Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 168 sonuç

Konu: Football Manager 2007 Eleştiri Başlığı

Nesil
    2006
    Yer
    Bilgisayar

Süper oyun ya.Herşey var abicim.Hatalara gelince doğaldır.FM 2006 ilk çıktığında oynanamıyordu hatalardan.

Nesil
    2006
    Yer
    Amsterdam

Quote Originally Posted by l'espoir View Post
    yıllardır bizi saatlerce hatta toplamda günlerce(bir gün aralıksız 12 saat oynadıımı hatırlıyorum) uykusuz bırakan,bazen hastayken bile bilgisayar başına oturmamızı sağlayan,derslerimizden fedakarlık yaparak oynadığımız, hatta bazen onu daha fazla oynamak için yemek yemediğimiz efsane football menajer oyununun 2007 versiyonunu günlerce dört gözle bekledik hakkındaki tüm ön incelemeleri okuduk demosunu indirdik...ama sonuç: KOCA BİR FİYASKO
    oyunun data'sı berbat mesela türkiyenin yeni starı arda dandik bi oyuncu gibi yapılmış, daha sonra gelmiş geçmiş en iyi kaleci buffon gereği kadar iyi yapılmamış, fernando torres gibi bi star iyi değil, daha sonra real madrid'in satın aldığı reyes kiralık+baptista'da aynı şekilde, türk ligi tamamen berbat yine, rüştü hala kiralık, oyuncuların mevkileri bile gerçekçi diil çoğu zaman.oyunu kurarken binbir türlü zorluk yaşadık.aynı şekilde oyunu açmak için bilgisayarımızın ayarların bozduk. oyunu açtık oynamaya başladık.tam hayalimizdeki takımı kurduk takımdak i bütün adamlar bir bir sakatlanmaya başladı her maç bi yıldızımızı sakatlığa kurban verdik+birinide kart cezası olarak yani o da FİYASKO çıktı.
    e sonuçta biz bu oyuna bu kadar ilgi gösterirken sigames sanki oyunu ilk kez çıkarıyomuş gibi böle onlarca saçma sapan hata yapmış ve bizi oyundan soğutmaya başladı.şimdi yine o cm denen berbat oyuna mı dönelim acaba...turksportal yetkilileri bizim bu feryatlarımızı sizde yetkili söz sahibi insanlar olarak sigames yöneticilerine iletirseniz (tabi iletmişinizdirde heralde) belki bi patch çıkarırlarda bizde sevdiğimiz fm'yi oynayabiliriz yeniden.tabi bu konuda sizinde yardımlarınızı türkçe çalışmalarınızı dört gözle bekliyoruz...

saygılarımla...

(bu görüşlerime katılıcak bunlardan dert yanan onlarca insan gördüm hem sizin sitenizde hemde başka forumlarda)
    Selamlar,

Oncelikle elstirilerin olmasi her ortamda insanin veya kurumun kendini gelistirmesi icin oldukca yararli.

Sana katilmadigim noktalara gelince;

Turkiye Ligi ile ilgili bir cok serzeniste bulunmussun, acaba Turkiye'de ne kadar oyun satildigini biliyor musun? Mesela senin tum CM daha sonra FM serilerinin ne kadarini orjinal aldigindan ne kadar emin olabiliriz ve para vermedigin bir hizmeti elestirmek ne kadar etik olur? Dogal olarak kar amacli bir sirket olarak SEGA/Sigames oncelikle kar elde ettigi segmentlere oncelik verecektir yilda 30 oyun sattigi Turkiye'ye onem vermektense. DIyeceksin birsey yapiyorsan her yaniyla guzel olmali, haklisin, ancak sinirli kaynaklari olan bir yapi icin dogru olan karini maksime ettigi yerlerdeki hatalari en aza indirmektir. Bu durumda orjinal oyun satisi belki de (!) 100'u bulmayan Turkiye'ye onem vermek hayalcilikten oteye gitmez.

Ote yandan en buyuk degeri gercekci data'si olan bir oyun icin dediklerinde haklisin (Reyes-Baptista) mevzusu haric.

Sakatliklar ve Kartlar ise bir cok verinin icine girdigi bir formulasyonla hesaplanan bir matematik denkleminden ote birsey degil oyunda. Tahmin edersin ki cikmadan once kisitli bir cevre tarafindan denenen oyunda bu tur hatalar olmasi ve bizim de katkilarimizla sonraki yamalarda duzelmesi gayet normal.
    Oyuncu degerlendirmelerini ise daha oncei versiyonlarla kiyasliyorsun sanirim. Bu konuda Sigames cok elestiri aldi mesela eski serilerde 5 sene sonra etraf her ozelligi 20 olan adamlarla kayniyordu bu durumda 0-20 arasi bir puanlandirmanin bir anlami kalmadi. Bu seride ise daha gercekci bir dagilimla tum futbolcular arasi farkalar yaratildi daha dunku cocuk Arda'nin 2 mac ustuste oynamamisken bir Ronaldinho degerlerine sahip olmasini beklememliyiz. Ancak ona verilen potansiyelle senin elinde ilerde bir Ronaldinho olur ve sen de bundan zevk alisin kendi emegin oldugu icin. Turk futbolunun dunyadaki yeri su anda dibe vurmusken Turkiye kiginde 3-5 ozelligi 20 olan bir futbolcu olmasi pek te gercekci degil.

Elestirilerimizi yaparken biraz da karsi taraftan bakar ve ozelestirimizi de yaparsak daha mutlu olabiliriz diye dusunuyorum.

Saygilarimla...

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

arkadaşlar bu konuyu açan kişi olarak bende en başta oyunu beğenmedim diil aslında.tamam hani önceki oyunlara göre daha güzel özellikleri var, daha hızlı falan tamam.ama şimdi oyunu bi alıosun yüklerken bir sürü sorun çıkıo yok şunu yap yok bunu yap oyunu oynamadan bıkıo insan.sonra oyunu açıoz (ayrıca belirtmek isterim işte oyunu anlamadan flan filan yazmış bazı arkadaşlar onlara gülüyorum sadece başka bişi demicem) heyecanla ilk olarak nuri şahine bakıoz tamam sonra bi açıom ardayı ronaldinhodan ne kadar kötü yapmışlar diye o da ne arda sanki artvin hopasporun sağ açığı gibi bişi insan sinirleniyor tabikide.bende sigames'i seviyorum ama bi firma düşünür ya ya da takip eder işleri bu türkiye diye bi ülke var acaba onlarda yeni starlar falan var mı diye bakar bi türk ligini izler bi kez olsun şu garip ardayı adam gibi yapar dimi

Nesil
    2006
    Yer
    Amsterdam

arkadaşlar bu konuyu açan kişi olarak bende en başta oyunu beğenmedim diil aslında.tamam hani önceki oyunlara göre daha güzel özellikleri var, daha hızlı falan tamam.ama şimdi oyunu bi alıosun yüklerken bir sürü sorun çıkıo yok şunu yap yok bunu yap oyunu oynamadan bıkıo insan.sonra oyunu açıoz (ayrıca belirtmek isterim işte oyunu anlamadan flan filan yazmış bazı arkadaşlar onlara gülüyorum sadece başka bişi demicem) heyecanla ilk olarak nuri şahine bakıoz tamam sonra bi açıom ardayı ronaldinhodan ne kadar kötü yapmışlar diye o da ne arda sanki artvin hopasporun sağ açığı gibi bişi insan sinirleniyor tabikide.bende sigames'i seviyorum ama bi firma düşünür ya ya da takip eder işleri bu türkiye diye bi ülke var acaba onlarda yeni starlar falan var mı diye bakar bi türk ligini izler bi kez olsun şu garip ardayı adam gibi yapar dimi
    Dedigim gibi adamin(Sigames) Turkiye'ye bakma kriteri en kadar oyun satildigi? Mesela sen orjinal mi aldin oyunu? Veya kac kisi orjinal aldi? Saygilar..

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

demaio abicim sizin görüşlerinizede katılıyorum evet haklısınız.ve oyunun satış rakamlarınıda biliyorum.ayrıca işletme okuyan biri olarakta firmanın karını düşünmek zorunda oluğu konusunu kavrayabilecek kapasitede bir insanım.ama sende bazı konularda yanılıyorsun.arda konusunda özellikle.işte ona verilen potansiyelle gibi bişiler demişsin.arda'nın oyundaki potansiyeli 165 yani orta düzeyde bi futbolcuyu geçemicek bir düzey bu sen ne kadar çalıştırırsan çalıştır oyuncuyu bir yıldız yapamıcaksın demek onu.ayrıca şimdi arda tamam ronaldinhoyla şaka için kıyaslamaış olabilirim ama o kadar iyi diil tabikide.ama oyunun gerçekçiliği açısından ardanın dribling'i en az 18 olabilirdi.bu konuda hem fikiriz sanırım.ardanın ronaldinho kadar tanınmamış olması onun kadar iyi top süremediği anlamına gelmez.benim sigames'e sinirlendiğim nokta bu zaten.daha sonra türkiye ligi için sigames'in para bile harcamasına gerek yok aslında.ben ve benim gibi fm tutkunu 10'larca belkide yüzlerce arkadaş gönüllü olarak türkiye ligi araştırması yapardık onlar böle bişi istese.ve satışlar hakkında bişi daha söliyim adamlar oyunun türkçesini yapmazken türkiye ligi'ni adam gibi yapmazken nasıl oyunun orijinali'nin satılmasını beklerler ki.yanlışmıyım bu konuda.şimdi ben inanıyorum ki bu oyunun türkçesini çıkarsınlar+tsl'yi adam gibi yapsınlar bu oyun bir yılda bu güne kadarki toplam satışından 100 kat daha fazla satar türkiyede.

Bencede oyun tüm fm serilerinin en iyisi şahsen oynamaktan zek alıyorum zorluk derecesi falan çok ii oyuncu özellikleri çok ii ayarlanmış.

İlk başta bu data olayına bende sinirlenmiştim adam gibi futbolcu bulunamıyo ama sonradan düşündümki bölesi daha gerçekci önceki oyunlar da buluyoduk bi genç yetenek daha 19 20 yaşında 30 40 gol atıodu bu dahamı zevkliydiki bence bölesi çok daha ii.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

evet oyun eskisi gibi kolay deil zor olmasıda zevki artırıyo ve oyun gayet güzel..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Gayrettepe

bence gayet zevkli ve güzel bir oyun biraz sabredin yamayla hatalar düzeltilecektir fm 2006 yı ilk aldığımızda da süper değildi ...

yıllardır bizi saatlerce hatta toplamda günlerce(bir gün aralıksız 12 saat oynadıımı hatırlıyorum) uykusuz bırakan,bazen hastayken bile bilgisayar başına oturmamızı sağlayan,derslerimizden fedakarlık yaparak oynadığımız, hatta bazen onu daha fazla oynamak için yemek yemediğimiz efsane football menajer oyununun 2007 versiyonunu günlerce dört gözle bekledik hakkındaki tüm ön incelemeleri okuduk demosunu indirdik...ama sonuç: KOCA BİR FİYASKO
    oyunun data'sı berbat mesela türkiyenin yeni starı arda dandik bi oyuncu gibi yapılmış, daha sonra gelmiş geçmiş en iyi kaleci buffon gereği kadar iyi yapılmamış, fernando torres gibi bi star iyi değil, daha sonra real madrid'in satın aldığı reyes kiralık+baptista'da aynı şekilde, türk ligi tamamen berbat yine, rüştü hala kiralık, oyuncuların mevkileri bile gerçekçi diil çoğu zaman.oyunu kurarken binbir türlü zorluk yaşadık.aynı şekilde oyunu açmak için bilgisayarımızın ayarların bozduk. oyunu açtık oynamaya başladık.tam hayalimizdeki takımı kurduk takımdak i bütün adamlar bir bir sakatlanmaya başladı her maç bi yıldızımızı sakatlığa kurban verdik+birinide kart cezası olarak yani o da FİYASKO çıktı.
    e sonuçta biz bu oyuna bu kadar ilgi gösterirken sigames sanki oyunu ilk kez çıkarıyomuş gibi böle onlarca saçma sapan hata yapmış ve bizi oyundan soğutmaya başladı.şimdi yine o cm denen berbat oyuna mı dönelim acaba...turksportal yetkilileri bizim bu feryatlarımızı sizde yetkili söz sahibi insanlar olarak sigames yöneticilerine iletirseniz (tabi iletmişinizdirde heralde) belki bi patch çıkarırlarda bizde sevdiğimiz fm'yi oynayabiliriz yeniden.tabi bu konuda sizinde yardımlarınızı türkçe çalışmalarınızı dört gözle bekliyoruz...

saygılarımla...

(bu görüşlerime katılıcak bunlardan dert yanan onlarca insan gördüm hem sizin sitenizde hemde başka forumlarda)

BENCE BU YORUM TAM BİR FİYASKO!!!

Öncelikle başlıktan yola çıkarak hangi bakımdan kötü bir oyun yaptı? Oyun her sene geliştiriliyor ve her sene gerçeğe çok yakın bir şekilde bir sürü özellik katılıyor. Şimdi bunlar mı kötü oluyor? Tamam dil ayarlarıydı, şuydu, buydu bunları kabul ediyorum ama bu kötü oyun yaptığını göstermez. Aksine mükemmel yapmıştır, oyun zorlaştırıldı, elbette her oyunda olduğu gibi ufak tefek hatalar olacak hangi oyunda yokki? Ama bunlarda zamanla düzelir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bu yamalar nedir ya adam gibi direk yapsalar ya iste cokmu zor logo koymak hayrettinlik bi olay ya

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

Question

Quote Originally Posted by burak_okan View Post
    BENCE BU YORUM TAM BİR FİYASKO!!!
    SİGAMES parayla adam mı tutuo nedir? ya bide bir şeyi anlamıyorum bilgisayarın başına geçip yazı yazmayı başırıcak seviyesi olan bir insan bu oyuna nasıl çok iyi bir oyun diyebilir ki anlamadım? hayretsiniz ya milanla sezon açtım ilk maçımda gattuso3 kaka 4 hafta sakat nası oynıcaz bu oyunu anlamadım...hepinize allah akıl fikir versin ne diyim...

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

Thumbs up

Quote Originally Posted by byunuss1 View Post
    evet oyun eskisi gibi kolay deil zor olmasıda zevki artırıyo ve oyun gayet güzel..
    bu yorumada sonuna kadar katılıyorum.zorluk derecesi çok güzel olmuş.ama şimdi her hafta bir adamımız en az 3 hafta sakatlanırsa biz nası takım kurucaz? bunun cevabınıda verin.evet oyun zor olmalı ama gerçeklik seviyesi yüksek düzeyde zor olmalı.oyunu zorlaştırmak için her hafta iki sakatlık bi kart cezalısı saçmalık bence

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

Question

Quote Originally Posted by hurmet View Post
    Şimdi data olayına açıklık getirelim. data olayı fm2006 çıktıktan sonra SI games in kendi yamalarıyla belli başlı bir çok hatayı giderdi ayrıca üstüne sitemizin yayınladığ TSL update ile herşey daha gerçekçi oldu data hataları kısa bir süre içerisinde giderilecektir yani. o konuda içiniz rahat olsun... Gerek SI games gerek TSI olark biz yamalarımızla hataları düzelticez

Diğer mevzular hakkında ise fazla yorum yapamayacağım izmirde olduğum için daha buralarda oyunu bulamadım..
    evet düzeliceğinede eminim ama kaç ayda olucak bu ? mesela fm2006 son iki üç ayda mükemmel bir oyun olmuştu yani ilk çıktığı tarihten 8 ay sonra yaklaşık olarak yine ölemi olucak?

en geç haftaya veya 2 hafta sonra TSL update çıkacak SI games patchi ne zaman çıkar bilmiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    karşıyaka

en geç haftaya veya 2 hafta sonra TSL update çıkacak SI games patchi ne zaman çıkar bilmiyorum
    cevap için teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

genel çerçevede oyuncuların güçlerine bakıldığında aslında türk oyuncuların inanılmaz kötü yapıldığını düşünmüyorum ben.evet türkiye ligi için çok detaylı araştırma yapılıp tüm oyuncuların güçleri birebir yansıtılmamış ama gerçekçilikten de uzak sayılacak bir durum yok bence.büyük kesimin ultra güçlendirilmiş update edilmiş türkiye ligi oyunu oynamasından dolayı dünya starı olarak gördüğümüz oyuncuları bir anda bir-iki 15 üstü güçle gördüğümüzde isyana başlıyoruz.örnek olarak ardayı alırsak evet potential abilitysi düşük bırakılmış ama oyunda ilk anda çıkan güçlerinden de daha fazlasına sahip değil arda.(tabi çoğu türk oyuncunun özelliklerinin random olarak bırakılmış olmasının hala en büyük sıkıntımız olduğunu da unutmamak lazım hiç olmazsa maçları yayınlanan dört büyük takımın oyuncuları tam anlamıyla düzgün yapılabilir)

hayır kaldıki geçen seneye göre daha düzgün durumda türkiye ligi.oyuncuların özel hareketleri eklenmiş en azından oyuna.evet eksikler hala var ama inceleme konusunda gelişmeler devam ediyor.

oyunun kendi içindeki fazla kırmızı kart ve sakatlık olayı benim de ilk başlarda yakındığım bir durumdu.ama oyunu oynadıkça olayın o kadar abartılmadığını gördüm.antremanların sakatlık konusunda bir hayli etkisi olduğunu da belirtiyim.sadece kırmızı kart olayı için patchde ufak bir ayarın gerekli olduğunu düşünüyorum.

oyun bana göre geçen seneki oyuna göre çok daha iyi ama yapılan değişikliklere ve yeniliklere uyum sağlamamız biraz sancılı oluyor.

S-B-Z Misafir

ben henüz alıp oynamış değilim oyunu,elime 31 ekim gibi geçecek ama burada bahsedildiği kadar kötü bir oyun yapıldığını sanmıyorum açıkçası.geliştirme sırasında bu tip problemler mutlaka olacaktır ve yamayla düzeltilecektir.

oyunun geneline bisey demiyorum ama su out vuruslarinda top cizgide durmayip kaciyor ya monitoru kirasim geliyo!!!

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    oyunun geneline bisey demiyorum ama su out vuruslarinda top cizgide durmayip kaciyor ya monitoru kirasim geliyo!!!
    zaten maç hızına alışamadım,ya cok hızlı ya cok yavas,bide o top taaa orta sahaya kadar gidiyor herseferinde ayar olutorum...benimde monitorun gunleri sayılı...

demodan ben cok memnun kaldım sakatlıklar (haricinde ewt biraz sakatlık sorunu var) ama kırmızı kartlar bence iyi cunku fm 2006da bi sozanda en fazla 1-2 kırmızı kart goruyodum cogunda da gormuyodum cezaysa nerdeyse hic almıyodum arda icinse fm ve eski cmlerdende hatırlarsanız bir anda parlayan yıldızlar hicbir zaman abrtılatak yapılmadı hep ertesi sozonda gerceğe uygun hale geldi ondan esas fm 2008de ardayı degerlendirmek lazım ayrıca fm 2006 ıcınde gecen sene bicok sey soyleniyodu bicok kisi ben bu oyunu oynamam 2005e devam edicem diyodu ancak sonra en guzel fm oldugu anlasıldı sonucta oyun oldukca hosuma gitti premier ligi oynadım demoda ve oldukca zevk aldım dil sorunu icinde sunu soylemek istiyorum bilemiyorum ben windiws 98 kullandıgım icin mi boyle ama sadece diller bolumune girip ingilizce yaptım ve bidaha da hic dokunmadım hicte sorun yasamadım

falla 2007 2006'nın eline su bile dokemez tamam grafik acısından ilerleme ve hızlılık acısından ilerleme var ama Klavye olayı tam bir rezalet rezalett....

23. Default

benim bilgisayar bozuldu klavye yüzünden böle oyun olmaz olsun

klavye yüzünden pc bozulduğunu ilk defa duydum

Nesil
    2006
    Yer
    Amsterdam

klavye yüzünden pc bozulduğunu ilk defa duydum
    Klavye yuzunden benim TV, buzdolabi, camasir makinesi gitti. Sen ne diyorsun!!!

bence oyun söylenildiği kadar kötü değil oyuna alışamamamızın nedeni türkçe olmaması diye düşünüyorum.Biz istiyoruz ki herşey sezon boyunca süt liman dewam etsin . CM de biraz dişini sıktın mı bir sezon 4 saatte falan bitiyordu . Herkes sakatlıklardan we kırmızı kartlardan şikayetçi.Tamam belki gereğinden biraz fazla olmuş ama yine de uğraşmak lazım doktor buşacağız , idmanları düşüreceğiz.Yeni çıkan kart uygulamasını da unutmayalım derim.Ark lar tabii ki şikayetlerimiz olacak fakat unutmayınki bizler birer manejeriz bu oyunda... Herşey beklediğimiz kadar kolay olmayacaktır ... SAYGILAR

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul Takım:G.Saray

vallaha karşılaştırma yaptım bence CM 2007 FM den daha güzel. Ne biliyim ben artık eskisi gibi cm ci oldum.

Nesil
    2006
    Yer
    Çorlu

Daha dur hiç birşey görmdedik...

demaio abicim sizin görüşlerinizede katılıyorum evet haklısınız.ve oyunun satış rakamlarınıda biliyorum.ayrıca işletme okuyan biri olarakta firmanın karını düşünmek zorunda oluğu konusunu kavrayabilecek kapasitede bir insanım.ama sende bazı konularda yanılıyorsun.arda konusunda özellikle.işte ona verilen potansiyelle gibi bişiler demişsin.arda'nın oyundaki potansiyeli 165 yani orta düzeyde bi futbolcuyu geçemicek bir düzey bu sen ne kadar çalıştırırsan çalıştır oyuncuyu bir yıldız yapamıcaksın demek onu.ayrıca şimdi arda tamam ronaldinhoyla şaka için kıyaslamaış olabilirim ama o kadar iyi diil tabikide.ama oyunun gerçekçiliği açısından ardanın dribling'i en az 18 olabilirdi.bu konuda hem fikiriz sanırım.ardanın ronaldinho kadar tanınmamış olması onun kadar iyi top süremediği anlamına gelmez.benim sigames'e sinirlendiğim nokta bu zaten.daha sonra türkiye ligi için sigames'in para bile harcamasına gerek yok aslında.ben ve benim gibi fm tutkunu 10'larca belkide yüzlerce arkadaş gönüllü olarak türkiye ligi araştırması yapardık onlar böle bişi istese.ve satışlar hakkında bişi daha söliyim adamlar oyunun türkçesini yapmazken türkiye ligi'ni adam gibi yapmazken nasıl oyunun orijinali'nin satılmasını beklerler ki.yanlışmıyım bu konuda.şimdi ben inanıyorum ki bu oyunun türkçesini çıkarsınlar+tsl'yi adam gibi yapsınlar bu oyun bir yılda bu güne kadarki toplam satışından 100 kat daha fazla satar türkiyede.

Tamamen söylediklerin katılıyorum. Oyun eklene yenilikler açısından harika. Ama Türkiye ligi içi aynısı kesinlikle söylenemez. Yakında düzeleceğini umuyorum patchler sayesinde.

kardeşim adamlar daha ne yapsın bilmiyorum ki oynayın işte gayet güzel ne bekliyorsunuz gerçek managerlik mi?

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri