1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: ''topu topu 20bin Atatürkçü var'' saçmalığına karşı yanıtımız hedef 65 MİLYON

Nesil
    2006
    Yer
    republic of fenerbahçe

Default ''topu topu 20bin Atatürkçü var'' saçmalığına karşı yanıtımız hedef 65 MİLYON

''Kaç kişiyiz biz?

Nicedir bu sorunun yanıtını arıyorum.
    Kendi içimde...
    Aslında bu sorunun yanıtı, bize kimin sonuca ulaşacağını da gösteriyor.
    Belki de herkesin kafasındaki yegane soru bu.
    "Biz kaç kişiyiz?"
    Hatta sormaya devam ediyorum:
    Çoğunluk muyuz?
    Yoksa artık az mı kaldı bizden ?
    Devir değişti mi ?
    Ülke bizim gibi düşünenlerden kurtulacak mı?
    Ben çoğunlukta hatta çok, çok ,çok çoğunlukta olduğumuzu düşünenlerdenim.
    Çünkü neden hükümet olunmasına rağmen iktidar olamayanların en iyi açıklaması budur.
    Giderayak başlayan gerginliğin,bu sinirin,basit hadiseler karşısında bile gösterilen aşırı tepkilerin sebebi de budur.
    Ben kendi içimde bu soruların yanıtları ile bir açıklama yaratmaya çalışırken ancak henüz yazmazken sağolsun küfürbaz bir okuyucumuz beni kendime getirdi.
    Daha öncede söylediğim gibi küfür içerikli yorumları siteye taşımamaya özen gösteriyoruz.Küfürün hedefi kim olursa olsun.
    Ancak bu saygıdeğer (!) yorumcumuzun cinsel içerikli isteklerini sıraladığı görüşleri haricinde ciddiye alınacak bir sorusu vardı.
    "Siz kaç kişisiniz?"
    Demek ki yalnız değildim.
    Küfürleri ayıkladıktan sonra en hafifinden şöyle diyordu bu sevgili (!)okuyucumuz:
    "Yazılarınıza başladığınızdan beri takip ediyorum,ama şöyle bir hesapladım,toplam 20 bin kişi bile yok saçmaladığınız yazılarınızı okuyan"
    Saçlayıp saçmalamadığımın takdiri bir yana ,evet şimdi bu soruyu ben de sormak istiyorum.
    "Biz kaç kişiyiz?"
    Türkiye de Atatürkçüyüm diyecek,laik, demokratik, cumhuriyet ilkelerini savunacak,kaç kişi var?
    Gerçekten iddia edildiği gibi az mı sayımız?
    Gerçekten biz geri kafalı mı kaldık?
    Bir zamanlar yedi düvele meydan okuyan ve ilmi hür ,irfanı hür nesiller yetiştirmek isteyen,yaptığı mücadele ile tüm dünyada, Mısır'dan Hindistan'a ezilmiş toplumlara umut ışığı olan bu devrimin çocukları artık nesiller içinde kayıp mı oldu?
    Atatürk devriminin sonunu mu yaşıyoruz?
    Yoksa karşı devrim isteği içindekiler kuvvet uygulayarak,psikolojik savaş yöntemleri ile safları mı dağıtmaya çalışıyor?
    İnancımızı ,devrimi tazeleme ihtiyacı içinde miyiz?
    Yoksa baskı altında çözülecek miyiz?
    Bu saygıdeğer (!) okuyucumuz beni yeniden bu soruları sormaya, yanıtlarını aramaya sürükledi.
    Çünkü açıkçası bu siyasetin kısa,orta ve uzun dönemde farklı sonuçları olacağını düşünenlerdenim.
    Kısa dönemde sevinenlerin orta ve uzun vadede yeniden hüsrana uğrayabileceğinden endişeliyim.
    Çünkü ihtiyacın yalnızca bir iktidar değişikliği değil, bir anlayış değişikliği olduğunu düşünenlerdenim.
    Çünkü hükümetin yeni sahiplerinin eski alışkanlıkları sürdürmeyecek,yeni bir zihniyet ama gerçekten yeni bir zihniyet ile görev yapmak zorunda olduklarına inanıyorum.
    Çünkü gerçek değişim yaşanmazsa, hükümetin değişmesinin aslında hiçbir şeyi değiştirmeyeceğine,bir sonraki raunda kadar kuvvet toplanmasına yarayacağına inanıyorum.
    Türkiye'nin ikinci bir karşı devrim girişimine artık tahammülü yok diye düşünüyorum.
    Çünkü eski Türkiye'nin artık üzerindeki tozu silkeleyip,devrimin tazeleyen gömleğini giymesi gerektiğine,eskittiği,yıprattığı,kötüye kullandığı tüm erdemlerine hakettiği saygıyı göstererek yepyeni,taptaze,güçlü,kararlı bir kaptanlıkla istim basması gerektiğine inanıyorum.
    İşte bu yüzden inancımızı tazelememiz gerek.
    İşte bu yüzden ne çok olduğumuzu anlamamız gerek.
    Ben bana küfür ederek ben ve benim gibileri karamsarlığa sürüklemeye çalışan ve gerçekten,gerçekte ne düşündüğünü anlayamadığım,neye inandığını çözemediğim,neden gerçekleri görmekten kaçtığını bilemediğim bu zihniyete bir yanıt verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Bu yazının okunma sayısı belki onlara en iyi yanıt olacaktır.
    Cumhuriyet çocuklarının sayısını belirleyecek kişi elbette ne o okuyucu, nede benim yazılarımın okunma hiti.
    Ancak sizden ricam bu yazının çok okunmasını sağlayın.
    Sayımızın ne kadar olduğunu düşünüyorsanız o kadar okunmasını sağlayın.
    20 bin mi 50 bin mi 100 bin mi yoksa altmış milyon muyuz herkes görsün.
    Her bir hit saflarımıza çakılan bir çivi gibi maneviyatımızı kuvvetlendirecek.
    Her bir hit buradan yola çıkıp, Türkiye'yi yenilemek isteyen milyonlara kuvvet verecek.
    Buradan size çağrıda bulunuyorum.
    Bu yazının azaldığımızı düşünenlere bir yanıt olmasını sağlayın.
    Sayımızın ne çok olduğunu gösterin.
    İnanıyor ,bekliyorum''

Kerimcan KAMAL

>>Bir Kanaltürk yazarinin
    >>ATATÜRKÇÜLÜK'le ilgili yazisina bölücü okur
    >>Tarafindan "topu topu 20bin Atatürkçü var"
    >>diyerek tepki (!) gösterilmis.Lütfen asagidaki linke
    >>tiklayin ve gerçekte kaç kisi oldugumuzu Ispatlayalim.
    >>amaç 60 milyona ulasmak!

http://www.kanalturk.com.tr/yazar.php?yazarlar_id=25

>> Bizde Türksportal ailesi olarak tepkilerimizi yorumlarımızla gösterelim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

evet bu önemli bi konu yazıyı tam okumadım kim top topu 20000 atatürkçü var demiş

Nesil
    2006
    Yer
    republic of fenerbahçe

yazara bir okuru yazmış böle kim olduğunu bilmiyorum yani yazısında kimliğini açıklamamış yazar o kişinin

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

oy verecektişm ama sonradan hatırladım ki;
    BU KONU ZATEN VARDI

Nesil
    2006
    Yer
    republic of fenerbahçe

atatürk köşesinde aradım böyle bir konu açılmışmı diye ama öle bişi bulamadım bu konunun yeri burası başka nereyi arayacaktımki.

Kim uydurmuş bunu 20 bin diye yahu ortalıkta rezil kaynıyor kim uydurduysa bunu o kişi iyice açsın gözlerini..yalnız şu bir gerçek bu ülkede ne kadar çok vatansever varsa bir o kadar çok düşman,vatan haini var ne yazıkki

Nesil
    2006
    Yer
    Kadifekale

bende bir atatürkçü olarak böyle saçma düşünceli insanları içimizdede barındırmamalıyız biz birbirimizi kollarsak ülkemizde böyle sakil düşünceli insanlar kalmaz. biz 70 milyonuz
    100.yıl önce doğdu şanlı efsane...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu konu daha önceden açılmıştı diye hatırlıyorum bende. Çünkü 1 ay öncemiydi neydi burdan aldığım bir haber doğrultusunda bu yazıyı 10larca arkadaşımın mailine yollamıştım. Ama olsun. Önemli bir konu

Bize 20.000 kişiler diyenler utansın. Zaten şimdiden utanmışlardır. 21.251.191 defa okunmuş bu konu. Tabiiki buda az. Ancak şimdilik onu diyen kişilere bir ders olur. Gün geçtikçe dahada çok kişinin bu konuyu görüntüleyeceğinden ve kısa sürede 70.000.000 'a da ulaşacağımız hatta geçeceğimize inanıyorum.
    ...Eğer mücadele ettiğin noktaya varmayı ummuyorsan, mücadele edemezsin...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

20000 kişimi hangi terbiyesiz uydurmus bunu biz 70 milyonuz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bazı kişiler geçmişini unutup, geçmişinde kendisinin ÖZGÜRCE konuşabilmesini sağlayan kişiye hakaret ediyor. Gerçekten yazık
    ...Eğer mücadele ettiğin noktaya varmayı ummuyorsan, mücadele edemezsin...

Mesaj Yetkileri