1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: En iyi defans sistemi nedir ?

1. Question En iyi defans sistemi nedir ?

Defans sisteminizi nasıl kuruyorsunuz arkadaşlar. En iyi defans sistemi nedir ? Closing Down , Tight marking , mentality gibi ayarları burada paylaşırsanız iyi olur. Genellikle her takımda çok rahat pozisyon buluyorum ama defansta sorun çekiyorum .. Bunu çözümü , en iyi defans sistemi nedir ? Sizler için.. Yorumlarınızı bekliyorum ...

en iyi defans mı ? tabiki takım savunması...etkili presi takım halinde yapıp defansın yer kaybetmesini önlemek.. iyi bir alan paylaşımı ile kademe anlayışı..ileri uç oyuncularının geriye yardıma koşması..hava toplarındaki hakimiyet..

bu söylediklerini arkadaş da bilir galiba, nasıl yapcağını anlatsan daha iyi olur bence

4. Default

Quote Originally Posted by burak_okan View Post
    bu söylediklerini arkadaş da bilir galiba, nasıl yapcağını anlatsan daha iyi olur bence
    Takım savunması Çok güzel .. Ama bunların FM de uygulanışını sordum ben .. Yazdıklarını FM ye çevir

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

4 defans.

çizgi geride. adamların normal tackling yapsın.

tight marking yapsın. defansif mantalitede olsun.

ve fazla ileri çıkmasın.

işte budur.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Iyi taktik

Quote Originally Posted by toutatis View Post
    Takım savunması Çok güzel .. Ama bunların FM de uygulanışını sordum ben .. Yazdıklarını FM ye çevir
    haklısınız

ama mesele büyük..

modern futboldaki başarılı düşünceleri FM ye çevirmek hakkaten kolay değil..

benim tavsiye defansın presini 8/20 yapıp tacklingi hard yapmak ve tight markingi de uygulamak...defansları defansif anlayışa geçirmeye bence hiç lüzum yok,çünkü takım defansına uymayan bir hamle olur bu.

Quote Originally Posted by tigris View Post
    haklısınız

ama mesele büyük..

modern futboldaki başarılı düşünceleri FM ye çevirmek hakkaten kolay değil..

benim tavsiye defansın presini 8/20 yapıp tacklingi hard yapmak ve tight markingi de uygulamak...defansları defansif anlayışa geçirmeye bence hiç lüzum yok,çünkü takım defansına uymayan bir hamle olur bu.
    modern futbolu bu oyunda uygulamak baya zor, total futbol olarak toplu hücum ve toplu defans yapmaları için ayarlarla baya oynamak gerekiyor. ben fm 2006 da başarmıştım bunu. fm 2007 de de başardım gibi bişey ikinci sezonum bitince ss leri yayınlarım. tabi taktiğide yayınlıcam

ben 4-1-2-1-2 oynuyorum ama ortasahadakiler ml-mr olarak taç çizgisine yakın

Quote Originally Posted by ersinoztas354 View Post
    modern futbolu bu oyunda uygulamak baya zor, total futbol olarak toplu hücum ve toplu defans yapmaları için ayarlarla baya oynamak gerekiyor. ben fm 2006 da başarmıştım bunu. fm 2007 de de başardım gibi bişey ikinci sezonum bitince ss leri yayınlarım. tabi taktiğide yayınlıcam
    yayınla taktiğini görelim fikir edinelim...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

evet yayınlada bakalım nasıl

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben sıkı markaj uyguluyorum, oyuncular sahada dar bir sekilde yayılıo savunmayı geride tutuyorum böle bişi

bu arada ersinoztas354 yayınla bakalım taktigini merak ediyoz

man marking eski cmlerde işe yarardı fm lerde kötüydü fm2007 de fena değil deneyin

14. Default

4'Lu defans yap backLaRi biRaz okLa iLeRLet ama biRaz

Mesaj Yetkileri