Sayfa 3 / 15 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 427 sonuç

Konu: [TSL]Fenerbahçe Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    hmm peki Cesar Delgado neden avrupaya ayak basmadan boyle gulcu?
    galiba bu sayilari onun MEXICO LIGI maclarina bakarak vermisler, herkes de tatmin olmus acikcasi?

onlar oyle dusunmuyo(ordaki arastirmacilar) siz neden boyle dusuyorsunuz?
    Ömer abi demiş aşağıda.

Bunlarin arasinda bazi istisnalar olusuyor tabii. Alex, Lincoln ve Roberto Carlos gibi.
    Cesar Delgado'da oranın istisnasıdır.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

ha ozaman baska diyelim

ama icimde hep baska bir istisna kalacak TUNCAY SANLI yanlisi!

buna kim karsi gelecek ki?

tuncay sanli

kafa vurusu: 17-19
    work rate: 17-19
    condition: 17-18-19
    driblling: 17-18 arasiydi !!!!! yanlis duymadiniz!!!
    driblling: turkiyede nasil anlasiliyor anlamis degilim ve yanlis anliyorusnuz cogunuz, dribling hizle yada istersen yavas olsun adamin yanindan gecmektir!!!
    TUNCAY SANLI BUNU IYI YAPMIYORMUYDU
    (milanli 3-4 futbolcuyu bile arkada birakmisti!,az alkmaar maclari falan +man utd maclari)

ama teknigi iyi degldi okadar, mesela ronaldinho kivrakligi ve first touchu iyi oldugu icin calimlariyle teknigini karistirip SIHIR YAPARDI sanki o bambaska!

ama tuncayin dribllingleri cesar delgadonun altinda degil ustundeydi!!!!
    bakiniz: spikerlerimiz bile kendilerini kandrir durur yillarca!
    mesela bi oyuncu topu aldi bos bi alanda hizi bi sekilde ilerleiyo diyelim en yakinindaki rakip oyuncu 10 metre uzakte olsa bile
    soyle diyorlar hep: "HIZLI DRIPLINGLERLE ILERLEYEN X FUTBOLCU!!"
    iste dirbbling budur, yani ingilizlerin anlatmak istedigi olay, adamin sagindan solundan 10cm yanindan hizli yada yavas gec bunun adi DRIBBLINGDIR
    yani
    dribbling calim demektir, ama turkiyede millet topla ilerlelemek saniyo???
    dribbling topla yapilir!!!! yani calim demektir!!!
    TUNCAY BUNU COK IYI YAPIYORDU SADECE ronaldinho gibi adamlar gibi teknigi iyi degildi okadar,, hizini kullaniyordu sadece!!

first touch= ilk metreler=ilk hamleler
    daha bir cok yanlisi vardi ama hep karsi cikanlar olducu icin duzeltilmedi hakki verilmedi!

ibrahim akin olayi bambaska, cok rezil bir durumda futbolu son 3 yildir eee neden asagi cekmediler?
    ibrahim akinin yaptiklarini ikinci ligde cook kisi verirdi bjk icin son 3 yilda
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    mesela hasan sas adama dribbel atsa,
    spiker: "hasandan guzel bir calim" der
    calim=dribbel' dribbling!

bizde ise dirbbling, sadece topla gitmek ama calim oldugunu bilmemekle ilgili

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

beyler iyi hos anliyorum ingiltere liginde kumeye dusmemeye oynayan takim gelse super ligimizde sampiyon olur ama bu ligde hicmi 20 ozellikli adam olmayacak yahu KRAL hakan sukur saygidan kafa topu 20 verilir yani bilmiyorum ama arda turan mesela bu adamlar avrupayada gitse parlayacaktir turk futbolunun temsilcilerine bari bu kadar acimasiz davranmayin mesele allahin aymanini aureliodan iyi yapacaginiza ceyhunu ilicten iyi yapacaginiza bu adamlarin ozelliklerini dusurun ligin yildizlarina yansitin promise kac yildir turkiyede 1 sezonda 10 golu asmismi acaba promise yi dusurun erhan albayrak var dusurun huseyin cimsir var bu adamlari bu kadar iyi yapmayin turkiye liginde ki her futbolcu bir birine benzemesin ki turk futbolunun yildizlari yildiza benzeyebilsin

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Her zaman şunu düşünelim sadece bizim ligimiz yok dünyada. Aurelio Almanyada Ingılterede veya İspanyada banko oynayabilir mi bunu düşünelim orada oynayanlarla kıyaslayalım ve sonuca varalım. Araştırmanın onemli aşamalarından biridir bu. Sadece kendi ligimizi düşünerek bu adam türkiyenin en hızlısı ve acc' yı 17 diyemiyoruz. Mesela bu sene yaptığımız lig A' da finishng' i 14 den yukarı adam yok. 14 olan da 3 futbolcu var hatırladığım kadarıyla ya da 4. Bu adamlar Lig A' nın en iyi bitiricileri ve şu an süper ligte oynuyorlar.
    Bana sorarsan oynar, oynayanlarla kiyaslama olayini ben bir türlü anlamiyorum iste, neden sürekli baska oyuncularla kiyaslanarak giriliyor özellikler? Lig A da finishing'i 14 olmasi normal cünkü Lig A bir BundesLiga 2 olamaz, bir Ligue 2 olamaz... Ayrica Roberto Carlos'un su anki hizi 17 Dani Alves'in hizi 19 diye roberto'nun hizini düsürecekmisiniz? , Allah bilir 2008'de Kezman'in özellikleride düsürülür gecen sezon 9 gol atti diye bitircilik 14 felan yapilirsa hic sasirmam.

Nesil
    2003

ha ozaman baska diyelim

ama icimde hep baska bir istisna kalacak TUNCAY SANLI yanlisi!

buna kim karsi gelecek ki?

tuncay sanli

kafa vurusu: 17-19
    work rate: 17-19
    condition: 17-18-19
    driblling: 17-18 arasiydi !!!!! yanlis duymadiniz!!!
    driblling: turkiyede nasil anlasiliyor anlamis degilim ve yanlis anliyorusnuz cogunuz, dribling hizle yada istersen yavas olsun adamin yanindan gecmektir!!!
    TUNCAY SANLI BUNU IYI YAPMIYORMUYDU
    (milanli 3-4 futbolcuyu bile arkada birakmisti!,az alkmaar maclari falan +man utd maclari)

ama teknigi iyi degldi okadar, mesela ronaldinho kivrakligi ve first touchu iyi oldugu icin calimlariyle teknigini karistirip SIHIR YAPARDI sanki o bambaska!

ama tuncayin dribllingleri cesar delgadonun altinda degil ustundeydi!!!!
    bakiniz: spikerlerimiz bile kendilerini kandrir durur yillarca!
    mesela bi oyuncu topu aldi bos bi alanda hizi bi sekilde ilerleiyo diyelim en yakinindaki rakip oyuncu 10 metre uzakte olsa bile
    soyle diyorlar hep: "HIZLI DRIPLINGLERLE ILERLEYEN X FUTBOLCU!!"
    iste dirbbling budur, yani ingilizlerin anlatmak istedigi olay, adamin sagindan solundan 10cm yanindan hizli yada yavas gec bunun adi DRIBBLINGDIR
    yani
    dribbling calim demektir, ama turkiyede millet topla ilerlelemek saniyo???
    dribbling topla yapilir!!!! yani calim demektir!!!
    TUNCAY BUNU COK IYI YAPIYORDU SADECE ronaldinho gibi adamlar gibi teknigi iyi degildi okadar,, hizini kullaniyordu sadece!!

first touch= ilk metreler=ilk hamleler
    daha bir cok yanlisi vardi ama hep karsi cikanlar olducu icin duzeltilmedi hakki verilmedi!

ibrahim akin olayi bambaska, cok rezil bir durumda futbolu son 3 yildir eee neden asagi cekmediler?
    ibrahim akinin yaptiklarini ikinci ligde cook kisi verirdi bjk icin son 3 yilda
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    mesela hasan sas adama dribbel atsa,
    spiker: "hasandan guzel bir calim" der
    calim=dribbel' dribbling!

bizde ise dirbbling, sadece topla gitmek ama calim oldugunu bilmemekle ilgili
    Dribbling: Topla hareket halindeyken topa hukmedebilme.
    Techqiue: Top ayaginda iken oyuncunun topa yumusakligi, top kontrolunun kalitesi.

devami da var http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=43243

Inrahim Akin'i imkanin olursa bir Olcan ile karsilastiriver..

yusufislam: Futbol bolumunde yaptigin fanatiklige kacan yorumlarini uzun zamandir takip ederim. Burada da devam ettirmemeni rica ediyorum cunku bu tip yorumlarin arastirmaya yarari yok.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Omerdinho View Post
    Bana sorarsan oynar, oynayanlarla kiyaslama olayini ben bir türlü anlamiyorum iste, neden sürekli baska oyuncularla kiyaslanarak giriliyor özellikler? Lig A da finishing'i 14 olmasi normal cünkü Lig A bir BundesLiga 2 olamaz, bir Ligue 2 olamaz... Ayrica Roberto Carlos'un su anki hizi 17 Dani Alves'in hizi 19 diye roberto'nun hizini düsürecekmisiniz? , Allah bilir 2008'de Kezman'in özellikleride düsürülür gecen sezon 9 gol atti diye bitircilik 14 felan yapilirsa hic sasirmam.
    Baska oyuncularla kiyaslamadan baska nasil yapilabilir bu is? Kafadan atarak mi? Ornegin adrese teslim ortalar yapabilen Beckham'in Crossing 19, cok iyi orta yapan Damien Duff'un Crossing 17, iyi orta yapan Pavel Nedved'in crossing 15, ortalari oldukca iyi olan Zabrotta'nin crossing 13, ortalari pek iyi olmayan Pierre Wome'nin 11. Bu durumda kendi kendimize sormamiz lazim. Degerlendirmeye calistigimiz oyuncu, orta yapma konusunda bu oyunculardan hangisi ile kiyaslanabilir. Ona gore de crossing degeri zatan kendiliginden ortaya cikar.

Turkiye'nin en iyi orta yapan oyuncusu otomatik olarak 20 almaz, veya Turkiye'nin en hizli oyuncusu otomatik olarak 19 almaz. FM oyununda 20 degeri, bu ozellik konusunda oyuncu tum zamanlarin en iyisi demektir. Turkiye'de hangi oyuncu, hangi konuda tum zamanlarin en iyisi? 16-19 bu ozellik dunya capinda demektir. 13-15 Premier lig'in ortalama oyuncusu demektir. 10-12 Turkiye super liginin ortalama oyuncusu demektir.

Diyorum size, Aurelio'nun nasil olmasi gerektigini Editor ile yapip bir ekran goruntusu yollayin, sonra tartisalim uzun boylu. Ancak bu sekilde yararli bir gous belirtmis olursunuz. Bizler de size ne acidan abarttiginizi, karsilastirma yolu ile gostermis oluruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Tuncay Şanlı'nın Fm 2008'de özelliklerini Türk araştırmacılar database'ye ekleyecek değil mi Ömer abi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Tuncay Şanlı'nın Fm 2008'de özelliklerini Türk araştırmacılar database'ye ekleyecek değil mi Ömer abi?
    Bir miktar degisiklik yapacaktik ama dosyalar bize gelmeden once maalesef Ingiltere'ye transferi yapildi. Bu nedenle de biz Tuncay'a dokunamadik.. Oldugu gibi gitti.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Thumbs up

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Diyorum size, Aurelio'nun nasil olmasi gerektigini Editor ile yapip bir ekran goruntusu yollayin, sonra tartisalim uzun boylu. Ancak bu sekilde yararli bir gous belirtmis olursunuz. Bizler de size ne acidan abarttiginizi, karsilastirma yolu ile gostermis oluruz.
    Sorun degil adasim bundan yaklasik 2 ay önce ligler daha bitmeden bi güncelleme cikarmistim, orada Aurelio'nun özelliklerini gözden gecirmistim;

CA: 140 PA:160

Mental ve Fiziksel özelliklerinde bi oynama yapmadim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

CA 140 olmamalı bence. 130-135 daha yakın kriterlere. Ona göre bir düzenleme yapmalısın.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Sorun degil adasim bundan yaklasik 2 ay önce ligler daha bitmeden bi güncelleme cikarmistim, orada Aurelio'nun özelliklerini gözden gecirmistim;

CA: 140 PA:160
    Simdi ilk olarak, 29 yasinda ve kariyerinin zirvesinde bir oyuncunun CA ile PA arasinda bu kadar buyuk fark olmamasi gerekir. Ozellikle bu oyuncu eger cok daha buyuk bir potansiyeli olup halen bu potansiyeli dolduramamis bir oyuncu degilse (mesela Sergen profesyonel olmadigi icin hic bir zaman potansiyelini dolduramamis bir oyuncu).

Aurelio'nun ozelliklerine gelince. Bu verdigin ozelliklere bakilinca Aurelio'nun CA'sinin 153 civarinda olmasi gerektigi ortaya cikiyor. Yani Aurelio, Costinha, Ambrosini, Emerson, Mavuba, Renato, Mineiro, Mascherano ve Gago seviyesinde oluyor. Ozellikle Brezilyali oyunculardan Mineiro'nun Brezilya, Mascherano'nun da Arjantin milli takiminda son Copa America'da oynadigini goz onunde bulundurursak Aurelio'nun gercekten bu oyuncular arasinda yeri olmali mi sorusu ortaya cikiyor. Yani Aurelio Brezilya milli takimi icin hic dusunulmemis bile ancak CA'si 152 olan Mineiro Copa America'da milli takim oyuncusu olarak yer aliyor.

Bu seviyedeki diger oyuncular arasinda Levan Kobiashvili, Jean II Makoun, Fernando Meira gibi oyuncular da bulunmakta.

Peki Aurelio gerceken bu oyuncular seviyesinde bir oyuncu mu?

Yoksa daha cok Aldo Duscher, Dietmar Hammann, Eugen Polanski, Ivan Helguera, Anatoly Tymoschuk kalitesinde bir oyuncu mu?

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Bana sorarsan Mascherano'dan eksik bir yani yok, hatta daha iyi bile denebilir tek sorunu yasinin ilerlemis olmasi.Ambrosini'yi 1 kere oynarken görmüyoruz zaten iyi olsa herhalde banko oynardi, Costinha Aurelio'dan daha yasli üstelik Aurelio Costinha ile kiyaslanamaz. Gelisimini tamamlamis bir oyuncu yani oyunda Hammann,Helguera gibi oyuncularin seviyesinde olmali, o konuda haklisin, CA ile PA yi yeniden gözden gecirmem gerek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aurelio trabzonda iyi fenerbahcede iyi hic liverpool da oynadimi yada milanda neye gore soyluyorsun bunu ambrosiniden iyi diyorsun aurelio milanda oynasinda ona gore kiyas yap trabzonspor ve fenerbahcede oynamis bir adami siz milandaki bir oyuncuyla kiyaslamayiniz elbette aurelio iyi futbolcu turkiye liginin en iyi on liberosu ama siz her futbolcunuzu herkezden ustun goruyorsunuz tuncay herkezden iyi bir numara diyorsunuz middlesbourg da izledik 3 macin 3 den de oyundan alindi bizim tanidigimiz tuncay degil neden degil cunku turkiye liginde oynamiyor turkiye ligindeki sahalar 90 metre ingilteredekiler 120 aurelio 15-20 metrede oynuyor oyunu 15-20 metreye yetiyor gucu ingilterede 30 metrede oynuyor on liberolar aurelio 30 metreyi tek basina doldurabilirmi deniz oynadigi zaman fenerbahcenin ortasahasini goruyoruz ne kadar guclu bide aurelio yanliz oynadigi zaman goruyoruz ne kadar guclu dinamo kiev macinda topu alan geciyor orta sahayi o maclarda tek onlibero oynuyordu aurelio ve eminim deniz olsa boyle rezil olmazdiniz işi bazen çok abartıyorsunuz arkadaşlar sonrada çok üzülüyorsunuz alex dünyaca ünlü brezilyanın kaptanıymış vesayre appiah essienden iyiymiş onun için kaptanmış 10 numaraymış kezman süper starmış tuncay geleceğin yıldızıymış aurelıo ambrosiniden iyi ön liberoymuş arkadaşlar o zaman neden kendi sahanızda milandan 4 yiyiorsunuz hani ambrosiniden iyiydi aurelıo
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Aurelio Costinha ile kiyaslanamaz.
    bireee machrano ile ambrosini ile kıyasladın ama aurelıoyu doğru kıyaslamaz aurelıo hiç bir zaman şampiyonlar ligini kaldıramayacak dünya kupasında final oynayamayacak bu yüzden kıyaslanamaz

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by extensor View Post
    aurelio trabzonda iyi fenerbahcede iyi hic liverpool da oynadimi yada milanda neye gore soyluyorsun bunu ambrosiniden iyi diyorsun aurelio milanda oynasinda ona gore kiyas yap trabzonspor ve fenerbahcede oynamis bir adami siz milandaki bir oyuncuyla kiyaslamayiniz elbette aurelio iyi futbolcu turkiye liginin en iyi on liberosu ama siz her futbolcunuzu herkezden ustun goruyorsunuz tuncay herkezden iyi bir numara diyorsunuz middlesbourg da izledik 3 macin 3 den de oyundan alindi bizim tanidigimiz tuncay degil neden degil cunku turkiye liginde oynamiyor turkiye ligindeki sahalar 90 metre ingilteredekiler 120 aurelio 15-20 metrede oynuyor oyunu 15-20 metreye yetiyor gucu ingilterede 30 metrede oynuyor on liberolar aurelio 30 metreyi tek basina doldurabilirmi deniz oynadigi zaman fenerbahcenin ortasahasini goruyoruz ne kadar guclu bide aurelio yanliz oynadigi zaman goruyoruz ne kadar guclu dinamo kiev macinda topu alan geciyor orta sahayi o maclarda tek onlibero oynuyordu aurelio ve eminim deniz olsa boyle rezil olmazdiniz işi bazen çok abartıyorsunuz arkadaşlar sonrada çok üzülüyorsunuz alex dünyaca ünlü brezilyanın kaptanıymış vesayre appiah essienden iyiymiş onun için kaptanmış 10 numaraymış kezman süper starmış tuncay geleceğin yıldızıymış aurelıo ambrosiniden iyi ön liberoymuş arkadaşlar o zaman neden kendi sahanızda milandan 4 yiyiorsunuz hani ambrosiniden iyiydi aurelıo
    extensor Ambrosini yi kac mac izledin ? dogru dürüst oynamiyor bile ancak pirlo veya gattuso sakatlanirsa yada ancelotti aslari dinlerdirirse forma sansi buluyor ben hicbir zaman önemli maclarda oynadigini görmedim ayrica aurelio ambrosini'den daha fazla hücuma yardim ediyor, mascherano da abartilacak bir ön libero degil yasi henüz genc onun icin simdiden yorum yapmak pek dogru olmaz ayrica unutma gecen sezon mascherano'nun avrupadaki ilk senesiydi kendisini dogru dürüst gösteremedi liverpoola gitti diye dünyanin en iyi ön liberosumu oldu? dünyanin en iyi ön liberosu vieira dir ardindan makelele gelir ambrosini mascherano bunlarin yanina bile yaklasamaz alex brezilyanin kaptanligini yapti, lincoln daha o formayi giyemedi, alex o formayla kupa bile kaldirdi appiah komple bir oyuncudur onun gibi bir oyuncuyu bulmak zordur tuncay gelecegin yildizi olamaz cunku yasi ilerlemis fakat oyunda gercekten berbat yapilmisti bütün özellikleri haketmedigi sekilde düsürülmüstü.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Aurelio maksimum CA 138 maksimum PA 145-150 seviyesinde olmalı bence fazlası abartı olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Mascherano'dan eksik bir yani yok demek vay be! Sen neymişsin be Aurelio!
    Bak Aurelio kesinlikle Türkiye'nin en iyi ön liberosu. Buna kimse bir şey diyemez. Ama sen gidip Mascherano ile ayn seviyede tutarsan senin tarafsızlığından şüphe ederim ben. Avrupa'da ilk senesi diyorsun ama bu adam kendi liginde oynamadı mı? Oradan Brezilya'ya geçmedi mi? Yani koskoca Rafa Benitez bu adamı haybeye mi aldı sence?

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by starfreedom View Post
    Mascherano'dan eksik bir yani yok demek vay be! Sen neymişsin be Aurelio!
    Bak Aurelio kesinlikle Türkiye'nin en iyi ön liberosu. Buna kimse bir şey diyemez. Ama sen gidip Mascherano ile ayn seviyede tutarsan senin tarafsızlığından şüphe ederim ben. Avrupa'da ilk senesi diyorsun ama bu adam kendi liginde oynamadı mı? Oradan Brezilya'ya geçmedi mi? Yani koskoca Rafa Benitez bu adamı haybeye mi aldı sence?
    Arjantin Liginde,Brezilya Liginde oynayan her oyuncu avrupada oynayamiyor ortama ayak uyduramiyor yada avrupa futboluna alisamiyor,koskoca Maradona bile avrupada bi kulupte tutunamamisti. Bak ne dedim avrupada ilk senesi , 2-3 sene daha bekleyelim ondan sonra mascherano hakkinda yorum yapalim.. Ayrica burasi arastirma bolumu tarafsiz olduguma emin olabilirsin sonucta FM hepimizin oynadigi bi oyun sadece benim oynadigim bi oyun degil..

Nesil
    2003

extensor Ambrosini yi kac mac izledin ? dogru dürüst oynamiyor bile ancak pirlo veya gattuso sakatlanirsa yada ancelotti aslari dinlerdirirse forma sansi buluyor ben hicbir zaman önemli maclarda oynadigini görmedim ayrica aurelio ambrosini'den daha fazla hücuma yardim ediyor,
    Gecen sene Man Utd ve Liverpool maclarinda Ambrosini, Pirlo, Gattuso uclusu orta sahada oynadi. Forvet arkasinda Kaka ve Seedorf ve tek forvet Inzaghi/Gilardino oynuyordu. Ambrosini ozellikle kafa golleri ile bilinir. Man utd macinda turu garantileyen golun pasini da Ambrosini orta sahada kaptigi topu bekletmeden Gilardino'nun kosu yoluna atarak asis yapmisti. Taktik nedeniyle ileriye cikmamasi, Ambrosini'nin ofansif ozelligi olmadiigni gostermez. Normalde Gattuso, Pirlo, Seedorf uclusunun arkasinda yer bulamamasi da bizim ligimizde en iyi on libero olmasini da engellemez.

tuncay gelecegin yildizi olamaz cunku yasi ilerlemis fakat oyunda gercekten berbat yapilmisti bütün özellikleri haketmedigi sekilde düsürülmüstü.
    Tuncay daha once abartilmisti. Turkiye'de oynayan oyuncularin cogunun ozellikleri CA'sina uymuyordu. Dikkat ederseniz bir cok oyuncuda bu tip dusurme yapildi. (Mesela Alex'in ozelliklerine gore CA'si 180 civarinda olmasi gerekiyordu dosyalar bizim elimize ilk geldiginde, Hakan Sukur'un CA 150 seviyesine olmasi gerekiyordu ozelliklerine bakildiginda). Ilk defa bu isi Kasim ayinda yapmaya basladigimizda, bu ise eskiden ne kadar az ilgi gosterildigi cok bariz belli oluyordu.

Bu isi ciddiye alip bizler yapmaya basladigimizda bir bakima sifirdan bir cok oyuncuyu yeniden degerlendirmemiz gerekti. Bu nedenle daha oncesine gore dusurmeleri goz onune almamak lazim. Bunlar goze alindigi takdirde buyuk yanilgiya dusersiniz cunku ilgi gosterilmeyen, biraz bastan savma seklinde yapilan bir arastirmadan uzerinde titrenen, buyuk ozen gostermeye calisarak yapilan bir arastirmaya gecildi.

aurellionun CA'snn 135ten fazla olması abartıya kaçar...ayrıca aurelioyuda mascheranoyla kıyaslamak cok sacma onun türkiye ligi icin iyi bi oyuncu olmaktan daha yükse bi seviyede olamaz bence...

Nesil
    2003

futbolla yatar futbolla kalkariz, appiahi soruyorum ve cosuyorlar!
    ama appiah hala ayhandan az biraz iyi yapilyior
    Ozellikle fiziksel acidan bi iki oyuncuyu bir karsilastir.

Nesil
    2003

Artik yeter.

Reputation konusunda mantigi acikladik ve Appiah/Aurelio konusunda karsi geldiginiz noktalari da okuduk. Bu takimlardan sorumlu kisiler ve arastirma sefi bu dusuncelerinizi degerlendirecek buna gore de bir karar verecektir. Devamli usteleyerek bazi seylerin degismesini saglayamazsiniz boyle bir baski kuramazsiniz. Gercekten yardimci olmaksa amaciniz buyurun yardimci olun. Ornegin antrenmana gidip PAF veya Super Gencler'de oynayan oyunculari bulun. Veya Senol Corlu'nun futbol kariyerinin detaylarini (yil yil oynadigi kulup/mac sayisi) veya alt yapidaki oyuncularin maaslarini bulun daha fazla katki saglamis olursunuz.

Ayrica birbirinizin fikirlerine, dusuncelerine, bu fikirlere ve dusuncelere katilmasaniz bile saygi gosterin.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Appiah deyince akla ilk hangi özelligi gelir?? Uzaktan attigi sutlar gelmezmi?? siz arastirmacilar onun 16 olan uzun sutunu artirmak yerine düsürdünüz 15 yaptiniz bu yaptiginiz ne simdi? neden olarakta "Gecen sezon ligde kaleyi bulan sut sayisi az , uzun sutu düsürülmeli" dediniz..
    ben size soruyorum Ceyhun? yillardir uzun sutu 20 yahu bu adam uzaktan kac tane gol atti biriniz söyleyin bana 30 40 metreden gol mü attiga uzun sut 20 oluyor?? Ayrica siz sadece Ligdeki istatistiklere bakarak arastirma yapiyorsunuz, hic avrupa kupalarindaki istatistiklere bakmiyorsunuz "?" Dünya Kupasi'ndan sonra Appiah'in herkes daha iyi olacagini beklerken bi bakiyoruz Appiah ayni , sadece bu sefer Ingiltere'nin orta düzey takimlarina gidiyor oyunda, saka mi bu? 7.0.2 yamasinda bu olay düzeltildi fakat tam bir sacmalik ayni oyuncu Arsenal,Barcelona gibi kuluplerden teklif alirken, oyunda ingilterede küme düsmeye aday yada orta düzey takimlara gidiyor resmen komedi.. biz taraftarlar her hafta 90 dakika izledigimiz oyunculari bilmeyecekmiyiz? birsey yazdigimiz zaman fanatiklik yapma burasi arastirma bölümü diyorsunuz oysaki biz arastirmacilara gördüklerimizi aktarmak icin bu bölüme girip mesaj yaziyoruz sonucta bu oyunu dünyada milyonlarca insan oynuyor %30'uda Türk o yüzden artik yazilanlar dikkate alinmali , yeri degil fakat bana fanatik diyenler icin buraya yazmak istiyorum Arda gecen sezon duran toplari kullandi eski konularda Arda'nin frikik,korner,penalti gibi özelliklerinin yükseltilmesi gerektigini söyledim bircok arkadasta ayni fikire sahipti fakat ne oldu ? Arda berbat yapildi ki o Arda su anda Türkiye'deki gelecegi en parlak oyuncu, özelliklerini yükseltmek yerine düsürüyorsunuz yani Türkiye Ligi bu kadar kalitesiz mi Allah askina? Hic mi genc yeteneklerimiz yok ? Koskoca Mehmet Topuzun bile frikikleri düzenlenmedi adam uzaktan goller atiyor frikikten 30 metreden gol atiyor frikigi 15? saka mi bu? arastirmacilar neden bunlari görmezden geliyor? Birsey söyleyincede hemen SI ye topu atiyorsunuz , sizinde hakli oldugunuz konular var mesela Aurelio konusunda perpetua yi hakli buldum Aurelio 30 yasina girecek PA'si benim yaptigim gibi 160 olmamali PA'si bu kadar yüksek olmamali bu dogru fakat özellikleri berbat, ayni sey Appiah icinde gecerli , gecen sezon Anelka konusunda herkes abarti oldugunu söyledi Anelka'nin özellikleri düsürüldü ayni Anelka Premier Lig'te sov yapiyor Fransa milli takiminda banko oynuyor goller atiyor attiriyor, Anelka 1 senede mi degisti ? Anelka ayni Anelka, adamin istekli olduktan sonra yapamayacagi sey yok Fenerbahce'de kendisine pas atilmadigindan sikayetciydi bu yuzdende yapmak istediklerini sahaya yansitamadigini söylüyordu, ayrilma nedenide Premier Lig'te oynamak istemesi felan degil, Fransa milli takiminda oynamak icin avrupaya gitti herkeste saniyorki Ingilterede futbol oynamak icin gitti, halbuki alakasi yok, adamin ingilterede oynamadigi takim kalmamis ingiliz futboluna doymus zaten gitmeden öncede ben gidersem Barcelona gibi takimlara giderim yani gidecegim takim fenerden büyük olmali demisti, sizde Anelka Appiah gibi oyuncularin özelliklerini kisik tutuyorsunuz oysaki bu adamlar bir chelsea bir barcelona formasi giyse böyle olurmuydu? iste bizim istedigimiz arastirmacilarin ne görüyorlarsa onu aynen oyuna yansitmalari , aksi takdirde oyunun zevki cikmiyor ben fm 2007 yi aldim fenerbahce'nin halini görür görmez oyundan sogudum türkiye liginde dogru dürüst oynamadim 5 mac yaptiktan sonra baska bir oyun actim, bana zevk vermedi böyle gidersede veremeyecek.

Nesil
    2003

Appiah deyince akla ilk hangi özelligi gelir?? Uzaktan attigi sutlar gelmezmi?? siz arastirmacilar onun 16 olan uzun sutunu artirmak yerine düsürdünüz 15 yaptiniz bu yaptiginiz ne simdi? neden olarakta "Gecen sezon ligde kaleyi bulan sut sayisi az , uzun sutu düsürülmeli" dediniz..
    ben size soruyorum Ceyhun? yillardir uzun sutu 20 yahu bu adam uzaktan kac tane gol atti biriniz söyleyin bana 30 40 metreden gol mü attiga uzun sut 20 oluyor??
    Ceyhun konusunda yukarida yazdim. Tekrar oku lutfen.

Uzaktan sutlar ozelligi, uzaktan sutlarla bitiriciligi gosterir. Gecen sene Appiah'in sutlarinin %30'u kaleyi buldu, kaleyi bulan sutlarin da %10'u gol oldu. 16 olarak verilmis uzaktan sutlarin dunya standardinda cok iyi oldugu goz onunde tutulursa bu verilen deger esasinda hic de dusuk veya zayif degil.

Ayrica siz sadece Ligdeki istatistiklere bakarak arastirma yapiyorsunuz, hic avrupa kupalarindaki istatistiklere bakmiyorsunuz "?" Dünya Kupasi'ndan sonra Appiah'in herkes daha iyi olacagini beklerken bi bakiyoruz Appiah ayni , sadece bu sefer Ingiltere'nin orta düzey takimlarina gidiyor oyunda, saka mi bu? 7.0.2 yamasinda bu olay düzeltildi fakat tam bir sacmalik ayni oyuncu Arsenal,Barcelona gibi kuluplerden teklif alirken, oyunda ingilterede küme düsmeye aday yada orta düzey takimlara gidiyor resmen komedi..
    Cannavaro'nun CA'si kac puan yukseldi dunya kupasinin ardindan?

biz taraftarlar her hafta 90 dakika izledigimiz oyunculari bilmeyecekmiyiz? birsey yazdigimiz zaman fanatiklik yapma burasi arastirma bölümü diyorsunuz oysaki biz arastirmacilara gördüklerimizi aktarmak icin bu bölüme girip mesaj yaziyoruz sonucta bu oyunu dünyada milyonlarca insan oynuyor %30'uda Türk o yüzden artik yazilanlar dikkate alinmali ,
    Fenerbahce'yi yapan kisiler de tuttugu takimi cok yakindan izliyor ve dusuncelerini veritabanina aktariyor.

%30'u Turk mu? Biraz yaniliyorsun sanirim. Toplamda Turkce FM indiren sayisi 50.000 sayisini gecmiyor. Haydi diyelim bunun kadar Turk daha var Ingilizce oynayan. Yine de 1 milyon toplam oynayanin arasinda %10'luk bir yuzdeye ulasiriz.

yeri degil fakat bana fanatik diyenler icin buraya yazmak istiyorum Arda gecen sezon duran toplari kullandi eski konularda Arda'nin frikik,korner,penalti gibi özelliklerinin yükseltilmesi gerektigini söyledim bircok arkadasta ayni fikire sahipti fakat ne oldu ? Arda berbat yapildi ki o Arda su anda Türkiye'deki gelecegi en parlak oyuncu, özelliklerini yükseltmek yerine düsürüyorsunuz yani Türkiye Ligi bu kadar kalitesiz mi Allah askina?
    Evet Turkiye ligi bu kadar kalitesiz. Arda bir cok defa frikik kullanma konusunda iyi olmadigini soyledi. Penalti attigini henuz gormedik ama bitiriciligi cok ust duzey bir oyuncu olmadigi icin penaltilar da oldukca zayif birakildi. Kornerlerinin hep kisa dustugunu ve cok kolay rakip tarafindan uzaklastirildigina da herhalde siz dikkat etmediniz.

Ayrica Arda'nin CA'sinin dusuk olmasinin nedeni de fiziksel ozelliklerinin cogunlukla vasat/zayif olmasi.
    Hic mi genc yeteneklerimiz yok ? Koskoca Mehmet Topuzun bile frikikleri düzenlenmedi adam uzaktan goller atiyor frikikten 30 metreden gol atiyor frikigi 15? saka mi bu?
    15 Degerini dusuk gormek sizin hataniz. Mesela Lavan Kobiashvili, Michael Ballack, Adrian Mutu, Xabi Alonso, Ryan Giggs, Pauleta, Morten Gamst Pedersen, Ali Karimi, Bastian Schweinsteiger, Dejan Stankovic isimli oyuncularin hepsi iyi frikik atan ve frikikten goller bulan oyuncular. Bunlarin da frikik ozelligi 15..

David Beckham'in, Rui Costa'nin, Deco'nun, Ortaga'nin, Van Persie'nin frikik ozelligi ise 17. Simdi Mehmet Topuz'u nasil degerlendirirsiniz?

arastirmacilar neden bunlari görmezden geliyor? Birsey söyleyincede hemen SI ye topu atiyorsunuz , sizinde hakli oldugunuz konular var mesela Aurelio konusunda perpetua yi hakli buldum Aurelio 30 yasina girecek PA'si benim yaptigim gibi 160 olmamali PA'si bu kadar yüksek olmamali bu dogru fakat özellikleri berbat, ayni sey Appiah icinde gecerli , gecen sezon Anelka konusunda herkes abarti oldugunu söyledi Anelka'nin özellikleri düsürüldü
    Anelka'nin ozelliklerini biz dusurmedik. Ya bize gelmeden once Man City arastirmacisi tarafindan dusurulmustur veya arastirma sefi dusurmustur.

Aurelio ve Appiah konusunda ise katilmiyorum. Turkiye liginin acik ara en iyi iki on liberosu olarak yansitildilar 7.0.2'de. Acik ara diyorum cunku arkalarindan gelen en iyi on libero 130 seviyesinde idi (Kleberson'u saymiyorum burada).

Daha once dedigim gibi dusuncenizi belirttiniz ve bizler bu dusunceyi okuduk. Artik uzatmanin, fikrinizi zorlamanin bir anlami da yok acikcasi. Fenerbahce'den sorumlu olan arkadasimiz Aurelio ve Appiah'in nasil olmasi gerektigi konusunda eminim ki kendisinin ve sizlerin dusuncesine gore karar verecektir.

Sunu da tekrar belirtmekte yarar goruyorum:
    Her ozellik icin
    20 = Dunyada gelmis, gecmis en iyi
    17-19 = Dunya capinda, dunyanin en iyileri arasinda
    14-16 = Ust duzey oyuncu
    11-13 = Iyi oyuncu
    8-10 = Orta kalitede
    5-7 = Zayif
    2-4 = Cok zayif
    1 = Dunyada gelmis gecmis en kotu

seklinde degerlendirmek gerekir.

birsey yazdigimiz zaman fanatiklik yapma burasi arastirma bölümü diyorsunuz oysaki biz arastirmacilara gördüklerimizi aktarmak icin bu bölüme girip mesaj yaziyoruz sonucta bu oyunu dünyada milyonlarca insan oynuyor %30'uda Türk o yüzden artik yazilanlar dikkate alinmali , yeri degil fakat bana fanatik diyenler icin buraya yazmak istiyorum Arda gecen sezon duran toplari kullandi eski konularda Arda'nin frikik,korner,penalti gibi özelliklerinin yükseltilmesi gerektigini söyledim bircok arkadasta ayni fikire sahipti fakat ne oldu ? Arda berbat yapildi ki o Arda su anda Türkiye'deki gelecegi en parlak oyuncu, özelliklerini yükseltmek yerine düsürüyorsunuz yani Türkiye Ligi bu kadar kalitesiz mi Allah askina? Hic mi genc yeteneklerimiz yok ?
    o lafı kime neden söyledigimi gayet iyi biliyosun...neden üstüne alınıyosun

ayrıca gercekten bu konu cok uzadı burada bitirelim artık...

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

perpetua krdes, okudum yazini az cok aklima yatti dediklerin haklisin sende bir sekilde

ama fm07 ilk versiyonunda neden edu 170ken appiah oyleyken indirdiniz???
    cunku bunu appiahi eduyu arastiran yabancilar yapmist oyle degil mi?

ve biz indirdik!!! cunku ozaman arada guc farki olur sende haklisin
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    e artik LUGANOYU BAYA BI YUKSELSTIRSINIZ belli ozelliklerini mesela

TACKLE - marking(az cok yukselmeli)- zamanlama-agresiflik-fiziksel guc- ve sizin goreceginiz bir cok ozellik daha!!!

vt4 belcika kanali, Fenerahce-Anderlecht macini izliyorum!!
    mac yayini basladi, Belcikali Spiker kadrolari acikliyor ekrana gelen!

Lugano cok iyi bir defans oyle degil mi?
    yardimcisi evet TURKIYENIN EN IYISI DIYEBILIRIZ DEDI!!!

bune ne diyeceksiniz?
    eski futbolcu yardimcisi

LUC NILLIS ve spiker LUGANOicin TURKIYENIN EN IYISI DEDI !!!

not: aramizda vt4den izlemis olan belcikadan arkadaslar varsa bastan sona kadar inshallah dinleyen olmustur!!!
    kadrolar verirliken bunu dediler!!!

zamaninda woudgate olmazsa real madridin listesinde olan adamdi B PLANI OLARAK ama mashallah gokhan zanla arada fark yok HAHAHAHAH

supersiniz!

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

Sen hala nasıl araştırma bölümüne yazı yazabiliyorsun anlamıyorum! Bu kadar fanatiklik olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

ya fanatiklik degil bunun adi kardesim sadece tuttugum takimin hakkini savunuyorum o kadar, fanatiklik baska birseydir...

ozaman lutfen bana bu konulari nerde ogrenebiliriz, tartisabiliriz bir topic acin yada gosterin yeri varsa orda anlatmaya calisayim derdimi!!!

ben once suna baktim fm2007deki orjinal version da edu 170 PA,
    701 de ise dusurmusler! ilk 170lik hali yabancilar tarafindan kaydedildi,
    adam turkiyeye geldi bizimkiler daha cok dusurdu?

bunun cevabini istiyorum?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Biz mesela TUNCAY'ı 180 CA, 195 PA ile yollasak İngiltereye, onlar bunu düşürmeyeceklermi ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Adana/Antalya

ya fanatiklik degil bunun adi kardesim sadece tuttugum takimin hakkini savunuyorum o kadar, fanatiklik baska birseydir...

ozaman lutfen bana bu konulari nerde ogrenebiliriz, tartisabiliriz bir topic acin yada gosterin yeri varsa orda anlatmaya calisayim derdimi!!!

ben once suna baktim fm2007deki orjinal version da edu 170 PA,
    701 de ise dusurmusler! ilk 170lik hali yabancilar tarafindan kaydedildi,
    adam turkiyeye geldi bizimkiler daha cok dusurdu?

bunun cevabini istiyorum?
    Ya düşüremezler mi? Sana mı soracaklar? Sanki Edu burada müthiş oynadı TSI düşürdü!

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Bildigim kadariyla sadece Edu'nun degil Lugano,Appiah ve Alex'in de PA lari düsürüldü.

Sayfa 3 / 15 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri