Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 128 sonuç

Konu: [TSL]G.Antepspor Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

celil kurnaza adamdir topu havaya kaldirip orta keser boyle acayip bir ozellik varsa eklensin

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Sert girmesen değil, o adamın mümkün mertebe yanına yaklaşmayacaksın ama, Cemil Tecrübesizliğin kurbanı oldu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Cemili bu sene mümkün olduğunca canlı da seyretmeye çalışacağım bakalım Saffet mi bombalamış yoksa dediği kadar var mı?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Ca" ya gore onplana cikan ozellikler dagitilmaz kim solemisse sana yanlis solemis. Ya da bu senın dusuncense yanlıs dusunuyosun haberın olsun. Ceyhun' un long shotu 20 olması biraz şişirilmiş. Emir bunu değiştirir değiştirmez onu bilmem ama değiştirmesi gerekir bildiğim tek şey o. Seninle Cemil konusunda da uzun uzun tartışmıştık. Saffet bir açıklama yaptı diye Bjk ilgilendi diye seyretmediğiniz bir futbolcunun Ca' sını yükseltmemi istemiştiniz. Bu hafta Cemil neler yaptı haberiniz var mı acaba? Sadece sen değil o zaman Cemil artsın diyenler kimlerse onlar.
    Tamam, Ceyhun'un Long shots özelliği bence de 20 olmaz ama araştırmacı öyle düşünüyorsa benim diyecek bişeyim olmaz.

Örnek: Toraman'ın CA'sı 140 ve tackling'i 15. CA'sı 170 olsaydı çok rahat biçinde tackling 17-18 olabilirdi, şimdi anlayabildin mi beni?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Yok anlamak degil tabi ki ne demek istedigini anladim ama bu dusunce arastirma mantigina terstir. Onu belirtmek istiyorum.

Bence bu puanlamaya bi çözüm bulunmalı.. Ceyhun, Ronaldinho dan daha iyi mi uzun şut çekiyor.. Serkan Gedik, Rooney den daha bitirici şutlar mı atıyor.. Bence CA ya göre biri düşükse diğeri fazla olsun diye yapılması yanlış.. Ama şöyle olabilir.. Raul un kafası 14 olur Topsuz Alanı 17 olur.. Kafayı ilgilendiren mentalle birlikte kafanın yokluğu giderilebilir ve galiba öyle yapılıyor.. Tezatlıklar var.. Bi şekilde çözülmeli...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tezatlık yok bilgisizlik var kimse trabzonsporu yapan araştırmacıların futboldan anlamadığını söyleyemiyor gerçi ceyhunun uzun şutu bende olsam 16 yaparım ama aymana uzun şut 15 veren ceyhuna da 20 verir yani

trabzondan da taraftarından da yöneticilerindende teknik direktöründen de futbolcularından da araştırmacılarından da herşey beklenir

1 sene önce yılın en büyük transferini yapıp musampayı alan ve hiç sol açığı yokken musampayı 1 maç sol açık oynatmayan 2-3 kez ön libero oynatan ve sezon sonu bu adama futbolu bıraktırtan adamın futboldan nefret etmesini sağlayan trabzon herşeyi yapabilir futbolun kabusu gibiler

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    tezatlık yok bilgisizlik var kimse trabzonsporu yapan araştırmacıların futboldan anlamadığını söyleyemiyor gerçi ceyhunun uzun şutu bende olsam 16 yaparım ama aymana uzun şut 15 veren ceyhuna da 20 verir yani

trabzondan da taraftarından da yöneticilerindende teknik direktöründen de futbolcularından da araştırmacılarından da herşey beklenir

1 sene önce yılın en büyük transferini yapıp musampayı alan ve hiç sol açığı yokken musampayı 1 maç sol açık oynatmayan 2-3 kez ön libero oynatan ve sezon sonu bu adama futbolu bıraktırtan adamın futboldan nefret etmesini sağlayan trabzon herşeyi yapabilir futbolun kabusu gibiler

Ulen ne adamsın gene güldürdün beni. Ama Ayman' ın ve Serkan balcının dribling özellikleri düşüecektir sanırım. En azından düşmesi gerekir. Serkan Balcının driblingi 14 olur mu yav?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Gaziantep'de DE NİGRİS üzerinde çok ciddi bir çalışma yapılıp oyuna aktarılmalı...

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Onu da yaparız, rahat olun
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Ulen ne adamsın gene güldürdün beni. Ama Ayman' ın ve Serkan balcının dribling özellikleri düşüecektir sanırım. En azından düşmesi gerekir. Serkan Balcının driblingi 14 olur mu yav?
    Trabzon'da oldukca cok eksik olacak bu sene yine. Ne yazik ki Trabzonspor'u sorumlulugu altina alan Turker pek ellememis Trabzon'u. Artik bir sonraki surumde bizler bunun uzerinde calisma sansi bulursak duzeltilmesi icin ugrasiriz.

Ayrica Antep konusunda neden Trabzonspor konusuluyor onu anlamakta zorluk cektim yine.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

de nigris müthiş bir ilerleme kaydediyor bir iki sayfa önce yani bir kaç ay öncede belirtmiş olmalıyım
    arkadaşlar bana karşı çıkmıştı ama şimdi görün ligin en kaliteli santraforları arasında ilk 3 tedir kafa topu 16 olsun demiştim kıyamet kopmuştu 17 olmalı hatta
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Adam Meksika milli takiminda oynuyor, bazen. De Nigris'in kafa vurusu bence 17 yada 18 olmali.

Ugur Yildirimla bitirim ikilisi oldular, cok iyi anlasiyorlar, onuda FM'me eklemek lazim.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Arkadaşlar uçmayın yahu.

De Nigris'i ben de övüyorum ama HEADİNG' özelliği 14'ü geçmemeli bence...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1-87 boyunda ve inanılmaz kafa şutları çıkarıyor üç büyüklerde oynasa 17-18 yapılırdı antepte oynadığı içinmi 14 olacak
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Nigris'in 14-15 civarındaki headingi onu doğru kullandıgınızda kral olmasını sağlar.Tabi diger özellikerde doğru şekilde girilirse...(zıplama önceden sezme gibi)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben zaten Nigris'in önsezi, sıçrama ve topsuz alan özelliklerinin iyi olduğunu belirtmiştim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

en iyi özelliği kafa vurmak diyourum sert bir orta gelsin ceza sahası dışından bile gol atar topa kafasıyla nasıl vuracağını çok iyi biliyor 14-15 az 16-17 olmalı ben olsam18 bile yapardım
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by extensor View Post
    en iyi özelliği kafa vurmak diyourum sert bir orta gelsin ceza sahası dışından bile gol atar topa kafasıyla nasıl vuracağını çok iyi biliyor 14-15 az 16-17 olmalı ben olsam18 bile yapardım
    Katiliyorum sana.

Villareal'de bile 8 golun galiba 6:si kafayladi.

heading'i bence en az 17 olmali, jumping'de 15-17 civarlarinda.

Ugur Yildiriminin üzerinde kücük bir düzeltme yapil mali.

Kezman heading'i 14, bu nasil oluyo? Nigrisinki 15 .....

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Katiliyorum sana.

Villareal'de bile 8 golun galiba 6:si kafayladi.

heading'i bence en az 17 olmali, jumping'de 15-17 civarlarinda.

Ugur Yildiriminin üzerinde kücük bir düzeltme yapil mali.

Kezman heading'i 14, bu nasil oluyo? Nigrisinki 15 .....
    Ben de bir kaç şey eklemek isterim G.Antepsor için. Öncelikle Uğur Yıldırım' ın driblingi oyunda 5, bence 5 baya bir düşük olmuş nasıl oldu anlamış değilim ama takdir edersinz ki 5 demek baya kötü demek. Ben Uğur Yıldırmda bu kadar kötü bir dribling görmedim. En azından 9-10 seviyesine çekilmeli diye düşünüyorum. Alpaslan' ın bu konuda fikrini rica ediyorum.

De Nigris' e gelince tüm arkadaşlarıma bir soru yönelteceğim. Sizce Nobre mi, Yoksa De Nigris mi kafa toplarına daha hakim?

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

de nigris bence... uğur un dribbling i 10-11 seviyesinde düşünülmeliı bence...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

06-07 Datasına Göre:
    Nobre : Jumping 17, heading 16, boy 183
    De Nigris: jump 16, head 15, boy 186

07-08' i henüz göremedik bakalım burada ne olacak. De Nigris izlediğim kadarıyla kafa toplarında Nobre' den daha iyi bir oyuncu. Nobre' yi yıllarca çıplak gözle de izledim. Fikrinizi merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

nobre iyi zıplıyor kabul ama heading o kadar abartılı bir adam değil bence. heading 14, jumping 15 uygundur bence...

ayrıca bu sene ki formuyla de Nigris BJK, Fenerbahçe veya Trabzonda rahatlıkla oynar gibime geliyor... ancak finishing ile ilgili problemleri de var, göz ardı edilmemeli. heading ve jumping i dışında strength ve determination ı da öne çıkarılmalı gibi bir fikir oluştu bende.

saygılar...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

Nobre mi, De Nigris mi?... ben Nobre'yi hepinizin izlediği kadar izledim, ama De Nigris'i iki senedir hepinizden fazla izliyorum... ve hiç tereddüt etmeden De Nigris derim...

bu adamın "Antepspor standartlarının üzerinde" olduğunu daha önce yazmıştım. tek forvet oynatıldığında etkisiz olduğunu da yazmıştım. demek aradığı adam Uğur'muş... gerçekten de yanında Uğur veya Erdal gibi çalışkan bir adam olduğunda çok etkili...

yazılanlar üzerine de şöyle bir karşılaştırma yaptım...(veriler El Hadji v3'den)

De Nigris Nobre Kezman Ü.Karan V.Cihan

Kafa 15 16 14 15 15
    Zıplama 16 17 13 14 14
    İlk Temas 13 12 14 12 13
    Bitiricilik 16 14 16 15 13
    Soğukkanlılık 9 14 14 14 10
    Önceden Sezme 14 15 14 14 10
    Çeviklik 11 12 15 12 11

PA ve CA'ları yazmıyorum... Veysel'i de buraya taşıyorum, çünkü biraz abartıldığını düşünüyorum...

Eğer yeni datalar El Hadji datası üzerine yapılacaksa, üzerinde çok küçük düzeltmelerle yeterli olduğu kanısındayım...fakat bence Nigris, Nobre'den ve özellikle Kezman'dan iyi olmalı...

ayrıca Uğur konusunda sizlere katılıyorum.. önceki datada Top Sürme gerçekten feciydi... Uğur'un takım oyunu ve takım çalışması da çok iyi, tempoyu ayarlıyor ve çok güzel pas dağıtıyor...

ama yine El Hadji v3'te Top Sürme 12, Korner 16, Orta yapma 14, Duran Toplar 19, Uzun Şut 18, Pas 16... yeterli bence...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

06-07 Datasına Göre:
    Nobre : Jumping 17, heading 16, boy 183
    De Nigris: jump 16, head 15, boy 186

07-08' i henüz göremedik bakalım burada ne olacak. De Nigris izlediğim kadarıyla kafa toplarında Nobre' den daha iyi bir oyuncu. Nobre' yi yıllarca çıplak gözle de izledim. Fikrinizi merak ediyorum.
    Zıplama özelliği zaten boy + sıçrama özelliğinin karışımıdır. Nobre'nin markaj altında iken rakip defanstan kafa topu alabildiğini düşünürsek onun jumping değerinin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ayırca zaten 2008'de zıplama özelliği 15'e düşürülmüş bir Nobre göreceksiniz. Ancak şunu bilelim ki Nobre'nin en önemli özelliği hava hakimiyeti teknik manada.

De Nigris için ben zaten 2-3 sayfa evvelinde onun hakikaten sağlam bir pivot santrafor olduğunu söylemiştim. Nigris'in heading'i orta düzeyde, jumping'i iyi, topsuz alan özelliği iyi. Ama Nobre kritik anlarda ön plana çıkabilen bir oyuncu. Markaj altında iken rakip defanstan hava topu alabilmesi onun jumping, strength, balance ve topsuz alan gibi özelliklerinin iyi olduğunu gösterir herşeyden evvel.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nigris nobre veysel ümit karan tarzı forvetlerin arasına kezan bgibi bir ufaklık nasıl giriryor anlayamıyorum yahu kezman kiminüzerinden kafa topu almış ne 14 ü ne 15 i ne sıçraması iyi ne gücü kimsenin üzerinden kafa topu alamaaz sadece boş toplarda kafayı iyi vurduğu için kafa 13 yapılabilirdi ve el hadji v3 te kezman devamlı gol kralı oluyor kezman gerçekte türkiye liginde gol kralı olsun ben futbol izlemeyi bırakırım
    bu arada nigris bu oyuncuların hepsinden iyidir kafa vurmak konusunda onun için kfa 17-18 olmalı
    zıplama 14-15 olmalı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by alparslank View Post
    ayrıca Uğur konusunda sizlere katılıyorum.. önceki datada Top Sürme gerçekten feciydi... Uğur'un takım oyunu ve takım çalışması da çok iyi, tempoyu ayarlıyor ve çok güzel pas dağıtıyor...

ama yine El Hadji v3'te Top Sürme 12, Korner 16, Orta yapma 14, Duran Toplar 19, Uzun Şut 18, Pas 16... yeterli bence...
    Ugur ne zaman top suruyor ki? Tabii senin kadar izlemedim Ugur'u ancak izledigim 3-4 macta Ugur'un top surdugu yok. Ozellikle sag kanatta oynadigi zaman herhangi bir top surme eylemine girmeden topu cabucak ortaliyor. 1-2 sene once Ugur'un top surmesini Hollandali arastirmacilar 12-13 seviyesinde yapmisti. Fm 2007 ile beraber bunu dusurduler. Herhalde bildikleri, gordukleri bir seyler var. Ozellikle Ugur'un ne kadar dripling tesebbusu yaptigina dikkat edersen maclarda, dripling ozelliginin ne kadar iyi oldugu konusunda biraz daha anlamli fikrimiz olur.

De Nigris'e gelince. Ocak ayina kadar izleyip, ondan sonra iyice karar vermek bence en dogrusu olur. Gecen sezon bir cok macta gorev aldi De Nigris ama cok da parlamadi. Evet iyi meziyetleri olan bir oyuncu, ancak 6 macta iyi performans gosterdi diye gecen sene Arda'ya 150-160 CA vermek isteyenler de vardi.. unutmayalim..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

De Nigris'i geçen yıldan beri takip ederim. Villarral'de de oynamıştı.

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

bence fikir ayrılıklarının temel sebebi şu: oyuncuları iki türlü değerlendirme şansımız var... birincisi; takım içerisinde, takımla beraber. sahaya çıkan kadroda bizim gözlemlediğimiz adam, o takımda, o düzende ve o rakibe göre nasıl oynuyor? ikincisi; adam başlı başına düşünüldüğünde nasıl bir potansiyeli var, antrenmanlarda nasıl, saha içerisinde insiyatif aldığında tercihleri neler?..

ben (fırsat buldukça) antrenmanları da izleyen biri olarak, zannedersem ikinci gözlem türünün etkilerini daha çok yansıtıyor olabilirim... fakat, yapay zekanın eline teslim edilecek veriler ilk türü temel alır derseniz, perpetua arkadaşımın yaklaşımı daha doğru olur...

uğur yıldırım top sürmeye elinden geldiğince teşebbüs eden biri, antep basınında adı çalımcı... fakat bu maçlarda görünmüyor olabilir; yanında, arkasında, önünde oynayan adama veya o adam uğura ayak uyduramıyor olabilir...

de Nigris'de de aynı durum sözkonusu... ben bu adamın tek forvet oynandığında etkisiz olduğunu söylemiştim. nitekim geçen sezon ya tek forvet oynadı, ya da sonradan oyuna alınıp "kurtarıcı" rolü biçildi, Diawara'nın, Veysel'in yedeği gibi görüldü... fakat yanında Uğur Yıldırım veya Erdal Kılıçaslan gibi çalışkan, ısrarcı, enerjik adamlar olduğunda da bitiriciliği iyi iş yaptı ve "görünen" adam oldu...

Oftaş maçını seyrettiniz mi bilmem, maç boyu fazla etkili değildi... ama son 10 dakka, arı gibi çalışan, koşan bir Erdal oyuna girdi ve de Nigris golü attı, asisti de Erdal yaptı!...

bana sorarsanız, oyuncunun başlı başına nasıl bir futbolcu olduğu daha mantıklıdır... çünkü oyuna girdiğinde, yapay zekanın onu hangi takımlara göndereceği belli değil, sonuçta takımları değil, bizzat oyuncuları yapıyoruz, ortaya takımlar çıkıyor...

yine de, burda tartışılıp kabul gören görüşe saygı duyar, değerleri onun üzerinden belirler ve yine tartışırız...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by alparslank View Post
    bence fikir ayrılıklarının temel sebebi şu: oyuncuları iki türlü değerlendirme şansımız var... birincisi; takım içerisinde, takımla beraber. sahaya çıkan kadroda bizim gözlemlediğimiz adam, o takımda, o düzende ve o rakibe göre nasıl oynuyor? ikincisi; adam başlı başına düşünüldüğünde nasıl bir potansiyeli var, antrenmanlarda nasıl, saha içerisinde insiyatif aldığında tercihleri neler?..

ben (fırsat buldukça) antrenmanları da izleyen biri olarak, zannedersem ikinci gözlem türünün etkilerini daha çok yansıtıyor olabilirim... fakat, yapay zekanın eline teslim edilecek veriler ilk türü temel alır derseniz, perpetua arkadaşımın yaklaşımı daha doğru olur...

uğur yıldırım top sürmeye elinden geldiğince teşebbüs eden biri, antep basınında adı çalımcı... fakat bu maçlarda görünmüyor olabilir; yanında, arkasında, önünde oynayan adama veya o adam uğura ayak uyduramıyor olabilir...

de Nigris'de de aynı durum sözkonusu... ben bu adamın tek forvet oynandığında etkisiz olduğunu söylemiştim. nitekim geçen sezon ya tek forvet oynadı, ya da sonradan oyuna alınıp "kurtarıcı" rolü biçildi, Diawara'nın, Veysel'in yedeği gibi görüldü... fakat yanında Uğur Yıldırım veya Erdal Kılıçaslan gibi çalışkan, ısrarcı, enerjik adamlar olduğunda da bitiriciliği iyi iş yaptı ve "görünen" adam oldu...

Oftaş maçını seyrettiniz mi bilmem, maç boyu fazla etkili değildi... ama son 10 dakka, arı gibi çalışan, koşan bir Erdal oyuna girdi ve de Nigris golü attı, asisti de Erdal yaptı!...

bana sorarsanız, oyuncunun başlı başına nasıl bir futbolcu olduğu daha mantıklıdır... çünkü oyuna girdiğinde, yapay zekanın onu hangi takımlara göndereceği belli değil, sonuçta takımları değil, bizzat oyuncuları yapıyoruz, ortaya takımlar çıkıyor...

yine de, burda tartışılıp kabul gören görüşe saygı duyar, değerleri onun üzerinden belirler ve yine tartışırız...
    Sonucta son karari verecek kisi sen oldugun icin gorusune saygimiz sonsuz olmali.

Keske herkez senin gibi antrenmanlari da izleyebilse ve boylece cok saglikli gozlemlemeler yapabilse. Bizler goruslerimizi, fikirlerimizi yazariz ama veritabani uzerinde calisma sansi bir daha buldugumuzda bu konularda son karari sen verirsin, ardindan arastirma sefi bir uzerinden gecer ve son karari verir. Ama tabii arastirma sefinin bile kendi takimini senin kadar takip etmedigini goz onunde tutarsak, zaten degisiklik olsa bile buyuk miktarda olmayacaktir...

Ayrica ulkemize bir tek forvet modasi geldi. Bir cok avrupa takimi tek forvet oynuyormus gibi gorunup esasinda 2 kanat oyuncusu ile beraber 3 forvet oynuyorlar. Bu forvetlerden ikisi kanat oyuncusu, biri de santrafor. Bu tek basina ileride iki defans oyuncusu ile mucadele edip top saklayabilen santrafor gibi oynamak her oyuncunun becerebilecegi bir is de degil. De Nigris'in bunu basaramamis olmasi da tabii ki onun kalitesinin dusuklugunu gostermez ancak zayif olan ozellikleri konusunda bize fikir verir. Tipki tek forvet oynayan Kezman'in kalitesiz bir oyuncu veya De Nigris'den daha kotu bir oyuncu oldugunu gostermeyecegi gibi. Bizler yanlis veya eldeki oyuncuya uygun olmayan taktiklerin ortaya cikarttigi sonuclardan daha ziyade, oyuncularin kendilerinde var olan becerileri olcmeliyiz. Ancak bu tip durumlarda, yani oyuncuya uygunsuz taktikler oynatildiginda, oyuncunun hem iyi hem de zayif yonlerini cok detayli bir sekilde inceleme sansi da buluruz.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri