Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 411 sonuç

Konu: Besleyici Kulüpler (Feeder Clubs)

Hybrid View

Default Besleyici Kulüpler (Feeder Clubs)

Her sene bizlere gerçek futboldan bir parça alıp koyan Football Manager oyunu bu sene bizlere Pilot Takım uygulamasını getirdi. Pilot Takım uygulamasıyla, genç oyuncularınızı kiraya yollayıp, gelişmelerini sağlayabilir, elinizde kalmış veya oynatmak istemediğiniz futbolcuları yollayabilirsiniz.

Bu uygulama hakkında aklınızdan geçen bir kaç soruya açıklık getirmek istiyorum..

- Pilot Takim almak istiyorum. Nasıl alabilirim?
    Öncelikle oyun ekranina geldiğinizde Manager bölümünden, Board Room seçeneğine tıklayarak, karşımıza sizin isteklerinizi yönetime bildiren bir oda geliyor. Burada sol altta yer alan, Make Board Request seçeneğinden, Request feeder club seçeneğine tıklayıp, yönetimin bizlere pilot takım bulmasını bekliyoruz.

- Yönetim Pilot Takımı ne kadar bir sürede bulur?
    Bu süre yönetimin bulacağı kulüp sayısınca değişebilir. Eğer pilot takım olmak isteyen bir kulüp yoksa bu süre uzun sürebilir. Çünkü yönetiminiz pilot takım bulmak için alt kulüplere mesaj yolluyorlar. Alt kulüplerde pilot takım olmak istiyorlarsa bu olay gerçekleşiyor. Tahmini süre, 2 hafta ile 2 ay arasında bulunabilir.

- Pilot Takim buldular, peki istedigim takimi nasil seçecegim?
    Pilot takım buldukları takdirde karşınıza 4 adet Türk veya yabancı kulüpler gelecektir. Bu kulüplerden herhangi birini seçmek için sayfanın aşağısında yer alan, seçeneklerden uygun olanına tıklayıp seçmek istediğiniz pilot takıma basıp confirm butonuna basarak, pilot takımınıza kavuşabilirsiniz.

- Birden fazla pilot takım seçilebiliyor mu?
    Evet siz istediğiniz ve yönetiminiz buna izin verdiği sürece pilot takım seçebiliyorsunuz.

- Pilot takımlardan birini nasıl iptal ederim?
    Takımınızın olduğu sayfada solda bulunan menüde Affiliated Clubs seçeneğine gelip, herhangi bir pilot takımınızın üstüne gelip, sağ altta bulunan Cancel Link seçeneğine tıklayarak pilot takımınızla olan ilişkinizi iptal edebilirsiniz.

- Pilot Takımıma nasıl oyuncu gönderebilirim?
    Göndermek istediğiniz oyuncunun profiline geliniz, ardından oyunucu menüsünde bulunan Move to Affiliate seçeneğinden herhangi bir pilot takımınıza oyuncunuzu kiralık olarak gönderebilirsiniz.

- Pilot Takımımdan nasıl oyuncu geri çağırabilirim?
    Gönderdiğiniz oyuncunun profiline geldikten sonra, oyuncu menüsünde yer alan Recall From Loan seçeneğine tıklayarak oyuncunuzu geri çağrabilirsiniz.

- Oyuncumu Pilot Takımıma gönderebiliyorum. Niye acaba?
    Pilot takımınıza sadece transfer dönemlerinde oyuncu gönderebilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz vakitte oyuncunuzu pilot takımınızdan geri çağırabilirsiniz.

Bunlarla birlikte sizlere bir kaç ipucu vereceğim.
    Elinizde bulunan genç futbolcuları öncelik sırası Türk takımlar olmak üzere 2-3 sene üstüste pilot takımlarınıza yollayınız. Erken gelişim gösteren futbolcularınızı geri çağrıp, oynattığınız zaman mükemmel bir performans sergilecektir. Bununla birlikte pilot takımlarınızda oynatılmayan veya iyi bir performans sergilemeyen oyuncularınızı geri çağırmanız uygun olacaktır. Bu futbolcularıda transfer dönemlerinde başka pilot takımlarınıza göndermek için elinizde tutabilirsiniz.

Pilot Takım uygulaması sadece genç, gelecek vaad eden futbolcularınız için geçerli değildir. 36 yaşındaki bir futbolcuyu bile pilot takımınıza yollayabilirsiniz. Bu futbolcuları yani oynatılmayan futbolcuları, alt yapılarda tutmak yerine pilot takımlarınıza yollayarak, hem yaşı ilerlemiş futbolcuların oynamasını sağlamış olursunuz, hemde 1-2 sene pilot takımda oynadıktan sonra sizin takımınıza döndüğünde takımdan ayrılmak yerine, futbolu bırakıp hocalığa terfi etmesini sağlayabilirsiniz.

Pilot takımlar hakkında anlayamadığınız bir bölüm varsa bu konu altında sorularınızı sorabilirsiniz..

Elimden geldiğince sizlere bu uygulama hakkında yardım etmeye çalıştım.

İlgili link,
    http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm...tsi=oku&id=102

Saygılarımla, Eray Dengiz

Gerçekten sağol.Faydalı..

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

güzel paylaşım saol

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler Eray. Çok yararlı bir çalışma..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Teşekkürler Eray abibu konu çok yararlı oldu. Bakalım daha kaç kişinin işine yarayacaktır. Saolasın

Nesil
    2006

Yine mükemmel bir yazı olmuş ermoon.Çok teşekkür ederim bizi bilgilendirdiğin için.
    Forumlarımızda küfür etmek yasaktır. Küfürlü mesaj yazdığı için hesabı kapatılmıştır.

Teşekkürler. İnşallah tüm üyelerimizin işine yarayan bir yazı olur.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetimAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??

9. Default

paylasim icin saol
    klavye eng fm 2007 oynuyorum o yuzden

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

TEşekkürler kardeş saolasın

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

çok yaralı bilgiler saol
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    Vancouver

Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by altug_ View Post
    Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?
    feeder clup secenegı ıle pılot takım alıyorsun ama parent clup secersen pilot klup olmak ıstıyorsun. gene bıkac hafta sonra yonetım sana pılot takımı olabılecegın kluplerı gosterıyor.ıste bu kadar

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Bu pilot takım uygulamasını açıklayıcı bir biçimle anlattığın için teşekkür ederim Eray Birçoğunun işine yarayacaktır.

Quote Originally Posted by senderson View Post
    abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetimAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??
    Valla daha önce duymadım ama olabilir. Board Room kısmında bir kaç seçenek daha vardı deneyemedim. Gelecek sene bir kez daha isteyebilirsin.

Quote Originally Posted by altug_ View Post
    Orada pilot takım olmak istiyorum diye bir seçenek var. Diyelim Eskişehirspor takımındasın, yine Board Room seçeneğinden pilot takım olmak istiyorum diyorsun, kulübün sana pilot takım arayan kulüpler buluyor. Böylece büyük takımların pilot takımı oluyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Kayseri Takım:Kayseri

abi baya güzel olmuş sağolasın eray abi

Bence gayet guzel ve aciklayici olmus ellerine saglik bende deneyecegim. Bu arada herkese merhaba bu benim ilk mesajim.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by alonso88 View Post
    Bence gayet guzel ve aciklayici olmus ellerine saglik bende deneyecegim. Bu arada herkese merhaba bu benim ilk mesajim.
    Hoşgeldin Kemal.. Harry'yi öldürmeni istiyorum

19. Cool

juventusla ikinci ligdeyim , yönetime pilot takım bul dedim , 1 ay geçti ses çıkmadı .

Quote Originally Posted by vendeta34 View Post
    juventusla ikinci ligdeyim , yönetime pilot takım bul dedim , 1 ay geçti ses çıkmadı .
    bende de fenerde öyle oldu ne kadar sürede buluyolar bu pilot takımı??

Default anlamadım?????????????

biri bana faydasını anlatsın????????? lütfen

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by bayrak111 View Post
    biri bana faydasını anlatsın????????? lütfen
    Genç oyuncularını yıllık ücretleri sana ait olmak üzere kiralayabileceğin, istediğin zaman da çağırabileceğin kulüpler.

Örnek: Gençlerbirliği- Gençlerbirliği OFTAŞ
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ/Çorlu

su oyunun biraz zevkini çıkaralım birde türkçe yaması çıksın pilot takım olarak devam etcem o takımı pilot olduğum takımdan daha üst seviyeye çekip üst takımımdan teklif gelmesini bekliycem ben bu oyunun en çok 3. liginden başlayıp yan lig olarak açığım premier lig veya la liga dan teklif gelmesine bayılıyorum hele güçlü bir takımı zor durumdayken devr almak en zevklisi oluyor...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

teşekkürler çok yardımı geçti bişey sorucam ama o pilot takımdaki başka oyuncuları ücretsiz kendi kulübüme alabilir miyim?

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    ya bu pilot takımımızı sözleşmesi bitmeden iptal edemezmiyiz
    Tabi edebilirsin. İlk sayfada belirtmiştim.

- Pilot takımlardan birini nasıl iptal ederim?
    Takımınızın olduğu sayfada solda bulunan menüde Affiliated Clubs seçeneğine gelip, herhangi bir pilot takımınızın üstüne gelip, sağ altta bulunan Cancel Link seçeneğine tıklayarak pilot takımınızla olan ilişkinizi iptal edebilirsiniz.
    Quote Originally Posted by Maksic View Post
    teşekkürler çok yardımı geçti bişey sorucam ama o pilot takımdaki başka oyuncuları ücretsiz kendi kulübüme alabilir miyim?
    Ücretsiz alamazsın. Sonuçta pilot takımın kötü bir takım olduğu için para bekleyebilir, oyuncu bekleyebilir. Uygun bir fiyata belki alabilirsin. En kötü kiralama yolunu denemelisin.

Nesil
    2005

[QUOTE=ermoon;375675]Tabi edebilirsin. İlk sayfada belirtmiştim.

tıklıyorum oraya ama şöyle bi yazı çıkıyor "....cancelled until 3.9.2007" ve iptal olmuyor burda da herhalde sözleşme devam ediyor gibi şeyler diyor herhalde

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

[QUOTE=narakan1969;376071]
    Quote Originally Posted by ermoon View Post
    Tabi edebilirsin. İlk sayfada belirtmiştim.

tıklıyorum oraya ama şöyle bi yazı çıkıyor "....cancelled until 3.9.2007" ve iptal olmuyor burda da herhalde sözleşme devam ediyor gibi şeyler diyor herhalde
    takımda kıralık oyuncun falan varsada sozlesmesının bıtmesınden sonra ıptal edebılırsın. kolay yolu oyuncularını gerı cagırırsın.pılot takımda adamlarından bırakmazsın sonra ıptal edersın sozlesmeyı

Default ya bu nasi is

iki sezon gecti hala pilot takim bulamadi yonetim ilgincc

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

gercekten cok faydali bir yazi cok tskler...

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

bu da çok iyi olmuş "player interaction" gibi,çok sagolun gerçekten..

Sayfa 1 / 14 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri