Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 338 sonuç

Konu: [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    ayrıca favori kişi olarak 87’li kardeşi Gonzalo eklenmeli, kardeşi Real Madrid forması giyiyor
    O zaman kardeşinin bize gelme şansı dahada artar oyunda.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Şemsicim burası sohbet alanı değil, araştırma bölümü yahu
    Tamam özür dilerim Coşkun abi.

birde Federico Higuain için Beşiktaş araştırmacıları özelliklerinde değişiklik yapamaz diye biliyorum ben.Önceki takımının araştırmacıları özelliklerini girmeyecek mi Db'ye?
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aaaaa artık yeter parayı bulan azıtıyor 35 kişilik kadro olmaz biri bu insanlara futbol öğretsin şu kadroya bakın allah aşkına

rüştü hakan (kale iyi)

sağ bek serdar ali tandoğan (sağ bekte iyi)

stoperler gökhan zan ibrahim toraman diatta ibrahim kaş baki mercimek mustafa doğan bune beeee 1 stoper mevkiine 3 kişi bunların 3 ü key player biri yedek 2 as takım oyuncusu yuh hangi birini oynatacaksın almadan önce düşünsene baki mercimeğin futbol hayatını bitireceğini düşünsene ibrahim kaşı bitireceğini düşünsene kulübeye yabancı aldığını düşünsene
    sol bekler ibrahim üzülmez mehmet sedef (iyi)
    2 mc - cisse koray serdar özkan fahri (burasıda iyi)
    amr mehmet yozgatlı burak akdiş (ikiside as adam)
    aml tello ibrahim akın aydın (aydın kiralanmalı)
    amc delgado ricardinho higuin (ya bu kadar salaklık olmaz artık ya hangi birini oynatıcan 3 üde key player
    st bobo nobre batuhan

her teknik adamın bildiği ama bizim türk teknik adamlara öğretmediği birşeyy var kadro laçkalığına bayılıyorlar ondan sonra daha ilk sheriff maçından tutunda 5 maçtır sahaya farklı ilk onbirle çıkan bir beşiktaş vallahi yeter almayın artık yalvarırım almayın kadroyu temizlemek için uğraşıyorum

bana göre mehmet sedef kiralanmalı baki soldada oynayabilsin diye mustafda doğan satılmalı bir sürü anadolu takımı var kasımpaşaya gitsin direk 37 yaşındaki cihatın yerine banko ilk onbir oynar ibrahim kaç kiralanmalı
    serdar özkan mc oynatılmalı sanki amr yok
    ricardinho satılmalı yoksa ya o ya hguin yada delgado yedek kalacak
    aydın kiralanmalı
    batuhan kiaralnmalı

ama genede yedekte iki tane yabacı kalıyor ya yabancı transfer bu kadar önemlimi kadro 27 kişi olmuş bunların 20 si ilk onbir kapasiteli türk futbolunu öldürmek amaçlı mehmet sedefi ibrahim akını ibrahim kaşı fahri tatanı öldürmek için yapılan yabancı kontejyanının allah belasını versin yabancı kontejyanı 4 e indirilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Konumuzun adı Beşiktaş araştırması extensor, burada FM araştırmasına yarayacak bilgiler yazarsanız daha makbule geçecek.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Serdar Ozkan, duzeltilmeli bence...

son zamanlarda ortalari iyi ve idare edecek sekilde oldugu goruluyo
    ama birden oyle messi, falan yapamazsiniz!
    15 orani bile fazla onun icin!

cunku ne milli alandi ne avrupa arenesinda belli biseyler gosterdi!!
    sadece Besiktas ile KASIMPASA+ZURICH gibi takimlara karsi oynadi!

ama bir yil beklemek gerekir daha, daha cok PA si yuksele bilir, ama dedigim gibi yinede PAsi messi falan olacak degil

ama titiz bi calisma ile yukseltile bilinir !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

zaten mc idi bu seneye kadar mc olarak kalsa oyuncu için daha iyi olacak ama ertuğrul onu kanatta yedek bırakmak için uğraşıyor ayrıca bir gazetede okudum beşiktaş higuini almadan 1 kaç gün önce higuini tanıyalım diye bir sayfaydı ve gonzalo higuini tanıtmışlar real madridli higuini beşiktaş alacak sanıyorlar ya bu ne biçim bir haberdir bu gazeetelerin hiç mi spor müdürü yoktur bu kadarıda ayıp yaw

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Mümkün olduğu an Serdar Özkan'da gördüğüm değişiklikleri halledeceğiz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Serdar Özkan

AMR-19
    AML-17
    MR-20
    ML-17
    MC-15

Böyle bişey olabilir bence İlhan abim ? Sence nasıl ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

AMR-18
    AML-12
    MR-20
    ML-10
    MC-15
    AMC-10

böyle daha iyi, son izlediğim Serdar için.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Olabilir abim Sol kanatı ben biraz abarttmışım haklısın

Ancak 15'in altında değer verince biliyorsunki Oyuncu Mevkisinde görünmeyecek o yüzden 15 yapamazmıyız ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Araştırmacılar Bobo hakkında ne düşünüyorlar acaba? Kayda değer bir artma olacak mı?
    Bobo'nun CA'sında tabiki artış olacak. Geldiği zaman gelecek vaateden bir forvet idi fakat şuan için ligin en kaliteli forvetlerinden olduğunu ispatlamış durumda, hakettiği CA'yı alacaktır. Daha da önemlisi ve güzeli Bobo'yu artık uzun süredir izliyor ve yeterince biliyoruz o yüzden özelliklerinde köklü değişiklikler olacak ve gerçek Bobo'yu oyunda görebileceğiz.

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Serdar Kurtuluş'un mevkiilerinde nasıl bir ayarlama yapılacak? Asıl mevkiisi büyük ihtimalle DR olacak ama DM özelliğinin puanı kaç olacak. 15-16 arası mı?
    Serdar Kurtuluş'un asıl mevkisi yani 20 puan ile natural denilen mevkisi dr olacak. Aynı zamanda senin de dediğin gibi dm 15-20 arası bir puan alacak. Hatta wbr ve mr de oynayabilecek.

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post

birde Federico Higuain için Beşiktaş araştırmacıları özelliklerinde değişiklik yapamaz diye biliyorum ben.Önceki takımının araştırmacıları özelliklerini girmeyecek mi Db'ye?
    Şuan için evet, bizim pek izlemişliğimiz olmadığı için eski dataya itimat edip uygulamalıyız, fakat Higuain araştırmasında bir çok özellik random bırakılmış, belli başlı özellikleri girilmiş. Zaten en kısa zamanda Higuain'i yeterince izledikten sonra belki de çıkacak ilk yamada ona da el atacağız.

Oyunda Serdar Ozkan sadece MC olarak gözüküyor buda yanlış bencede. ML-MR eklenmeli.
    Bunları bizim tam olarak bilebilmemiz aslında çok zor, yani Serdar bugün o mevkide görev verildiği için oynuyor olabiliir, gerçek mevkisini, en verimli olduğu mevkiyi bizim bilebilmemiz çok zor. Zaten bu pozisyonlar konusunda tüm takım için hatta paf takım için bir randevum var, İstanbula döndüğüm zaman en kısa zamanda antremana gidip futbolcuların kendi ağızlarından öğreneceğim en iyi oldukları mevkileri, aynı zamanda paf takım hocalarıyla da görüşüp onları da en iyi şekilde aktaracağız oyuna, başarılı bir Beşiktaş araştırması olacak bu sene inşaallah.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

gercekten bu Besiktas yonetimi daha cok beceriksizlerden kurulu!

Cisse'yi sitelerinde Djibrill Cisse olarak tanittilar(fotografli hemde) daha sonra
    olayin farkina varildigi an degistirildi ama cok gecti artik siteye girenler fotolari cekmisti bile

gonzalo Higuain olayi da ayni!
    kardesiyle karistirdilar

kusura bakmayin, ne yapmaya calistilar, milletimiz nasil olsa egitimsiz ve anlamazlar mi?
    yoksa, taraftarimiz bilincsiz mi?
    yoksa, cakma isimli futbolculari kadro isimlerini zengilestirmek amaciyla mi?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    +++

anlamadigim, arastirmacilik bu mudur?
    gerekli degeri vermek bumudur?

Serdar Krutulus Defansif bir orta sahadir!
    ama hocasi(gecici) adami RIGHT BACKte oynatti diye hemen DR20 yapiliyor!!
    bu cok buyuk bir hata!!
    Her liglerimizdeki oyunculara boyle yapiyorsunuz aslinda guzel calisma oldu sandigimiz tamamen yanlislara dolu olmus oluyo

ben istersem oyunda Rustuyu forvete koyarim, e artik bundan sonra Rustu
    FC-ST mi olsun? hemde 20!!

gercek hayatta hocasi nereye koyarsa koysun,
    o gunku sartlar onu gerektiriyor ki oralarda kullaniyor!!

Serdar Kurtulus dr falan olamaz, istese cok basarili olsun ama orda daha yeni baslamis sezon icin gectiginde hemen positionu degisemez!

hele bi gecsin aradan 2-3 yil ancak yapin, daha ilk yilla beraber olmaz ki!

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

bu cok buyuk bir hata!!
    Her liglerimizdeki oyunculara boyle yapiyorsunuz aslinda guzel calisma oldu sandigimiz tamamen yanlislara dolu olmus oluyo

Serdar Kurtulus dr falan olamaz, istese cok basarili olsun ama orda daha yeni baslamis sezon icin gectiginde hemen positionu degisemez!

Araştırmacılık budur !
    Gerekli Değeri vermek de budur !

Serdar Kurtuluş'u 2-3 senedir takip eden Bursa araştırmacımız da bunu söyleyecektir zaten, Serdar sağbek oynamış bir oyuncu, ve Bursa'da da sanıyorum 2 sene oynadı sağ bekte.

Beşiktaş'a geldi ve Tigana Ön libero oynattı onu orada da sırıtmadı ancak sürekli bu oyuncunun mevkisinin sağ bek olduğuve neden orada oynatılmadığı söylendi ancak sen bunların tam tersine Serdar'In sağ bek oyuncu olmadığını söylüyorsun.

Ayrıca bir oyuncunun herhangi bir mevksinin 20 olması o kadar abartılı bişey değildir.Bunu ısrarla anlatmak istiyorum, hemen hemen her oyuncunun 20'lik olduğu bir mevkii var.Mesela kalecinin GK-20, defansın DC-20, OrtaSaha'Nın MC-20, Forvetin FC-20 olacak.Yanlış anlaşılmasın bu 20 verme olayı.

Çalışmalar gerçekten uzun uğraşlar,emekler sonucunda ortaya çıkıyor.Zaman zaman hatalar yanlışlar da olabilir tabii ki bizde insanız, ancak TAMAMININ YANLIŞ olduğu fikrine katılmıyorum.

Eğer Rüştü gerçekte forvette oynarsa orada da sırıtmassa bir forvet gibi oynarsa tabiki oyunda Rüştü'nün FC değeri de girilecek ve 15 olacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aciklayici bir anlatim olmus tebrikler murat bende serdarin 1 sene boyunca full sagbek oynadigini tastileyebilirim asil sonrada önlibero yapılmış bır oyuncudr
    dr 20 dwr 15 mr 15 dm 20 mc18 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

DR-20
    WBR-19
    MR-10
    DM-19
    MC-10

Olsa daha mantıklıolur gibi geldi bana.

Quote Originally Posted by yusufislam View Post

Cisse'yi sitelerinde Djibrill Cisse olarak tanittilar(fotografli hemde) daha sonra
    olayin farkina varildigi an degistirildi ama cok gecti artik siteye girenler fotolari cekmisti bile

kardesiyle karistirdilar

kusura bakmayin, ne yapmaya calistilar, milletimiz nasil olsa egitimsiz ve anlamazlar mi?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    +++

bu cok buyuk bir hata!!

burayada el atmışsın...

adam kaç senedir DR oynuyodu gecen sene DM oynadı diye sen onu DM mi sandın...sana şöle sölim belcikalı serdarın oynayabildigi mevkiler anthony vanden borreyle aynı böle anlarsın heralde...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Bobo'nun CA'sında tabiki artış olacak. Geldiği zaman gelecek vaateden bir forvet idi fakat şuan için ligin en kaliteli forvetlerinden olduğunu ispatlamış durumda, hakettiği CA'yı alacaktır. Daha da önemlisi ve güzeli Bobo'yu artık uzun süredir izliyor ve yeterince biliyoruz o yüzden özelliklerinde köklü değişiklikler olacak ve gerçek Bobo'yu oyunda görebileceğiz.

Serdar Kurtuluş'un asıl mevkisi yani 20 puan ile natural denilen mevkisi dr olacak. Aynı zamanda senin de dediğin gibi dm 15-20 arası bir puan alacak. Hatta wbr ve mr de oynayabilecek.

Şuan için evet, bizim pek izlemişliğimiz olmadığı için eski dataya itimat edip uygulamalıyız, fakat Higuain araştırmasında bir çok özellik random bırakılmış, belli başlı özellikleri girilmiş. Zaten en kısa zamanda Higuain'i yeterince izledikten sonra belki de çıkacak ilk yamada ona da el atacağız.

Bunları bizim tam olarak bilebilmemiz aslında çok zor, yani Serdar bugün o mevkide görev verildiği için oynuyor olabiliir, gerçek mevkisini, en verimli olduğu mevkiyi bizim bilebilmemiz çok zor. Zaten bu pozisyonlar konusunda tüm takım için hatta paf takım için bir randevum var, İstanbula döndüğüm zaman en kısa zamanda antremana gidip futbolcuların kendi ağızlarından öğreneceğim en iyi oldukları mevkileri, aynı zamanda paf takım hocalarıyla da görüşüp onları da en iyi şekilde aktaracağız oyuna, başarılı bir Beşiktaş araştırması olacak bu sene inşaallah.
    1. Bobo'nun CA'sının olması gerektiği kadar yaptım. Beşiktaş'ta iyi bir oyuncu statüsünde, yıldıza çok yakın bir CA'sı var. Hava toplarındaki etkinliğini jumping+heading özelliklerini birer artırarak sağlamlaştırdım. Ayrıca topsuz alan ve yaratıcılık özellikleri de arttı. Ve öyle de kalmalı.

2. Serdar'ın DR ve DM'si 20. Aslında sadece DR 20 olacaktı ama kendisi DM'ye daha çok alıştım deyince ikisi de 20 kaldı.

3. Zaten Higuain için bir karar vereceksek bunu ancak devre arasında yapabiliriz.

4. Serdar naturel MR gibi oynadı son 4-5 maç, zaten orta açma özelliği iyi. Eğer arar da sorarsan daha iyi bilgi edinmiş oluruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

kardesiyle karistirdilar

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    +++

bu cok buyuk bir hata!!

Serdar Kurtuluş için konuşalım. 702'deki Serdar oldukça başarılı bir araştırmanın ürünü. Dayanıklılık, denge gibi fiziksel unsurlar iyi düzeyde, ayrıca PA'sı yerinde olduğu için iyi gelişiyor. Bende 2010 yılında Man Utd kulübüne transfer oldu ve orda gayet iyi oynadı.

Mevkisini de bin kere açıkladım ama yine de hatırlatayım. Ben Bursa'da oturuyorum ve Kurtuluş Bursa'da sağ bek oynadı ve kendisini bu şekilde Beşiktaş'a aldırdı. Takımda DM eksikliği olduğundan o bölgeye çekildi ve orada oynatıldı. Bu bölgede milli takıma kadar yükseldi. O zaman ya DR 20 - DM 18, ya da ikisi de 20 olur.

Bilip bilmeden sallayarak ekibe yüklenmektense, önce adamın geçmişini internetten de olsa inceleyin de buraya yazın.

Sizi sözlü uyarıyorum, bir daha bu şekilde yüklenmeler olursa mesajlarınız editlenir ve uyarı verilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ali Güneş'in marking, tackling, positiong, dribbling, croosing özelikleri azalmalı, pace ve stamina gibi özellikleri artmalı, CA'sına ayar çekilmeli. Dosya elimize geçtiği an bunu düzelteceğiz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sonra ali gunesi alman fm cileremi gonderiyorsunuz ?

bu arada serdarın dr dm si 20 olursa daha iyi olucak sonra dm si koyu yeşil çıkıcak dwr 18 falan yapılmalı bide dm oynayan adam halıyle mc de oynuyor dm 20 yapılırsa mc 10 yapılmaz mc 15 yapılıp mr 10 yapılabilir (bana göre tabi..... fazla ahkam kestim)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by extensor View Post
    sonra ali gunesi alman fm cileremi gonderiyorsunuz ?

bu arada serdarın dr dm si 20 olursa daha iyi olucak sonra dm si koyu yeşil çıkıcak dwr 18 falan yapılmalı bide dm oynayan adam halıyle mc de oynuyor dm 20 yapılırsa mc 10 yapılmaz mc 15 yapılıp mr 10 yapılabilir (bana göre tabi..... fazla ahkam kestim)
    Zaten MC'si 15. MC'si 10 olmayacak yeni oyunda.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

kardesiyle karistirdilar

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    +++

bu cok buyuk bir hata!!

Bir kere o fotoğrafları Beşiktaş resmi sitesi deği, şu an ismini hatırlayamadığım bir taraftar sitesi koymuştu. Bu site zaten asparagaslarıyla ünlüdür.

Serdar Kurtuluş, futbola DR olarak başladı, geçen sezon Dm olarak oynadı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Her ne şekilde olursa olsun kimseyi küçümsemeyin. Mesajınız editlendi. Sözlü de uyarıyorum buradan. Bir daha olursa uyarı puanı alırsınız.

batuhan karadeniz wonderkid olur heralde fm2008'de 16 yaşında gol attı yav

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

çok kötü oynamasına rağmen çok iyi bir son vuruş yaptı toparı nereyin indereceğini daha bilmiyor ayrıca daha 16 yaşında en az 6-7 cm uzayacaktır 1-94 küsür olabilir ama hakan şükür abisini daha dikkatli izlemeli

türkiye liglerinin genç yeteneklerinin en iyisi

Quote Originally Posted by extensor View Post
    çok kötü oynamasına rağmen çok iyi bir son vuruş yaptı toparı nereyin indereceğini daha bilmiyor ayrıca daha 16 yaşında en az 6-7 cm uzayacaktır 1-94 küsür olabilir ama hakan şükür abisini daha dikkatli izlemeli

türkiye liglerinin genç yeteneklerinin en iyisi
    evet bu konuda aynı düşünüyoruz nasıl arda,aydın vs... galatasarayın altyapısının güçlülügünü,olcan,can arat vs... fenerbbahcenin altyapısının güclülügünü kanıtlıyosa batuhanda serdar ö.la beraber bjk altyapısının güclülügünü belli ediyo,sembol gibi yani fakat batuhanda ayrı bir hava war ayrı bi ışık...henüz 16 yaşnda 91 dogumlu olmasına ragmen bjk maçına cıkıyor kesinlikle dierlerinden farkı war umarım bu oyuncu 2008de olmasa bile 2009da wonderkid olarak gösterilir...

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Evet bende 91 liyim ben onu seyrederken o Beşiktaş'ta futbol oynuyor.Bu yaşta Beşiktaş'ta forma giymek nadir olaylardandır.Batu'nun pa sı hakkında ne düşünüyorsunuz İlhan abi?
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

ben Batuhan'ı en son oynadığı Gaziantep maçında izledim, "çok kötü oynadı ama son derece güzel bir bitiriş yaptı" yorumlarına katılmıyorum...

oyuna girdiği andan itibaren golü koklamaya başladı, bi kaç da gol pası verdi hatta... ne zaman nerede olacağını çok iyi biliyor... yani sonuçta, hem gol attı hem de güzel oynadı...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

hakan şükürü izlesin yeter

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Evet bende 91 liyim ben onu seyrederken o Beşiktaş'ta futbol oynuyor.Bu yaşta Beşiktaş'ta forma giymek nadir olaylardandır.Batu'nun pa sı hakkında ne düşünüyorsunuz İlhan abi?

PA'sı -9 olacak.Büyük ihtimalle.

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri