Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Dövme yapmak İsteyen varmı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Default Dövme yapmak İsteyen varmı?

malzemeler..

1. Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
    2. Hint kınası
    3. Kürdan
    4. Koltuk altı kremi
    5. Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
    6. Dövme deseni
    7. STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam no problem

Şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..
    sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

Evet şimdi tek yapmanız gereken dövmenizin kurumasını beklemek.

Hem İslami kurallar dahilinde hem de gayet belli olan şık bir dövme yapmış olduk.
    Herkese kolay gelsin!
    (Alıntıdır..)

Ben denedim gayet güzel oluyo.. Ama daha iyisini yapabilmek için gerçekten çalışmak lazım.. Bide kına taşını kullanırsanız daha uzun süre vücutta kalıyo.. Ancak kına taşını suyla karıştırdıktan sonra koyun.. Yoksa tepkime vereceğinden derinizi yakabilir..

Yukarda belirttikleri gibi kıvam çok önemli.. Ben ilkinde tutturamadım ama sonrakilerde düzeldi biraz.. Bi de daha koyu bi renk için bi madde vardı.. R ile başlıyo annem sölemişti ama unuttum..

Dövme yaptırmak isteyenlerin çekindikleri konu ise İslami kurallara uygunluğu.. Bende çekiniyodum ama çekincek bişi yok baya bi araştırdım..

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Yaptıracak olsam dövmeciye giderim herhalde .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Vala gitmedim değil ama gitmemle geri dönmem bir oldu o kadar para veremem geçici dövme için

Evinde kendin yapabileceğin kadar kolay birşey değil herhalde d'mi? Yaptıracak olan dövmeci de yaptırmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by FenerBahceLi View Post
    Vala gitmedim değil ama gitmemle geri dönmem bir oldu o kadar para veremem geçici dövme için
    Sende kalıcı dövme yaptır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by cekochan View Post
    Evinde kendin yapabileceğin kadar kolay birşey değil herhalde d'mi? Yaptıracak olan dövmeci de yaptırmalı.
    İnan o kadar kolay bişi..

Quote Originally Posted by M@rmel@t View Post
    Sende kalıcı dövme yaptır.
    Kalıcı dövme yaptıranların çoğu memnun değil.. Yani ilerde değiştirmek istesen değişmiyo.. Sildirmek istesen o kadar para + çektiğin acılar da cabası..

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Dövme falan hiç işim olmaz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Bahçelievler

DÖvme Bizi Bozar

Quote Originally Posted by FenerBahceLi View Post
    (Alıntıdır..)

Dövme yaptırmak isteyenlerin çekindikleri konu ise İslami kurallara uygunluğu.. Bende çekiniyodum ama çekincek bişi yok baya bi araştırdım..
    Bu konu hakkinda benimde cekingenligim var,dövme yaptirmayi cok istiyorum ama sirf bu nedenden dolayi yaptiramiyorum.Bu konu hakkinda bilgilendirirsen bizi sevinirim ? Gecici dövmede de ayni durum mevcut mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

zaten geçici dövme uzun sürmüyor ozamana kadar islami kurallara uymasanda olur ben 4 senedir uymuyorum ama geçisi dövmeden sanırım birşey olmaz kınadan farkı yok çünkü kınadan olmuyorsa ondanda olmaz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben yaptırmıştım geçen sene hint kınasıyla 3 haftada geçti Karizmatik duruyo öneririm

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

İslami olarak bir sakıncası yoktur ama kalıcı dövmenin.

Kalıcı dövme derinin altına işlenerek yapılır bu yüzden sakıncası yoktur .

Geçici dövme ise derinin üstüne yapıldığı için müslümanlıkta günah olarak adlandırılır.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Döwme Yaptırcaksanız Kendi adınızı Yada Sevdiginiz Birisinin Adını Kolunuza Japonca Yazdrın
    2 Senedir Yaptırıyorum yazLarı Etkilenmicek kız Yok :P

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

ben silindikçe hep che guavara dövmesi yaptırırım herkeste kalıcı dövme olarak biliyor

İslami olarak bir sakıncası yoktur ama kalıcı dövmenin.

Kalıcı dövme derinin altına işlenerek yapılır bu yüzden sakıncası yoktur .

Geçici dövme ise derinin üstüne yapıldığı için müslümanlıkta günah olarak adlandırılır.
    Duyduguma göre eger dövmen varsa,abdest alsan bile kabul sayilmiyormus abdestin.Bu konu hakkinda bi bilgin var mi ?

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Duyduguma göre eger dövmen varsa,abdest alsan bile kabul sayilmiyormus abdestin.Bu konu hakkinda bi bilgin var mi ?
    Ben öyle bişey duymadımda muhtemelen bu yüzdendir.

Ama kalıcı yaptırırsan bir sorun olmaz.

Valla benim duyduguma göre kalici da olsa,gecici de olsa,dövme oldugu sürece abdestin kabul edilmiyormus

Bu yüzden kalici dövme yaptirmak istedigim halde yaptiramiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Valla benim duyduguma göre kalici da olsa,gecici de olsa,dövme oldugu sürece abdestin kabul edilmiyormus

Bu yüzden kalici dövme yaptirmak istedigim halde yaptiramiyorum
    Sonuçta bunların hepsi söylenti , doğruluğu kesin olmayan şeyler. Bence yaptırmak istiyosan 1 dk durma derim .

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Sonuçta bunların hepsi söylenti , doğruluğu kesin olmayan şeyler. Bence yaptırmak istiyosan 1 dk durma derim .

bizim dincide diyordu sakın yaptırmayın dövme yoksa ömür boyu cenabet cenabet gezersiniz diye

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by saruman16 View Post
    bizim dincide diyordu sakın yaptırmayın dövme yoksa ömür boyu cenabet cenabet gezersiniz diye
    Adı üstünde dinci

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by saruman16 View Post
    kibar ol biraz

ben şuan 48 kilo olmuşum kollarım filan iskeletin kolları gibi ideal kiloma geleyim kezmanın kollarındakiler gibi bişey yazdırmayı düşünüyorum

Dövmenin islam dinince haram - günah olduğunu ya da dövme yaptıran kişinin abdesti olmayacağını söylerler. Dövmenin abdest konusunda bir sorun teşkil etmediğini çok açık ve net bir şekilde belirtebiliriz. Çünkü; dövme derinin dışına değil, içine yapıldığından, abdeste, gusle ve ibâdete mâni teşkil etmez. Çünkü abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını yıkamaktır. Dövmenin islam dinince haram - günah olma konusunda Prof. Dr. Süleyman ATEŞ'in daha önceden Vatan gazetesinde yayınlanan köşesinde bir okurunun sorusuna cevap vererek yanıtlamıştır, şöyle ki:

" Dövme Kuran'da geçmiyor. Bunun günah olup olmadığını nasıl öğreneceğim ? yada bunu günah olduğu nerede yazıyor ? Eğer bunu kötü amaçla yaptırmadıysam, bundan sonra namazıma Kuran okumaya devam edemeyecek miyim ? İnsanların bu konuda yanıldıklarını nasıl anlatacağım ?

Prof. Dr. Süleyman ATEŞ;
    Dövme Kuran'da geçmez. Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi oldu belirtilir. İşte bu doğalı değiştirme konusunda Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır. Tefsirciler, Nisa süresindeki bu ayeti açıklarken bazı Hadis'ler ( Peygamber'e nispet edilen sözler ) aktarırlar.

Bu rivayetlerden birinde Hz. Peygamber'in Kaşlarını inceltene, yüzünün kıllarını çekene, Dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir. Fakat bu, bir kişinin rivayetidir. Gerçekten Peygamber'in Böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum. Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır. Kuranda Peygamber'de insanları süslenmeye, güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek, kaşlarını inceltmek kadınların vaz geçemeyeceği Bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme İslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz.

İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. İşte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

Bunu ögrendigim cok iyi oldu,valla rahatladim 1 ay gibi bir süre icerisinde dövme yaptiracagim,kalici

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İsLam kuraLLarı ortadadır.Konuyu saptırmak gibi oLmayayım ama GüsuL abdestinin özeLLikLerinde yazar.O yüzden KaLıcı dövme yaptıranLarın güsuL abdestLeri kabuL oLunmaz.Sonradan çıkma iLahiyatçıLarın dedikLerine de inanmayın.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Sivas

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    İsLam kuraLLarı ortadadır.Konuyu saptırmak gibi oLmayayım ama GüsuL abdestinin özeLLikLerinde yazar.O yüzden KaLıcı dövme yaptıranLarın güsuL abdestLeri kabuL oLunmaz.Sonradan çıkma iLahiyatçıLarın dedikLerine de inanmayın.

evet hayrettin abiye katılıyorum kalıcı dövme abdest almaya engel.pis pis dolaşmayın sonra

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benimde bildiğim kalıcı dövmenin abdest için bir sorun teşkil etmediğidir.
    Geçici dövme abdest için sorundur çünkü derinin üstüne yapılıyor. tabi bu benim bildiğim doğrusu başka olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Quote Originally Posted by mista7fb View Post
    Benimde bildiğim kalıcı dövmenin abdest için bir sorun teşkil etmediğidir.
    Geçici dövme abdest için sorundur çünkü derinin üstüne yapılıyor. tabi bu benim bildiğim doğrusu başka olabilir.
    Bende bu şekilde biliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Ümraniye

Arkadaşlar derinin altına su girmediği için kalıcı dövmede abdest kabul olunmaz.İlla yaptıracaksanız geçici yaptırabilirsiniz diye biliyorum ben.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

askere gitmeden önce kalıcı dövme yaptırmayın derim kötü olabilir.Ama bu dövmeyi yaptıracağınız yere bağlı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ya siz en iyisi yaptırmayın ya

gusül abdesti kabul olmuyorsa hele sakın yaptırmayın

ben sırf çekindiğim için yaptırmıyorum

benim bildiğim abdestlerin kabul olmuyormuymuş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende askerden döndükten sonra koluma yaptırmayı düşünüyorum.Bakalım...
    FM Gazetesi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri