Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 63 sonuç

Konu: Uyarı & Ceza Sistemi {Güncelleme: 07 Ağustos 2006}

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

O anlamda değil, uyarılacaksınız ama puan almadan demek istiyoruz. Puan almadan alınan uyarılar da 1/5 kuralına dahil değil...

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2006
    Yer
    fenerbahçe ruhu olan heryerde

kurallara uymak lazım

3. Default

kurallar çiğnenmek içindir ama biz turksportal sitemize football manager sitesine ihanet etmeyiz saygılarla

Futbol Genel kısmında fanatizm yaptığım gerekçesiyle bir yönetici arkadaşımız bana forum dışında bir yerde "Eğer 1-2 fanatik mesaj daha atarsan, Turksportal'dan atılacaksın" diye bir ithamda bulundu. İsim vermek istemiyorum.

Attığım her mesaj incelenebilir. Bunlar fanatizm değildir. Eğer yaptığımın adı fanatizm ise, tüm medya, basın ve spor yazarları da fanatizm yapıyor demektir. Tartışamayacak mıyız bazı konuları? Sert veya yumuşak... En sert tartışmalara girmeyi seviyorum. Böylelikle iyi bir tartışma ortamı oluyor ve konuyu enine boyuna tartışıyoruz. Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım? Örneğin, GS'nin ŞL kurası çekildi ve yorumlar başladı. Ben de GS'nin gruptan çıkamayacağını iddia ettim. Yönetici arkadaşların çoğu Galatasaraylı veya Beşiktaşlı, hiç olmadı Fenerbahçe düşmanı... Hemen sert cevaplar yazdılar. Ve fanatizm yaptığımı iddia edenler oldu. Toz kondurmuyorlar takımlarına. Bu mu sportmenlik?

Yönetici arkadaşın biri "1-2 mesaj daha yazınca atılacaksın" demesi, beni şaşırttı. Bildiğim kadarıyla puanlı veya puansız uyarı sistemi mevcut. %0 uyarım var, tıklıyorum o kısma ve hiçbir uyarı yok. Ama ben 1-2 mesaj daha yazarsam, atılacakmışım. Hem de sözlü veya yazılı uyarı almadığım halde! Uyarı sistemi süs değil sanırım... Bu yönetici arkadaşın tavrı hiç hoşuma gitmedi, böylesini görmedim. Arkasından konuşmak gibi oluyor belki şu an, ama bunu yazmaya mecburum. Aniden siteye girince atıldığımı görmek beni şoke eder. Aynı bu yönetici arkadaşın söylediği söz gibi...

Del Piero_10 Misafir

küfür yada çok ağır tahrik içeren mesaj atmadıktan sonra kimse birden atılmaz

bence yönetinin adını verseydin iyi olurdu kim kimmiş öğrenmek lazım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Egowich 'in siteden atılmaya yönelik mesajlar yazdığını düşünmüyorum. Fakat Fenerbahçe dışındaki rakip takımları küçümsüyor. Bunu her defasında da yapıyor. Ancak bunun yüzünden ''siteden atılacaksın'' da denilmez yani.. Uyarılır; daha sonra da siteden atılma boyutuna gelirse ise atılır..

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Quote Originally Posted by eGowiCh
    Futbol Genel kısmında fanatizm yaptığım gerekçesiyle bir yönetici arkadaşımız bana forum dışında bir yerde "Eğer 1-2 fanatik mesaj daha atarsan, Turksportal'dan atılacaksın" diye bir ithamda bulundu. İsim vermek istemiyorum.

Attığım her mesaj incelenebilir. Bunlar fanatizm değildir. Eğer yaptığımın adı fanatizm ise, tüm medya, basın ve spor yazarları da fanatizm yapıyor demektir. Tartışamayacak mıyız bazı konuları? Sert veya yumuşak... En sert tartışmalara girmeyi seviyorum. Böylelikle iyi bir tartışma ortamı oluyor ve konuyu enine boyuna tartışıyoruz. Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım? Örneğin, GS'nin ŞL kurası çekildi ve yorumlar başladı. Ben de GS'nin gruptan çıkamayacağını iddia ettim. Yönetici arkadaşların çoğu Galatasaraylı veya Beşiktaşlı, hiç olmadı Fenerbahçe düşmanı... Hemen sert cevaplar yazdılar. Ve fanatizm yaptığımı iddia edenler oldu. Toz kondurmuyorlar takımlarına. Bu mu sportmenlik?

Yönetici arkadaşın biri "1-2 mesaj daha yazınca atılacaksın" demesi, beni şaşırttı. Bildiğim kadarıyla puanlı veya puansız uyarı sistemi mevcut. %0 uyarım var, tıklıyorum o kısma ve hiçbir uyarı yok. Ama ben 1-2 mesaj daha yazarsam, atılacakmışım. Hem de sözlü veya yazılı uyarı almadığım halde! Uyarı sistemi süs değil sanırım... Bu yönetici arkadaşın tavrı hiç hoşuma gitmedi, böylesini görmedim. Arkasından konuşmak gibi oluyor belki şu an, ama bunu yazmaya mecburum. Aniden siteye girince atıldığımı görmek beni şoke eder. Aynı bu yönetici arkadaşın söylediği söz gibi...
    ne yapabilirizki??

S-B-Z Misafir

bu şekilde siteden atılma olayına karşıyım kendi adıma,seninle en çok tartışanlardan biride benim ama ben şahsen tasvip etmem böyle birşeyi.sonuçta herkes fikirlerini yazıyor burada ve ben yazdıklarında fanatizm olduğundan ziyade kendi takımına karşı yapılan şeylere gösterdiğin tepkiden yola çıkarak eleştirdim ve aynı şeyi senin yaptığını gördüm GS hakkında.ben buna kızdım.ama bence bu siteden atılmak için bir sebep değil.

Fanatizm yapmıyorum. Fenerbahçeli biri tabi ki kendi takımını savunur. Küçümseme de değil. GS gruptan çıkamayacağını düşüne düşüne, çıkar yazmam daha mı iyi olur? Yani fanatizm yapmamak için düşündüklerimi değil de, milletin düşündüklerini mi yazayım? Eğer benim yaptığım fanatizmse, yöneticilerden birinin forumda yaptığı fanatizmi de gösterebilirim. Yönetici de ben de aynı üslupta yazıyoruz, benimki fanatizm, onunki normal oluyor nedense...

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım?
    Bu sitede hiçbir yönetici kendi taraftarı olduğu takım aleyhine yazı yazıldı diye üyeyi uyarmaz, mesajını silmez, ya da uyarı puanı vermez... Bunun tam aksini olduğunu düşünüyorsanız herşeyden önce adminlere bildirmeniz gerekir...

Forumlarımızda yapılan sert tartışmalara içinde küfür, hakaret geçmediği sürece izin veriliyor. Bunu özellikle ben istiyorum, çünkü burası bir tartışma alanı ve herkes fikrini açıkca belli edecek ama fanatizm yapmadan, hakaret küfür etmeden...

Ama illa fanatizm yapmak için hakaret etmek de gerekmez... Karşı takımı küçümserseniz bu da fanatizme girer ve forumun havasını bir anda değiştirir. Biri bir cevap verir diğeri kendini tutamaz başka bir cevap verir uzar gider ve sonucunda da hiç hoş olmayan görüntüler çıkar ortaya...

Tartışın, size kimse tartışmayın demiyor. ben yönetici arkadşlara sürekli olarak "üyelere mümkün olduğunca töleranslı davranın" diye telkinde bulunuyorum ama bunun da karşılığını sizlerden görmek istiyorum...

Bir Galatasaraylının "Fener UEFA' da gruplara kalamaz", yada bir Fenerlinin "Galatasaray gruplardan çıkamaz" demesi kadar doğal birşey yoktur... Bu sizin düşüncenizdir buna saygı duymayanlar uyarılır siz değil... Ama bu sözleri öyle değil de şu şekilde yazarsanız: "Fener UEFA' da gruplara kalamaz inşallah", "Galatasaray gruplardan çıkamaz inşallah" ya da "Fener UEFA' da gruplardan çıkamasın", "Galatasaray gruplardan çıkamasın" işte biz buna müdehale ederiz. Çünkü bu düşüncesini belirtmekten öte fanatizme girer...

Son olarak da şunu belirteyim. Fanatizm yaptığı için uyarı almadan kimseyi atmıyoruz... Bunun için bir kota var ve bu kota dolunca o kişi sadece o alana giremiyor atılmıyor yanii.. Ve şunu da unutmayın haksız olduğunu düşünüdüğünüz uyarıları bir üst yöneticiye bildirebilir inceletebilirsiniz...

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Beni rahatlatan açıklama, teşekkürler Volkan abi. Fakat yönetici arkadaş işte, ne hikmetse, 1-2 mesaj kotan kaldı demek istedi, atılacağımı ima etti. Senin bu attığın bilgilendirme mesajı için sağolasın, çok mantıklı bir açıklama yazdın. Bahsi geçen yönetici de keşke senin gibi düşünse

Zaten bugün dediğinin benzeri yaşandı. Bir üye "Umarım her şey GS aleyhine olur" yazdı ve atıldı. Yöneticilerin ilgisi için teşekkürler, gereğini yaptılar ve attılar.

Hiçbir sözlü veya yazılı uyarı almama rağmen, böyle bir sözle karşılaşmam beni şaşırtmıştı Volkan abi. Ama senin bu yazın rahatlattı. İlgin için teşekkür ederim.

eGowiCh,
    Konuşma tarzın ve üslubun böyle bir platforma uygun değil bence mesela roberto carlos konusuna yazmışsın:Fenerbahçe bu adamı getiremiyosa ,beşiktaş nasıl getirsin bundan sonra alacağın tepkiye de razı olmasılısın bilmem anlatabildim mi?

Fenerbahçe'nin daha çok maddi imkanı olduğundan bu transferde BJK'den daha önce olduğunu söyledim orada. Bunu herkes söylüyor, sadece ben değil. Bu bir gerçek. Mesela şunu desem yine fanatiklik mi olur? :

Barcelona'nın alamadığı adamı Fenerbahçe nasıl alsın?
    Real Madrid'in alamadığı adamı Osasuna nasıl alsın?

S-B-Z Misafir

Fenerbahçe'nin daha çok maddi imkanı olduğundan bu transferde BJK'den daha önce olduğunu söyledim orada. Bunu herkes söylüyor, sadece ben değil. Bu bir gerçek. Mesela şunu desem yine fanatiklik mi olur? :

Barcelona'nın alamadığı adamı Fenerbahçe nasıl alsın?
    Real Madrid'in alamadığı adamı Osasuna nasıl alsın?
    chealsede tonla para var ama istediği her oyuncuyu alamıyor,herşey parayla bitmiyor.real madridle bütçen aynı olsun ronaldinho'yu,henry'i getir bakalım fenere getirebilirsen.
    fanatiklik değil ama saçmalık bence.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Bazen yöneticiler kararlarını verirken kendi renklerine bakıyor, sonra bizim renklere bakıyor.Ceza ona göre değişiyor

S-B-Z Misafir

Quote Originally Posted by senderson
    Bazen yöneticiler kararlarını verirken kendi renklerine bakıyor, sonra bizim renklere bakıyor.Ceza ona göre değişiyor
    hepsi değil ama bazıları yapabiliyor bunu

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

abi konuyla alakasız mesajlar yazma eğer amacın protesto ise bi başlık aç futbol bölümüne ayıp ama yapma böyle
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by asusesk22
    Sevgili arkadaslar biz ESKİŞEHİRSPOR taraftarları olarak ulusal basınının istanbul takımlarına olan uşaklıgını protesto etmek için 16.09. 2006 tarihinde baslayarak spor gazeteleri basta olmak uzere tum gazeteleri almıyarak tepkimiz ortaya koyucaz sizlerinde bize katılması en buyuk temennimiz
    abi çok saçma düşünüyonuz

hayırlı ve uğurlu olsun inşallah uyarız ve uyarlar

haksızlığa karşı çıkanlar gönderiliyor eğer bu siteden gezenti gibi bizi bu siteye bağımlı yapan biride gönderildiyse daha kimler gönderilmez.arkandayız gökhan asla yanlız yürümeyeceksin...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by senderson
    bu şekilde düşündüğün yöneticileri adminlere bildirirsen inceleriz. bu şekilde kimse kafasına göre karar veremez.

Quote Originally Posted by Asi ÇocUk_16
    haksızlığa karşı çıkanlar gönderiliyor eğer bu siteden gezenti gibi bizi bu siteye bağımlı yapan biride gönderildiyse daha kimler gönderilmez.arkandayız gökhan asla yanlız yürümeyeceksin...
    isterse 100bin kişiyi bağımlı yapsın kurallarımıza uymadıktan sonra kimseyi burada barındırmayız. Bunu beğenmeyen içinde kapı açık beğenmeyen gidebilir.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by Asi ÇocUk_16
    yürüyün be kim tutar. 4ç1s

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Quote Originally Posted by iori
    yürüyün be kim tutar. 4ç1s
    abi bu 4 çay 1 su ne?uzun zamandır kullanıyonda bi anlam veremedim
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

bize 4 çay, gidenede buz gibi bi su diyo galiba

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

ben diorum 4ç1s ne...Aydın abinin meşhur lafı

gündem forumu kaldırıldı mı ben mi göremedim

Del Piero_10 Misafir

Quote Originally Posted by bluepaw
    gündem forumu kaldırıldı mı ben mi göremedim
    uçmuş,gözlerin iyi

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

evet arkadaşlar kaldırdım çünkü orada bazı arkadaşlarımz gündemi tartışmak yerine siyasi tartışmalara giriyorlar. demekki böyle bir bölüm gereksizmiş.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

o zaman gündemle ilgili haberleri sohbette mi başlık açalım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri