1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: PNG Formatında resim koymayın!

Nesil
    2006

Exclamation PNG Formatında resim koymayın!

Aslında ben bunu yönetimden değil bütün kullanıcılardan istiyorum genelde ss koyulduğu zaman format olarak resimleri lütfen jpeg veya jpg olarak kaydedin böylece boyutu azalıyor diğer formatlı bütün resimlerin özellikle interneti yavaş olan kişilerin resimlerinin açılması çok uzun sürüyor mesala şimdi png ile resim açmaya kalktım 3 dk aldı. Buna dikkat ederseniz sevinirim çünkü gerçekten çok fazla vakit kayboluyor.

Anlayışınız için sağ olun.
    Batuhan Önder

S-B-Z Misafir

evet güzel ve yerinde bir uyarı.ben buna özellikle dikkat ediyorum her zaman.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

zaten png yi niye kullanırlar anlamam(cidden)

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

evet batuhan haklısın....

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by senderson
    zaten png yi niye kullanırlar anlamam(cidden)
    E Photoshop'ta oynanmış resimler png olarak kaydoluyor.. Gerçi jpg olarakta kaydediliyor ama bilemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

yaw ben dediğinizi denedim. şöle bi sonuç çıktı ortaya.

bir resmi jpg olarak kaydettim. boyutuna baktım 25 kb.

aynı resmi png olarak kaydettim 22 kb.

Batuhanın dedikleriyle çelişmiyormu

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Boyutla alakası yok ya.. :S gif olarak kaydedince de baya bir azalıyor boyut..

Senderson, Mesela Paintte Kaydedilmek istenen İlk Format Bit .bmp Formatıdır.
    Gerçekten boyutlar büyük oluyor. Gif Veya Jpeg En az Boyutta Ortaya Çıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

gerçi beni ilgilendirmez ben png resim koyarım ama koydukarım forma olduğu için öyle olmak zorunda jpg forma olmuyo çünki. Ama az önce baktm hakaten çok zor açılıyo bi topicde

Nesil
    2006

Mesala geçen gün png kaydettim 2.3 mb ama jpeg olarak aynı resim 250 kb oldu.

kaliteli olsun istiyenler format olarak png yi seçiyolar... bazıları da bilmeyerekten...

batuhan ın dediği gibi arada yüksek bir miktarda fark olur.bir de limitli kullancıların kotasını dolmasını da sağlayabilir.bir tek resim değil heralde ama forumdaki bütün ekran görüntüleri vs. png olursa , her png bouyutunu ortalama 2,5 mb kabul edersek 100 görüntülemede 250 mb eder ve bence bu büyük bir rakam...

Nesil
    2006
    Yer
    Kayseri Takım:Kayseri

haklısın kardeş ii olmuyo

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aegnor Míriel
    kaliteli olsun istiyenler format olarak png yi seçiyolar... bazıları da bilmeyerekten...

batuhan ın dediği gibi arada yüksek bir miktarda fark olur.bir de limitli kullancıların kotasını dolmasını da sağlayabilir.bir tek resim değil heralde ama forumdaki bütün ekran görüntüleri vs. png olursa , her png bouyutunu ortalama 2,5 mb kabul edersek 100 görüntülemede 250 mb eder ve bence bu büyük bir rakam...
    Limitli ile ne alakası var? Sonuçta o resmi kaydetmiyoruz, bişey yapmıyoruz.. :S

Quote Originally Posted by WishbonE
    Limitli ile ne alakası var? Sonuçta o resmi kaydetmiyoruz, bişey yapmıyoruz.. :S
    Tam bilmiorm ama Bandwitch le alakalı olabilir

Quote Originally Posted by WishbonE
    internette gezinirken, girdigin bütün sayfalar en ince ayrintisina kadar sanal trafik olarak sayiliyor... bu da limitten kesiliyor...
    yani interneti sinirli olan birisi (mesela aylik 1 GB trafik hakki olan) günde ortalama 1-2 saat interneti acik tutarsa, bu 1 GB ona 1 ay yetmeyebilir...
    bu derdi az cekmedim
    deneyim konusuyo

Quote Originally Posted by Sileman
    internette gezinirken, girdigin bütün sayfalar en ince ayrintisina kadar sanal trafik olarak sayiliyor... bu da limitten kesiliyor...
    yani interneti sinirli olan birisi (mesela aylik 1 GB trafik hakki olan) günde ortalama 1-2 saat interneti acik tutarsa, bu 1 GB ona 1 ay yetmeyebilir...
    bu derdi az cekmedim
    deneyim konusuyo
    +1 kesinlikle katılıyorum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sileman
    bu derdi az cekmedim
    deneyim konusuyo
    Valla benim ne 1-2 saati; 15 saat açık ama böyle bir olaydan hiç başım yanmadı.

benim her ay başım yanıo

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

valla siteye koydgum tüm resimler jpg o yüzden sorun yok

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

bende hep jpg koyarım bundan sonra
    [SIGPIC][/SIGPIC]