Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 ile 120 arası toplam 128 sonuç

Konu: [TSL]G.Antepspor Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlginç bir yorum geçen yıl diawara nigris veysel nigris şeklinde olan forvet bhattında yeteri kadar parlayamayan de nigrsin şimdi tek forvet yada senin deyiminle bazen tek bazen üç forvet oynadığında parlamaya başladı amr mevkiinde uğur gibi topa nasıl vurulacağını bilen ve iyi ortalar atan aml de de sürekli bindiren ekrem olunca nigris en büyük özelliğini gösterip yan ortalara kafa vurmaya başladı karambol toplara ayak fkafa uzattı ve kendini gösterdi
    kezman ve nigrisin oyun stilini bu şekilde birbirine benzetmek gerçekten ilginç geldi bana
    mesela nigrisle kezman yan yana oynasa kezman nigristen daha çok gol atabilir ama kezman tek forrvet oynadığında gerçekten sinir bozucu oluyor
    bana göre ;
    nigrisin oyun sitli amr aml st
    kezmanın oyun stili amc st st
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

oyunda kezmanin kafa atma yetenegi 14, De Nigrisinkide 15. bu nasil oluyor yaahu? Kezman dogru düskün kafa bile atamiyorken, Nigris kafayla atiyo, ama yinede 15.

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

bence de, son günlere kadar bakıp takip edelim ve öyle kesin bir karara varalım, ama burda herkes görüşünü belirtmeye devam eder tabii...

ayrıca arkadaşlar, Antepspor'da sadece De Nigris yok, diğer oyuncular hakkındaki görüşlerinizi de burda belirtin... ben bir kaçı dışında nerdeyse tamamı hakkında yazılar yazdım, onlara bir eleştirisi olan yok mu?... kalanları da ekleyeceğim...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Sinana Ugur Yıldırım konusunda katılıyorum. Çok klas ortaları var belki de şu an ligin en iyi orta yapan oyuncularından biridir. Tek pası da iyi yapıyor. Fenerbahçe maçında takımının en iyisiydi. G.Antepspor araştırmacımız da Ugur' un dribling değeri ile ilgili sıkıntı yaşamış. Perpetua onlar bişi biliyor ki böyle yapmışlar demiş. Ben kendisine katılmıyorum. Bu oyuncular bizim takımlarımıza geldiyse, artık bizim sorumluluğumuz altındadır.

Bir de yine perpetua demiş ki Ugur' un dribling yaptıgını göremedim kaç maç seredebildik ki biz Antep' i. Bir fener maçında bir de bjk maçında. Hatırladıgım kadarıyla başka büyüklerle oynamadılar bu yüzden canlı seredemedik. Ama Alpaslan bu maçların yanında diğer oynadığı maçları da seyretmiş. Onun için Alpaslan bizden çok daha iyi bilecektir bu konuyu.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Sinana Ugur Yıldırım konusunda katılıyorum. Çok klas ortaları var belki de şu an ligin en iyi orta yapan oyuncularından biridir. Tek pası da iyi yapıyor. Fenerbahçe maçında takımının en iyisiydi. G.Antepspor araştırmacımız da Ugur' un dribling değeri ile ilgili sıkıntı yaşamış. Perpetua onlar bişi biliyor ki böyle yapmışlar demiş. Ben kendisine katılmıyorum. Bu oyuncular bizim takımlarımıza geldiyse, artık bizim sorumluluğumuz altındadır.

Bir de yine perpetua demiş ki Ugur' un dribling yaptıgını göremedim kaç maç seredebildik ki biz Antep' i. Bir fener maçında bir de bjk maçında. Hatırladıgım kadarıyla başka büyüklerle oynamadılar bu yüzden canlı seredemedik. Ama Alpaslan bu maçların yanında diğer oynadığı maçları da seyretmiş. Onun için Alpaslan bizden çok daha iyi bilecektir bu konuyu.
    Haklisin.

Ugur Yildirim daha fazla Riquelme tipi oyuncu, fazla kosmayan, ama teknigi müthis. Ortalari mükemmel, frikikleride öyle.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by elhadji View Post

Ugur'u bir kac mac Heerenveen'de izledim, Turkiye'de oynadigi mac disinda. Ozellikle son 2 senedir buyuk bir dusus icinde futbolu. Evet harika orta yapiyor, evet harika frikik kullaniyor ama toplamda izledigim 4-5 macta. Ancak topu alip, dripling yaparak kendisine orta yapacak alan yarattigini simdiye kadar gormedim. Evet Ugur artik bizim kontrolumuz altinda ama bu demek degil ki keyfimize gore dripling'i dusuk gorundu diye 5'den 15'e cikartmamiz dogru olur. Sadece maclarda dikkat edeleim. Hatta mumkunse 1-2 mac buyutec altina alip ayagina gelen toplardan kaci ile dripling yapip sonra degerlendiriyor, kacini tek pas kullaniyor, kacini bekletmeden ortaliyor.

Beckham'da cok iyi ortalar yapan, 40 metre milimetrik paslar atan bir oyuncu. Ancak kendisine yakin markaj yaptigin zaman ve orta yapacak alan birakmadigin zaman etkili olmayan bir oyuncu cunku topu 2 metre surup, rakibini gecip orta yapabilen bir oyuncu degil. Bana simdiye kadar Ugur'un verdigi izlenim bu yonde.

Ugur'un dripling ozelligi yukselebilir. Ancak 14-15 seviyesine cikar mi diye kendi kendime sordugumda, bir ek soru olarak da "Ugur Turkiye ligindeki en iyi 10 dripling yapan oyuncudan biri mi?" diye soruyorum. Bu acidan mesela 8-10 seviyesine cikartmak bence pek sorun olmaz ama 13-15'e cikartmak abartili olacaktir bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ugur'u bir kac mac Heerenveen'de izledim, Turkiye'de oynadigi mac disinda. Ozellikle son 2 senedir buyuk bir dusus icinde futbolu. Evet harika orta yapiyor, evet harika frikik kullaniyor ama toplamda izledigim 4-5 macta. Ancak topu alip, dripling yaparak kendisine orta yapacak alan yarattigini simdiye kadar gormedim. Evet Ugur artik bizim kontrolumuz altinda ama bu demek degil ki keyfimize gore dripling'i dusuk gorundu diye 5'den 15'e cikartmamiz dogru olur. Sadece maclarda dikkat edeleim. Hatta mumkunse 1-2 mac buyutec altina alip ayagina gelen toplardan kaci ile dripling yapip sonra degerlendiriyor, kacini tek pas kullaniyor, kacini bekletmeden ortaliyor.

Beckham'da cok iyi ortalar yapan, 40 metre milimetrik paslar atan bir oyuncu. Ancak kendisine yakin markaj yaptigin zaman ve orta yapacak alan birakmadigin zaman etkili olmayan bir oyuncu cunku topu 2 metre surup, rakibini gecip orta yapabilen bir oyuncu degil. Bana simdiye kadar Ugur'un verdigi izlenim bu yonde.

Ugur'un dripling ozelligi yukselebilir. Ancak 14-15 seviyesine cikar mi diye kendi kendime sordugumda, bir ek soru olarak da "Ugur Turkiye ligindeki en iyi 10 dripling yapan oyuncudan biri mi?" diye soruyorum. Bu acidan mesela 8-10 seviyesine cikartmak bence pek sorun olmaz ama 13-15'e cikartmak abartili olacaktir bence.
    Uğur konusunda ben de boyle dedım zaten keyfiize göre çıkaramayız demişsin tabi ki de kimse çıkaramaz ve bunu bu konuda kımse burada soylemedi. Bildiklerimizi tekrar etmeyelim. Beckham ile ilgili dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Uğur' un driblingi 13 + olacak düzeyde görmedim. Yalnız 5 olacak düzeyde de değil. Mesela ben elhadjide 12 yapmışım belki 12 yüksek kalabilir. 1-2 parça kırpılarak 10 seviyesine getirilebilir. Gantep araştımacısı Alpaslan' la bu konuda hem fikiriz sanıyorum. Son karar onun. Ama kmse 15 olsun demedi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

de nigrisin bu kadarrçok gol atnasındaki etkende ekremin müthiç bindirmeleri ve ortaları (ekremin dribling 14 olabilir) ugurunda müthiş ortaları olabilir
    yanlız ekrem dribling yaparken 0 a inip orta yapmayı amaçlar hiç dikine kaleye doğru dribling yaptığını görmedim oldukça süratlıdır hakan ünsala benzetiyorum ama ekrem amrl bence
    belki de ekrem le ugurun dribling özellikleri yüksek olsa nigris bu kadar çok gol atamayabilirdi mesela gökdeniz ve arda gibi kaleye direk dribling yapmayı hedefleyen adamlar genelde orta kesmeyi düşünmüyor ee bu tip kanat adamlarının olduğu yerde de nigris jardel ümit karan tipi striker ler pek iş yapamıyor
    striker terimi genelde ada futbolunda kullanılır ve strikerin en önemli özelliği topu stop etmeden kaleye vurmasıdır bu tip forvetlere ada da striker denir mesela ümit karan strikerdir ama hakan şükür değildir cristian vieri striker dir
    de nigris te striker topa gelişine vurmayı iyi biliyor ee böyle iyi kanat adamlarıda olunca kendi özelliklerini bize sergiliyor
    (bu arada perputea nin beckham tanımına bayıldım evet ugur yıldırım da aynen beckham a benziyor ve gene perputea nın dediği gibi uğur son 2 senede çok kötü performans gösterdi zaten gaziantep aldığında başlarda inanmamıştım bu adamı hollanda milli takımında oynatabilmek için hollandalılar çok uğraşmışlardı ama uğur son yıllarda çok kötü durumda ve şu anki özelliklerindende kırpılması gerekir
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

bu tesbitler gerçekten çok doğru, Ekrem hakkında olanları mesela... Ekrem kesinlikle kaleye doğru gitmez, mümkün olduğunca sıfıra iner ve adrese teslim ortalarını çok sık görmeye başladım. geçen sezon o mevkiyi faruk bayar parsellemişti ve adamakıllı bir orta bile çıkaramadı...

Uğur ise maçlarda duran topların tamamını o kullanıyor, frikik uğur, korner uğur vs... ama şu var ki, Antep geçen sezona göre duran toplardan pozisyon bulma da hatta gol bulmada bu sezon kesinlikle daha iyi...

bir de bunlara Volkan Arslan eklendi... kaleye doğru koşup uzun şut denemeleri had safhada. ve ayrıca penaltı noktasına isabetli ortalar... 4-3'lük Kayseri maçında bu tip gollerin en güzel örneklerinden vardı, baktıysanız...

son 2-3 maçta da sağ kanatta Barış dikkatimi çekiyor... onun da bindirmeleri gayet iyi...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve yine, üstteki "striker" tanımına göre Erdal Kılıçaslan kesinlikle ST değil...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

striker tanımı tam olarak st demekte değil aslında
    mesela hakan şüküre de fc kimsedemez crauch ada demez ama striker da sayılmaz genelde pivot forvet diye bir ayrım olmadığı ve en ilerde oynadığı için stiker derler strikerlerin en büyük özelliğide en ilerde oynamalarıdır
    aslında üç tip golcü vardır
    1-forvet saviola etoo henry en önemli özelliği topu alıp adam geçip gol atabilmeleridir top sürme yetenekleri yüksektir (hiç birini sevmem )
    2-striker en ilerde oynayıp yan toplara gelişine etkili şutlar atabilen fiziğini iyi kullanabilen güçlü teknik adamlardır crespo jardel ümit karan vieri (işte bu tip adamlara bayılırım)
    3-pivot golcülerdir en büyük özellikleri kaleye arkası dönük oynayıp hava hakimiyetleri yüksektir kafa ile sağa sola top indirirler topu indirip ve saklayıp takımının o bölgede çogalmasını sağlarlar örnek crouch hakan şükür (bunlardan günümüzde pek kalmadı artık forvet hattı bu şekilde kurulmuyor

neyse sonuç olarak nigris bir strikerdir ve geçen yıl 4-4-2 de diawara yada veyselle oynarken yan ortalarla buluşamadığı için kendini gösterememiştir ama ben buna rağmen bütün tanıdıklarıma bu adam gaziantepe göre bir numara büyük derdim kimse söylediğime inanmazdı şimdi herkez gördü çünkü yanında onu besleyecek adamlar amr ve aml var
    son olarak strikerler yanlarında iyi orta kesen adamlar olmadığı sürece tek başına pek bir şey yapamazlar savunmayı yıpratmak ve boğuşmakla geçirirler maçı ama işte birileri orta kesince o zaman dersin ne vuruştu ama diye (örn: galatasaray g. rangers maçı galatasarayın 3. golü jardellll)

bu arada ben futbol oynarken strikerdim nerde o eski günler
    Fikirlerim burada

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL]G.Antepspor Araştırması 2007

FM 2007 Gaziantepspor Genel Araştırması
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default G.Antespor Oyuncu Araştırma

G.Antep oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Gaziantep sporda Kaba Diawwara'nın "heading" ve "finishing" ve "pace" özellikleri gerçeği yansıtmıyor.Aynı zamanda Kiritâ'nın "markaj",Bekir İrtegün'ün "top kapma"özellikleri fazlasıyla az...

Saygılar...

Not:Ayrıca Kirita normalde dc oynuyor fakat oyunda mrc,bu da önemli bir hata...

Nesil
    2005

Nikola Jozic'in de sezon başlamadan sözleşmesi fesh edilmişti oyunda ise hale Antep'te...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Tam isim Gaziantepspor
    Takma isim(ler) Yok
    Renkler Kırmızı - Siyah
    Kuruluş 1969
    Stad Kamil Ocak Stadı, Gaziantep
    Kapasite 17,000
    Başkan İbrahim Halil Kızıl
    Teknik Direktör Erdoğan Arıca
    Lig Turkcell Süper Lig
    2005-06 Turkcell Süper Lig, 11.

Lig Mücadeleleri

1. Lig: 1979-1983, 1990-

2. Lig: 1972-1979, 1983-1990

3. Lig: 1970-1972

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gaziantep i yapan arkadasin ellerine saglik kim yaptiysa tebrik ederim kucuk ayrintilar belirteyim afanou dr yapilmamali dc sadece ve goksele wbr eklenmeli krita belki tek hatadir krita dc turuncu dm yesil mc yesil mr yok hatta asil mevkii acik yesille olan dm olmali

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Evet Kirita dm olmalı ve top kapması da yüksek olmalı gerçekten bu adam Samsunda da iyiydi antepin de en iyisi anadolu takımlarında ki en iyi ön libero kanımca

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

krita ankaragücüne transfer oldu fiziksel ozellikleri uzun sut ve top çalma yüksek olmalı iyi bir önlibero

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Kirita' nın transferiyle ilgili kesin birşey yok henüz.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

G.Antepspor'da Diawara'nın özellikleri biraz yüksek geldi bana.Ayrıca Bekir İrtegün'de gerçeğe göre pek uygun değil gibi geldi bana.Çünkü oyunda oldukça etkili ve 1-2 sene içinde dünyanın sayılı defans oyuncularından birisi oluyor.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Murat kardesim oyunu 2015 e kadar oynadim bekir bjk deydi ve kayboldu dünya stari felan olmuyor yani

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ömer bende BJK ile oynuyordum ilk sene transfer ettim,Milli Takıma da yükseldi.3.sezon sonunda Arsenal başıma bela oldu takımda tutamadım.Mecburen sattm

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

kadroya girememistir orda

Default bahtizm...

fanatikte yer alan habere göre kaba diawara bursasporla 2 yıllık anlaştı kupler arasında bonservis sorunu yok fakat bursaspor klubu transferi daha doğrulamadı...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gaziantepspor volkan arslan ve ugur yıldırımı almış büyük transferler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by alparslank View Post
    arkadaşlar foruma yeni üye oldum, Gaziantepspor ve Gaziantep takımları için gözlemci olmak istiyorum. zaten ilk mesajım da buraya oldu. hazır yazmışken aklımdaki notları da paylaşayım...

Gaziantepsporun altyapısının abartıldığına katılıyorum, fakat antrenman tesisleri gerçekten Türkiye ortalamasında saygıdeğer bir konumdadır.

Ayrıca, kulüp bilgilerınde taraftar sorunu (birçok anadolu takımında olduğu gibi) çok kötü ayarlanmış. ben Gaziantepsporun tüm maçlarına giderim ve -abartmadan söyliiim- 9-10 binin altında taraftara rastlamadım.

Çalışmalarınızda başarılar diler ve bu hususta yardımınızı rica ederim...
    Gaziantepspor'u iyi arastirabilecek bir kisiye her zaman kapimiz acik olur. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31609 adresindeki ornekte oldugu gibi bir calisma cikartmaniz mumkun mu?

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

gösterdiğiniz örneği ve turksportal scout'lar için belirlenen kriterleri okudum. en kısa sürede -şimdilik sadece- Gaziantepspor için bir rapor hazırlamaya başlıyorum.

ayrıca Volkan Arslan, Uğur Yıldırım transferine ek olarak bikaç transferi daha oldu antep'in...tamamını buraya aktarıyorum...

gelenler: Ankaraspordan Volkan Arslan, FC Heerenveenden Uğur Yıldırım, Antalyaspordan Ali Cansun, Erciyesden Özgür Bayer, FC Thun'dan Armand Deumi ve RBK Ruzomberok'dan Thomas Sedlak, Bursaspor'dan Ömer Çatkıç...

gidenler: Kırita Ankaragücü'ne, Veysel Cihan Konyaspor'a, Hasagiç İst.Bş.Bld.spor'a, Göksel Akıncı Kasımpaşaspor'a ve Engin Öztonga Eskişehirspor'a...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by alparslank View Post
    gösterdiğiniz örneği ve turksportal scout'lar için belirlenen kriterleri okudum. en kısa sürede -şimdilik sadece- Gaziantepspor için bir rapor hazırlamaya başlıyorum.
    Burada bir not duseyim. Bu calismayi gectigimiz sezon uzerinden yaparsaniz ve yeni transferleri bu calismaya eklemezseniz en dogrusu olacaktir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Omerdinho View Post
    Editör'ü acin bakin Youth Setup: 18 Türkiye'nin en iyi altyapisina sahip Galatasaray'in bile 17 iken (ki bence 19 olmali). Antep'in son 5 yilda altyapidan cikardigi oyunculari sayarmisiniz?
    Ayrica oyunda bircok takimin antrenman tesisleri cok kötü hadi 2. 3. lig takimlarinda normal fakat bir süperlig takiminda nasil bu sayi 5-6 olabilir Kayseri,Bursa,Rize gibi takimlarin antrenman tesisleri yeniden gözden gecirilmeli.
    Antep ile ilgili biraz indirim yaptik. Alt yapi acisindan Dardanel, Galatasaray ve Gencler'in oldukca ust seviyede olmasi gerekli.

Yine bazi Super lig takimlarinin antrenman tesisleri ile ilgili oynama yaptik. Dosyalar SI'dan gelince bir daha hepsini gozden geciririz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

antep in 10 numarası oğuz dağlaroğlu ne alaka
    (her topu ayağıyla kurtarıyor dıye olabilir )

Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Mesaj Yetkileri