hırsızlık ve benzeri olaylar var.
    bir müslümanın bilmesi gereken temel şeyleri yazıp bu konularda görüş alış verişinde bulunabiliriz.faydalı bi bölüm olacağına eminim.
    katılıyorum +1905

S-B-Z Misafir

Quote Originally Posted by Adana_UA
    katılıyorum +1905
    sağolasın.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

din bölümü olsun

uzun cümle yazmaya gerekyok bukadar
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Neden din bölümü olmasın ki. Bir insanın dinini bilmesinde ve dinini yaşamasından daha güzel ne olabilir. dikkatimi çekiyor bazı insanlar nedense dinini öğrenmekten o kadar çok korkuyorlar ki hiç bir anlam veremiyorum. Dinimizi öğrenelim-bilelim ondna sonra gereklerini yapmak-uygulamak herkesin kendisine kalır. Ayrıca dinini iyi bilen - iyi yaşayan birinin vatanın bütünlüğünü bozmakla - vatanı bölmekle bağdaştıran arkadaşıda Kınıyorum Uzun lafın kısası Forumumuzda DİN bölümü olmasını isterim. insanlar hem dini yükümlülüklerini öğrenirler hemde ahlakını geliştirirler...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

benim için bir sorun olmaz, eğer forum genelinde isteniyorsa hay hay.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

anket açın...

Quote Originally Posted by Aslan41
    ben bu siteyi sıcakkanlı üyelerden oluşduğu için eleştirilerimizin önerilerimizin dikkate alındığını düşündüğüm için bazı eleştirilerde bulunuyorum...(hiçbir kötü niyetim yoktur)
    aşağıdakide bunlardan biri....

bize sorarlar????
    senin dinin ne????
    biz :İSLAM deriz...
    peki dinimizi bizler ne kadar yayarız????
    bizler dinimize ne kadar saygı duyarız????
    bunu kime sorsak saygıda kusur etmeyiz der....

ben bu site sahiplerine soruyorum....
    bu site bir fm sitesidir..
    ancak bu sitede bir DİN ile ilgili sadece Dinimiz için özel bir bölüm olamaz mı???
    cevaplarınızı bekliyorum.....
    Küçükten mescit bölümü ile cami bölümüde ister misin?

Hmm. Aslında işin farklı boyutu da var. Forumun amacı; FM, Futbol ve Basketbol. Misyon bu, sanırım. Hadi geyik, teknoloji bölümleri de olabilir, o kadar alakasız değil. Fakat "Din" bölümü olursa, önümüzdeki günlerde başka bölümler de istenir ve iş çığrından çıkar. FM ve Spor forumu yerine, "Forum Sitesi" haline gelebilir. Bu da işin farklı bir boyutu. Bence Din bölümünün sakıncası yok, hatta açılsa iyi olur; ama adı üzerinde: Turksportal. Burası FM ve Spor forumu amacıyla kuruldu, yakında kendini tamamen foruma adamış sitelere dönerse, bence iyi olmaz. Tabi son söz adminlerin.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eGowiCh
    Hmm. Aslında işin farklı boyutu da var. Forumun amacı; FM, Futbol ve Basketbol. Misyon bu, sanırım. Hadi geyik, teknoloji bölümleri de olabilir, o kadar alakasız değil. Fakat "Din" bölümü olursa, önümüzdeki günlerde başka bölümler de istenir ve iş çığrından çıkar. FM ve Spor forumu yerine, "Forum Sitesi" haline gelebilir. Bu da işin farklı bir boyutu. Bence Din bölümünün sakıncası yok, hatta açılsa iyi olur; ama adı üzerinde: Turksportal. Burası FM ve Spor forumu amacıyla kuruldu, yakında kendini tamamen foruma adamış sitelere dönerse, bence iyi olmaz. Tabi son söz adminlerin.
    Aynenn ! Çok haklısın Olay bundan ibaret..

Quote Originally Posted by eGowiCh
    kardeş zaten sitede futbol da var diğer bölümler de var. Bknz:
    -----------------
    Sanat Rehberi
    Alt Forumlar:
    Sinema
    Televizyon
    Müzik
    ---------------
    Sohbet Alanı
    Sıcak Bir Sohbet Ortamına Davetlisiniz
    Alt Forumlar:
    Anket Alanı
    İlginç Videolar
    Mizah
    Oyunlar
    ----------------
    ve daha bir sürü konu. Bunların arasında Din bölümünün de olması siteyi kesinlikle amacı dışına çıkarmaz...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

ya din bölümü açılmasın diye düşünenler niye mesaj atıyoki eğer açılırsa hiç girmessiniz zaten yani sizi alakadar edicek bi durum yok
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Del Piero_10 Misafir

Quote Originally Posted by Nedvedmania
    ya din bölümü açılmasın diye düşünenler niye mesaj atıyoki eğer açılırsa hiç girmessiniz zaten yani sizi alakadar edicek bi durum yok
    olay bundan ibaret işte
    bu kadar basit

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri