Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Fm'yi Hızlandırmak

Hybrid View

Default Fm'yi Hızlandırmak

Arkadaşlar aklıma birşey geldi.Şimdi biz datayı small-huge diye falan ayarlıyoruz ya.Peki bunu en düşük hale nasıl getiririz?Yani very small.Acaba editörden kullanmadığımız oyuncuları silsek bunun bir yararı olur mu?Ve bu oyununun iyice hızlanması için ne yapmamız gerekiyor?Ben görev yöneticisindeki çok bellek kullananları kaldırıorum.Siz ne yapıyorsunuz?

Oyunu oynarken arka planda çalışan prg kaldırmak işe yarar bir çözüm,ama bana göre oyunun yavaşlığı directdraw motorun yetersizliğinden kaynaklanıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

ya arkadaş bence bu ii olmaz.Çünkü zaten database small olunca aradığımız oyuncuların bazıları çıkmıyor.Bide very small yada tiny yaparsak bu sefer kendi adamlarımız ruh olur. Hem zaten bu iş nasıl olacak ki oyunun kendi database sini değiştiremeyiz ki..
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Quote Originally Posted by efl_25
    ya arkadaş bence bu ii olmaz.Çünkü zaten database small olunca aradığımız oyuncuların bazıları çıkmıyor.Bide very small yada tiny yaparsak bu sefer kendi adamlarımız ruh olur. Hem zaten bu iş nasıl olacak ki oyunun kendi database sini değiştiremeyiz ki..
    Aslında değişir değişmesinde uğraşmaya değmez.

Eğer bir katkısı olucaksa oyun hızlanıcaksa ben uğraşırım.Sonuçta editorün içinde çok fazla HAVE NO CLUB CONTRACT var.Acaba bunun bir yolu yokmudur?Fm07'de bilgisayarlarımız iyice kasılcak ve oynama isteğimiz azalıcak.

Nesil
    2005
    Yer
    Kayısı Diyarı

Ya eğer bilgisayar özellikleri yeterince iyi ise bence buna gerek yok. Bence database de oyuncu silmenin bi katkısı olacağını sanmıyorum.

Quote Originally Posted by miharbi
    Ya eğer bilgisayar özellikleri yeterince iyi ise bence buna gerek yok. Bence database de oyuncu silmenin bi katkısı olacağını sanmıyorum.
    Dostum makinen dünyanın en manyak hızlı bilgisayarı olsun oyun yavaş inan bana,bu yavaşlıkta fixtür işlemleri değil açıkçası maça gideceğiniz gün taktik antreman v.s ekranlarına girdiğinizde inanılmaz bir kasılma oluyor save dosyalarını zaten anlatmaya gerek bile yok.

zaten bn 1-2 championship tecrubemde small yaptim database i igrenc bisi oluyor
    yani oyunu biraz daha yavas oynamak cok daha iyi bir durum

Bilmem bana katılıcakmısınız ama Sprts İnteractive görsel efektlere çok önem vermeye başladı.Efsane oyun olan CM 01/02'deki gibi değil artık oyun.Ve ben artık sıkılmaya başladım.2013 senesindeyim.İngiltere'nin 5 ligindeki bir takımla oynuyorum.Ve artık iyice yavaş herşey.FM07'de düşünemiyorum ben halimi saçımı başımı yolarım heralde.

S-B-Z Misafir

database deki oyuncuları silmenin hiç faydası olacağını sanmıyorum.çünkü oyunu asıl yavaşlatan bana göre seçili liglerde oynanan maçlar.en çok yavaşlama maçlar oynanırken oluyor ve arka plandada oynatsan bekleme süresi insanı çıldırtıyor.
    fm 07 de hız bakımından fm06 ile arasında bir fark olacağını sanmıyorum

FM oynarken arkada winamp, msn, media player gibi programları ve arka planda çalışan casusları kapatmalısın. Özellikle kendim denedim. 265 mb ram varmış benim oyun çok iyi fakat aynı anda msn, winamp ile birlikte çok kasıyordu. 512 mb ram daha taktırdım mükemmel hale geldi. 256 çıkarıp 512 daha takacağım o zaman 1024 mb olacak. böylece hızlandırabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

50 YTL'yi al cebine koy, bilgisayarcıya git, 256 DDR ram al sonra gel pcine tak. Fm böyle hızlanır. Sorun makine...

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

arkadaşım eğer makinanın ana kartı ddr ram desteklemiyorsa(mesela benimki) sd ram gerekir.Bunu da bulmak çok zor.Piyasada pek bulunmayan bir model.Ben çok aradım.Sonunda buldum.Şimdi 512sd ram,pentiUm III,1.0ghz ama eskiye göre bayağı fark var..............
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Ya arkadaşlar ben diyorum ki bende 2048 ram var oyun yavaş hala ram diyorsunuz ya.

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Quote Originally Posted by r_a_z_o_r
    Ya arkadaşlar ben diyorum ki bende 2048 ram var oyun yavaş hala ram diyorsunuz ya.
    yok abi haklısın da yinede yani eskiye gre hızlandı..

Quote Originally Posted by efl_25
    yok abi haklısın da yinede yani eskiye gre hızlandı..
    tamam dediğin doğru ama oyunun hızı beni tatmin etmiyor.

Elinizde varsa CM01/02'i yükleyin nasıl bir hızda çalışıyor görün?Ben golleri görmesemde olur.Öyle pitch falan arzum yok.Önemli olan antrenörlük yapabilmek.Ben Sigames bizi düşünüp birşeyler yapmak zorunda.

Abi sorun bilgisayarınızda bence

ya bnce sorun hem oyunda hem pc de yani oyun kasıyor yalan deil ama pc ninde ii olması lasım .. Ama Denedim qördüm pc ne kadar ii olursa oLsn oyun yine kasıor yaf

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

kardes o oyunun motoruyla alakalı deişiklik yapamayız!!!yine eskiden daha oludu...

bende kesinl,ikle kasmıyor 10 sezon ilerlesem bile aynı hızda.

Quote Originally Posted by hurmet
    bende kesinl,ikle kasmıyor 10 sezon ilerlesem bile aynı hızda.
    Valla merak ettim bildiğin bişey varsa paylaş bizimle sinir harbinden kurtulalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

nası oluyo abi bi anlat??

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

kardes senn pcde kesin sorun war!!!2048ram ile ucman lazım

Quote Originally Posted by alexx20fb
    kardes senn pcde kesin sorun war!!!2048ram ile ucman lazım
    sen ne diyon hacıya benim işim bu sen pcde sorun var diyorsun çok biliyorsan deneyimlerini paylaş bizimle.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

özelde paylasayım!!!

Quote Originally Posted by alexx20fb
    özelde paylasayım!!!
    gerek yok burda paylaş herkez öğrensin.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

sen bilirsin burda acıklamak uzun surebilir!!sonra konunun yeri deil

bu oyun hızlanmıyo arkadaş en iyisi sindiresindire oynamak

Quote Originally Posted by ugur060713
    bu oyun hızlanmıyo arkadaş en iyisi sindiresindire oynamak
    sana katılıyorum bende sindiremediğim için oynamıyorum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri