Arkadaşlar burda sizlere nasıl yüz paketi yapıldığı konusunda bilgi vereceğim. Böylelikle herkes kendi yüz paketlerini yapabilir.

Yüz Paketi yapmak için ilk önce bir oyuncu resmi ele alalım. Sonra bu resmi PhotoShop'ta açalım. Ve ben Luca Toni'nin resmini ele aldım. Resmi açtıktan sonra, ''Crop Tool '' aracını seçiyoruz. Şimdi resmi keseceğiz. Bu Face Pack'ı 140x180 boyutunda yapacağımız için, üst kısımda bulunan Width kutusuna 140, Height kutusuna ise 180 yazıyoruz ve resmi güzel bir biçimde, mouse'ın soluna basılı tutuyoruz ve olmasını istediğimiz kısmı yakalayınca enter'a basıyoruz.
Sonrasında IMAGE>IMAGE SIZE diyoruz ve resmin boyutunu 140x180 olarak değiştiriyoruz.

Şimdi çerçeve yapacağız. Bunun için ''Rectangular Marquee Tool '' aracını seçiyoruz. Resmin bütün etrafını kaplıyoruz .
Daha sonra EDİT>STROKE diyoruz. Burdan çerçeve için kendiniz ayar veriyorsunuz. Çerçevenin hangi renk olacağına, kalınlığını falan.. Mesela Width 5 desek, çerçeveyi de siyah yapsak; ortaya şöyle bir görüntü çıkıyor; .Yani işin bu kısmı tamamen size kalmış. Çerçevemizi de yaptık.. Şimdi resmi JPG formatında kaydediyoruz.

Şimdi oyuna giriyoruz ve Luca Toni'nin id numarısına bakacağız. Bunun için oyun ayarlarından id nolarının açık olması lazım. Baktığınızda, Toni'nin id numarasının ''4003'' olduğunu göreceksiniz ve bu numarayı bilgisayarınızdaki ismiyle değiştireceksiniz. Yani 4003 olarak kaydedeceksiniz.

Artık config yaratacaksınız. Bunun için elimde küçük bir program var, programı burdan indirebilirsiniz. Programı açtıktan sonra, resimde yazılı olan şeyleri yapacaksınız .

Resimdekileri yaptınız, GO dedikten sonra karşınıza çıkacak olan şeye TAMAM diyin ve EDİT XML diyerek kaydedin. Çoklu resimlerde bir tane kod fazladan çıkıyor, en alttaki oluyor zaten. Siz onu silmelisiniz. Herşey bu kadar! Şimdi de oyunun kurulu olduğu yerden DATA>GRAPHİCS>P!CTURES>PLAYERS alanına bu resmi atıyoruz. Kolay gelsin.. Keyifli Yüz Paketi Yapmanız Dileğiyle..

Anlamadığınız yer olursa, burdan bana sorabilirsiniz.