Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 338 sonuç

Konu: Fıkra Alanı

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

eahehaehaehahea o da güzel

AVUKAT
    Ünlü bir futbolcu karisini öldürmekle suçlaniyordu..
    Futbolcu yakalanmisti... Ama karisinin cesedi ortada yoktu..

Durusma Amerikan filmlerindeki gibiydi.. Futbolcu sanik sandalyesinde

oturuyordu.. Kucak dolusu parayla tuttugu avukati jüriyi ikna etmeye

ugrasiyordu:

"Sayin jüri, müvekkilimin suçsuz olduguna yürekten inaniyorum..

Buna az sonra sizler de inanacaksiniz.. Neden mi? Bakin, simdi 1'den 10'a

kadar sayacagim ve

müvekkilimin öldürdügü iddia edilen karisi bu kapidan içeri girecek..

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10..."

Bütün jüri kapiya döndü... Kimse girmedi içeri.. Avukat bir savunma

dehasiydi; öldürücü hamlesini yapti..

"Bakin, siz de kadinin öldügüne inanmiyorsunuz.. Çünkü hepiniz içeri

girecek diye kapiya baktiniz..

Iste karari buna göre vermenizi talep ediyorum.."

Jüri, ünlü futbolcuyu suçlu buldugunu bildirdi ve dava bu sekilde

sonuçlandi..

Mahkeme çikisinda avukat, bayan jüri baskanina yaklasti:

"10'a kadar saydigimda siz de diger üyeler gibi kapiya bakmistiniz.. Neden
    böyle bir karara imza attiniz?"

"Dogru" dedi jüri baskani; "Ben de kapiya baktim, ama müvekkiliniz kapiya

bakmiyordu!.."

AVUKAT
    Sehrin hayirsever vakiflarindan birindeki çalisanlar sehrin en
    basarili avukatindan henüz herhangi bir bagis almamis olduklarini fark

ettiler.

Bagis toplama görevindeki kisi avukati bagista bulunmasi için ikna etmeye

çalisiyordu:
    "-Arastirmalarimiza göre yillik geliriniz en az 500 000 dolar, ancak bugüne
    kadar hiç bir hayir isine bir kurus bagista bulunmamissiniz. O paranin bir
    kismini bir sekilde topluma iade etmek istemez miydiniz?"
    Avukat bir süre düsündü, sonra:

"-Önce, arastimalariniz annemin uzun bir hastaliktan sonra ölmek üzere
    oldugunu ve hastane masraflarinin onun yillik gelirinin bir kaç kat üstünde

oldugunu da gösterdi mi?"

Görevli utandi:
    "-Sey, hayir."

"-Sonra, kardesimin malul bir gazi, kör ve tekerlekli iskemleye mahkum

oldugunu?"

Görevli utancindan kipkirmizi kesilmis bir halde özür dilemeye çalisirken

avukat onun sözünü kesti:

"-Ya da kizkardesimin kocasinin bir trafik kazasinda öldügünü ve onu üç

çocuguyla bes parasiz biraktigini?"

Görevli yerin dibine geçmisti, sadece,
    "-Hayir, hiç bir bilgim yoktu ..." diye mirildanabildi.
    Avukat bir kez daha onun sözünü keserek devam etti:
    "-Pekala, ben onlara zerre miktar para vermezken size niçin vereyim?"

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Ava çikmis adam, basina gelenleri anlatiyormus :
    -Ormanda ilerlerken, karsima kocaman bir Ayi çikmaz mi?Çifteyi dogrultacak vakit yok!..Silahi bir kenara attigim gibi basladim kaçmaya.Fakat Ayi pesimde!Benden hizli kosuyor.Bir ara ayinin sicacik nefesini ensemde hissettim.O kadar yaklasmisti.Derken Ayinin ayagi kaydi, yere düstü...Firsat bu firsat, tabana kuvvet arayi açtim.Ama Ayi toparlandi, kalkti, bana yetisti.Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak.Allahtan tam o sirada yine Ayinin ayagi kaydi, yere düstü.Talih bana gülüyor!Hizimi arttirabildigim kadar arttirdim, yeniden arayi besyüz metre kadar açtim.Tanri sizi inandirsin arkadaslar, Ayi yine bana yetisti.Yine nefesi ensemde...sansa bakin...Ayinin tekrar ayagi kayip yere düsmez mi?
    Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamis :
    -Sen de çok yürekliymissin kardesim!...Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayiptir söylemesi, ben korkumdan altima ederim.
    Avci dönüp ters ters sözünü kesene bakmis :
    -Lafi karistirma yahu! Ayi üç kez neyin üstüne basti da ayagi kayip yere düstü saniyorsun?
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Vieri
    Ava çikmis adam, basina gelenleri anlatiyormus :
    -Ormanda ilerlerken, karsima kocaman bir Ayi çikmaz mi?Çifteyi dogrultacak vakit yok!..Silahi bir kenara attigim gibi basladim kaçmaya.Fakat Ayi pesimde!Benden hizli kosuyor.Bir ara ayinin sicacik nefesini ensemde hissettim.O kadar yaklasmisti.Derken Ayinin ayagi kaydi, yere düstü...Firsat bu firsat, tabana kuvvet arayi açtim.Ama Ayi toparlandi, kalkti, bana yetisti.Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak.Allahtan tam o sirada yine Ayinin ayagi kaydi, yere düstü.Talih bana gülüyor!Hizimi arttirabildigim kadar arttirdim, yeniden arayi besyüz metre kadar açtim.Tanri sizi inandirsin arkadaslar, Ayi yine bana yetisti.Yine nefesi ensemde...sansa bakin...Ayinin tekrar ayagi kayip yere düsmez mi?
    Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamis :
    -Sen de çok yürekliymissin kardesim!...Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayiptir söylemesi, ben korkumdan altima ederim.
    Avci dönüp ters ters sözünü kesene bakmis :
    -Lafi karistirma yahu! Ayi üç kez neyin üstüne basti da ayagi kayip yere düstü saniyorsun?
    eaheaheahea

Nesil
    2005
    Yer
    BALIKESİR

vay mustafa abi sen neler bilirmişsin yaw

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Deney yapmak için bütün hayvanları dişisi erkeğiyle bi gemiye toplayan bilim adamı, yolda bütün erkek hayvanların dişilerle çiftleştiğini gemide nüfus çoğalması olduğunu görür.. Bunu engellemek için bütün hayvanları bir araya toplar ve konuşmaya başlar;
    - ''Yolda gördüm'ki bütün erkekler dişilerle çiftleşiyor gemide gitgide çoğalıyoruz. Bunu önlemek için bütün erkek hayvanların şeyini kesip karşılığında makbuz vereceğim. Limana geldiğimizde erkek hayvanlar makbuzunu geri verecek şeyini geri alacak''. demiş.
    Ve adam aynen dediğini uygular. Ertesi gün erkek kanaryanın kendisine bişi yapamayacağını bilen dişi kanarya erkek kanaryanın karşısına geçim onu tahrik etmeye başlar.
    - ''Sen erkek diiilsin senin şeyin bile yok!''.
    Diye erkek kanaryayı sinirden deli eder. Erkek kanarya hırsından kahrolarak bir haftayı geçirir. Bir hafta sonra dişi bi bakar ki erkek kanarya kahkahalarla gülüyor sevinçten zıp zıp zıplıyor;
    - ''Hayrola şeyini kaybedince aklını'da kaybettin galiba'' der.
    Erkek kanarya zıplamaya devam eder;
    - ''Liman'a inelim göreceksin''..
    dişi kanarya şaşırır;
    - ''Limana inince ne olacak'ki''.
    Erkek kanarya kahkahayı basar;
    - ''Eşşeğin makbuzunu çaldım''.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Orta yaşlı zengin ve dul bir kadın artık hayatını yanlız geçiremeyeceğini anlayarak gazeteye bir ilan vermiş;
    - ''Zengin bir dul bayan hayatını paylaşabileceği bir hayat arkadaşı arıyor yanlız aşağıda yazılı şartlarıma uyması gerekir''.
    1. - ''BENİ DÖVMEYECEK''.
    2. - ''BENİ BIRAKIP KAÇMAYACAK''.
    3. - ''YATAKTA SÜPER OLACAK''.
    Aylarca telefon çaldı. Ev mektuplardan geçilmedi ve kapının zili durmadı ama sonuçta kadın hiçbirini beğenmedi ve kendine uyğun bulamadı. Bir gün kapı çaldı, kadın kapıyı açtığında yerde paspasın üzerinde yatan kolları ve bacakları olmayan bir adam gördü.
    - ''Kimsin? Ve burada ne yapıyorsun?''.
    - ''Merhaba, artık aramanız gerekmiyor, bugün şanslı gününüz ve ben hayallerinizdeki erkeğim bakın kollarım yok sizi dövemem bacaklarım yok istesem'de kaçamam!''.
    - ''Eee.. Yatakta süper olduğunu nerden çıkardın?''.
    - ''Kapıyı neyle çaldık sanıyorsun''...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Eski bir devirde İngiliz, Fransız ve Türk arkadaşlar haremin camından içeriyi gözetlerken yakalanmışlar. olayı öğrenen Padişah çok sinirlenerek hepsinin mesleğine göre hadım edilmesine karar vermiş. İngilize mesleğini sormuşlar;
    - Terziyim...
    - Kesin makasla,
    Fransıza sormuşlar;
    - Oduncuyum...
    - Kesin baltayla,
    Bu sırada Türk gülmekten katılıyormuş. merakla sormuşlar;
    - Ya neden gülüyorsun, biraz sonra hadım olacaksın...
    - Ben dondurmacıyım, yalaya yalaya nasıl bitireceksiniz onu merak ediyorum...

arkadaşlkar 3 tane fıkra yayınladım ama bazıları +14 fln şimdiden kusra bakmayın ama ben okurken bayaaa güldüm o yüzden yayınladım... saygılar......

Nesil
    2005
    Yer
    BALIKESİR

1.si süperdi çağrı kopardın aga beni yaw

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

eywallah kardeşim sağol!! senden de bekliyorum güzel fıkralar.. ben de ilk okuduğumda yerlere yatmıştım. dediğim gibi ilk başta bu fıkraları yayınlayıp yayınlamamakta kararsız kaldım ama dedim varsa cezası çekelim naapalım hocam fıkra güzel

Cristiano Ronaldo Misafir

Ya açıkçası, ilk fıkrayı okurken TV izliyordum, 2.defa okuyunca anladım ve koptum abii!! 2.Fıkra'da koptum ama 1.fıkra daha güzeldi..Bende bulursam şöyle güzel fıkralar yayınlarım..

Teşekkürler...

Bir kadınla en çok kimin birlikte olabileceği konusunda bir yarışma yapılıyormuş, dayanırsa kadın dayanamazsa yarışmacı büyük ödülü alacakmış. temel de oradaymış. Her postadan sonra da duvara çarpı atılıyormuş. Alman başlamış 1,2,3.. tıkanmış. İngiliz başlamış 3,5,7.. o da tıkanmış. Fransız 15,20.. derken o da kalmış. Bizim temel başlamış 70,80,90 derken durmak bilmiyor. Bakmış kadın iş kötü, temel'in duracağı yok, 95.yi yaparken "yok efendim bu 94." diye tutturmuş. temel, "Olur mu da 95 oldu, burada boşuna mı çarpı atıyoruz, sayıyoruz" dese de kadın dinlemiyor, "hayır bu daha 94." diyormuş. En sonunda bizimki zıvanadan çıkmış: - "Başlarım şimdi çarpına da sana da, sil hepsini sıfırdan başlıyoruz."
    -

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

eaheaheah
    bu da çok hoştu...

Nesil
    2005
    Yer
    BALIKESİR

ulaaa bu temel neymiş yaw

Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yemeğe davet etmiş. Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış. Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye uğrar. Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapacağını sorar. Çocuk da kız arkadaşının evine gideceğini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler. Akşam yemek yemek için masaya otururlar. Yemekten önce dua edilir herkes yemeğe başlar ama çocuk hala dua ediyordur. Kız çocuğa, "ben senin bu kadar dindar olduğunu bilmiyordum", der. Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı olduğunu bilmiyordum!!!"
    -

Bir Beşiktaşlı ölüm döşeğindeymiş ölecekmiş yane Arkadaşlarına şöle demiş
    -Beni FB kulubune üye yapın demiş
    -''Niye'' Demişler
    O Da
    -Ulan Bir Beşiktaşlı Ölceğine Bi fenerli ölsün demiş..
    Ehe Uhe

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Legolas007
    Bir Beşiktaşlı ölüm döşeğindeymiş ölecekmiş yane Arkadaşlarına şöle demiş
    -Beni FB kulubune üye yapın demiş
    -''Niye'' Demişler
    O Da
    -Ulan Bir Beşiktaşlı Ölceğine Bi fenerli ölsün demiş..
    Ehe Uhe

çoookk güzel be kanka

Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz..." Öğretmen bunun üzerine: "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor... "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."
    -

Güzeldi beğendim

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

eaehaheaheah

George Bush bir ilkokulu ziyaret eder. Çocuklara:
    - Sorusu olan var mı? der. Ve kücük Bob sözü alir.
    - Benim üç sorum olacak:
    1- Seçimlerde daha az oy almanıza ragmen nasıl oldu da Başkan oldunuz?
    2- Hiroshima'ya atılan atom bombasi sizce dünyanin en büyük terör faaliyeti değil midir?
    3- Hiçbir neden yokken neden Irak'a saldırmak istiyorsunuz?
    Aniden zil çalar ve çocuklar tenefüsse çıkarlar. Çocuklar geri döndügünde bu sefer sözü küçük
    tom alır. Benim beş sorum olacak:
    1- Seçimlerde daha az oy almanıza rağmen nasıl oldu da Başkan oldunuz?
    2- Hiroshima'ya atılan atom bombası sizce dünyanın en büyük terör faaliyeti değil midir?
    3- Hiçbir neden yokken neden Irak'a saldırmak istiyorsunuz?
    4- Bugün neden zil 30 dakika erken çaldı?
    5- Bob nerede?
    -

çok güzeeeel

Nesil
    2005
    Yer
    BALIKESİR

Quote Originally Posted by Maymuncuk
    Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz..." Öğretmen bunun üzerine: "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor... "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."
    kopardın beni be eheueheueh

Default fenerliler oncelkle ozur dilerim ama sadece fikra

bigun fenerle real madrid mac yapacaklari için real madrid kafilesi istanbul'a gelir.ama hepsinin surati asik morali bozuk zidane haricinde.zidane bndan suphelenr we arkadaslarina sorar nie moraliniz bozuk die arkadaslari cwp werir ya hiç sorma fener gbi b*ktan bi takimla awrupada galibiyeti olmayan bi takimla oynicaimiz iiiçn falan derler...sonra zidane der o zman siz gidin kadikoyu dolasin bn tek basima oynarim bu fikir arkadaslarinin kafasina yatar we kadikoyu dolasirlar sewiincli sevicli...sonra maçn 10. dakikasinda saracoluna gelirler we n'olur n'olmaz die ama real madrid daa ilk saniyede atii golle 1-0 onde olmasini orenen real madridli futbolcular(sadece zidane oynuo haaa)daa sewincli sewincli bara giderler we macn sonunda gelirler mac 1-1 bitmis real madridli futbolcular sewinir cunku zidane tek basina 11 kisiyle berabere kalms hic te olsa puan almis...zidane'nin yanina giden real madridliler zidane'nin moralinin 0 olduunu girunce meraktan beckham sorar zidane moralin nie kotu bak tek kisiyle 11 kisiden puan aldin.. zidane der arkadaslar ozur dilerim sizin kaarizmayi çizdirdim futbolcular zidane'a artik k1zarlar ole sey mi olr tek kisiyle 11 kisiden puan aldin falan sonra zidane der arkadaslar bni affedin macin 80. dakikasinda atilmam bnm için utanc wericiydi...sonra her futbolcu skorboard'a bakar fb:1 real madrid:1 goller 1.dakika zidane 89.dakika penalt1dan alex...
    -

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul-Kadıköy / Adana

YORUMSUZ...TAKIM AYRIMI OLMAYAN HERKESİN GÜLEBİLECEĞİ FIKRALARI TERCİH EDERİM AMA YİNE DE EMEĞE SAYGI.....Maymuncuk, güzelmişşş...
    (fıkrada fenerbahçe gibi b*ktan takım) benzetmesi vs.. olmasaymış bu dileklerimi içten iletecektim..(sonuçta bu bi fıkra ve ben asla herhangi bi takıma b*ktan demem)Umarım söylemek istediğim anlaşılmıştır...

Bir fıkra da ben anlatim..
    bir gün temelle amerikalı bi adam konuşuyorlarmış ve amerikalı"bizim kazı çalışmalarında kablolar bulundu,bizim atalarımız telefonu önceden bulup kullanmışlar" demiş..Ardından hazırcevap temel ise altta kalamaz ve "bizim kazı çalışmalarında hiç bi şey bulunmadı..demekki bizim atalarımız da telsiz telefon kullanıyomuş" der....
    FENERBAHÇE

Hep Destek Tam Destek

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Maymuncuk, lütfen fanatizm sınırlarını zorlamayalım. bu fıkrayı ben biliyordum ama bu fıkrada fenerbahçe için geçen kelimenin olduğunu hatırlamıyorum. Lütfen yazdığımız mesajlarda diğer taraftar arkadaşlarımızında bu forumda olduğunu unutmayalım.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Maymuncuk
    çokk güzel mamuncuk yaa koptum haa

ozur dilerim sanirim biraz fazla oldm
    -

3 Kardeş

Yasli ve zengin bir adamin hepsi birbirinden zeki üç oglu varmis. Birgün amansiz bir hastalikla yataga düsen yasli adam verasetini açiklamak için ogullarini yanina çagirmis.

- ogullarim benim vaktim geldi artik, ecel kapida. ben ölünce tabi ki mallarimin hepsi sizin ve siz çok zekisiniz ama siz mallarimi bölüseceksiniz diye birbirinize düsmemeniz için sehrin kadisina gidin. o kadiya
    benim selamimi söyleyin o size mirasinizi bölüstürür.

Ve adam ölür ogullari da babasinin istegi üzerine kadiya gitmek için yola düserler. tabi yesillik yerlerden, gölden, yagmurdan, çamurdan felan geçerler. derken önlerine bi adam çikar ve bizim 3 biradere sorar;

- efendiler ben devemi kaybettim siz yolda bir deve gördünüz mü? der.

büyük kardes sorar;
    - tek gözü kör müydü
    adam "evet" der.

ortanca kardes sorar;
    - kuyrugu kesik miydi
    adam "evet" der

küçük kardes sorar;
    - bir ayagi topal miydi
    adam ona da "evet" der.

bu sorulardan sonra 3 birader devesini kaybeden adama biz senin deveni görmedik derler. adam birden sinirlenir. "yaa nasil olur. hem bütün özelliklerini bildiniz hem de görmedik diyorsunuz. bende
    sizinle beraber gidecem ve gittiginiz yerdeki kadiya sizi sikayet edecegim" der.
    biraderlerde "olur gel" derler.

ve sonunda kadinin yanina varirlar, huzuruna çikarlar. 3 birader der ki;
    - efendim bizim babamiz vefat etmeden önce mirasi bölüsmemizigin size gelmemizi söylemisti. biz de bu yüzden geldik. kadi devesini kaybeden adama döner ve; -sen niye geldin. der adam da : efendim ben devemi kaybettim. yolda bunlari gördüm. onlara devemi gördünüz mü dedim onlarda devemin bütün özelliklerini bildikleri halde görmedik dediler. ben bunlardan süpheliyim - der.

kadi biraderlere döner ve sorar:

- sen nerden bildin tek gözünün kör oldugunu.
    - efendim, yolda gelirken yesillik yerden geçtik. baktim ki yesilliklerinhep bi tarafindan yenilmis öbür tarafina yanasmamis bile. tek gözünün kör oldugunu oradan anladim.
    - peki sen nerden bildin kuyrugunun kesik oldugunu.
    - efendim, yolda gelirken deve pisligi gördüm. devenin pislikleri hep daginik düsmüs. halbuki kuyrugu olsaydi hep toplu düserdi. oradan bildim kuyrugunun olmadigini.
    - peki sen nerden bildin bi ayaginin topal oldugunu.
    - efendim, gelirken gölden geçtik. baktim ki devenin 3 ayaginin tam izi birde yarim ayak izi var. tek ayaginin topal oldugunu oradan anladim.

kadi devesini kaybeden adama döner ve "kardesim bunlar senin deveni görmemisler" der. kadi o adami gönderir ve düsünür "ulan bunlar benden zeki ben bunlara nasil miras bölüstürecegim. neyse ben bunlara bi ziyafet vereyim sonrada kapi arkasindan dinleyeyim bakalim ne
    konusuyorlar" diye düsünür ve bizim 3 biraderi evine götürür hanimina güzel bi
    ziyafet hazirlattirir yemek gelir ve kadi "siz yemeginizi yiyin ben bi yere varipgelecegim" der ve kapi arkasina geçer.

büyük kardes der ki;
    - yaa kuzu çok iyiymiste, keske köpek emmeseydi.
    kadi sasirir.

ortanca kardes der ki;
    - yaa sarap iyiymiste, keske mezar topragindan yapmasalardi.
    kadi iyice sasirir.

küçük kardes de der ki;
    yaa kadi iyiymiste, keske ****** cocugu olmasaydi.
    kadi bu lafi duyar duymaz gelenlerin zeki oldugunu düsünerek hemen
    arastirmaya gider.

kuzuyu aldigi adama "bu kuzu ne emdi" diye sorar. adamda "kuzunun annesi öldüydü ben de kapinin önünde yatan köpege emzirttim" der. Daha sonra sarabi aldigi adama gider ve "bu sarabin topragi nerden" diye sorar. adamda "valla bizim burada en güzel toprak mezarlikta var, ben de mezar topragindan yaptim" der.

kadi "ulan bunlar ikisinide bildi" diye düsünerekten annesinin yanina gider ve "benim babam kim" diye sorar. annesi de "oglum baban savasa gittiydi bende iste biriyle gönül eyledim" der.

kadi bu saskinliklar içinde bizim 3 biraderin yanina gider ve baslar sormaya.

büyük kardese;
    - söyle bakalim kuzunun köpek emdigini nerden bildin.
    - nerden olacak. bak kuzunun budunun bu kenarinda yag olmaz. ama
    köpegi emdigi için burada yag var.

ortanca kardese;

- söyle bakalim sarabin mezar topragindan oldugunu nerden bildin.
    -nerden olacak. içiyorum içiyorum zevk yerine keder veriyor.

ve küçük kardese sorar;
    - söyle bakalim sen benim ****** çocugu oldugumu nerden bildin.

- nerden olacak, ****** çocugu olmasan girise fener bayragi
    asmazdin!!!

Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!"
    -

Kızılderili Hava Tahmini

Kış başlamak üzeredir. Kızılderili topluluğu şefin etrafına
    toplanmış,kışın sert mi yoksa yumuşak mı geçeceğini öğrenmek isterler.
    Geleneksel yeteneklerini dedelerinden bu yana çoktan kaybetmiş bulunan
    şef, işi sağlama almak için kışın sertgeçeceğini ve mümkün olduğunca fazla
    odun toplamalarını söyler kabilesine.
    Akıllı bir adam olan şef birkaç gün sonra yakınlardaki meteoroloji
    istasyonuna telefon eder:
    "Bu kış soğuk mu geçecek sizce?"
    Meteorolog cevap verir: "Evet, oldukça sert geçeceğe benziyor'
    Bu cevabı alan şef derhal kabilesine döner ve kışın çok sert geçeceğini,
    daha çok odun parçası toplamaları gerektiğini söyler.
    Bir süre sonra Meteoroloji istasyonunu tekrar arar ve sorar:
    "Kış hala soğuk mu geçeceğe benziyor ?"..
    "Evet" der karşıdaki: "Oldukça soğuk geçeceğe benziyor."
    Şef kabilesine döner ve sadece odunları değil bulabildikleri her çalı
    çırpıyı toplamalarını ister.
    Birkaç gün sonra Meteoroloji istasyonunu tekrar arar:
    "Kışın sert geçeceğinden gerçekten emin misiniz?".
    Adam: "Kesinlikle. Bugüne dek yaşanan en sert kışlardan birini yaşayacağız
    gibi görünüyor."
    "Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ?" diye sorar şef.
    Meteorolog yanıtlar: "Kızılderililer çılgınlar gibi odun topluyor!

çok hoş

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri