1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: [Türkçe FM 2006 v2.0] Çeviri Hataları, Gözden Kaçanlar

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Smile [Türkçe FM 2006 v2.0] Çeviri Hataları, Gözden Kaçanlar

Merhaba arkadaşlar,

Burada oyunda karşılaştığınız çeviri hatalarını yazmanızı istiyorum. Mesela:

• Haberin başlığı ile içeriği tumuyor
    • Haberde veya kelimenin içinde bir yerde garip bir şekilde kod görünüyor
    • Bu haberde ne denmek istediği hiç bir şekilde anlaşılmıyor (cümle düşüklüğü olabilir ama bunu değil haberin anlaşılıp anlaşılmamasına göre yazacaksınız)

Böyle bir kısıtlamaya gitmemin nedeni bazı arkadaşlarım "burası ingilizce kalmış", "cümle iyi ama böyle olsa daha iyi olur", "kişi, kulüp isimlerinin sonundaki ekler uyumsuz veya bitişik yazılmış" , "cümlenin yarısı çevrilmiş yarısı çevrilmemiş" gibi konuları açmaması

Çünkü bunları ben hali hazırda düzenliyorum, bunlara gerek yok, ama yukarıdaki 3 konuda burayı kullanabilirsiniz, böylece hem bu konu karman çorman olmamış olur hemde ben daha rahat yeni düzenlemeleri yapabilirim...

Ayrıca hatanın olduğu yerin ekran görüntüsünü buraya muhakkak ekleyiniz (yada tam metni noktası virgülüne buraya yazın). Aksi halde hatanın hangi cümlede geçtiğini bulmamız çok zor olur

Lütfen şurası Türkçe olmamış demeyin. Oyunda birçok yer Türkçedir ama Türkçe olmayan yerler de vardır. Sakatlıklar, lig, vatandaşlık, turnuva, kıta isimleri gibi alanlar VeriTabanına bağlıdır. Dil dosyasından düzenlenemediği için lütfen burada bunların niye Türkçeleştirilmediğini sormayın

Burası teşekkür veya sohbet alanı değildir. Lütfen sadece yukarıda verilen başlıkları yazın. Bu mesajlara da lütfen diğer üyelerimiz tarafından yorum yapılmasın. Hata belirten mesajlar tek mesaj altında birleştirilip diğer tüm mesajlarla birlikte silinecektir.

Oyunu Türkçeleştirememe veya yamanın çalışması ile ilgili sorunlarınızı Türkçe FM 2006 v2.x.x Yardım Rehberini okuduğunuz halde buradaki yönergelere göre çözememeniz durumunda Türkçe FM 2006 v2.0 ile Yaşadığınız Teknik Sorunlara yazın.

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Default Şuana Kadar Belirtilen Hatalar, Gözden Kaçanlar...

Quote Originally Posted by no-name-user
    kur'a yerine beraberlik olması gerekmiyor mu?

--------------------------------------------------------

Quote Originally Posted by sekopej

Quote Originally Posted by fmmert
    ss atamıorm ama cümle şöle
    yardımcınız size 12 galatasaray oyuncusunun 12 ay sonra biteceği uyarısını verdi.

Quote Originally Posted by VanDerSarper
    ilk başta üle seçerken macaristan yerine maceristan yazıyor ufak bir hata

Endonezya yerine Endenozya
    Malezya yerine Maleyza
    Brezilya yerine Brazilya yazılmış

abi ben hasan şaş ile sözleşme yenilerken

... ulübün .. diye yazıyorsu
    klubün yazacağına

Quote Originally Posted by sekopej
    Böyle bir şeyle karşılaştım. Yeterli kanıtınız yok diyor ama sonra ceza kaldırıldı diyor.

Quote Originally Posted by Kuvvetmira

Quote Originally Posted by Demre
    Çeviri sonrası iki tane Sri Lanka adında ülke var. Sierra Leone ismi Türkçeye çevrilirken Sıri Lanka yapılmış.
    Ülke isimleri çevirilerinde bi kaç hata daha var. İlk aklıma gelen Mongolia. Moğolistan olmalı.
    Yeni Kaledonya'nın(doğrusu bu) ismi de yanlış(aklıma gelmiyor).
    Bir de bir oyuncu ya da çalıştırıcı ekranında solda 'Personel' yerine 'Kişisel' yazması daha doğru olur galiba. 'Kontrat' yerine 'Sözleşme' de öyle olur kanısındayım.
    Kolay gelsin.

Quote Originally Posted by kuftikufti

Quote Originally Posted by kuzeyim
    xxx adlı oyuncu turksportal.net adlı basın kuruluşuna göre bu afternoon Trabzonspor takımı xxx maçında xxx takımı yendi. boyuncu en yüksek kalitede performance sergiledi.

Quote Originally Posted by fenerbahce_1907
    lehcistan yazıo liectestein yerine bide faroe adaları yerine faroya adaları yazıo bunlar gördüğüm kücğk hatalar

Ahanda abicim şöyle bişey buldum:
    http://img243.imageshack.us/img243/5653/hataay6.jpg

Quote Originally Posted by sarosilelyan View Post
    Şili nin ''colo colo'' takımının adı ''birleşmiş milletler'' olarak gözüküyo....

Attığınız mesajlar belirli aralıklarla diğer kullanıcıların da aynı hatayı yazmasını engellemek için tek mesaj altında toplanacaktır...[/CENTER]

Şili nin ''colo colo'' takımının adı ''birleşmiş milletler'' olarak gözüküyo....

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Şuana kadar belirtilen tüm değişiklikler yapıldı. FM 2007 için çıkarılacak versiyonla birlikte yeni bir konu açılacaktır.

Çevirideki hataları yazarak bizlere yardımcı olan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Mesaj Yetkileri