Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 427 sonuç

Konu: [TSL]Fenerbahçe Araştırması 2007

Nesil
    2003

UEFA'nin kriterine gore 15 ile 21 yaslari arasinda bir kulupte toplam 3 yil oynamissa, o oyuncu takim tarafindan yetistirilmis olarak kabul ediliyor ve listeye "Club Grown" kategorisinden yani kulupte yetistirilmis kategorisinden giriyor.

Gurhan 2004 yilinda Fenerbahce'ye transfer olmus. 2004-05, 2005-06 sezonlarini Fenerbahce kadrosunda gecirmis ve ardindan 2006-07'de Sivasspor'a kiralanmis. Yani 15 yasindan beri su ana kadar Fenerbahce'de iki sezon gecirmis.

Bu sezon eger disariya kiralanirsa, Gurhan UEFA tarafindan Fenerbahce'de yetismis oyuncu olarak sayilmayacak. Bu nedenle Gurhan'i hic bir sekilde Fenerbahce'nin bu sene kiralayacagini sanmiyorum.

Gurhan sadece 1-2 maci dolduracak kadar dakika oynasa bile, ilerisi icin Gurhan'in Fenerbahce tarafindan yetistirilmis statusunde olmasi Fenerbahce acisindan daha onemli. (Aynen bu nedenle Olcan gecen sene kadroda tutuldu)

Semih 17 yasinda transfer oldu Fenerbahce'ye ve 2001-02 sezonunda bir yillik Izmirspor kiralanmasi disinda hep kadroda kaldi. Yani 17 yasindan 21 yasina kadar Fenerbahce'de 3 sezon gecirmis oldugu icin UEFA tarafindan alt yapidan yetismis oyuncu olarak sayiliyor.

Umut yanilmiyorsam Ocak 2006'da Fenerbahce'ye transfer oldu. Yani simdiye kadar 1.5 sezon gecirdi takimda. Bu sezonun tamaninda ve gelecek sezonun ilk yarisi Fenerbahce'de kalirsa, 22 yasina basmadan Fenerbahce'de 3 yilini dolduracaktir ve UEFA tarafindan alt yapidan yetismis oyuncu kategorisine girecektir.

Alper Balaban 2005/06 sezonunun basinda transfer edildi ve 2 senedir Fenerbahce'de oynuyor. Bu sene Alper disariya kiralanabilir ve gelecek sezon kadroda tutularak alt yapidan yetismis oyuncu statusunu kazanabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ewet üstad bende araştırdım beşiktaşın 100. yılında adanasporda ilk onbir çıkıyor yaşı 16 sonraki sezon fenerbahçeye transfer oluyor alt yapıda iki yıl geçiriyor geçen yıl sivasa gönderiliyor doğrudur

ama üzücü olan sırf 25 kişilik kadroda yer bulsun diye geçen yıl olcana yapıldığı gibi bu yılda gürhana yapılacak tam oynamaya ihtiyacı varken 1 senesi harcanak bari ilhan parlak kiralansada gürhana daha fazla maç imkanı doğsa alexi yedeği olsun hiç olmassa

Nesil
    2007
    Yer
    34

ziconun taktiklerini uyguladığımız zaman takım gerçek fenerbahçeden çok farklı...
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Aurelio'nun özellikleri artirilmali, bu adam takimin herseyi, olmazsa olmazi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Arkadaşlar böyle direk arttırılmalı yerine şu özelligi şu seviyede bence az veya fazla gibi yorumlar yapın hem bize daha fazla yardımcı olmuş olursunuz.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Arkadaşlar böyle direk arttırılmalı yerine şu özelligi şu seviyede bence az veya fazla gibi yorumlar yapın hem bize daha fazla yardımcı olmuş olursunuz.
    arkadasim bundan önceki konularda da söylemistim Tackling,First Touch,Heading,Long Shoot,Crossing,Passing,Jumping fakat dikkate alinmadi ve Aurelio'nun özelliklerinin iyi oldugu söylendi ki bence oyundaki Aurelio'nun gercekle alakasi yok.. Tackling bikere 15 olamaz imkansiz, Lazio'lu mugindayi'nin bile 20 iken Aurelio nasil 15 olabilir? birisi bunu aciklayabilir mi? Heading kesinlikle yükseltilmeli bunu tartismaya bile gerek yok. Ayrica ortalarida fena degil Anderlecht macinda Alex'e yaptigi bi asist var gecen sezonda yaptigi asistler vardi tam olarak hatirlamiyorum fakat bence artirilip 13-14 yapilirsa fena olmaz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Omerdinho View Post
    arkadasim bundan önceki konularda da söylemistim Tackling,First Touch,Heading,Long Shoot,Crossing,Passing,Jumping fakat dikkate alinmadi ve Aurelio'nun özelliklerinin iyi oldugu söylendi ki bence oyundaki Aurelio'nun gercekle alakasi yok.. Tackling bikere 15 olamaz imkansiz, Lazio'lu mugindayi'nin bile 20 iken Aurelio nasil 15 olabilir? birisi bunu aciklayabilir mi? Heading kesinlikle yükseltilmeli bunu tartismaya bile gerek yok. Ayrica ortalarida fena degil Anderlecht macinda Alex'e yaptigi bi asist var gecen sezonda yaptigi asistler vardi tam olarak hatirlamiyorum fakat bence artirilip 13-14 yapilirsa fena olmaz.
    Sonucta oyunculari yapan kisiler Fenerbahce'nin maclarini surekli takip eden ve oyunculari iyi taniyan kisiler.

Bugun Aurelio'nun Alex'e verdigi pasa, orta dememek lazim ayrica. Ceza sahasinin hemen kenarindan yapilan bir asist, pek bir orta degil. Ingiliz futbolunda cok gordugumuz ortalar gibi ortalar yapabiliyor mu Aurelio? Ayrica orada yanilmiyorsam Aurelio markaj altinda olan Kezman'a asist yapmaya calisiyor ancak Alex'in onsezileri kuvvetli oldugu icin arkadan kendisini markajdan kurtarip Kezman'in cok daha zor durumda vurmasinin onune geciyor.

Tackling, topa mudahale etme teknigi. Aurelio, cok top kapiyor ama bu top kapmalari genelde onsezileri kuvvetli oldugu icin. Yoksa ustune dripling ile bir oyuncu suratle gelirken aurelio mudahale teknigini kullanarak, yagdan kil ceker gibi top kapabilen bir oyuncu degil. Aksine, oyunu iyi okuyor ve iyi okudugu icin araya girip top kapiyor genelde.

Aurelio'nun jumping'i biraz yukselebilir.. Buna katiliyorum.

Uzaktan sutlardan cok gol atabilen bir oyuncu oldugunu soylemek zor Aurelio'nun. Long Shots, uzaktan sutlardan bitiricilik olduguna gore ve Aurelio genelde defanstan seken toplari tamamladigi da goz onunde tutulursa bence su anki seviyesi oldukca iyi.

First touch evet 1-2 puan yukselebilir.

Eminim dosyalar elimize tekrar gecitiginde Tarik tekrar kontrol edecektir Aurelio'yu.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by extensor View Post
    bu arada gürhan 16 yaşındayken adanasporla süper ligde oynadı belki ligin en genç forma giyen oyuncusudur ama fenerbahçe alt yapısından sayılmaması gerekir
    gürhan bulgaristandan köylümdür, 90 zulmünde ailesi ile bulgaristan' dan isveç e göç etti, isveçten de ailesi ile 98 de Türkiye ye geldi, Adana dan da fener e gelmesinde Naim Süleymanoğlu nun etkisi büyüktür. babası da bu göç trafiğinde yaşını 2-3 yaş ufalttı sanırım. hayal meyal hatırlıyorum köyden elemanı benden ufaktı ama aramızda anca 1-2 yaş vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Sonucta oyunculari yapan kisiler Fenerbahce'nin maclarini surekli takip eden ve oyunculari iyi taniyan kisiler.
    Fenerin gecen sezonki tüm maclarini 90 dakika boyunca takip ettim bundan emin olabilirsin
    Bugun Aurelio'nun Alex'e verdigi pasa, orta dememek lazim ayrica. Ceza sahasinin hemen kenarindan yapilan bir asist, pek bir orta degil. Ingiliz futbolunda cok gordugumuz ortalar gibi ortalar yapabiliyor mu Aurelio? Ayrica orada yanilmiyorsam Aurelio markaj altinda olan Kezman'a asist yapmaya calisiyor ancak Alex'in onsezileri kuvvetli oldugu icin arkadan kendisini markajdan kurtarip Kezman'in cok daha zor durumda vurmasinin onune geciyor.

Tackling, topa mudahale etme teknigi. Aurelio, cok top kapiyor ama bu top kapmalari genelde onsezileri kuvvetli oldugu icin. Yoksa ustune dripling ile bir oyuncu suratle gelirken aurelio mudahale teknigini kullanarak, yagdan kil ceker gibi top kapabilen bir oyuncu degil. Aksine, oyunu iyi okuyor ve iyi okudugu icin araya girip top kapiyor genelde.

Aurelio'nun jumping'i biraz yukselebilir.. Buna katiliyorum.

Uzaktan sutlardan cok gol atabilen bir oyuncu oldugunu soylemek zor Aurelio'nun. Long Shots, uzaktan sutlardan bitiricilik olduguna gore ve Aurelio genelde defanstan seken toplari tamamladigi da goz onunde tutulursa bence su anki seviyesi oldukca iyi.

First touch evet 1-2 puan yukselebilir.

Eminim dosyalar elimize tekrar gecitiginde Tarik tekrar kontrol edecektir Aurelio'yu.
    Aurelio'nun 05/06 sezonunda sivasa attigi golu hatirlayin, ayrica bu adam fenere gelmeden once trabzonda uzaktan attigi goller vardi.

Nesil
    2003

Fenerin gecen sezonki tüm maclarini 90 dakika boyunca takip ettim bundan emin olabilirsin
    Eminim takip etmissindir. Benim soylemek istedigim arastirmayi yapan kisilerin de takip ettigi ve uygun bir karar verdigi.

Aurelio'nun 05/06 sezonunda sivasa attigi golu hatirlayin, ayrica bu adam fenere gelmeden once trabzonda uzaktan attigi goller vardi.
    Uzaktan sutlari 5 olan bir oyuncu bile zaman zaman uzaktan sutlarla gol atabilir..

turkfutbolu.net sitesinde butun Fenerbahce maclarinin onemli olaylarini bulmam mumkun. Bir istatistik cikart istersen Aurelio kac tane uzaktan sut denemesi yapmis, ve bu sekilde kac tane gol atmis.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Eminim takip etmissindir. Benim soylemek istedigim arastirmayi yapan kisilerin de takip ettigi ve uygun bir karar verdigi.

Uzaktan sutlari 5 olan bir oyuncu bile zaman zaman uzaktan sutlarla gol atabilir..

turkfutbolu.net sitesinde butun Fenerbahce maclarinin onemli olaylarini bulmam mumkun. Bir istatistik cikart istersen Aurelio kac tane uzaktan sut denemesi yapmis, ve bu sekilde kac tane gol atmis.
    ustad sen genelde hic bir seyi kabullenmiyormusun ona bakilirsa alexinde uzun sut denemedigi goruluyor ama onun uzun sutlarini 16-17 yapabiliyorsunuz bu ikisi arasinda bir ironi olmali ayrica size alexin cok kafa golu attigindan kafa ozelliginin yukeltilmesi gerektiginden bahsetmistim dun aksamda anderleth macinda gosterdi ewet aurelio gercekten bu ligin en degerli oyuncularindan biridir ama her seferinde siradan oyuncu gibi yapiliyor bunu gormemek icin kor olmak lazim ayrica birakin butun maclarini 5 mac fenerbahceyi izleyen bir adambile aurelionun kalitesini anlar ben fenerbahceli degilim ama aurelio kadar komple bir oyuncu turkiyede yok bunu inkar edemem sizin de etmemeniz gerekli

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Ayrica Appiah'da siradan bir oyuncu gibi yapilmis, Gana milli takiminda 10 numara giyiyor ofansif olarak görev yapiyor, oyuna hem ofansif hem defansif yönden agirligini koyabilen bir oyuncu fakat bu oyunda böyle degil ne yazikki.

Alex konusunda katiliyorum kafa vurusu 13 yapilabilir, jumping 14 ten assagi olmamali.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alex konusunda katiliyorum kafa vurusu 13 yapilabilir, jumping 14 ten assagi olmamali.
    ewet tamamen böyle yapılmalı ayrıca appiah için sadakatlık az olmalı fenerbahçede el üstünde tutulmasına rağmen shalkeye gitmek istiyorum diyor kendine bakmıyor profesyonallikte düşürülmeli rakibe girişleri tam kırmızı kartlık buda gözden geçirilmeli hem ofansı iyi hem defansı ama pasları ve top tekniği düşük olan bir oyuncu bunun yanı sıra güç denge uzun şut gibi bütün hayvani özellikleri arttırılmalı

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Ayrica Appiah'da siradan bir oyuncu gibi yapilmis, Gana milli takiminda 10 numara giyiyor ofansif olarak görev yapiyor, oyuna hem ofansif hem defansif yönden agirligini koyabilen bir oyuncu fakat bu oyunda böyle degil ne yazikki.

Arkadaşlar zıplaması iyi olan bir oyuncu iyi kafa vurur diye bir kural yok evet Alex'in kafa vuruşuları yani heading'i iyi onu gözden geçireceğim ama jumping'inde herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum çünkü Alex çok iyi sıçrayan sıçrama özelliğini kullanıp kafa topları alan bir oyuncu değil. Önsezileri çok yüksek olduğu için doğru zamanda doğru yerde oluyor ve güzel kafa vuruşlarıda yapabiliyor. Bunların hiçbirisi Jumping'in artması ile oluşmaz.

Appiah takımın yıldızlarından fizik özellikleri çok üst düzeyde. Bir oyuncuyu değerlendirirken sadece teknik özelliklerini göz önüne almayın Appiah'ın tekniği çok iyi olan bir oyuncu değil. Fiziği ve hırsıyla öne çıkan bir oyuncu ve çok azimli biri. Milli takımda eldeki kadro yüzünden 10 numarayı giyip biraz daha ofansif oynadı yoksa Appiah asla bir 10 numara olabilecek özelliklere sahip değil.

Sıradan olduğuna da kesinlikle katılmıyorum zaten oyun başladığında da genelde ilk sezonda yada ikinci sezonda İngiltere ligine transfer oluyor.

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

ewet tamamen böyle yapılmalı ayrıca appiah için sadakatlık az olmalı fenerbahçede el üstünde tutulmasına rağmen shalkeye gitmek istiyorum diyor kendine bakmıyor profesyonallikte düşürülmeli rakibe girişleri tam kırmızı kartlık buda gözden geçirilmeli hem ofansı iyi hem defansı ama pasları ve top tekniği düşük olan bir oyuncu bunun yanı sıra güç denge uzun şut gibi bütün hayvani özellikleri arttırılmalı
    Sadakat konusunda düşünücem onu daha iyi anlayabilmemiz için Appiah'ın sahaya çıkacağı ilk maça bakmak lazım. Geçen seneki Anelka gibi davranıcakmı göreceğiz.

Profesyonellik konusuna da gelince Appiah evet sert giren bir oyuncu ama art niyetli sakatlamaya yönelik hareketlerden kaçınan biri. Zaten öyle bile olsa bunu oyuna yansıtmak için Profesyonellik değil sportmenlik'in düşürlmesi gerekir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Alex'in jumping 11-12 civarında, heading de 12 olur.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

alexin zdravkovun uzerinden attigi gole bakin bunu yapabilen bir futbolcu taniyorum hakan sukur 2-3 kez yapti ve yaptigi kaleci de wilde futbolu birakti

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

ama arkadaslar hala anlamazdinizmi , simd bu Fenerbahceli oyunculara gucleri tam olarak verilirse arada biraz bariz FARK OLUR GUC ACISIDINDAN zaten 2 yil icinde oyunda cok guclu duruma geliyor fenerbahce, oyle degil mi
    gsli ve bjkli arkadaslar!

INANILMAZ BI FUTBOL ISTATISTIKI OLAN tuncay sanliyi bile siradan yaptilar,
    cesar delgado America takimiydi galiba, orda oynadigi futbolla ne kadar guclu yapilmis, onlarin dusundukleri niye sizin gibi degil?
    "ama Cesar sadece burda atiyo gollerini, atsin bakin la liga' da demiyorlar"
    arkadaslar!

Ghana'lilar Appiah'i essienden bile iyi goruyorlar HEM KAPTAN HEM 10nr

dedigim gibi,

Eger belli oyunculari duzgun yapsalar fenerbahcede bazi gucler daha belli olurdu!

vallaha AURELIO ile APPIAH'a aciyorum sahsen!
    hele gsde bjkde olsalardi,

uzhauha

IMPARATORE APPIAH IMPARATORE AURELIO olurlardi,
    her seferinde gslilerin bjklilierin kulaklarimizi cinlattigini duyardik

"su appiah super adam, turkiyede onun gibisi yok"
    ama oyunda var!!!! (cok sagolun sayenizde)

"aurelioyu anlatmak istemiyorum"

nengomashe bile aureliodan super !!!!!!!!!

not: bundan boyle baska ligler le karsilastirmayin, zaten bunu yapan ...
    cesar degado, ve onun gibi bir suru oyuncular neden premier ligde oynadaman henryden GUCLU OLUYORLAR KI!!!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    acaba neden NENGOMASHEnin tacklesi 20 yoksa south africada cok mu top caliyor!!! kendileri!!!!

"ama ingilterede calmiyor" oyle degilmi arkadaslar, yazik bizeeee, ayip be

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Ayrica Aurelio uzun sut denemesi yapmiyor demissin, Ceyhun cok mu uzun sut denemesi yapiyor? neden adamin uzun sutu yilardir 20 ? uzaktan kac tane gol attida uzun sutu 20 oluyor?

Yusufislam'ada sonuna kadar katiliyorum... Sürekli baska oyuncular ile karsilastiriyorsunuz... Italya Ligi DB'sini acin bakin kac tane forvet gördüm bitiriciklikleri 17 18 20 olan, onlar böyle düsünmüyor demekki..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    ama arkadaslar hala anlamazdinizmi , simd bu Fenerbahceli oyunculara gucleri tam olarak verilirse arada biraz bariz FARK OLUR GUC ACISIDINDAN zaten 2 yil icinde oyunda cok guclu duruma geliyor fenerbahce, oyle degil mi
    gsli ve bjkli arkadaslar!
    Tekrarliyorum. Fenerbahce'yi yapan en az sizin kadar Fenerbahce'yi seven arkadaslarimiz. Ima ettiginin cok alakasiz. Daha once de yazdim, simdi ekran goruntusu de vereyim. Fenerbahce 7 yil ust uste sampiyon olmus gordugunuz gibi.

Besiktas

Fenerbahce

Galatasaray

Bu yillar oynanirken ben Parma ve ardindan Real Madrid'i yonetiyordum ve Turkiye ligine bir etkim olmadi (oyuncu transferi vs. gibi).

Daha guclu olsun istiyorsunuz degil mi? Hatta Galatasaray ve Besiktas'in abartildigini ima ediyorsunuz. Ama farkinda degilsiniz ki Galatasaray ve Besiktas'da kaliteli oyuncular var ama bu oyuncularin sureklilikleri yok veya cok sakatlaniyorlar. Tabii bu nedenle de etkili olamiyorlar.

Yazdiklarinin gerisi bos. Bana oyuncu ozelliklerini anlat. Veya daha da iyisi, ac editor'u, mesela Appiah'i olmasi gerektigi gibi yap. Sonra ekran goruntulerini buraya koy. Sonra sabaha kadar tartisirim.

Nesil
    2003

Ayrica Aurelio uzun sut denemesi yapmiyor demissin, Ceyhun cok mu uzun sut denemesi yapiyor? neden adamin uzun sutu yilardir 20 ? uzaktan kac tane gol attida uzun sutu 20 oluyor?

Yusufislam'ada sonuna kadar katiliyorum... Sürekli baska oyuncular ile karsilastiriyorsunuz... Italya Ligi DB'sini acin bakin kac tane forvet gördüm bitiriciklikleri 17 18 20 olan, onlar böyle düsünmüyor demekki..
    Baskalarinin yaptiklari yanlislar bizi baglamaz. Ayrica o bitiriciligi 17-18 olan oyuncunun acaba topsuz alan, hiz, hizlanma, guc, cesaret, soguk kanlilik, onsezi, denge, dripling gibi ozellikleri kac? Sonucta sadece top ayagina geldigi zaman bitirmekle iyi forvet olunmuyor.

Soguk kanli degilsen, istersen bitiriciligin 35 olsun bos kaleye bile kacirirsin (dun Slaven'li oyuncunun GS'a karsi atamadigi pozisyon gibi)

Hizli degilsen, iyi hizlanamiyorsan, topsuz hareketliligin iyi degilse pozisyona giremezsin. Biriticiliginin 20 olmasinin hic bir onemi kalmaz.

Dripling yapamiyorsan, sadece ceza sahasi icinde teklikeli olursun, seni etkisizlestirmek icin de rakip defansini onde kurar.

Cesur degilsen, adam markaji ile cok kolay pasifize edilebilirsin. Bitiriciliginin 20 olmasinin herhangi bir anlami olmaz.

Onsezin iyi degilse, oyunu okuyamazsin bitiriciligini kullanabilecegin pozisyona giremezsin.

Kuvvetli degilsen, dengeli degilsen kuvvetli bir defans oyuncusu sen bitiriciligini gostermeye calisirken dengeni kolaylikla bozar. Yine bitiriciligini gosteremezsin.

Bu ozelliklerin hepsinin bir CA puani degeri var. Bu ozelliklerin hepsinin 14-15 seviyesinde olmasi, o oyuncunun CA'sini 160-170 civari yapar. Bitiriclilik 20 olursa, diger ozellikler ise cok dusuk olur, adam bitiricidir ama pozisyona giremez, adam bitiricidir ama defans oyuncusunu dripling ile gecemez. vs vs.

Once ortaya koyun hangi oyuncularin hangi ozellikleri zayif olmali (dunyada cok az komple oyuncu vardir - Ronaldinho bile komple bir oyuncu degildir), ondan sonra yuksek olan ozelliklerinin hangi degerde omasi gerektigi zaten kendiliginden ortaya cikar.

Ceyhun'un uzun sutlarinin 20 olmasina gelince. O da hata. O da 20 olmamali. Gecen sene Ankaragucu takimi uzerinde yapilan calismayi veritabanina eklemeyi ihmal etmeseydik Ceyhun'un uzun sutlari da 20 olmayacakti. Ancak soyle bir durum da var, Ceyhun uzaktan sutlarla oldukca cok gol atan bir oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Bu anlattiklarini bende biliyorum.. Az cok bu islerden anliyorum
    Benim orada anlatmak istedigim Avrupa'daki arastirmacilar ne görürseler onu oyuna giriyorlar, burdakiler gibi oyunculari avrupadaki oyuncularla karsilastirmiyorlar , oyundaki Aurelio'nun simdikinden daha iyi olmasi icin daha ne yapmasi gerekiyor anlamis degilim adam agziyla kus mu tutsun daha ne yapsin , Türkiye'nin en iyi ön liberosu istedigin takima koy rahatlikla oynar, defans desen defansa yardimci oluyor, ofans desen gol atiyor attiriyor daha ne yapsin yani anlamadim bir türlü..

Ayrica kisilmasi gereken özellikler varsa kisin ama önemli özellikleri görmezden gelmeyin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

konuyu takip etmedigim sure boyuncu bir suru mesaj akmis bazi arkadaslar isi fanatiklige vurmus appiah ganalilara gore essienden daha iyidemis onun icin kaptan ve on numara demis ona bakilirsa gaziantepsporun yedek kalecisi oguz daglarogluda on numara ve eto'nun forma giydiği cameroonda song kaptan kantanlık ve numarayla futbolcu kıyaslanmaz kıyaslarsanız içi geçmiş kezmanları alırsınız neyse orası benı ilgilendirmiyor
    beni ilgilendiren konu daha öncede tartışmıştık bazı futbolculara adı duyulmamış olduğu için gerçek değerleri verilmiyor ben galatasaraylı olmama ragmen türkiye liginin en iyi top çalan oyuncusudur ve bir çok avrupalı ön liberodan iyidir avrupanın sayılı top çalan oyuncularındandır ama sayılı önliberolarından biri olmaması sayılı top çalan oyuncularındanda olmamasını gerektirmez sizin manteliteniz şu her futbolcuya 13 15 arası deger yazıyorsunuz halbuki aurelıo markaj hiç yapmaz adam kovalamaz 3 yapın 8 yapıcağınıza 3 yapın ama top çalmayıda 15 yapıcağınıza 20 yapın ben herkezi şişirin demiyorum serkan aykut müthiş son vuruşları vardır ağırdır hız hızlanma 10 10 yapıp son vuruş 16 yapacağınıza hız hızlanma 4 yapın son vuruş 20 yapın böyle daha sempatik bir oyun olacaktır herkez alman futbolcu gibi her işten biraz anlıyor ya bbırakın her futbolcunun kendine has özelliklerini doğru seviyelerde yapın bugun yattara inanılmaz ortalar yapıyor ama bir topu çalsın diye atlamaz top çalmayı 8 yapacağınıza 1 yapın ama orrta yapmasınıda 16 yapacağınıza 20 yapın çünkü bu ligin en iyi orta kesen adamı

Nesil
    2003

sizin manteliteniz şu her futbolcuya 13 15 arası deger yazıyorsunuz halbuki aurelıo markaj hiç yapmaz adam kovalamaz 3 yapın 8 yapıcağınıza 3 yapın ama top çalmayıda 15 yapıcağınıza 20 yapın
    Cok dogru bir dusunce. Ancak her ozelligin, pozisyona gore onemi degisiyor ve marking yapma bir defansif orta saha icin oldukca onemsiz, tackling ise cok onemli bir ozellik. Bu nedenle de bir bakima Aurelio gibi bir oyuncunun tackling ozelligini yuksek yapmak, uzun tac veya marking ozelliklerini dusuk yapmak ile mumkun olmayan bir sey.

Bir defansif orta saha oyuncusu icin Aurelio'nun hangi onemli ozellikleri vasat veya zayif onlari belirlerseniz, tackling yukselebilir.. Ama dusurecek baska onemli ozelligini bulamiyorsaniz eger demak ki Aurelio'nun tackling olmasi gereken yerdedir. CA'si 160-170 olayan hic bir oyuncunun pozisyonuna gore butun onemli ozellikleri 15 ve ustu seviyede olamaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Bir defansif orta saha oyuncusu icin Aurelio'nun hangi onemli ozellikleri vasat veya zayif onlari belirlerseniz, tackling yukselebilir.. Ama dusurecek baska onemli ozelligini bulamiyorsaniz eger demak ki Aurelio'nun tackling olmasi gereken yerdedir. CA'si 160-170 olayan hic bir oyuncunun pozisyonuna gore butun onemli ozellikleri 15 ve ustu seviyede olamaz.
    15 ve üstü olsun demedik ki ..
    Eger yükseltilmesi gereken özellikler varsa ve düsürülecek bir özellik göremiyorsaniz sizde CA'yi yükseltin..

Nesil
    2003

15 ve üstü olsun demedik ki ..
    Eger yükseltilmesi gereken özellikler varsa ve düsürülecek bir özellik göremiyorsaniz sizde CA'yi yükseltin..
    CA yukseltmek icin de bizim takimlarimizin ya Avrupa'da basari yakalamasi lazim, ya da oyuncunun disariya transfer olmasi lazim. Veya takimdaki diger oyuncularin CA'sinin dusmesi lazim.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

CA yukseltmek icin de bizim takimlarimizin ya Avrupa'da basari yakalamasi lazim, ya da oyuncunun disariya transfer olmasi lazim. Veya takimdaki diger oyuncularin CA'sinin dusmesi lazim.
    Bunu tam olarak anlamadim, yoksa SI sinir mi koyuyor?

Nesil
    2003

Tabii ki. Her ligin kendine ait kriterleri var. Bizde limitler en iyi oyuncularin CA'sinin 140 ile 150 arasinda olmasina gore kurulu. Bunlarin arasinda bazi istisnalar olusuyor tabii. Alex, Lincoln ve Roberto Carlos gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Her zaman şunu düşünelim sadece bizim ligimiz yok dünyada. Aurelio Almanyada Ingılterede veya İspanyada banko oynayabilir mi bunu düşünelim orada oynayanlarla kıyaslayalım ve sonuca varalım. Araştırmanın onemli aşamalarından biridir bu. Sadece kendi ligimizi düşünerek bu adam türkiyenin en hızlısı ve acc' yı 17 diyemiyoruz. Mesela bu sene yaptığımız lig A' da finishng' i 14 den yukarı adam yok. 14 olan da 3 futbolcu var hatırladığım kadarıyla ya da 4. Bu adamlar Lig A' nın en iyi bitiricileri ve şu an süper ligte oynuyorlar.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

hmm peki Cesar Delgado neden avrupaya ayak basmadan boyle gulcu?
    galiba bu sayilari onun MEXICO LIGI maclarina bakarak vermisler, herkes de tatmin olmus acikcasi?

onlar oyle dusunmuyo(ordaki arastirmacilar) siz neden boyle dusuyorsunuz?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    perpetua kardes, haklisin tabiki enaz benim onun kadar fenerbahcelidir arastirmaci arkadasimiz

tackling 17-19 arasi size kalmis!

anticipatie 15 uzeri

nat.conditionu da iyi 15 uzeri olabilir, diri kaliyor ayakta!
    top ortalari da iyi aslinda, milli maclarda yaptigi iki gol assisti var,
    ondan once o maclarda emre gibi adamlar freekickleri rezil kullanmisti, ama aurelio bu sefer bi gecti topun basina orta ve gol olmustu!

bitiricilik 9-11 arasi
    uzaktan sut 11-12 arasi (sut cekmekten cok top kazanmayi ve geride oyun kurmayi dusunen bi arkadas)

isabetli pas yuzdesi cook cok iyi!
    first touch sizin icin ilk dokanis olabilir!!!
    ama ben oyunu orjinal dillerden olan FLEMENKCE(dutch) kullaniyorum ve orda FIRST TOUCH - EERSTE METERS olarak geciyor,

EERSTE METERS= ilk metreler, yani ilk hamle, ayagin cabuklu falan!!!
    bu Aurelioda cok iyi

bir cok kez okudum buraralda FIRST TOUCH sizin icin TOPU IYI KONTROL ETMEYIMIS, hatta bir ornek vermistiniz:

"uzun top atilir ve adam topu ayagi ile havadan yere guzel yumusak sekilde indirmesi FIRST TOUCH olarak algilanir demissiniz,
    BANA GORE BU BALL CONTROL oluyo

tekrarladigim gibi

FIRST TOUCH(english) - EERSTE METERS(dutch)
    yani

" ilk metreler, ilk hamle, ayagin topa rakipte daha cabuk hemlesini gosterir!
    hizla bi alakasi yok oldugun durdugun yerde yaptigin hamle SAYILIR!

Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri