Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 411 sonuç

Konu: Besleyici Kulüpler (Feeder Clubs)

galatasarayım pilot takım aldım volkan bekçi fevziyi özgürcanı öyle bir kaç oyuncuyu gndermek istedim ama kabul etmiyolar her seferinde rejects diyo pilot takım eyüpspor.ne yapmam lazım

2. Default

fenerbahçe ile oynuyorum fakat dinamo tiblis bana pilot oldu. 2 tane daha pilot takımım var. oyuncularım dinamo tiblise gitmeyi kabul etmiyor neden çok güçlü diyemi ?

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Gerçekten sağol.Faydalı..

Default Besleyici Kulüpler (Feeder Clubs)

Her sene bizlere gerçek futboldan bir parça alıp koyan Football Manager oyunu bu sene bizlere Pilot Takım uygulamasını getirdi. Pilot Takım uygulamasıyla, genç oyuncularınızı kiraya yollayıp, gelişmelerini sağlayabilir, elinizde kalmış veya oynatmak istemediğiniz futbolcuları yollayabilirsiniz.

Bu uygulama hakkında aklınızdan geçen bir kaç soruya açıklık getirmek istiyorum..

- Pilot Takim almak istiyorum. Nasıl alabilirim?
    Öncelikle oyun ekranina geldiğinizde Manager bölümünden, Board Room seçeneğine tıklayarak, karşımıza sizin isteklerinizi yönetime bildiren bir oda geliyor. Burada sol altta yer alan, Make Board Request seçeneğinden, Request feeder club seçeneğine tıklayıp, yönetimin bizlere pilot takım bulmasını bekliyoruz.

- Yönetim Pilot Takımı ne kadar bir sürede bulur?
    Bu süre yönetimin bulacağı kulüp sayısınca değişebilir. Eğer pilot takım olmak isteyen bir kulüp yoksa bu süre uzun sürebilir. Çünkü yönetiminiz pilot takım bulmak için alt kulüplere mesaj yolluyorlar. Alt kulüplerde pilot takım olmak istiyorlarsa bu olay gerçekleşiyor. Tahmini süre, 2 hafta ile 2 ay arasında bulunabilir.

- Pilot Takim buldular, peki istedigim takimi nasil seçecegim?
    Pilot takım buldukları takdirde karşınıza 4 adet Türk veya yabancı kulüpler gelecektir. Bu kulüplerden herhangi birini seçmek için sayfanın aşağısında yer alan, seçeneklerden uygun olanına tıklayıp seçmek istediğiniz pilot takıma basıp confirm butonuna basarak, pilot takımınıza kavuşabilirsiniz.

- Birden fazla pilot takım seçilebiliyor mu?
    Evet siz istediğiniz ve yönetiminiz buna izin verdiği sürece pilot takım seçebiliyorsunuz.

- Pilot takımlardan birini nasıl iptal ederim?
    Takımınızın olduğu sayfada solda bulunan menüde Affiliated Clubs seçeneğine gelip, herhangi bir pilot takımınızın üstüne gelip, sağ altta bulunan Cancel Link seçeneğine tıklayarak pilot takımınızla olan ilişkinizi iptal edebilirsiniz.

- Pilot Takımıma nasıl oyuncu gönderebilirim?
    Göndermek istediğiniz oyuncunun profiline geliniz, ardından oyunucu menüsünde bulunan Move to Affiliate seçeneğinden herhangi bir pilot takımınıza oyuncunuzu kiralık olarak gönderebilirsiniz.

- Pilot Takımımdan nasıl oyuncu geri çağırabilirim?
    Gönderdiğiniz oyuncunun profiline geldikten sonra, oyuncu menüsünde yer alan Recall From Loan seçeneğine tıklayarak oyuncunuzu geri çağrabilirsiniz.

- Oyuncumu Pilot Takımıma gönderebiliyorum. Niye acaba?
    Pilot takımınıza sadece transfer dönemlerinde oyuncu gönderebilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz vakitte oyuncunuzu pilot takımınızdan geri çağırabilirsiniz.

Bunlarla birlikte sizlere bir kaç ipucu vereceğim.
    Elinizde bulunan genç futbolcuları öncelik sırası Türk takımlar olmak üzere 2-3 sene üstüste pilot takımlarınıza yollayınız. Erken gelişim gösteren futbolcularınızı geri çağrıp, oynattığınız zaman mükemmel bir performans sergilecektir. Bununla birlikte pilot takımlarınızda oynatılmayan veya iyi bir performans sergilemeyen oyuncularınızı geri çağırmanız uygun olacaktır. Bu futbolcularıda transfer dönemlerinde başka pilot takımlarınıza göndermek için elinizde tutabilirsiniz.

Pilot Takım uygulaması sadece genç, gelecek vaad eden futbolcularınız için geçerli değildir. 36 yaşındaki bir futbolcuyu bile pilot takımınıza yollayabilirsiniz. Bu futbolcuları yani oynatılmayan futbolcuları, alt yapılarda tutmak yerine pilot takımlarınıza yollayarak, hem yaşı ilerlemiş futbolcuların oynamasını sağlamış olursunuz, hemde 1-2 sene pilot takımda oynadıktan sonra sizin takımınıza döndüğünde takımdan ayrılmak yerine, futbolu bırakıp hocalığa terfi etmesini sağlayabilirsiniz.

Pilot takımlar hakkında anlayamadığınız bir bölüm varsa bu konu altında sorularınızı sorabilirsiniz..

Elimden geldiğince sizlere bu uygulama hakkında yardım etmeye çalıştım.

İlgili link,
    http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm...tsi=oku&id=102

Saygılarımla, Eray Dengiz

Gerçekten sağol.Faydalı..

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

güzel paylaşım saol

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler Eray. Çok yararlı bir çalışma..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Teşekkürler Eray abibu konu çok yararlı oldu. Bakalım daha kaç kişinin işine yarayacaktır. Saolasın

Nesil
    2006

Yine mükemmel bir yazı olmuş ermoon.Çok teşekkür ederim bizi bilgilendirdiğin için.
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Teşekkürler. İnşallah tüm üyelerimizin işine yarayan bir yazı olur.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetimAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??

12. Default

paylasim icin saol
    klavye eng fm 2007 oynuyorum o yuzden

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

TEşekkürler kardeş saolasın

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

çok yaralı bilgiler saol
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    Vancouver

Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bu pilot takım uygulamasını açıklayıcı bir biçimle anlattığın için teşekkür ederim Eray Birçoğunun işine yarayacaktır.

Quote Originally Posted by senderson View Post
    abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetimAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??
    Valla daha önce duymadım ama olabilir. Board Room kısmında bir kaç seçenek daha vardı deneyemedim. Gelecek sene bir kez daha isteyebilirsin.

Quote Originally Posted by altug_ View Post
    Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?
    Orada pilot takım olmak istiyorum diye bir seçenek var. Diyelim Eskişehirspor takımındasın, yine Board Room seçeneğinden pilot takım olmak istiyorum diyorsun, kulübün sana pilot takım arayan kulüpler buluyor. Böylece büyük takımların pilot takımı oluyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Kayseri Takım:Kayseri

abi baya güzel olmuş sağolasın eray abi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gercekten cok faydali bir yazi cok tskler...

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

bu da çok iyi olmuş "player interaction" gibi,çok sagolun gerçekten..

Nesil
    2006
    Yer
    Vancouver

Saolasın valla güzel oldu bunları öğrendik

Nesil
    2006
    Yer
    ankara

5 yıldız, +1 rep

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Abi bu takıma oyuncu yollanmıyor.Zaten menfaat olarak Financial diyor bundan bahsetmiştim...

Quote Originally Posted by senderson View Post

Abi bu takıma oyuncu yollanmıyor.Zaten menfaat olarak Financial diyor bundan bahsetmiştim...
    Oyuncunun üzerine gelip Affiliate Club diyip bu takımı seçtikten sonra oyuncu gitmezse o zaman istemiyordur. Yani bazen oyuncuyla ilgilide oluyor. Japonya'da oynamak istemiyordur. Bundan sonra bir kaç kulüp daha arattır. Biraz daha tanınmış kulüp olursa o zaman futbolcuların gidebilir.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

yollanmıyor diyor,sanırım gönderilecegi kulüplere baktıgında bu takım görünmüyor,milan'da da böyle bi takım vardı,sanırım bu parasal bi yardımlaşma için,oyuncu alışverişi yok

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Peki bu pilot takım olayı için "şu kadar yıl için geçerlidir" gibi bir şey seçebiliyor muyuz? Anlatım için çok sağol..

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Peki bu pilot takım olayı için "şu kadar yıl için geçerlidir" gibi bir şey seçebiliyor muyuz? Anlatım için çok sağol..
    Hayır öyle bir seçenecek mevcut değil ama pilot takımını seçtikten sonra sen iptal etmeyene kadar pilot takım yerinde durur.

Eray bu yararlı Bilgilerin için Teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Island

çok teşükkürler,bu bilgiler çok işimize yarayacak

turkiye liginde galatasaryda oynuyorum
    pilot takim secmem icin ikinci ligidemi acmam gerekiyor
    pilot takim bul dedim 1.5 ay oldu hala birsey yok
    yardiminizi bekliyorum

Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri