Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 72 sonuç

Konu: Türkçe FM 2006 Hakkında Açıklama

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default Türkçe FM 2006 Hakkında Açıklama

Arkadaşlar,

FM 2006 Türkçe Çalışmalarına, Sigames'in FM 2006 dil dosyalarında yaptığı yapı değişikliği nedeniyle başlayamıyoruz.

Sigames yöneticilerine ulaşıp bu dosyalara müdehale etmek için göstermiş olduğumuz çabalar sonucu aldığımız yanıt "Korkarız ki şu anda müdehale şansınız bulunmamakta fakat bu uzun bir süre değil." şeklinde olmuştur.

İlerleyen tarihlerde bu dosyalar için bir araç çıktığı anda FM 2005 için çalışmalarımız FM 2006 ya aktarılıp, Türkçe FM 2006 için çalışmalara devam edilecektir.

Turksportal forumlarını ve web sitesini yakından takip ederek bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

acaba neden böyle bi şey yaptılar kestirmek gerçekten güç

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Vieri açıklammış, hızdan kazanmak için....

hızdan kazanmak içinde bunun mutlaka bi çözüm yolu olması lazım

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

çözüö yolunu yaratacak olan Sigames.. beklemekten başka çare yok
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

türkçe çalışması yapılmasını geciktirmek veya engellemek için olduğu düünülemez mi?

ooOO....hem türkçee'yi koymuyolar oyuna hemdee böyle itlik yapiolar...

Nesil
    2005
    Yer
    edirne

ciddi ya niye bu türkceyi koymuyolar anlamadim diger diller varda niye türkce yok sigames

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Benim aklıma o geldi önce, zira biz defalarca başvuruda bulunduk, zate Türkiyede Türkçe yamalar çıkardığımızdan bahsettik... Bunu şifrelemelerinin hiçbir mantığı yok, araştırmalarını yapsak bile korsan olayından dolayı Türkçe ye önyargılı baktıkları kesin...

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

türkiyeyi kaale alıp zamanında cd göndersinler o zaman.geçen sene de orjinalıni bulamadımsabirsizlıktan gittim korsan aldım.sonra orjinal çıktı.ne gerek var almaya korsan çalışıyo zaten dedim yani...bunlar türkçe yamayı oyuna eklememizi engelliyecek bi şifre mi koymuşlar yani volkan abi?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Yok arkadaşlar Türkçe yapmayalım diye böyle birşey yapılmıyor :-) Olayları çekmeyin başka yönlenlere . Adamlar oyunu hızlandırması açısından büyük çapta olan maç spikeri ve dil dosyalarını kendi formatlarına göre sıkıştırmışlar. Tüm amaç oyunun performansını arttırmak için. Ama ben inanıyorum ki bununla ilgili kısa bir süre içerisinde tool yayınlanacaktır.

Dikkat ederseniz oyunda aynı zamanda cache klasöründe benzer skin dosyalarınında saklandığı görürsünüz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

nyse en yakn zamanda beklioruz ozaman : )

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

yok ben çekerim hertürlü yöne.. Eee biliorlar tabe bizim Türkçe yama onlarınkine bin basıo ondan yapıolar böle, hadee hadeee

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

tabi yaw bakıolar onları yaptığı ingiklizce bizim türkçeden daha kötü türkçesi daha çok sarıyo çekemio adiler

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Yalnız şöyle birşey var Volkan'ın yaptığı resmi çeviri değil ama aynı resmi çeviriler gibi bizim oyunda gördüğümüz çeviri hatalarının aynısını resmi çeviri yapanlardada görünmesi ise beni gururlandırdı açıkçası fm2005 için güzel iş başarmışz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

TAbiki abi, yaptğınız çalışma müthiş bir çalışmaydı....

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Çeviricinin çıkacağını sanmıyorum, sigamesin sitesinde de bu konuda sıkıntılar yazılmış ama yardımcı aolacak gibi görünmüyorlar...

Sigames'in forumunda yetkililer açıklama yapmış, neden böyle bir format değişikliğine gidilip şifrelendiğini söylemişler, aynen yaptıkları açıklamanın Türkçesini aşağıya yazıyorum....

"Dosya formatını değiştirip şifreledik, çünkü insanlar oyunun dil dosyasını açıp kendi dillerine çevirip kopyasını satarak bundan para kazanıyorlar, bu nedenler bundan sonra oyunun dil dosyası bu şekilde çıkacak ve kimseye bu konu hakkında bilgi verilmeyecek"

Bende bunalara mail attım, ve durumumuzu FM'in resmi araştıram sitesi olarak oyunun türkiyede yaygınlaşmasını sağlamak için ÜCRETSİZ tr yaptığımızı söyledim... Kopya oyunla olan savaşımızdan bahsettim...

Bakalım cevap gelince size de bilgi vereceğim...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Bende bu iş için bir araç çıkacağı konusunda emin değili. ayrıca si forumlarında aşırı derecede oyunun hataları üzerine konular tartışılmakta. oyun yapımcılarıda bu konu üzerinde büyük zaman harcadıklarını belirtiyorlar. açıkçası çok garip hatalar gözüküyor.. İlk etapta bu işlemcinin %100 lerde çalışıp memory hatası vermesi gibi..

kısacası dil dosyaları üzerinde oynama yapmak için daha çok bekleyeceğiz gibi.. üff.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Bizim durum kötü desenize..... nysee beklicez artık.... fm2007 çıktığındaa fm 206 türkeçde çıKAr.. : )

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

çıkarmı artık bilinmez bu durumda zor gözüküyor.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

ya bi türkçe oynama zevkimiz vardı onuda elimiz almaya çalışıyolar

İşler karışık yani inşallah bir çözüm bulunur.

bu yaptıkları resmen i.neliktir...... Hem onlara ne ki kardeşimm sanki zarar ediolar... zararı eden ( üzülreekte sölesemm çewiriyi yapanlar yani volkan abi we ekibi... sen o kdar uğraş sonra gitsinn 2-3 kalpazan oradan para kazansınn)....

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

arkamızda timsahlar var arkadaşlar ne yazıkki bazı şahıslar araştırma yapmayı web sitesi yapmaya benzetiyorlar. yakın bir zamanda bununla alakalıda bir açıklama yapacağım.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul-izmir

ben dedim türkçe yamayı engellemek için bi olay olabilir bu die..

"Dosya formatını değiştirip şifreledik, çünkü insanlar oyunun dil dosyasını açıp kendi dillerine çevirip kopyasını satarak bundan para kazanıyorlar, bu nedenler bundan sonra oyunun dil dosyası bu şekilde çıkacak ve kimseye bu konu hakkında bilgi verilmeyecek"
    baksana adamlara yaaaa...ediya katılıyorum.yaptıları ondan da öte birşey.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

mutlaka bir yolu bulunur ama sigagamsin isteğiyle ama değil mutlaka bulunur...

ewet yaw nadıl bi dosya türüymüşki açılmıo bu

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar atıyorum tcz uzantılı bi dosya yaratırırsınız soora tcz uzantılı dosyaları okuyabilecek bi de program yarattığınızda buyrun size tcz uzantılı dosyayı açan bi program.. eğer sigames de kendi uzantısını yaratıp bi de program yarattıysa açamazsınız doğal olarak! fakat hex editör diye bi program olması lazım insanlar onda da faydalanıyodu eskiden. şimdi varmı bilmiyorum tabe ?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

dosyaları açmak sorun değil, açarız okuruzda ama burada üstünde durulması gereken nokta firmanın bunu neden böyle yapması. adamlar basbas kopyası satılıyor diye böyle bir önlem almışken resmi site olarak bu fikrin tersine gidemeyiz
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Olsun hiç olmassa artık çoluk çocuk Fm 2006 oynamaz...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri